Zmiana dyrekcji w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

27-09-2006
13-11-2006
Mój teatr miejscem w świecie
- Wyobrażam sobie ten teatr jako taki, który zabiera głos w dyskusji na temat tego, co się dzieje z nami, jaka jest nasza kondycja jako społeczeństwa, jakie jest nasze miejsce w świecie. To są tematy, na które teatr powinien się wypowiadać. Nie tylko zabierać głos w dyskusji, ale także ją inicjować - mówi PAWEŁ ŁYSAK, nowy dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
04-10-2006
Bydgoszcz. Jest nominacja dla Pawła Łysaka
Minister kultury zatwierdził nominację Pawła Łysaka na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Nowy dyrektor zastąpi Adama Orzechowskiego, który od lipca kieruje gdańskim Teatrem Wybrzeże.
27-09-2006
Bydgoska kultura za kadencji Konstantego Dombrowicza
Prezydent Dombrowicz nie poradził sobie z szybkim i mądrym wyborem nowego dyrektora Teatru Polskiego. Zupełnie niepotrzebne było zamieszanie, które wybuchło po lipcowym wyborze Pawła Łysaka na szefa instytucji. Na szczęście Łysak nie obraził się na Bydgoszcz i jeszcze raz stanął do konkursu, a komisja raz jeszcze postawiła na niego. W efekcie jednak teatr rozpoczął nowy sezon bez szefa i niestety, po raz pierwszy, nasz zespół nie pokaże na Festiwalu Prapremier nowego spektaklu - piszą Magda Piórek i Aleksandra Chwastek w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
25-09-2006
Bydgoszcz. Dyrektor Łysak o Teatrze Polskim
Od środy [20 września] mamy nowego dyrektora Teatru Polskiego. Został nim Paweł Łysak [na zdjęciu]. "Express" przeprowadził rozmowę z nowym szefem bydgoskiej sceny:
25-09-2006
Zachowa linię
Zwycięstwo Pawła Łysaka w konkursie w zasadzie było przesądzone. Bo kto miałby mu zagrozić? Pracownicy centrów kultury, domów kultury, organizatorzy koncertów, albo byli dyrektorzy, których spojrzenie na teatr jest mocno przestarzałe? Szkoda więc, że - jeśli od razu było wiadomo, kto wygra - aż dwa razy trzeba było przeprowadzać procedurę. Gdyby nie nieudolność naszych urzędników, mielibyśmy - z korzyścią dla Teatru Polskiego - nowego dyrektora już miesiąc wcześniej - pisze Aleksandra Chwastek w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
21-09-2006
Bydgoszcz. Łysak wygrał po raz drugi
Miejska komisja konkursowa przesłuchała w środę 10 kandydatów na dyrektora Teatru Polskiego. Zdecydowaną większością głosów zwyciężył Paweł Łysak (na zdjęciu), były wicedyrektor teatru w Poznaniu.
13-09-2006
Bydgoszcz. Kandydaci na dyrektora Polskiego
Dziewięciu kandydatów z całej Polski ubiega się o stanowisko dyrektora bydgoskiego Teatru Polskiego. Jest wśród nich Paweł Łysak, który już raz wygrał, ale konkurs z jego udziałem unieważnił Minister Kultury.
07-09-2006
Bydgoszcz. Ośmiu kandydatów na dyrektora Polskiego
Osiem osób kandyduje na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego [na zdjęciu]. Wśród nich jest Paweł Łysak, już raz wybrany w poprzednim konkursie, którego wyniki ze względów formalnych zakwestionował minister kultury.
31-08-2006
Bydgoszcz. Sprostowanie Krzysztofa Bienia
W tekście autorstwa Aleksandry Chwastek i Marcina Kowalskiego zatytułowanym "Cyrk wokół teatru", a opublikowanym w wydaniu z dnia 9 sierpnia 2006 r., znalazły się wiadomości nieprawdziwe i naruszające moje dobra osobiste - pisze Krzysztof Bień (na zdjęciu), aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
18-08-2006
Bydgoszcz. Oświadczenie aktorów Teatru Polskiego
List aktorów Teatru Polskiego (na zdjęciu) w Bydgoszczy do Gazety Wyborczej - Bydgoszcz:
07-08-2006
Cyrk wokół teatru
Wiceminister kultury Jarosław Sellin ponosi winę za to, że Teatr Polski w Bydgoszczy zacznie nowy sezon bez dyrektora - ustaliła "Gazeta". Kapitał polityczny zbija na tym jego partyjny kolega z PiS, poseł Tomasz Markowski.
04-08-2006
Bydgoszcz. Błąd urzędników zakłóci pracę teatru
Minister kultury zakwestionował procedurę wyboru dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Błąd urzędników zakłóci pracę teatru i przebieg Festiwalu Prapremier.
04-08-2006
Bydgoszcz. Łysak nie ma pretensji
- Nie mam do nikogo żalu - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Paweł Łysak [na zdjęciu], niedoszły dyrektor bydgoskiego Teatru Polskiego.
04-08-2006
Złe dni dla teatru
Nad Teatrem Polskim zawisły czarne chmury. Najpierw opuścił go Adam Orzechowski, który dla tej instytucji zrobił dużo dobrego. Teraz nowo wybrany przez władze Bydgoszczy dyrektor nie może poprowadzić instytucji, bo ratusz źle przeprowadził konkurs - pisze Magda Piórek w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
03-08-2006
Bydgoszcz. Jednak konkurs na dyrektora teatru
Ratuszowi urzędnicy nie umieli w odpowiedni sposób wybrać dyrektora Teatru Polskiego. Przez ich nieudolność trzeba powtórzyć konkurs i bydgoska scena rozpocznie sezon bez szefa.
03-07-2006
Bydgoszcz. Konkursowa fikcja w Teatrze Polskim
Paweł Łysak [na zdjęciu] to już niemal pewny faworyt prezydenta Bydgoszczy na nowego dyrektora Teatru Polskiego. Jednak przedstawiciele zespołu aktorskiego zgłosili votum separatum wobec tej kandydatury.
03-07-2006
Bydgoszcz. Paweł Łysak dyrektorem Teatru Polskiego
Paweł Łysak (na zdjęciu) wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Dotychczasowy szef placówki, Adam Orzechowski, został dyrektorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
21-06-2006
Bydgoszcz. Łysak albo Najmoła w Polskim
Paweł Łysak i Zbigniew Najmoła są kandydatami na dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy (na zdjęciu). Dotychczas kierujący sceną Adam Orzechowski w lipcu obejmie stanowisko dyrektora Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
20-06-2006
Bydgoszcz. Kandydaci na dyrektora Polskiego przesłuchani
- Dobry teatr, dobry zespół - chwali naszą scenę Paweł Łysak, kandydat na dyrektora. Według nieoficjalnych informacji, to właśnie Paweł Łysak ma największą szansę na objęcie stanowiska szefa bydgoskiego Teatru Polskiego [na zdjęciu] po Adamie Orzechowskim.
09-06-2006
Bydgoszcz. Łysak czy Najmoła dyrektorem Polskiego?
Paweł Łysak, czy Zbigniew Najmoła. W sierpniu przekonamy się, który z reżyserów zastąpi Adama Orzechowskiego na stanowisku dyrektora Teatru Polskiego [na zdjęciu].
06-06-2006
Bydgoszcz. Kempa nie chce być dyrektorką Polskiego
Iwona Kempa [na zdjęciu] nie przyjęła proponowanej jej dyrekcji Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Byłaby dobrym dyrektorem. Ale to zarazem dobra wiadomość, bo jej energia nie zostanie skierowana w stronę jednego teatru, a więc jest szansa, że znów wyreżyseruje coś w Toruniu.
06-06-2006
Bydgoszcz. Nie ma chętnych do objęcia Polskiego
Na początku lipca Adam Orzechowski, dotychczasowy dyrektor miejskiej sceny, odchodzi do Teatru Wybrzeże. Do tego czasu prawdopodobnie nie poznamy jego następcy.
17-05-2006
Bydgoszcz. Iwona Kempa dyrektorem Polskiego?
Bydgoska reżyser Iwona Kempa [na zdjęciu] będzie ubiegać się o objęcie stanowiska dyrektora Teatru Polskiego - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta".
02-05-2006
Gdańsk. Orzechowski nowym dyrektorem Wybrzeża
Nowym dyrektorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku będzie Adam Orzechowski (na zdjęciu), obecnie dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy - zdecydował we wtorek (2 maja) zarząd województwa pomorskiego.
11-04-2006
Bydgoszcz. Czechow Orzechowskiego na pożegnanie
W sobotę [8 kwietnia] Teatr Polski wystawił kolejną premierę "Płatonowa" Antoniego Czechowa. Inscenizacja zyskała bardzo ciepłe przyjęcie widzów.
10-04-2006
Wszystko mi się udało
- Nie miałem nigdy żadnych problemów, bo i ja ich nie przysparzam. Robię swoje. Zawsze miałem wolną rękę, nikt się do nas nie wtrącał. Szybko się okazało, że panuję nad materią, że jestem samodzielny i sobie radzę, chociaż różne rzeczy na mój temat słyszałem - mówi ADAM ORZECHOWSKI, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, kandydat na dyrektora Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
07-04-2006
Bydgoszcz. Kto w Polskim po odejściu Orzechowskiego?
Choć na spekulacje o nowych władzach bydgoskiej sceny jest jeszcze za wcześnie, nazwiska następcy Adama Orzechowskiego [na zdjęciu] już krążą po kuluarach. - To zwykłe "korytarzowe" plotki, nie można im wierzyć - komentuje Krystyna Krężałowska, przewodnicząca TOZ Związków Zawodowych Polskich Teatrów w Bydgoszczy.
24-03-2006
Bydgoszcz. Dyrektor Orzechowski wybiera Gdańsk
Dyrektor Teatru Polskiego Adam Orzechowski [na zdjęciu] odchodzi z Bydgoszczy do gdańskiego Wybrzeża. Stanowisko ma objąć od lipca. - Zgodziłem się, bo to interesująca propozycja; większy teatr, większy ośrodek, trzy sceny, większe możliwości rozwoju - wylicza atuty dyrektor.