powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Opera. "Cyrulik sewilski" w cyklu CineMAESTRO

Już 5 marca o godzinie 19:30 wybrane kina Cinema City zapraszają widzów na premierę "Cyrulika sewilskiego" - wysmakowanej realizacji opery Gioacchino Rossiniego prosto z madryckiego Teatro Real - teatru o bogatej i burzliwej historii.

Na legendarnej hiszpańskiej scenie zagoszczą dla widzów cyklu CineMAESTRO dwie niekwestionowane gwiazdy opery - tenor Juan Diego Florez oraz sopranistka Maria Bayo.

"Cyrulik sewilski" Gioacchino Rossiniego to pierwsza inscenizacja w ramach cyklu CineMAESTRO zarejestrowana podczas spektaklu w słynnym Teatro Real w Madrycie. Dzięki swej długiej i bogatej historii Teatro Real w pełni zasłużył na miano jednej z najważniejszych scen operowych Europy. Od uroczystego otwarcia w 1850 roku, wystawiano tam najważniejsze dzieła Verdiego, Wagnera i Pucciniego, goszczono największych wirtuozów świata opery. Piękne, zabytkowe wnętrze, widownia mogąca pomieścić ponad 1700 widzów oraz świetna akustyka i nowoczesna technika sceny czynią zeń jeden z najlepszych budynków teatralnych kontynentu.

Hiszpańska inscenizacja "Cyrulika sewilskiego" jest zrealizowana w szerokoekranowym systemie High Definition. Dzieło już od pierwszego aktu zachwyca widzów niezwykłą scenografią i płomienną muzyką. W roli Hrabiego Almaviva widzowie usłyszą i zobaczą znakomitego peruwiańskiego tenora Juana Diego Floreza. Partię jego wybranki Rozyny wykona hiszpańska sopranistka Maria Bayo. Tytułowym cyrulikiem sewilskim, sprytnym Figarem jest Pietro Spagnoli, a w przekupnego Basilia, nauczyciela śpiewu panny, wcieli się doskonale znany włoski bas-baryton Ruggero Raimondi. Już od 5 marca widzowie kin Cinema City będą mogli przekonać się dlaczego ta barwna i pełna humoru komedia zapiera dech w piersiach miłośnikom opery na całym świecie.

Spektakl będzie można zobaczyć w kinach Cinema City w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. W ramach cyklu CineMAESTRO odbyła się już premiera oper: W.A. Mozarta "Wesele Figara", "La traviaty" Giuseppe Verdiego i baletu "Śpiąca królewna" Piotra Czajkowskiego. Kolejne prezentowane inscenizacje to oratorium G.F. Händla "Mesjasz" i opera G.Pucciniego "Cyganeria ".

Cykl CineMAESTRO obejmie kina Cinema City:

Warszawa, Cinema City Arkadia

Kraków, Cinema City Galeria Kazimierz

Wrocław, Cinema City Korona*

Łódź, Cinema City Manufaktura

Poznań, Cinema City Plaza

Katowice, Cinema City Silesia*

*repertuar w tych kinach może ulec zmianie

**

Cyrulik sewilski - opera G. Rossiniego

05.03, godz. 19.30 - premiera

09.03, godz. 10.00

18.03, godz. 19.00

28.05. godz. 19.00

09.11. godz. 10.00