Warszawa. "[Ja]3, czyli dwa do jednego" u Konsekwentnych

"[Ja]3, czyli dwa do jednego", komedia, reż. i wyk. Tomasz Jachimek, Adam Sajnuk, Jerzy Jan Połoński, Teatr Konsekwentny, ul. Boleść 2, bilety: 35 - 40 zł, rezerwacje tel. 0504 266 063, premiera: sobota (14.02), godz. 19.15, spektakle: niedziela (15.02), godz. 19.15.

«Znają go doskonale widzowie "Szkła kontaktowego" w stacji TVN 24 i bywalcy przeglądów kabaretowych. Tomasz Jachimek tym razem wystąpi w podwójnej roli wykonawcy i autora tekstu najnowszej premiery w Teatrze Konsekwentnym.

Połączenie teatru i kabaretu rzadko się udaje. Satyryczne żarty doskonale sprawdzają się w luźnej atmosferze klubów, ale gorzej na scenie. W przypadku Tomasza Jachimka, którego skecze bawią często słuchaczy radiowej Trójki, ta zasada nie do końca się sprawdza.

Jachimek jest bowiem też autorem kilku monodramów: "Mężczyzna sukcesu - koncert solo" czy "Reflektor na tatę". Największym jego dramatopisarskim sukcesem okazał się "Kolega Mela Gibsona", wykonywany przez Mirosława Neimana w Teatrze Korez w Katowicach. Prezentowany na Przeglądzie Monodramu Współczesnego w 2008 roku "Kolega..." otrzymał główną nagrodę.

W zeszłym roku Tomasz Jachimek na zaproszenie Teatru Konsekwentnego poprowadził Noc Monodramów Kabaretowych rozpoczynającą kolejny przegląd. W tym zdecydował się na bardziej intensywną współpracę z Konsekwentnymi. Ich pierwsza premiera w tym roku wykorzystuje jego tekst portretujący kryzys mężczyzny po trzydziestce. Główny bohater Adaś po przejściu pierwszego zawału dowiaduje się od swojego lekarza o konieczności zasadniczej zmiany dotychczasowego trybu życia.

Na scenie zobaczymy Tomasza Jachimka w towarzystwie Adama Sajnuka i Jerzego Jana Połońskiego. To będzie mocne męskie uderzenie do tytułowej trzeciej potęgi.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego