|
Bielsko-Biała. Znowu Atesty dla Banialuki
|
|
|
Warszawa. "Plan lekcji" w Bemowskim Centrum Kultury
|
|
|
Wrocław. "Białe małżeństwo" znowu na Rzeźniczej
|
|
|
Warszawa. Fronczewski i Pszoniak w "Skarpetkach..."
|
|
|
Poznań. Tokarczuk wg Sadowskiej w Polskim
|
|
|
Łódź. "Szury" w Bałuckim Ośrodku Kultury
|
 |
  |
|
|
Gdańsk. Wójcicki na Walentynki w PFB
Mało kto w kraju już nie wie, że 14 lutego dzień św. Walentego, czyli Święto Zakochanych. Tradycja przeszczepiona z kultury anglosaskiej przyjęła się na polskim gruncie, a walentynki stały się ważnym punktem w kalendarzu nie tylko handlowców, ale także ludzi show-biznesu.
«Mnożą się walentynkowe imprezy, ale koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, będzie wydarzeniem rzeczywiście dużego kalibru. Wystarczy powiedzieć, że jego gwiazdą będzie Jacek Wójcicki [na zdjęciu], a wszystko staje się jasne.
Wójcicki jest artystą, który nadał nowy kształt i rangę określeniu "śpiewający aktor". Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST, ale największe sukcesy osiągnął jako śpiewak. Tenor, obdarzony przez naturę nietuzinkową skalą głosu, równie dobrze czuje się w śpiewanych serio operowych ariach, jak i pastiszowych numerach rodem z kabaretu. Jest jednym z filarów zespołu Piwnicy pod Baranami. Obok niego, w charakterze walentynki, wystąpi tajemnicza dama polskiej sceny, postać równie jak pan Jacek popularna.»
""Walenty" Wójcicki w Gdańsku" Tomasz Rozwadowski Polska Dziennik Bałtycki nr 33
Link do źródła
09-02-2010
|
|
|
|
|