Zmiany w podatkach od twórców?

12-06-2006
19-02-2014
Po co Tusk antagonizuje?
Może premier przygotowuje się swoimi słowami do ekonomicznego uderzenia w klasę kreatywną, w tym aktorów. Chodzi o tzw. uzusowienie umów o dzieło i fakt, że artyści prowadzący firmy nie będą mogli odliczać VAT - Paweł Demirski o wypowiedzi premiera premiera Donalda Tuska.
21-01-2014
Twórcy zarobią mniej?
Rząd chce oskładkować twórców. ZUS zyska 2 mld zł, ale 400 tys. osób straci część dochodów - podaje Bartosz Marczuk w Rzeczpospolitej.
12-06-2007
Warszawa. Twórcy nie będą płacić podatku VAT
Filmowcy oraz inni artyści, twórcy, naukowcy, dziennikarze i osoby wykonujące umowy-zlecenia nie będą obciążone podatkiem VAT. Rząd wycofał się z kontrowersyjnej propozycji.
09-08-2006
PiS zaskoczone pomysłem na VAT dla twórców
Posłowie koalicji i opozycji są zdumieni projektem objęcia VAT osób wykonujących umowy-zlecenia i o dzieło. - Pierwsze słyszę. Jestem zupełnie zaskoczony - takie były przeważnie pierwsze słowa posłów, pytanych przez nas o ocenę rządowego planu znacznego poszerzenia kręgu osób podlegających podatkowi VAT - pisze Jarosław Królak w Pulsie Biznesu.
08-08-2006
Warszawa. Twórcy nie stracą na podatku VAT
Nikt na nowej ustawie nie straci - zapewnia b. wiceminister finansów Mirosław Barszcz, współtwórca nowelizacji ustawy o VAT, która ma wejść w życie w nowym roku.
07-08-2006
Twórcy, naukowcy i sprzątaczki zapłacą VAT
Rząd chce od 1 stycznia 2007 r. obciążyć VAT artystów, naukowców, oraz pracujących na umowy-zlecenia i o dzieło. Budżet zarobi - pisze Jarosław Królak w Gazecie Wyborczej.
30-06-2006
Warszawa. Podatki od twórców bez zmian
Rząd wycofuje propozycję zmian dotyczących kosztów uzyskania przychodów przez twórców. Premier Marcinkiewicz [na zdjęciu] powiedział, że zostanie zachowany dotychczasowy system.
28-06-2006
Warszawa. Nowe rozwiązania w podatkach dla twórców
Nowy minister finansów przygotowuje własną koncepcję rozwiązania sporu z twórcami o utrzymanie wyższych kosztów uzyskania przychodów. W obecności premiera Kazimierza Marcinkiewicza przedstawi ją zainteresowanym.
26-06-2006
Bałwan na czele lwów
- Ostatnio spotkałem na planie młodego aktora, który przepraszał mnie, że zamiast grać, przenosi rekwizyty, pomaga w kostiumach i jednocześnie statystuje, bo musi zarobić na urlop. Takich jest coraz więcej - mówi Ignacy Gogolewski w rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem z tygodnika Przegląd.
20-06-2006
Warszawa. Podatki korzystne dla twórców?
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że korzystne dla środowisk twórczych i naukowych rozwiązania podatkowe nie zostaną zlikwidowane.
12-06-2006
Votum separatum ministra Ujazdowskiego
- Złożyłem votum separatum, bo wierzę, że istniejące rozwiązania podatkowe dla naukowców, artystów i dziennikarzy odpowiadają specyfice tych zawodów - mówi minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, przeciwny zmianom w podatkach od twórców, w rozmowie z Bartłomiejem Knapikiem ze Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej.
12-06-2006
Warszawa. Minister Ujazdowski o podatkach w TOK FM
Co dalej z podwyżką podatków dla twórców? - minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski [na zdjęciu] odpowiadał na pytania red. Janiny Paradowskiej w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM.
09-06-2006
Warszawa. Prezydent broni twórców
Wedle rządowego planu zmian w podatkach od przyszłego roku naukowcy i twórcy mieliby płacić podatek od 80 proc. swoich pensji. Teraz płacą od połowy. Prezydent Lech Kaczyński [na zdjęciu] jest przeciwny tym zmianom.
07-06-2006
Warszawa. Zmiany w podatkach dla twórców
Od przyszłego roku rząd chce zmniejszyć stawki kosztów uzyskania przychodów dla twórców. Rada ministrów przyjęła wczoraj, 6 czerwca, projekt ustawy w tej sprawie.
06-06-2006
Warszawa. Minister kultury o uldze dla artystów
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski opowiada się za prawem do korzystania z 50 proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców - poinformowało we wtorek PAP ministerstwo.