Lato 2006 w teatrze

08-06-2006
28-08-2006
Kraków. Z Erosem w ogrodzie
"Z Erosem przez wieki" - to tytuł spektaklu liryczno-komediowego, który będzie można obejrzeć na festiwalu teatru ogrodowego w Krakowie.
24-08-2006
Warszawa. Dziecięcy spektakl lata
Festiwal Dziecięce Lato Teatralne od poczatku wakacji przyciągał do Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Odyńca tłumy dzieci. Wczoraj [23 sierpnia], po gorącej dyskusji, jury złożone z dorosłych - kuratorów i animatorów stołecznej kultury - wybrało najlepszy spektakl przeglądu.
21-08-2006
Warszawa. "Entrée Piosenki Niegłupiej" po raz trzeci
Anna Szałapak, Ewa Błaszczyk (na zdjęciu), Edyta Geppert, Mirosław Baka i Mirosław Czyżykiewicz wystąpią m.in. podczas trzeciej edycji cyklu koncertów piosenki literackiej i poetyckiej pt. "Entrée Piosenki Niegłupiej" w warszawskim Lapidarium. Impreza rozpocznie się 31 sierpnia.
21-08-2006
Niespodzianki widowiska "Ça Ira"
Olbrzymi plac targowy, na którym montowane są sceny przedstawienia "Ça Ira" przypomina ul. Uwija się na nim kilkudziesięciu robotników, którym z pewnością nie brakuje motywacji do pracy, bo mimo palącego słońca ani na chwilę nie przerywają malowania, wkręcania śrub, składania części scen, rozpakowywania metalowych szkatuł ze sprzętem oświetleniowym i dwustu innych rzeczy - przed zbliżającą się premierą opery Rogera Watersa w Poznaniu pisze Marcin Kostaszuk w Głosie Wielkopolskim.
19-08-2006
Giżycko. Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem Na Wodzie
W sobotę [19 sierpnia] o godz. 20 w Porcie Eko Marina w Giżycku zainaugurowane zostaną I Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem... Na Wodzie, których głównym organizatorem jest elbląski Teatr Dramatyczny.
18-08-2006
Kraków-Warszawa. Krystyna Podleska w Montowni
Krystynę Podleską [na zdjęciu] - aktorkę grającą jedną z głównych bohaterek kultowego filmu "Miś" - zobaczymy w najbliższy weekend [18-20 sierpnia] na scenie Montowni. Przedstawi "Mój boski rozwód" Geraldine Aron, popularnej dramatopisarki irlandzkiej.
18-08-2006
Olsztyn. Od happeningu po widowisko
- To impreza w pełni plenerowa. Staramy się, żeby nie wychodziła poza obszar starówki. Poza tym jest bardzo "skondensowana". W ciągu trzech dni będzie można obejrzeć jedenaście spektakli - o Olsztyńskiej Trzydniówce Teatralnej mówi Jerzy Małkowski, prezydent Olsztyna.
18-08-2006
Sopot. Stajnia Pegaza w objeździe
Skromne rekwizyty, tylko dwóch aktorów, a jednak spektakle oglądało się z zapartym tchem. O czym mowa? Teatr Stajnia Pegaza wywodzący się z Sopotu z dwiema sztukami scenicznymi zagościł w kilku miejscach powiatu chojnickiego. Zamysł jest prosty, a zarazem niezwykły - przybliżyć sztukę sceniczną widzom, którzy nie mają dostępu do teatrów w metropoliach.
18-08-2006
Warszawa. Teatralny tydzień dla dzieci
18-08-2006
Warszawa. Wystąpi Cirkus Giroldon
Ona grała na scenach praskich. On w Szwajcarii. 15 lat temu Lenka i Alberto Foletti [oboje na zdjęciu] postanowili wyjść ze sztuką na ulicę. Dziś po raz pierwszy zagrają w Warszawie.
17-08-2006
Olsztyn. Aktorzy zawładną Starym Miastem
W czwartek [17 sierpnia] początek VI Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej. I jak to w teatrze ulicznym bywa nie wszystko do końca da się przewidzieć i zaplanować - widzowie dopiero zagrają swoje role.
14-08-2006
Kraków. Broadwayowski Show w Teatrze Ogrodowym
Broadwayowski Show - to tytuł spektaklu, na który zaprasza krakowski Dworek Białoprądnicki w ramach III Białoprądnickiego Teatru Ogrodowego.
14-08-2006
Krasnogruda. Dziś o 21 "Dolina Issy"
Niezwykły spektakl w Krasnogrudzie! Tu, gdzie Miłosz chadzał przed wojną, dokładnie w rocznicę jego śmierci, w poniedziałek po zmroku - rozegra się rzecz szczególna. Młodzi dadzą "Dolinę Issy" w plenerze.
14-08-2006
Olsztyn. Trzydniówka Teatralna
Od czwartku ulice Starego Miasta, zamkowa fosa i amfiteatr zamienią się w teatralne sceny, na których zagoszczą uliczne spektakle i plenerowe widowiska.
11-08-2006
Cieszyn. Powstaje międzynarodowy show taneczny
Leszek Wronka [na zdjęciu], muzyk i kompozytor pochodzący z Czeskiego Cieszyna, współrealizuje międzynarodowy show muzyczno-taneczny pod nazwą "Vichry".
11-08-2006
Elbląg. Jubileuszowe Noce Teatru i Poezji
Od dziesięciu lat w ostatnie dni sierpnia na dziedzińcu muzeum w Elblągu odbywa się Festiwal Festiwali, Festiwal Gwiazd. Tak nazywane są Elbląskie Noce Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej, podczas których zobaczyć i usłyszeć można najlepszych artystów, laureatów przeglądów i festiwali danego sezonu kulturalnego.
11-08-2006
Kołobrzeg. Wlotka.pl dla "Stowarzyszenia Kołobrzeg Miastem Sztuki"
Pomysł na przedstawienie "Wlotka.pl" przygotowane przez kultowy Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy zrodził się w Kołobrzegu. Teraz inauguruje działalność "Stowarzyszenie Kołobrzeg Miastem Sztuki". Wczoraj promowano obydwa te przedsięwzięcia.
11-08-2006
Kraków. Finiszuje "Lato operowe"
We wtorek, na dziedzińcu, w Barbakanie (w razie niepogody w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Basztowej 9), o godz. 21 rozpocznie się przedostatni koncert z cyklu.
11-08-2006
Nałęczów. IV Festiwal Wokalny - Belcanto 2006
Dzisiaj [11 sierpnia] w Nałęczowie rozpoczyna się IV Festiwal Wokalny - Belcanto 2006. W programie znajdą się słynne arie operowe, operetkowe, muzyka cygańska. Zaplanowany jest również recital fortepianowy i koncert muzyki sakralnej. Festiwal potrwa do 15 sierpnia.
11-08-2006
Poznań. Goście Biennale Tańca Współczesnego
Biennale organizowane przez Poznański Teatr Tańca to jedna z najważniejszych imprez warsztatowych w Polsce.
11-08-2006
Suwałki. Teatr-Akcje
Jest w Suwałkach grupa teatralnych zapaleńców, która zapragnęła mieć własny festiwal. I ma. Dziś zaczynają się Suwalskie Teatr-Akcje. Gwiazdą będzie światowej sławy teatr Biuro Podróży z Poznania.
11-08-2006
Warmińsko-Mazurskie. Spotkania z Teatrem... Na Wodzie
Przygotowany przez elbląski Teatr Dramatyczny spektakl "Pod niebem Paryża w Cafe Sax" [na zdjęciu] w reżyserii i choreografii Doroty Furman będzie teraz mogła obejrzeć publiczność w Giżycku, Rynie, Mikołajkach, Węgorzewie i Sztynorcie.
11-08-2006
Warszawa. Kabaretowy wieczór z Teatrem Cinema
Czy próbowali państwo kiedyś wyobrazić sobie, jak wygląda świat widziany z perspektywy grzyba? Jeśli nie, musicie ten błąd naprawić. W sobotę [12 sierpnia] w Lapidarium pomoże wam w tym Kabaret Olbrzymów [na zdjęciu]. Kabaret niezwykły.
09-08-2006
Radom. Warsztaty teatralne w Powszechnym
Rusza szósta edycja Warsztatów Teatralnych w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.
09-08-2006
Szczecin. Letni sezon Polskiego
Teatr Polski wraca do sezonu letniego. Wraca, bo spektakle grane w sierpniu stanowiły część jego repertuaru już przed laty, ale, z przyczyn organizacyjno-finansowych, zrezygnowano z nich w roku ubiegłym.
08-08-2006
Toruń. Bilety na króla Jagiełłę
Można już zamawiać bilety na imprezę "Czwarta Brama czyli król Jagiełło w Toruniu", która odbędzie się 25 sierpnia w fosie zamkowej. W przemarszu wezmą udział rycerze z Golubia-Dobrzynia i aktorzy Teatru Horzycy.
04-08-2006
Co po wygnaniu z raju?
Monika Tomczyk leży na deskach i przytula uszytą z gałganków lalkę, przypominającą małego człowieka. Wokół niej obijają się o ściany owinięci sznurami Marek Kasprzyk i Luiza Łuszcz-Kujawiak. To jedna ze scen nowego przedstawienia Teatru Logos. Próby do spektaklu trwają w ośrodku wypoczynkowym Wawrzkowizna - pisze Katarzyna Rakowska w Gazecie Wyborczej - Łódź.
04-08-2006
Gdańsk. Multimedialnie w kościele św. Jana
Wyjątkowy spektakl multimedialny "Teatr anatomiczny - Misterium życia i śmierci", łączący taniec, muzykę i film, obejrzeć można w niedzielę w gdańskim kościele św. Jana [na zdjęciu].
04-08-2006
Jarocin. Festiwal "Wielki Teatr w Małym Mieście"
Już od piątku, 4 sierpnia zacznie się w Jarocinie festiwal "Wielki Teatr w Małym Mieście".
04-08-2006
Lisowo. Teatr jedzie w drogę
Andrzej "Kuba" Sielski [aktor Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach] wraz z Gabinetem Prób Teatralnych znowu pojawi się w nietypowych miejscach w kieleckiem, aby czarować magią sceny wszystkich chętnych widzów.
04-08-2006
Łódź. Półmetek Letniej Sceny Forum
W zależności od sposobu patrzenia szklanka bywa do połowy pełna lub do połowy pusta. W analogiczny sposób można pomyśleć o wakacyjnychatrakcjach Letniej Sceny Forum, które właśnie osiągnęły półmetek.
04-08-2006
Warszawa. Wystawa lalki teatralnej w Starej ProchOFFni
6 sierpnia o g. 19 Unia Teatr Niemożliwy po raz kolejny zaprasza na wernisaż wystawy z cyklu "Dotyk oka - spotkania miedzy ruchem a bezruchem" zatytułowaną "Wystawa lalki teatralnej "Zielniki" Eli Hołoweńko-Matuszewskiej", który odbędzie się w Starej ProchOFFni.
03-08-2006
Ciechocinek. Festiwal Operowo-Operetkowy
Typowo letnia impreza, atrakcja dla kuracjuszy i dla tych, którzy podczas wakacyjnych eskapad zatrzymają się tu na jeden dzień.
03-08-2006
Jelenia Góra. Festiwal Teatrów Ulicznych
Jelenia Góra po raz 24. stanie się teatralną stolicą Europy. Jutro (4.08) rozpoczyna się tam kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.
03-08-2006
Kraków. Małe Formy w Bagateli
Letni Festiwal Małych Form Teatralnych Teatru Bagatela rozpocznie się w Krakowie. Jego miejscem będzie tradycyjnie kameralna Scena na Sarego.
03-08-2006
Krynica. Najazd artystów ze Śląska
Tego lata Krynica przeżyje prawdziwy najazd artystów ze Śląska. Na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury zespoły ze Ślaska wystąpią aż podczas 7 wieczorów.
03-08-2006
Wrocław. W Lalkach nie ma letnich ogórków
Nareszcie w centrum miasta mamy profesjonalny teatr plenerowy. Od piątku rusza Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek. Będą nie tylko spektakle, ale także koncerty.
03-08-2006
Wrocław-Legnica-Jelenia Góra. Czas na Szekspira
Dolnośląskie teatry w szekspirowskiej ofensywie. Teatr im. Modrzejewskiej z Legnicy i Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze jadą właśnie na konkurs X Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, a wrocławski teatr Pieśń Kozła otrzymał zamówienie z Royal Shakespeare Company w Stradfordzie.
03-08-2006
Szczecin. Rusza Mały Teatr Latem
Mały Teatr Latem - impreza w ramach której zaprezentowanych zostanie siedem przedstawień teatralnych - rozpocznie się na szczecińskim deptaku Bogusława.
01-08-2006
Elbląg. Remonty i spektakle Dramatycznego
W Teatrze Dramatycznym wakacje to nie tylko okres urlopów i zasłużonego wypoczynku, ale także remontów i modernizacji. Tak więc choć zespół artystyczny rozjechał się po Polsce i Europie, praca w teatrze wre.
01-08-2006
Wrocław. Letnia scena Teatru Lalek
Już w najbliższy piątek, 4 sierpnia 2006, rozpoczyna działalność Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek.
29-07-2006
Letnie sceny bez hitów
Jak stworzyć dobrą scenę letnią, wakacyjny teatr, który przyciągałby tłumy widzów, a jednocześnie miał swój charakter, ciekawy repertuar? W Warszawie wciąż brakuje takich miejsc - pisze Izabela Szymańska w Gazecie Stołecznej.
29-07-2006
Zakopane. Letnia premiera u Witkacego
Dziś, 29 lipca, Teatr im. Witkcego w środku okresu urlopowego otwiera sezon premierą "Dementia praecox zakopianiensis".
28-07-2006
Pranie. "Księga się pisze" Satanowskiego
W sobotę w Praniu wielkie wydarzenie: ogólnopolska premiera nowego spektaklu muzycznego Jerzego Satanowskiego "Księga się pisze". Na plenerowej scenie leśniczówki Pranie w sobotę 29 lipca o godzinie 18 wystąpią: Teresa Budzisz Krzyżanowska, Stanisława Celińska i Mirosław Czyżykiewicz.
27-07-2006
Kraków. Gwiazdy w Bagateli
Letni Festiwal Małych Form Teatralnych odbędzie się w sierpniu w Krakowie.
27-07-2006
Zamość. Fortalicje 2006
W najbliższy weekend odbędzie się w Zamościu międzynarodowy festiwal Fortalicje 2006, który organizowany jest w lipcu każdego roku przez członków Teatru Performer.
26-07-2006
Gorzów. Wlkp. Tłumy na Scenie Letniej
W najbliższy weekend kończą się przedstawienia Sceny Letniej [na zdjęciu]. Po raz pierwszy w odnowionym budynku. Jesienią odremontowany teatr zamieni się w scenę kameralną, gdzie będą grane spektakle również zimą. A za rok być może w Gorzowie w ogóle nie będzie sezonu ogórkowego, bo Scena Letnia i przegląd teatrów ogródkowych wypełnią dwa wakacyjne miesiące.
25-07-2006
Gdynia. Miesiąc Grecki Sceny Letniej w Orłowie
Orłowie trwa Miesiąc Grecki. Mamy do wyboru jedną z trzech greckich wystaw, kilka koncertów musical "Zorba" i atrakcje Jarmarku Greckiego
25-07-2006
Kraków. Mały teatr w Bagateli
Kameralne formy teatralne coraz częściej powracają latem w Krakowie. Od 3 do 20 sierpnia będzie można je oglądać w ramach III Letniego Festiwalu Małych Form Teatralnych, jaki przygotowuje na swej Scenie na Sarego 7 teatr Bagatela.
25-07-2006
Poznań. Wakacje z Leonardem i Pauliną Wycichowską
Czy znany malarz, rzeźbiarz, architekt, filozof i wynalazca zmarły przed kilkuset laty może wciąż inspirować współczesnych? Organizatorzy "Wakacji z Leonardem" kolejny rok z rzędu udowadniają, że może.
25-07-2006
Wrocław. Letnia scena lalek
Wrocławski Teatr Lalek powołał do życia Scenę Letnią. Dla dzieci i dla dorosłych.
24-07-2006
Elbląg. W sierpniu X Noce Teatru i Poezji
Elbląskie Noce Teatru i Poezji, które w tym roku odbędą się już po raz dziesiąty, nazywane są festiwalem piosenki wartościowej, festiwalem gwiazd, a nawet festiwalem festiwali.
24-07-2006
Kętrzyn. Festiwal Atlantyda Północy 2006
Święto Miejsca, w ramach Festiwalu Atlantyda Północy 2006, rozpoczęło się w Kętrzynie (Warmińsko-Mazurskie). Do wtorku mieszkańcy oraz odwiedzający Kętrzyn turyści będą mogli wziąć udział w liturgiach, biesiadach oraz wykładach i warsztatach inspirowanych średniowieczną, barokową i renesansową sztuką.
24-07-2006
Krynica-Zdrój. Muzycznymi śladami Kiepurów
- Piękny głos o niezwykłej barwie - tak śpiew Moniki Swarowskiej-Walawskiej określił prowadzący koncert Jacek Chodorowski. Krakowska sopranistka wystąpiła podczas inauguracji IV Festiwalu Muzycznego w Krynicy-Zdroju.
22-07-2006
Gorzów Wlp. Baśniowe postaci na Scenie letniej
Aktorzy Grupy Teatralnej ABC z gorzowskiego teatru wcielali się w piątek w najbarwniejsze postaci ulubionych bajek i wspólnie z dziećmi opowiadali baśniowe historie.
22-07-2006
Łódź. Metamorfozy Flamenco na początek festiwalu
Wczoraj rozpoczął się w Łodzi piąty, jubileuszowy Festival Flamenco. Inauguracyjny koncert pod tytułem "Metamorfozy flamenco" można było obejrzeć w Teatrze Nowym.
22-07-2006
Poznań. Letnie Warsztaty Teatralno-Kabaretowe
Od dziś przez dziewięć dni młodzi artyści będą się uczyć, bawić i doskonalić umiejętności literackie. Ruszają drugie Letnie Warsztaty Teatralno-Kabaretowe, organizowane przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A.
22-07-2006
Sztuka Dialogu nad Wigrami
Zaczęła się V edycja Sztuki Dialogu nad Wigrami - warsztatów dramatopisarskich, które są polem doświadczalnym nowego polskiego teatru. Sztuka Dialogu organizowana przez Tadeusza Słobodzianka i Dariusza Jachimowicza to ewenement w sferze polskiego teatru, rozproszonego po ośrodkach w całym kraju, pogrupowanego wokół osobowości, podzielonego i zwróconego do wewnątrz - pisze Joanna Derkaczew w Gazecie Wyborczej.
21-07-2006
Chorzów. Wakacyjny Przegląd Przedstawień
Spektaklem "Darkroom" [na zdjęciu] wieczorem w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zainaugurowany zostanie 9-ty Wakacyjny Przegląd Przedstawień.
21-07-2006
Poznań. Teatralne Lato dla Dzieci
Smoki są okropne, porywają dzieci i raz w roku muszą zjeść królewnę - powiedział królewicz, który postanowił smoka zabić. Do krwawej sceny jednak nie doszło, gdyż smok okazał się wspaniałym przyjacielem, z którym można zwiedzać świat. - Zawsze lepiej we dwóch - za-i śpiewał królewicz ze smokiem na Dziedzińcu Zamkowym, gdzie wczoraj odbył się kolejny spektakl w ramach X Teatralnego Lata dla Dzieci.
21-07-2006
Sopot. Współczesny Dymsza w Atelier
W sobotę o godz. 18 i o 20.30 w teatrze Atelier im. A. Osieckiej w Sopocie w koncercie "20 najśmieszniejszych piosenek na świecie" (Pieśniarz u psychoanalityka i co z tego wynika) przygotowanym przez Jerzego Satanowskiego wystąpi jeden z najciekawszych aktorów śpiewających, nazywany współczesnym Dymszą - Mariusz Kiljan [na zdjęciu].
21-07-2006
Węgajty. Kolejna impreza w podolsztyńskiej wiosce
Węgajty to mała wieś za Jonkowem, do której dojeżdża się wąską, krętą drogą. Kilka kilometrów dalej, między polami i lasem, w starej stodole jest... teatr.
21-07-2006
Wspieramy młodych artystów
- Fundacja powstała po to, by wspierać młodych artystów, by promować rynek muzyki klasycznej, ocalać od zapomnienia mówi - EWA WARTA-ŚMIETANA, prezes Fundacji Pomocy Artystom Polskim Czardasz, działającej w Krakowie.
20-07-2006
Dynów. Mieszkańcy i studenci wystawiają "Skrzypka na dachu"
Blisko pięćdziesięcioosobowy zespół zawodowych aktorów, studentów i amatorów wystawi w niedzielę w Dynowie "Skrzypka na dachu". Przygotowania idą pełną parą.
20-07-2006
Kres sezonu ogórkowego
Spektakle proponowane latem przez teatry: Komedia, Powszechny, Na Woli, cieszą się rokrocznie olbrzymim zainteresowaniem. Do grona warszawskich teatrów "wakacyjnych" dołączyły w tym roku: Scena Prezentacje, Montownia, Polonia, Studio oraz Syrena. Myślę zatem, że Warszawa może w końcu ogłosić ostateczny kres sezonu ogórkowego, który został przemieniony w teatralny sezon letni - pisze Marcin Kołaczkowski w Dzienniku.
20-07-2006
Węgajty. Projekt terenowy
W podolsztyńskich Węgajtach trwa festiwal "Wioska teatralna". Codziennie odbywają się tam warsztaty teatralne, a będzie można obejrzeć wystawę fotografii dokumentujących dokonania "Projektu terenowego".
19-07-2006
Chorzów. Sześć dni z Teatrem Polonia
W piątek rozpoczyna się IX Wakacyjny Przegląd Przedstawień w chorzowskim Teatrze Rozrywki
19-07-2006
Gdynia. Wystawa Teatr antyczny w scenografii polskiej
W piątek 21 lipca o g.18 Teatr Miejski zaprasza na wernisaż wystawy "Nić Ariadny. Teatr antyczny w scenografii polskiej".
19-07-2006
Kraków. Sezon ogórkowy w królewskim mieście
Jeśli odwiedzi nas w wakacje ciocia z Ameryki i będzie miała ochotę wybrać się do teatru, może się okazać, że w Krakowie - "kulturalnym centrum świata" - sprawi nam tą zachcianką nie lada kłopot... - pisze Małgorzata I. Niemczyńska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
19-07-2006
Szczecin. Letnie granie w teatrach
Koniec narzekania na sceny nieczynne w sezonie ogórkowym. Szczecińskie teatry grają w sierpniu. Tylko dyrektorzy martwią się, czy dopisze publiczność.
19-07-2006
Węgajty. Festiwal 'Wioska Teatralna"
W Węgajtach w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczyna się czwarta edycja Festiwalu "Wioska Teatralna". W zamyśle organizatorów z Teatru Wiejskiego Węgajty, festiwal mają tworzyć zespoły, dla których źródłem inspiracji jest tradycja. Spektakle mają również pokazywać problemy i zagrożenia we współczesnym świecie.
19-07-2006
Zakopane. Pełnia sezonu u Witkacego
Widownia teatru w wakacyjne wieczory wypełnia się do ostatniego miejsca. Gdzie? Pod Tatrami. Zakopiański Teatr Witkacego już od ponad 20 lat w czasie urlopów przyciąga liczną publiczność.
18-07-2006
Wrocław. "Scat" w plenerze
"Scat" [na zdjęciu] to pierwszy na świecie musical bez słów. Ten niezwykły show, do którego muzykę napisał Leszek Możdżer, będzie można obejrzeć w sierpniu w plenerze - na dziedzińcu Arsenału Miejskiego.
17-07-2006
Gdańsk. Festiwal Teatru Wybrzeże
W dniach od 17 do 30 lipca odbędzie się Festiwal Teatru Wybrzeże, w trakcie którego pokazane zostaną 23 różne spektakle wystawiane w Teatrze w ostatnich sezonach. Przedstawienia odbywać się będą w Teatrze na Targu Węglowym, TeatrzeMalarnia, Sali Prób, w Teatrze Kameralnym w Sopocie oraz w Stoczni Gdańskiej.
17-07-2006
Gryfino. Zakończyły się Spotkania "Na Moście"
Zakończyły się VIII Gryfińskie Spotkania Teatralne "Na Moście 2006". Przez pięć dni w Pałacyku pod Lwami oraz na pl. Barnima odbywały się spektakle, koncerty, występy artystów ulicy, warsztaty plastyczne i akrobatyczne, a także pokazy walk w wykonaniu średniowiecznych wojów i nocne projekcje filmów kina artystycznego.
17-07-2006
Kraków. Lato Teatralne Stowarzyszenia Dialog
Lato Teatralne w Krakowie: od Witolda Gombrowicza do Sławomira Mrożka Przez 9 dni, od 16do 25 lipca, trwać będzie w Krakowie VIII Lato Teatralne Stowarzyszenia Dialog.
17-07-2006
Płock. Minął weekend teatrów ulicznych
Porywisty wiatr i porywające przedstawienia - tak najkrócej można opisać to, co w weekend działo się podczas Nadwiślańskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych.
17-07-2006
Poznań. Taneczny sierpień
Polski Teatr Tańca organizuje w sierpniu równocześnie Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca i VII Międzynarodowe Biennale Tańca Współczesnego.
17-07-2006
Sceny szyte na miarę
Przez lata równocześnie z wakacjami szkolnymi zaczynały się teatralne. Dziś wprawdzie teatry państwowe i samorządowe nadal zamykają się na lato, ale coraz bogatsza jest oferta tych prywatnych. Za każdym stoją niezwykli ludzie, którzy postanowili odciąć się od skostniałego systemu teatrów państwowych i samorządowych, by zrealizować swoją wizję - pisze Ewa Rogowska w tygodniku Przegląd.
17-07-2006
Strzelewo. Ruszył Wiejski Festiwal Sztuki
Wczoraj, w centrum Strzelewa w gminie Nowogard, rozpoczął się Wiejski Festiwal Sztuki, czyli największa impreza kulturalna na wsi w naszym regionie.
17-07-2006
Wigry. Sztuka Dialogu z Szekspirem
Jak co roku Laboratorium Dramatu Tadeusza Słobodzianka przenosi się nad jezioro Wigry. Piąta edycja letniej Sztuki Dialogu ruszy 21 lipca. Przez dziesięć dni zaproszeni przez organizatorów goście będą dyskutować o miejscu i roli Szekspira we współczesnym dramacie.
17-07-2006
Zielona Góra. Teatr offowy w Winiarni
Zniszczona sala po starej zielonogórskiej Winiarni przy ul. Moniuszki. Przeciekające świetlik, obłazi farba, świeże graffiti. Idealne miejsce dla spektakli offowych - surowych, czasami brutalnych.
14-07-2006
Zielona Góra. Lalki Pod Sceną w Podwórku
Trwa Lato Muz Wszelakich w Zielonej Górze. Czwartki należą do dzieci. Te nie zawodzą.
05-07-2006
Łódź. Rusza Letnia Scena Forum
Przegląd Teatralno-Kabaretowy "Letnia Scena Forum" rozpoczyna się w Łodzi. Imprezę zainauguruje występ znanego satyryka Jana Pietrzaka [na zdjęciu], w programie "Człowiek z kabaretu".
04-07-2006
Sopot. Banaszak otworzyła sezon w Atelier
Trochę na uboczu fali festiwali ruszyło lato teatralne Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Z wysokiego "C": recitalem Hanny Banaszak [na zdjęciu].
01-07-2006
Łódź. Letnia Scena Forum
Występ znanego satyryka Jana Pietrzaka zainauguruje 5 lipca siódmą edycję Przeglądu Teatralno-Kabaretowego "Letnia Scena Forum". Odbywająca się od kilku lat w Śródmiejskim Forum Kultury impreza, potrwa do końca sierpnia.
30-06-2006
Częstochowa. Spektakle ogródkowe w Teatrze From Poland
Teatr From Poland Cafe zaprasza na I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Ogródkowych "W Zaułku". Biorące w nim udział przedstawienia prezentowane będą przy Zaułku Wieluńskim 2 w soboty lipca o godz. 20.30 i sierpnia o godz. 20. Ogłoszenie wyników festiwalu i rozdanie nagród odbędzie się 16 września
30-06-2006
Łódź. Wakacyjne spektakle w Powszechnym
Wyjątkowo na wakacyjne spektakle zaprasza Teatr Powszechny. Dziś, w piątek, o godz. 19.15 łódzka scena pokaże przedpremierowo widowisko poetycko-muzyczne "Pamiętajcie o ogrodach, czyli rozważania na dworcu", a w sobotę, niedzielę i czwartek o godz. 19 będzie można zobaczyć hit Powszechnego - "Szalone nożyczki" [na zdjęciu].
30-06-2006
Scena na palach
W połowie plaży, a nie jak w latach ubiegłych, nad samym morzem, stoi w tym roku Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie. Pracownicy Urzędu Morskiego zrobili niespodziankę i przed sezonem poszerzyli plażę o kilkanaście metrów - pisze Ilona Truszyńska w Dzienniku Bałtyckim.
29-06-2006
Gdynia. Don Kichot wraca na Scenę Letnią
W piątek, 30 czerwca, o godz. 19 nastąpi uroczysta inauguracja jedenastego sezonu Sceny Letniej Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie.
29-06-2006
Kraków. Bogate (?) kulturalne lato
- Letnia oferta kulturalna i artystyczna Krakowa jest w tym roku wyjątkowo bogata - zapewniał wczoraj Stanisław Dziedzic, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa.
29-06-2006
Łódź. Lalki na wakacje
Po raz ósmy na czas wakacji Teatr Pinokio opanowały lalki [na zdjęciu].
29-06-2006
Łódź. Za kurtyną nie ma urlopu
Teatralne garderobiane i rekwizytorzy nie kończą sezonu wraz z aktorami. Właśnie teraz zaczyna się czas prania kostiumów, uzupełnianie rekwizytów i przebudowy scen. Pusta widownia jest też okazją do przeprowadzenie poważniejszych remontów.
29-06-2006
Szczecin. Wakacyjna scena Teatru Małego
Teatr Mały na deptaku Bogusława zaprasza na przegląd kameralnych form teatralnych. Do Szczecina będą przyjeżdżać aktorzy z całej Polski.
28-06-2006
Łódź. Letnia Scena Forum
Śródmiejskie Forum Kultury w Łodzi przygotowało siódmą edycję Przeglądu Teatralno-Kabaretowego "Letnia Scena Forum". W tym roku impreza zapowiada się szczególnie atrakcyjnie.
28-06-2006
Łódż. Wakacje mało teatralne
Wakacje, tradycyjnie, nie są dobrym czasem dla miłośników sztuki w Łodzi. Choć kilka teatrów zachowuje się nietradycyjnie i jeszcze na początku lata wystawia przedstawienia, a działalności nie zaprzestają ośrodki kultury, tak naprawdę jednak pozostaną nam kina lub wyjazdy na łono przyrody.
26-06-2006
Pranie. Letnia parada ulubieńców
W tym roku w Praniu jak zawsze mnóstwo gwiazd. - Jestem ciekaw nowego koncertu Jerzego Satanowskiego, którego polska premiera odbędzie się u nas - mówi Wojciech Kass, kustosz Muzeum Gałczyńskiego w Praniu.
23-06-2006
Toruń. Magistrat daje pieniądze na kulturę
Toruński magistrat rozda 314 tys. zł dla organizatorów imprez kulturalnych w mieście. W konkursie na dotacje w drugiej połowie roku wygrało 10 instytucji, stowarzyszeń i fundacji.
22-06-2006
Gorzów Wlkp. Szykują Teatr Letni
W Teatrze Letnim montowane są właśnie największe drzwi w mieście. Dobiega końca remont unikatowego w skali europejskiej obiektu teatralnego. Już wkrótce nastąpi tam otwarcie letniego sezonu, na które Teatr Osterwy przygotował "Nocleg w Apeninach" Aleksandra hr. Fredry.
21-06-2006
Olsztyn. Lipcowe Pomosty z Gardzienicami
W dniach 9-15 lipca odbędzie się w Olsztynie 3. Międzynarodowy Letni Festiwal Teatralny Na Pomostach. Ideą Przeglądu jest łączenie kultur Wschodu i Zachodu.
21-06-2006
Wrocław. Szmaciana Babka na lato
Krypta gotyckiego kościoła na Ostrowie Tumskim posłuży jako sceneria dla przedstawienia marionetkowego o życiu św. Jadwigi Śląskiej.
20-06-2006
Olsztyn. Zapasiewicz na Spotkaniach Zamkowych
Strofy pełne miłości do ojczyzny i wyrafinowanego dowcipu przeplatane inteligentnymi dygresjami i nostalgicznymi wspomnieniami. Poemat "Kwiaty Polskie" Juliana Tuwima znalazł w osobie Zbigniewa Zapasiewicza jednego z najwybitniejszych interpretatorów.
19-06-2006
Gorzów Wlkp. Wkrótce otwarcie Sceny Letniej
Wakacje nie oznaczają w Gorzowie przerwy w sezonie teatralnym. Na początku lipca przy teatrze w tym mieście po raz czwarty ruszy Scena Letnia.
19-06-2006
Zamość. Adam Sroka odebrał Buławę Hetmańską
18 czerwca 2006 roku o 21.37 na Dziedzińcu Akademii Zamojskiej Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski wręczył Adamowi Sroce, dyrektorowi Teatru Powszechnego z Radomia Buławę Hetmańską.
19-06-2006
Zamość. Szekspir rozpoczął Lato Teatralne
"Burza" [na zdjęciu] Williama Szekspira rozpoczęła w niedzielę 18 czerwca 31. Zamojskie Lato Teatralne. To jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w tym mieście.
17-06-2006
Kraków. Od niedzieli Festiwal Opera Viva
W niedzielę [18 czerwca] rozpocznie się w Krakowie X Festiwal Opera Viva. Szczególnym wydarzeniem tegorocznej jego edycji będzie nowa realizacja opery "Faust" Charlesa Gounoda.
13-06-2006
Kraków. Śpiew przy Pompie
Wreszcie był ciepły czerwcowy wieczór, zatem z naddatkiem wypełnił się ogródek Teatru im. J. Słowackiego, gdzie w niedzielę dyrektor Krzysztof Orzechowski odsłonił siódmy już sezon letniej Sceny przy Pompie. Sceny muzycznej i weekendowej, która w tym roku zaprasza w sobotnie i niedzielne wieczory do końca lipca.
12-06-2006
Olsztyn. Rozpoczęło się Lato Artystyczne
Blisko 100 imprez kulturalnych - festiwale teatralne, kabaretony, koncerty muzyki poważnej, poezji śpiewanej, szantowej - odbędzie się podczas tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego OLA 2006. Cykl imprez potrwa do 15 września.
09-06-2006
Kraków. Dziesiąte lato operowe
Wkrótce rozpocznie się w Krakowie 10. już edycja Festiwalu Opery Krakowskiej "Opera Viva". Ta oczekiwana przez melomanów impreza zaplanowana jest na dwa miesiące: od 18 czerwca do 18 sierpnia.
09-06-2006
Kraków. Przy Pompie i w Kinie Letnim
W niedzielę 11 czerwca rozpoczyna się siódmy sezon Sceny przy Pompie, letniej sceny Teatru im. Słowackiego. A w poniedziałkowe wieczory przy Pompie panować będą telewizyjne kryminały.
09-06-2006
Warszawa. Festiwal Mozartowski
W trakcie organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną 16. Festiwalu Mozartowskiego w 250-lecie urodzin Wolfganga Amadeusza odbędzie się w sumie 60 przedstawień.
08-06-2006
Łódź. Powszechny na wakacje
Słuchowiska specjalnie dla niewidomych, spektakle dla zostających w wakacje w Łodzi - to nowe propozycje Powszechnego.