powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. List otwarty do aktorek i aktorów z roczników '70, '80

List otwarty do aktorek i aktorów z roczników '70 '80, dotyczący spotkania środowiska aktorskiego podczas konferencji organizowanej przez Forum Obywatelskie Teatru Współczesnego (FOTW), które odbędzie się 21 grudnia 2009 w Fundacji im. Stefana Batorego w Warszawie.

Kraków - Wrocław - Warszawa, 15 grudnia 2009

Do aktorek i aktorów z roczników '70, '80!

Od kilku miesięcy różne grupy pracują nad zmianą ustawy dotyczącej polskich teatrów - powstają projekty, które w niedalekiej przyszłości zmienią strukturę i stworzą nowy system zarządzania teatrami, mający obowiązywać przez co najmniej kilkanaście lat. Będąc pracownikami teatrów publicznych, chcemy być współodpowiedzialni za kształt kultury i systemu teatralnego. Jeśli chcemy mieć wkład w restrukturyzację polskiego teatru i świadomie wpływać na jego przyszłość, musimy zabierać głos w sprawach zmian.

Reżyserzy i dramaturdzy z roczników '70 i '80 założyli Forum Obywatelskiego Teatru Współczesnego (FOTW). W dniach 20-21 grudnia 2009 organizują konferencję, podczas której spróbują ustalić stanowisko i cele swojego pokolenia dotyczące teatru. W czasie tej konferencji zapraszają nas, środowisko aktorskie, do wspólnej rozmowy. Nasza grupa zawodowa jest zdecydowanie bardziej liczna, dlatego chcemy otwarcie ustalić sposób uczestnictwa i utworzenia reprezentacji aktorów naszego pokolenia. Chcielibyśmy spotkać się w naszym aktorskim gronie 21 grudnia w godzinach 10-13 w Fundacji im. Stefana Batorego mieszczącej się przy ul. Sapieżyńskiej 10a w Warszawie.

Zaproszenie kierujemy do aktorów z roczników '70 i '80, jednak chcielibyśmy podkreślić, że nie mamy intencji odcięcia się od starszego pokolenia ludzi teatru. Jednym z naszych podstawowych celów jest otwartość na międzypokoleniowy dialog i zniesienie wszelkich podziałów trawiących naszą teatralną codzienność.

Założyliśmy stronę służącą wewnętrznej komunikacji i wymianie informacji: aktorzy7080.blox.pl oraz e-mail: aktorzy7080@gmail.com.

Do zobaczenia 21 grudnia w Warszawie!

Z poważaniem,

W imieniu autorów strony www.aktorzy7080.blox.pl:

Aleksandra Cwen

Juliusz Chrząstowski

Tomasz Cymerman

Piotr Głowacki

Marta Ojrzyńska

Krzysztof Skonieczny

Paweł Smagała

Anita Sokołowska

Marcin Tyrol

Katarzyna Warnke

Barbara Wysocka

Krzysztof Zarzecki