powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Performance i finał Manewrów Patriotycznych w Fabryce Sztuki

Fabryka Sztuki zaprasza do swojej siedziby na kolejne imprezy.

22 listopada 2009, godz. 19:00

miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, 90- 365 Łódź

FINAŁ MANEWRÓW PATRIOTYCZNYCH: "Całe moje życie"- REYMONT ODBIERA NOBLA

"Okropne! Nagroda Nobla, pieniądze, sława wszechświatowa i człowiek, który bez zmęczenia wielkiego nie potrafi się rozebrać" - tak w 1924 roku pisał o sobie Władysław Reymont. Nigdy nie miał okazji przemówić do kapituły honorującej go tym najwyższym światowym wyróżnieniem w dziedzinie kultury. Wiemy jednak, że przygotowywał się na ten wieczór. Chcemy naprawić to czego nie udało się osiągnąć wtedy. Zapraszamy Łodzian na Galę Noblowską, podczas której Władysławowi Reymontowi wręczona zostanie nagroda, odbędzie się spotkanie pisarza z jego wielbicielami.

Istnieją co najmniej trzy wersje autobiografii Reymonta - pozwólmy przemówić wielkiemu pisarzowi głosem jak najbardziej swoim i ludzkim. Na zakończenie absolutnie unikalny koncert - kompozycje elektroakustyczne do fragmentów prozy noblisty pt. MojeKoleje. W przestrzeni fabryk odbędzie się także happening mający na celu popularyzację wizerunku artysty (choćby słynnych okularów). Utworzona zostanie podobizna Reymonta - TWARZ MILIONA - MILION TWARZY.

***

24 listopada 2009, godz. 18:00

miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, 90- 365 Łódź

zapisy i informacje: pola.amber@fabrykasztuki.org, tel: 0-42 646 88 65

Warsztaty performerskie- prowadzenie Arti Grabowski (na zdjęciu)

Arti Grabowski - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Działań Medialnych prof. Antoniego Porczaka uzyskany w roku 2003 oraz Universidad Castilla la Mancha w Cuenca (Hiszpania). Obecnie doktoryzujący się w Katedrze Intermediów asystent Pracowni Performance prowadzonej przez prof. Artura Tajbera). Jest jednym z najwyżej cenionych artystów performance art młodego pokolenia. W ciągu 10 lat zrealizował ponad setkę działań, sugestywnych, pełnych humoru i zmysłu krytycznego. Występował na najważniejszych Festiwalach Sztuki Performance, Festiwalach Teatralnych, przeglądach Sztuki Wideo w Europie, Azji, Ameryce Płn i Płd. Od kilku lat współpracuje z poznańskim Teatrem Porywacze Ciał, członek krakowskiego Stowarzyszenia "Fort sztuki", współorganizator oraz kurator wielu imprez artystycznych w Polsce i Europie. Wraz z Anną Syczewską współtworzy kuratorsko artystyczny duet "Toothsystem".

Warsztaty zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego: "Edukacja kulturalna i diagnoza kultury" ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.