Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II

24-03-2006
30-03-2011
Antonin. Jan Peszek będzie gościem spotkania o Janie Pawle II
Jan Peszek interpretujący poezję Czesława Miłosza będzie gościem spotkania "Jan Paweł II In memoriam", które w niedzielę odbędzie się w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie (Wielkopolska). Program zostanie poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II.
24-03-2011
Kraków. Projekt "Kraków czyta Jana Pawła II"
2 kwietnia br. odbędzie się specjalny projekt w ramach przygotowań do beatyfikacji Jana Pawła II organizowany przez Instytut Tertio Millennio przy współpracy z krakowskimi dominikanami oraz Agencją Promocyjną Swobodny Przepływ Myśli.Zaproszeni goście przez cały dzień (od godz. 11 do 17) będą czytać fragmenty tekstów Jana Pawła II
02-04-2009
Warszawa. Obchody czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II
"Miłość wam wszystko wyjaśni" - to warszawskie hasło obchodów czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II. W tym roku uroczystości będą skromniejsze niż poprzednie, za to potrwają do soboty.
02-04-2007
Białystok. Koncert poświęcony pamięci papieża Jan Pawła II
Koncert poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II "Z życia do życia", odbył się w niedzielę wieczorem w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Można było usłyszeć piosenki do wierszy i fragmentów wystąpień Karola Wojtyły, a także fragmenty wpisów do księgi kondolencyjnej, wyłożonej po jego śmierci w białostockiej kurii metropolitalnej.
13-07-2006
Warszawa. Konkurs na dramat inspirowany spuścizną Jana Pawła II
Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie ogłasza konkurs na dramat inspirowany życiem, myślą i twórczością Jana Pawła II.
05-04-2006
Białystok. Tryptyk w Węgierce
Aktorzy Teatru Dramatycznego wspominać dziś będą Jana Pawła II.
05-04-2006
Rozlane dobro trwa
Sposób interpretowania poezji Karola Wojtyły wymaga od aktorów nie tylko pełnego zrozumienia intencji autorskich zawartych w tekście, ale tzw. skromności warsztatowej - o koncercie "Wielka Pani", dla uczczenia pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II w kościele św. Anny w Warszawie pisze Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.
04-04-2006
Mam poczucie straty
Pół dorosłego życia MARTA KALMUS spędziła w Krakowie. Tam studiowała, a później grała na deskach Teatru Starego. Nigdy jednak nie spotkała się z Papieżem, który podczas każdej podróży po Polsce właśnie tam szukał wytchnienia. Znała Wojtyłę z opowieści i anegdot swojej pani profesor, Danuty Michałowskiej, przyjaciółki Karola z okupacyjnych lat konspiracyjnego Teatru Rapsodycznego.
03-04-2006
Kraków. "Hiob" Woskriesinnia u Słowackiego
Dziś o 18-tej w Teatrze im. Juliusza Słowackiego gościnnie wystąpi Lwowski Teatr Woskriesinnia, który zaprezentuje spektakl "Hiob" do tekstu Karola Wojtyły.
03-04-2006
Opera zmieniła się na korzyść
- Opera zmieniła się na korzyść. Kiedy zaczynałem, warunki dyktowali dyrygenci. Mało kto myślał o inscenizacji czy aktorstwie. Dziś mamy dynamiczną epokę reżyserów, nowa falę w operze. Zawsze lubiłem grać na scenie, a nie jedynie śpiewać w statycznej pozycji. Cieszę się, że Polska jest w awangardzie tych zmian - mówi Placido Domingo.
01-04-2006
Warszawa-Kraków-Gdańsk. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie
600 artystów w trzech miastach jednocześnie - Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku - połączy siły na wielkim narodowym koncercie, aby oddać hołd Janowi Pawłowi II z okazji pierwszej rocznicy śmierci.
01-04-2006
Wrocław. Rozpoczyna się Tydzień Papieski
Aż do najbliższej niedzieli trwać będą imprezy, koncerty i wykłady poświęcone Janowi Pawłowi II i jego nauce. Jednak najważniejsze wydarzenie - uroczystą mszę na Rynku i wieczorny koncert Gheorghe Zamfira - zaplanowano na niedzielę [2 kwietnia], w pierwszą rocznicę śmierci Ojca Świętego.
01-04-2006
Uroczystości pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II
Nocne czuwania, msze, koncerty - tak Polacy uczczą pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Kard. Stanisław Dziwisz zaapelował o przypięcie 2 kwietnia białej wstążeczki - symbolu wdzięczności i radości, a nie żałoby. Na wielu polskich szczytach tak jak na Groniu Jana Pawła II koło Andrychowa o godz. 21.37 zapłonie ognisko.
01-04-2006
Warszawa. Placido Domingo poprowadzi koncert "Jan Paweł II in memoriam"
W niedzielę [2 kwietnia] nadzwyczajny koncert "Jan Paweł II in memoriam" poprowadzi jeden z najznakomitszych współczesnych tenorów - Placido Domingo [na zdjęciu]. Tym razem wystąpi w roli dyrygenta.
31-03-2006
Gdzie uczcimy Jana Pawła II
W niedzielę w całej Polsce odbędą się uroczystości w rocznicę śmierci naszego Papieża.
31-03-2006
Mój kolega Papież
- Gdy został Papieżem wszystko się zmieniło. Przestałam być artystką, a stałam się "koleżanką Papieża"- O Karolu Wojtyle opowiada DANUTA MICHAŁOWSKA, w pierwszą rocznicę Jego śmierci.
31-03-2006
Warszawa. Pamięci Jana Pawła II
2 kwietnia, w rocznicę śmierci polskiego papieża, większość teatrów odwołała swe niedzielne spektakle. Ale część warszawskich scen przygotowała specjalne wieczory, podczas których twórcy wspominać będą, że Jan Paweł II był też poetą, dramaturgiem, a w młodości aktorem. Człowiekiem, który kochał teatr.
30-03-2006
Częstochowa. Aktorzy przeczytają dramat Karola Wojtyły
We wtorek [4 kwietnia] o godz. 18 Teatr im. Adama Mickiewicza przygotował kolejne spotkanie z czytanym dramatem.
29-03-2006
Warszawa. Koncert pamięci Jana Pawła II
Wiersze Karola Wojtyły dopełnione kompozycjami Janusza Strobla złożą się na uroczysty koncert "Wielka Pani", który 3 kwietnia odbędzie się w kościele św. Anny.
24-03-2006
Gorzów Wlkp. Spektakl dedykowany Papieżowi
Dramat Karola Wojtyły o bracie Albercie [na zdjęciu] wystawi Teatr im. Osterwy.
24-03-2006
Koncert z Warszawy, Gdańska i Krakowa
W trzech miastach równolegle - Warszawie, Gdańsku i Krakowie - będzie się rozgrywał wielki koncert pt. "Nieszpory. Artyści polscy Janowi Pawłowi II w hołdzie", zorganizowany w sobotę, 1 kwietnia. Całość, w czasie bezpośredniej transmisji, zobaczą widzowie 1 Programu TVP; początek o godz. 20.10.
24-03-2006
Kraków. "Missa pro pace" Kilara w Operze
Opera Krakowska wspólnie z Polskim Wydawnictwem Muzycznym uczci pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II prezentacją utworu "Missa pro pace" Wojciecha Kilara.
24-03-2006
Kraków. "Tryptyk" śpiewany na różne sposoby
Podczas obchodów rocznicy śmierci Ojca Świętego zostaną wykonane na trzech koncertach trzy różne utwory, skomponowane do tekstu "Tryptyk rzymski" Jana Pawła II. Wieczory muzyczne, przygotowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, odbędą się w trzech różnych miejscach Krakowa.
24-03-2006
Warszawa. Awantura o bilety na papieski koncert
Kilkaset darmowych biletów na koncert w rocznicę śmierci Jana Pawła II miał w dwa dni rozdawać ratusz. W czwartek kolejka po nie ustawiła się już o godz. 2 w nocy. Bilety rozeszły się w kwadrans wśród oskarżeń o machlojki.
23-03-2006
Kraków. Kantata Mencla w hołdzie Janowi Pawłowi II
Artyści jazzowi zagrają i zaśpiewają w hołdzie Janowi Pawłowi II. 30 marca w Krakowie zabrzmi kantata "Miłość mi wszystko wyjaśniła" skomponowana przez Joachima Mencla do poezji Karola Wojtyły.