Warszawa. Resort kultury podpisał 15 umów na wykorzystanie środków UE

15 umów o dofinansowanie polskich projektów ze środków UE podpisał do tej pory resort kultury; pieniądze przeznaczono m.in. na konserwację pięciu baraków dawnego KLAuschwitz-Birkenau, budowę Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu i utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

«W tym roku dofinansowanie z Unii Europejskiej otrzyma 28 projektów rekomendowanych przez resort kultury; wyniki konkursu na dofinansowanie ze środków UE ogłoszono w lutym.

"Do końca czerwca podpisano już 15 umów" - poinformowało PAP w środę centrum informacyjne MKiDN.

Podpisane umowy dotyczą m.in. rozbudowy budynku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnejwe Wrocławiu, budowy sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi.

"Bardzo sprawnie odbywa się przekazywanie pieniędzy beneficjentom już po podpisaniu umów. Tylko w czerwcu trzy projekty otrzymały dofinansowanie o łącznej kwocie prawie 10 milionów złotych. Wśród nich znajdują się: Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej, Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach oraz

Gmina Wrocław z przeznaczeniem na budowę Narodowego Forum Muzyki" - napisano w przesłanym komunikacie.

W najbliższym czasie resort kultury planuje podpisanie kolejnych umów, dzięki którym pieniądze z UE zostaną przeznaczone na m.in. renowację dziedzińca zewnętrznego na Wawelu, rewitalizację Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, rozbudowę Filharmonii Śląskiej w Katowicach.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego