powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. Laureaci Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek

Jury 8. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Katowice-Dzieciom" w składzie: prof. Henryk Jurkowski (przewodniczący), Irena Józefiak, Lucyna Kozień, Géza Balogh i Szilárd Boráros na posiedzeniu w dniu 5 czerwca 2009 r. przyznało następujące Nagrody Prezydenta Miasta Katowice:

Nagrodę za najlepsze przedstawienie Festiwalu - w wysokości 8 tys. zł - dla Teatru Animacji z Poznania za spektakl "Jeż" (na zdjęciu).

Nagrodę aktorską - w wysokości 3 tys. zł - dla Artura Dwulita z Białostockiego Teatru Lalek za rolę Poety w spektaklu "Żołnierzyk".

Nagrodę w wysokości - po 2,5 tys. zł - dla Viktórii Évy Nagy i Jankó Schneidera z Bobita Bábszínház z Peczu (Węgry) za animację w spektaklu "Trzy świnki i wilki".

Ponadto Jury przyznało Nagrodę Specjalną (statuetka) dla Jánosa Pályi'ego z Budapesztu (Węgry) za przedstawienie "Opowieści Jana Spryciarza".

Pozostałe nagrody pozaregulaminowe:

Dyplom Honorowy Polskiego Ośrodka Lalkarskiego UNIMA dla Jánosa Pályi'ego z Budapesztu (Węgry) za oryginalną interpretację postaci bohatera ludowego w przedstawieniu dla dzieci "Órajáték. Hétpróbás Nagyokos János történetei".

Nagroda Śląskiego Oddziału ZASP dla Angéli Badacsonyi z Tintaló Társulás, Kecskemét (Węgry) za animację w spektaklach autorskich "Nie chcę być dłużej czarownicą!" oraz "Malarz Zsiga maluje".