Łódzki Teatr Muzyczny czeka na remont

06-03-2006
29-11-2011
Łódź. Muzyczny promuje miasto
Otwarcie odnowionej siedziby Teatru Muzycznego to zdaniem internautów najważniejsze wydarzenie października w plebiscycie Łódź Sukcesu.
30-09-2011
Łódź. Jutro premiera w nowym Muzycznym
Teatr Muzyczny zaprasza na otwarcie swojej odnowionej siedziby. Pokaże premierę musicalu "Wonderful Town" Leonarda Bernsteina. Tytuł można oglądać w Łodzi po raz pierwszy.
23-09-2011
Łódź może być polskim Paryżem!
- Były to cztery lata tułaczki po różnych miejscach. Nam się udało przetrwać te trudne lata dzięki osobistym kontaktom z ludźmi pracującymi w innych instytucjach. Był taki moment, że mieliśmy aż siedem scen! - dyrektor Zbigniew Macias nie tylko o wyremontowanym Teatrze Muzycznym w Łodzi.
07-09-2011
Łódź. Operetka po liftingu
1 października Teatr Muzyczny otworzy scenę przy ul. Północnej, po pierwszym - od 65 lat istnienia - remoncie generalnym. Odnowiono fasadę, wnętrza, a także otoczenie teatru - parkingi i oświetlenie.
06-09-2011
Łódź. 50 mln za remont Teatru Muzycznego
50 mln zł kosztował remont Teatru Muzycznego w Łodzi. Po czterech latach przebudowy i modernizacji łódzka operetka zainauguruje sezon premierą musicalu "Wonderful Town" Leonarda Bernsteina.
01-09-2011
Łódź. Koniec wakacji w teatrach
Teatromani doczekali się. Rozpoczyna się nowy sezon, w łódzkich teatrach trwają próby do pierwszych premier. Ten sezon przynosi też bardzo ważne dla naszych scen wydarzenia.
19-05-2010
Urodzinowy remont
Od sierpnia 2007 r. trwa budowa Teatru Muzycznego, który w tym roku obchodzi swoje 65. urodziny. Na stronie internetowej teatru dyrekcja zapewnia, że po skończeniu remontu swoimi produkcjami będzie walczyć o miano najlepszej sceny muzycznej w Polsce Dotychczasowe złe warunki techniczne uniemożliwiały realizatorom w pełni rozwinięcie skrzydeł. Remont potrwa jeszcze ponad rok. W Gazecie Wyborczej - Łódź rozmowa z Grażyną Posmykiewicz p.o. dyrektorką naczelną Teatru Muzycznego w Łodzi.
18-03-2010
Łódź. "Dotknij teatru" na placu budowy
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru świętowany 28 marca. Z tej okazji teatry w całej Polsce przygotowały dla swoich widzów specjalne atrakcje. Łódzka kultura świętuje już od 27 lutego, kiedy to wystartował projekt Dotknij Teatru.
28-01-2010
Łódź. Operetka w remoncie
W sierpniu 2007 roku Teatr Muzyczny opanowali budowlańcy. Remont zakończy się w tym roku, ale na premierę w przebudowanym gmachu trzeba poczekać dłużej.
08-10-2009
Łódź. Remont Muzycznego postępuje
Trwa remont Teatru Muzycznego przy ul. Północnejw Łodzi. Na prace remontowo-instalacyjne Urząd Miasta Łodzi przeznaczył okołó 36 mln zł. Modernizacja gmachu ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku. Dyrekcja Muzycznego martwi się jednak o środki na wyposażenie teatru.
25-02-2009
Łódź. Remont Muzycznego opóźniony
Modernizacja budynku operetki przy ul. Północnej [na zdjęciu] miała zakończyć się w sierpniu przyszłego roku. Wszystko wskazuje na to, że otwarcie będzie spóźnione o pół roku.
27-09-2008
Łódź. Teatr Muzyczny wciąż na budowie
Łódzki Teatr Muzyczny od roku pracuje... na budowie. Właśnie zbliżają się do końca prace związane z rozbudową sceny. Dobudowana została brakująca prawa kieszeń sceny i podniesiono sceniczny strop. Wybudowany został także łącznik, umożliwiający komunikację między frontem teatru, a jego zapleczem. Dotychczas, aby przedostać się z jednej strony na drugą, trzeba było przechodzić przez widownię i scenę.
24-01-2008
Łódź. Trwa remont operetki
Teatr Muzyczny w Łodzi po dziesięciu latach oczekiwań w połowie ubiegłego roku rozpoczął remont. Prace idą w szybkim tempie, nawet wyprzedzają harmonogram.
16-11-2007
Łódź. Remontują kulturę
Pierwsze przymrozki nie przeszkadzają ekipom remontowym pracującym przy inwestycjach kulturalnych. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem.
17-09-2007
Łódź. Remont Teatru Muzycznego do 2010 roku
Ile premier może się odbyć w teatrze, którego scena jest dziurą w murze, a widownia pryzmą starych foteli? Otóż może być ich nawet dziewięć, z prapremierą włącznie! Tak sezon zaplanował Teatr Muzyczny, w którym rozpoczął się wielki remont.
13-09-2007
Łódź. Sezon na budowie
W Teatrze Muzycznym trwa już remont. Dyrektor Grażyna Posmykiewicz zorganizowała konferencję prasową na temat planów repertuarowych na nowy sezon na placu budowy. Zmieniła się weń scena przy ul. Północnej 47/51.
12-09-2007
Łódź. Muzyczny zaprasza na budowę i sztukę
Po blisko dziesięciu latach łódzki Teatr Muzyczny [na zdjęciu] doczekał się wreszcie remontu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie to jednak generalna przebudowa gmachu. Mimo to zmienią się warunki pracy artystów i poprawi komfort widzów.
14-08-2007
Cała Polska buduje teatry muzyczne
Za dziesiątki milionów złotych rozbudowują się niemal wszystkie polskie opery i operetki. Chcą podjąć walkę z multipleksami o widza - pisze Krzysztof Kowalewicz w Gazecie Wyborczej.
25-04-2007
Łódź. Nareszcie remont operetki
Teatr Muzyczny [na zdjęciu], o czym wszyscy chyba już wiedzą, rozsypuje się z równą konsekwencją, z jaką od 10 lat Urząd Miasta Łodzi przesuwał termin rozpoczęcia jego remontu. Tymczasem Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi, przy okazji ostatniej premiery Muzycznego przekazał scenie długo oczekiwaną wiadomość: remont rozpocznie się w czerwcu tego roku.
27-02-2007
Łódź. Operetka skazana na sukces?
O teatrze z Północnej [na zdjęciu widownia] co najmniej od dziesięciu lat mówiło się smutno i coraz smutniej. Najmniejszy budżet w Polsce, budynek nie mogący doczekać się solidnego remontu... Ale nowe kierownictwo wyszło z założenia, że skoro jest marnie, to może być tylko lepiej.
27-02-2007
Łódź. Konkursy na dyrektorów teatrów
W łódzkich teatrach miejskich szykują się zmiany na dyrektorskich stanowiskach. Niektórzy już zapowiadają swoje odejście. Są też tacy szefowie scen, którzy dyrektorami nie mogą się tytułować.
27-10-2006
Rola komisji kultury jest niewielka
- Jestem daleki od twierdzenia, że dyrektorem teatru musi być aktor czy reżyser, szpital ma prowadzić lekarz, a krowa zarządzać mleczarnią. W komisji zasiadają ludzie z różnych środowisk, którzy mają jakąś wiedzę o kulturze. Moim zdaniem lepiej, żeby prawdziwi artyści zajmowali się tworzeniem, a nie zarządzaniem kulturą - mówi Maciej Rakowski, który przewodniczył komisji kultury w Radzie Miejskiej Łodzi.
28-09-2006
Łódź. Inauguracja sezonu w operetce
Fragmenty najsłynniejszych musicali i operetek będzie można usłyszeć w sobotę (30 października) w Teatrze Muzycznym podczas specjalnego koncertu, który zainauguruje nowy sezon.
05-09-2006
Przed nowym sezonem
Propozycje repertuarowe na nowy sezon przygotowane przez łódzkie sceny teatralne sugerują, że będzie wesoło. Dyrektorzy postawili na komedie, ale - jak zastrzegają - komedie mądre. Analizując łódzkie propozycje z tym, co oferować będą sceny w Polsce, łatwo skonstatować, że nie odstajemy od średniej - pisze Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
22-06-2006
Łódź. Tymczasowa dyrektorka operetki
Grażyna Posmykiewicz, dotychczasowa zastępczyni dyrektora, teraz będzie kierować Teatrem Muzycznym.
12-06-2006
Łódź. Złote Maski rozdane
Recenzenci po raz 15. przyznali Złote Maski. Rozdali je w sobotę [10 czerwca] w Teatrze im. Jaracza
02-06-2006
Łódź. Dyrektor Teatru Muzycznego odchodzi na emeryturę
Wiesław Ostojski [na zdjęciu], dyrektor naczelny Teatru Muzycznego w Łodzi 30 czerwca odchodzi na emeryturę. Aktualnie wykorzystuje urlop. Zastępują go: Grażyna Posmykiewicz i Andrzej Knap, dyrektor artystyczny TM.
21-04-2006
Sukcesy włodarza kultury
- Moim sukcesem jest sprawa Teatru Nowego, którą wielu wymienia moją porażkę. Rozwiązanie tego problemu stało się przykładem tego, jak powinny wyglądać normalne relacje między samorządem a podległymi instytucjami kultury - mówi Mirosław Orzechowski, łódzki wiceprezydent do spraw kultury w rozmowie z Krzysztofem Kowalewiczem z Gazety Wyborczej - Łódź.
12-04-2006
Łódź. Będzie remont operetki
Po sześciu latach planowania, projektowania i odwlekania Teatr Muzyczny będzie w końcu remontowany. Na razie pewne jest jedno - termin.
11-04-2006
Co zrobił dla kultury?
Mirosław Orzechowski, który od trzech i pół roku jako wiceprezydent Łodzi zajmował się sprawami kultury, został posłem LPR w miejsce Ewy Sowińskiej, którą wybrano na rzecznika praw dziecka. Co wiceprezydent podczas sprawowania władzy w Łodzi zrobił dla łódzkiej kultury? - pyta Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
06-03-2006
Łódź. Unia nie da Muzycznemu na remont
Łódzki Teatr Muzyczny nie dostanie pieniędzy na remont z funduszy unijnych. Tymczasem straż pożarna znalazła osiem powodów, dla których jego siedziba powinna zostać zamknięta.
15-02-2006
Łódź. Operetka w filharmonii?
Operetka jest zainteresowana przenosinami do starej siedziby Filharmonii Łódzkiej.
03-02-2006
Łódź. Operetka do remontu?
Teatr Muzyczny szykuje się do remontu, ale nie wiadomo, czy do niego dojdzie.
03-01-2006
Łódź. Kultura liczy na UE
Czego oczekują od Nowego Roku dyrektorzy łódzkich instytucji kultury? Jak przystało na miasto przyzwyczajone do ograniczeń - nikt z pytanych nie przekroczył granicy skromności
26-11-2005
Łódź. 60. urodziny Operetki
Operetka świętuje urodziny. 60-lecie obchodzone jest bardzo skromnie. Na nową inscenizację nie starczyło pieniędzy.
12-10-2005
Łódź. Operetka na granicy przetrwania
Sezon 2005/2006 to dla łódzkiej operetki kolejny rok w stanie zawieszenia. Bez remontu i z symboliczną premierą.
07-07-2005
Łódź. Wariant norweski dla Muzycznego
Temat pieniędzy na remont Teatru Muzycznego zdominował wczorajsze [5 lipca] obrady Komisji Kultury Rady Miejskiej w Łodzi.
24-06-2005
Łódź. Nadzieja na remont operetki
Wśród różnorodnych koncepcji remontu i modernizacji Teatru Muzycznego była i taka, która zapowiadała prowadzenie prac budowlanych podczas wakacji. Padła tak, jak poprzednie w ciągu minionych pięciu lat. Będą więc tylko konieczne działania porządkowe i obowiązkowa wymiana transformatora.
09-06-2005
Łódź. Remont operetki znowu opóźniony
Znów niewiele będzie się działo w łódzkiej operetce, po raz kolejny przesunięto bowiem termin rozpoczęcia remontu.