powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera w Teatrze Hybrydy

Uniwersytecki Teatr Hybrydy zaprasza 18 maja o godz. 18 na premierę przedstawienia "List do ojca" w reż. Grzegorza Suskiego.

List do Ojca - setki anonimowych listów pisanych do ojców zostało zebranych w ramach akcji Gazety Wyborczej "Powrót Taty" i wydanych przez "Agorę" w formie książki pod tym samym tytułem przez Jerzego Wójcika i Grzegorza Piechotę. Na podstawie tej książki autorzy wyrazili zgodę Teatrowi Hybrydy UW na przygotowanie adaptacji teatralnej.

"Anonimowi, choć prawdziwi autorzy listów opisali swoje lęki, nadzieje, radość, gniew, wdzięczność, tęsknotę, rozpacz, nienawiść, miłość. Ich listy do ojców to próba rozmowy, której często nigdy nie odbyli. Czasem łatwiej wykrzyczeć swój ból lub wyznanie miłości bezimiennie, niż wysłać osobisty list do konkretnego adresata..." - któż nie zgodzi się z tymi stwierdzeniami?

Książka wydana przez "Agorę" i sztuka na jej podstawie powstały w odpowiedzi na wyniki sondażu przeprowadzonego wśród dorosłych Polaków. "Tylko 3% spośród nich zwraca się do ojca po pomoc, gdy ma ważny życiowy problem. Sondaż pokazał, że problem z ojcami mamy wszyscy bez względu na wiek, wykształcenie, pochodzenie, stan majątkowy, światopogląd. Dlaczego? Skąd ten kryzys ojcostwa?" - pytają autorzy akcji.

- Chcemy pokazać, że mimo kryzysu ojcostwa i wartości rodzinnych w ogóle, zaniku wzorców, "powrót ojca" jest możliwy. Być może spektakl pomoże widzom spotkać się lub rozstać na zawsze ze swoim ojcem. Być może pomoże komuś przygotować się do szczerej rozmowy z ojcem lub sprowokuje do napisania listu, choćby tylko dla siebie. A jeśli ktoś sam jest ojcem, to na pewno zastanowi się, który z tych listów dostanie kiedyś od swoich dzieci - powiedzieli pomysłodawcy i redaktorzy całego projektu.

Aktorzy: Magdalena Kaczmarek, Iwona Łozińska, Magdalena Mrozińska, Faustyna Ostróżka, Monika Riegel, Konstancja Maja Sacharczuk, Magdalena Załęcka,Maciej Dzięciołowski, Artur Tymiński, Paweł Wiśniewski.

Reżyseria: Grzegorz Suski

18.05, godz. 18.00 [premiera]

19.05, godz. 19.00 (Al. Jerozolimskie 141)