Film. Balladyna na Facebooku

4 września na ekrany trafi film "Balladyna" w reżyserii Dariusza Zawiślaka. Reżyser postanowił przenieść dramat Słowackiego w czasy współczesne, dlatego mroczna bohaterka wieszcza doczekała się... swojego profilu na Facebooku.

«W popularnym serwisie można rozwiązać quiz "którą postacią z Balladyny jesteś?" i wysłać w imieniu bohaterki tak nietypowe prezenty dla znajomych, jak zatrute ciasteczko, spleśniały miód czy toksyczne kwiaty. A wszystko to w ramach promocji pierwszej adaptacji filmowej słynnego dramatu romantycznego, której premiera została zaplanowana w dniu 200. rocznicy urodzin Julisza Słowackiego.

"Balladyna" według Zawiślaka rozgrywać się będzie w czasach współczesnych, w scenerii wielkiego miasta. W filmowej wersji szlachetny książę Kirkor zamieni się w milionera w luksusowej limuzynie, a wiejski pijaczyna Grabiec - w bezdomnego spod miejskiej galerii.

W filmie wystąpią: Sonia Bohosiewicz (w podwójnej roli Aliny i Balladyny), Mirosław Baka (Kirkor), Stefan Friedmann (Grabiec), Rafał Cieszyński (Fon Kostryn). W roli Pustelnika wystąpi zaś Faye Dunaway, laureatka Oscara i gwiazda znana z takich filmów jak "Sieć", "Chinatown" czy "Bonnie i Clyde".

To jednak nie koniec niespodzianek. W filmie mają pojawić się piosenki, a reżyser razem z czuwającym nad oprawą muzyczną Chrisem Rafaelem starają się, by jedną z nich wykonał Mick Hucknall, wokalista grupy Simply Red.

Co wyjdzie z tej nietypowej mieszanki klasyki i popu - hit czy kit? Na odpowiedź musimy poczekać do urodzin wieszcza.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego