Słupsk. Tęcza zagra dla poszkodowanych w pożarze

W związku z ogłoszoną żałobą narodową dochód z jutrzejszego spektaklu "Nieznośne Słoniątko" (na zdjęciu) o godz. 10, zostanie przeznaczony na rzecz osób poszkodowanych w pożarze budynku w Kamieniu Pomorskim.

Teatr Lalki Tęcza ponownie wprowadza do repertuaru, prezentowany już w roku 2002 spektakl Wiktora Klimczuka p.t. "Nieznośne Słoniątko". Sztuka ta oparta jest na motywach Księgi dżungli R. Kiplinga. Przedstawienie opowiada o ciągle niesytym życia i wiedzy, lecz przesympatycznym i pozornie nieznośnym Słoniątku. Poprzez niezaspokojoną wciąż ciekawość Słoniątko jest często kłopotliwe dla wygodnych i leniwych dorosłych. Nieustannie o coś pyta, o wszystkim chce wszystko wiedzieć.

Ta ciekawość świata naraża małego bohatera na niechęć do niego jego przyjaciół z puszczy. Ma z tego powodu ciągłe kłopoty a ciocia Żyrafa i wujek Hipopotam zamiast zaspokoić nieposkromioną ciekawość Słoniątka sprawiają mu tęgie lanie! Dociekliwy Słonik ma coraz więcej pytań, aż wreszcie popada w straszne tarapaty, kiedy chce się dowiedzieć, co krokodyl jada na obiad O tym, czy Słonik otrzyma w końcu odpowiedź na swoje pytania dowiecie się z przedstawienia, na które serdecznie zapraszamy!!

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego