Projekt TR/PL

14-02-2006
24-06-2009
Fabryka Warlikowskiego
Informacja zawarta w artykule Katarzyny Janowskiej pt. "Fabryka Warlikowskiego" ["Polityka" 20]: "Krzysztof Warlikowski wspólnie z Grzegorzem Jarzyną, obaj uczniowie Krystiana Lupy, stworzyli warszawski Teatr Rozmaitości, najgorętsze miejsce na mapie teatralnej Polski końca lat 90. i początków nowego wieku" jest nierzetelna i może wprowadzić czytelników w błąd - pisze w Polityce, Michał Goździk radca prawny TR Warszawa.
22-05-2007
Warszawa. Nowe w TR Warszawa
TR Warszawa otwiera nowy etap działalności. - Chcemy tworzyć teatr ostro krytyczny - zapowiada Grzegorz Jarzyna.
22-05-2007
TR Warszawa planuje nowy sezon
- Chcemy w najbliższym czasie wyostrzyć zmysł krytyczny wobec rzeczywistości społecznej i politycznej oraz języka teatru - mówi Grzegorz Jarzyna.
04-01-2007
Rok bełkotu
Najsmutniej podsumowywać jest mijający rok w TR Warszawa. Od stycznia do grudnia nie było tu jednej sensownej premiery, a takiego bełkotu, w jaki zamienił się projekt Grzegorza Jarzyny TR.PL, nie było tu w ogóle nigdy - podsumowuje Życie Warszawy - Po Godzinach.
28-12-2006
Wydarzenia roku 2006
Co zbliża polski teatr do najlepszych drużyn koszykarskiej, piłkarskiej i siatkarskiej ekstraklasy? Na boiskach i parkietach wprost roi się od cudzoziemców - rok 2006 w polskim teatrze podsumowuje w Dzienniku Jacek Wakar.
03-07-2006
Warszawa. TR/PL - nowy dramat polski
Ukazała się antologia nowego dramatu polskiego TR/PL.
26-06-2006
Bałwan na czele lwów
- Ostatnio spotkałem na planie młodego aktora, który przepraszał mnie, że zamiast grać, przenosi rekwizyty, pomaga w kostiumach i jednocześnie statystuje, bo musi zarobić na urlop. Takich jest coraz więcej - mówi Ignacy Gogolewski w rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem z tygodnika Przegląd.
20-06-2006
Słaby sezon warszawski
Kończy się sezon, który upłynął pod znakiem buńczucznych haseł bez pokrycia, nachalnej promocji słabeuszy i kłopotów niezależnych scen. Nudno już było. Tak głupio jak w tym sezonie - jeszcze nie. Mijający sezon obfitował nie tyle w dobre spektakle, co w manifesty i listy otwarte ludzi teatru - pisze Iza Natasza Czapska w Życiu Warszawy.
13-06-2006
Sztuka zapowiada mocny spektakl
Na próbie czytanej w Teatrze Rozmaitości nadkomplet. Dorota Masłowska budzi zrozumiałe zainteresowanie - młoda widownia wychwytuje z tekstu każdą okazję do śmiechu - pisze Tomasz Miłkowski w Przeglądzie.
24-05-2006
Królowa w rumuńskim przebraniu
Dorota Masłowska debiutuje jako autorka teatralna świetną tragikomedią "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku". To połączenie opowieści drogi z groteskowym portretem polskich kompleksów - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
24-05-2006
Warszawa. Debiutancka sztuka Doroty Masłowskiej
Dorota Masłowska [na zdjęciu] debiutuje jako dramaturg. Na spotkaniu w Rozmaitościach nie umiała wytłumaczyć dlaczego.
22-05-2006
Warszawa. Czytanie Masłowskiej i promocja "antologii TR/PL"
W poniedziałek 22 maja o g. 19 w TR Warszawa odbędzie się czytanie sztuki Doroty Masłowskiej "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" - kolejnego dramatu napisanego w ramach projektu TR/PL. Opieka reżyserska: Grzegorz Jarzyna. Wstęp wolny.
27-04-2006
Warszawa. TR Warszawa na Pragę?
Scena i Teatr Nowy Praga ma wrócić z Fabryki Trzciny [na zdjeciu] na Puławską. To umożliwiłoby otwarcie po prawej stronie Wisły drugiej sceny TR Warszawa. Było to do tej pory odkładane i dezorganizuje pracę jednego z najważniejszych polskich zespołów.
24-04-2006
Czas na drugą scenę
Kolejny projekt TR/PL ma pomóc w portretowaniu współczesnej Polski. Na Marszałkowskiej powinny powstawać ambitne artystycznie, pełnowymiarowe spektakle Jarzyny, Warlikowskiego, a być może i Klaty, który ma przystąpić do prób "Szewców" - pisze j.c. [Jacek Cieślak] w Rzeczpospolitej.
28-03-2006
Rewolucji nie było
- Marzy mi się sytuacja, żeby stworzyć grono ludzi, którzy będą pisać rodzaj scenariuszy dla teatru. System, że jest sztuka i trzeba ją wystawić, stał się anachroniczny - mówi Grzegorz Jarzyna, dyrektor TR Warszawa w rozmowie z Marylą Zielińską w Didaskaliach.
15-02-2006
Wyścig na puste głowy
Wyznam szczerze, że coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że determinacja, z jaką świat muzułmański broni swych religijnych symboli - choć sposób, w jaki to czyni, jest niesłychanie bolesny i dramatyczny dla wszystkich stron - musi budzić respekt. Piszę o tym w kontekście naszych, polskich spraw. Oto przedwczoraj Grzegorz Jarzyna, szef warszawskiego Teatru Rozmaitości, ogłosił swój projekt teatralny dotyczący prezentacji współczesnej polskiej rzeczywistości w nowych sztukach - Temida Stankiewicz-Podhorecka w Naszym Dzienniku.
13-02-2006
Warszawa. Nowy projekt Jarzyny - TR/PL
Orzeł z urwanym łbem, z tryskającą krwią zamiast korony - to logo nowego projektu Teatru Rozmaitości TR/PL. - Ten orzeł od dawna nie miał łba. Trzepocze skrzydłami, wzbija się nieudolnie, ale mało myśli - wyjaśnia Grzegorz Jarzyna, dyrektor Teatru Rozmaitości.
10-02-2006
Znieważenie Orła Białego
Znieważenie Orła Białego przez dyrekcję Teatru Rozmaitości nie powinno pozostać bezkarne - pisze Ewelina Igańska w Naszym Dzienniku.
12-10-2005
Z głową czy bez
Grzegorz Jarzyna, dyrektor teatru Rozmaitości, lubi przedsięwzięcia niekonwencjonalne i spektakularne - o nowym projekcie teatralnym TR/PL pisze Janusz Majchrek w Newsweeku Polska.