Zmiana dyrekcji w Teatrze Polskim we Wrocławiu

26-01-2006
18-10-2006
Wrocław. Ambitne plany dyrektora Mieszkowskiego
Krzysztof Mieszkowski, szefujący od tego sezonu Teatrowi Polskiemu, ma duże ambicje. Skrojone na dziewięciomilionowy budżet. - Możemy myśleć o zrealizowaniu marzeń artystów - twierdzi Mieszkowski.
13-10-2006
Wrocław. Odnowa Polskiego
Plany modernizacji scen Teatru Polskiego, program artystyczny i zmiany personalne zdradza Krzysztof Mieszowski, nowy dyrektor wrocławskiej sceny,
03-10-2006
Wrocław. Polski bez Skoczyńskiej?
Znakomita aktorka Halina Skoczyńska [na zdjęciu] opuszcza wrocławski Teatr Polski. Jej zwolnienie zapowiedział nowy dyrektor sceny Krzysztof Mieszkowski.
22-09-2006
Dyrektor Redaktor
Krytyk Krzysztof Mieszkowski, wydawca "Notatnika Teatralnego", został 1 września dyrektorem wrocławskiego Teatru Polskiego. Dobry obyczaj kazał kiedyś po przejściu na drugą stronę zrywać z piórem - albo się teatr robi, albo go ocenia. I tu dyrektor Mieszkowski może napotkać pierwszą minę swojej dyrekcji. Chce bowiem godzić prowadzenie teatru z dalszym redagowaniem "Notatnika". Zapewne autorytet dyrektora na tym nie ucierpi, bo pismo znane i zacne, ale co z konfliktem interesów? - pyta (gtw) [Grupa Trzech Wujów, czyli Łukasz Drewniak, Tadeusz Nyczek i Jacek Sieradzki] w Przekroju.
22-09-2006
Mieszkowski zaczyna
- Będę się starał, żeby po dwóch latach już można było powiedzieć: ten facet wypracował formułę, dzięki której do teatru przychodzi publiczność, a aktorzy i pracownicy techniczni identyfikują się z wizją teatru, jaki się tutaj uprawia. Dwa lata to minimum - mówi Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu], nowy dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu w rozmowie z Tomaszem Wysockim z Gazety Wyborczej - Wrocław.
04-09-2006
Czuję się paryżaninem
- Często powtarzam, że nie muszę być aktorem do końca życia. Sztuka aktorska to sposób myślenia o życiu, o świecie, o ludziach. Pozwala ona często wejść w świat, do którego zwykły człowiek nie ma dostępu - mówi WOJCIECH PSZONIAK.
02-09-2006
Wrocław. Mieszkowski o planach Polskiego
Nowy dyrektor Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu] opowiada o swoich planach artystycznych.
01-09-2006
Wrocław. Teatr Polski ma wreszcie dyrektora
Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu] będzie nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Jego nominację podpisał wczoraj [31 sierpnia] minister kultury Kazimierz M. Ujazdowski, który razem z dolnośląskim marszałkiem współfinansuje największą scenę na Dolnym Śląsku.
31-08-2006
Wrocław. Mieszkowski dyrektorem Polskiego
Nowy dyrektor Teatru Polskiego powinien już pracować 1 września. Tymczasem trzy dni przed premierą jeszcze nie ma obsady! Ale wczoraj [28 sierpnia] we Wrocławiu minister kultury Kazimierz Michał Ujazdowski obiecał marszałkowi województwa, że podpisze nominację. Nowym dyrektorem ma zostać Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu].
31-08-2006
Wrocław. Mieszkowski nominowany na dyrektora Polskiego
Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu] został dziś (31 sierpnia) nominowany na dyrektora Teatru Polskiego.
26-08-2006
Wrocław. Nominacja dla Mieszkowskiego w poniedziałek?
Prawdopodobnie dopiero w poniedziałek [28 sierpnia] - tydzień przed rozpoczęciem sezonu - dyrektorską nominację odbierze nowy szef Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu].
25-08-2006
Wrocław. Teatr Polski nadal czeka na dyrektora
Teatr Polski wciąż jeszcze nie ma dyrektora Kandydatem na to stanowisko jest Krzysztof Mieszkowski. Nominację ma podpisać minister kultury Kazimierz Michał Ujazdowski. Minister do 21 sierpnia był na urlopie.
17-08-2006
Bezkrólewie w Teatrze Polskim we Wrocławiu
Niewiele ponad dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia sezonu teatralnego, a największa scena na Dolnym Śląsku wciąż nie ma szefa. Krzysztof Mieszkowski jest tylko kandydatem na to stanowisko, a minister kultury, który ma podpisać jego nominację, do 21 sierpnia będzie na urlopie. Ten stan zawieszenia rodzi też podejrzenia, czy aby minister nie chowa w rękawie asa, który za pięć dwunasta zastąpi Mieszkowskiego? - zastanawia się Magda Piekarska w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej.
14-08-2006
Wrocław. Teatr Polski czeka na podpis ministra
Na trzy tygodnie przez rozpoczęciem sezonu teatralnego nie ma jeszcze decyzji o powołaniu nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wskazany przez dolnośląskiego marszałka Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu] czeka na nominację ministra kultury.
13-07-2006
Wrocław. Prowokacyjny Notatnik Teatralny
Na okładce jubileuszowego numeru "Notatnika teatralnego" prowokacyjnie pokazano dwie pływające kaczki. Aż dziw bierze - redaktorzy nie obawiali się, że decydenci za śmiały żarcik przytną kawałek dotacji. Tym bardziej że na tym prowokacji nie dosyć.
10-07-2006
Wrocław. Teatr Polski czeka na decyzję ministra
Dobiega końca procedura zatwierdzania kandydatury Krzysztofa Mieszkowskiego [na zdjęciu] na stanowisko nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.
16-06-2006
Wrocław. Mieszkowskiego pomysł na Teatr Polski
Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu] przedstawił 13 czerwca program prowadzenia Teatru Polskiego Radzie Artystycznej tej placówki.
12-06-2006
Wrocław. Mieszkowski spotkał się ze związkowcami
Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu], kandydat na dyrektora Teatru Polskiego, spotkał się 7 czerwca ze związkowcami teatralnej Solidarności.
07-06-2006
Mieszkowski zamiast gwiazdy
Nie sposób pozbyć się wrażenia, że Krzysztof Mieszkowski wskazany został w trybie ratunkowym. Mimo że jego nazwisko pojawiało się w gronie kandydatów już od stycznia. Nie chodzi tu o kompetencje, kontakty czy umiejętność kierowania zespołem wieloletniego redaktora "Notatnika Teatralnego". Idzie o sposób, w jaki urząd marszałkowski wykorzystał jego gotowość do podjęcia wyzwania, oraz o to, jak potraktowano zespół Teatru Polskiego, oczekujący od urzędników mądrej, przemyślanej decyzji - wybór nowego dyrektora wrocławskiej sceny komentuje Tomasz Wysocki w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
07-06-2006
Wrocław. Życzenia dla dyrektora Mieszkowskiego
Czego życzą Teatrowi Polskiemu i nowemu dyrektorowi Krzysztofowi Mieszkowskiemu [na zdjęciu] szefowie innych scen i krytycy teatralni, pytali dziennikarze Gazety Wyborczej Wrocław.
06-06-2006
Wrocław. Krzysztof Mieszkowski dyrektorem Teatru Polskiego
Wojciech Pszoniak nie jest już kandydatem na nowego dyrektora Teatru Polskiego. Szefem największej dolnośląskiej sceny zostanie prawdopodobnie Krzysztof Mieszkowski [na zdjęciu], redaktor naczelny "Notatnika Teatralnego".
03-06-2006
Wrocław. Będzie protest w Teatrze Polskim
Zaostrza się kryzys we wrocławskim Teatrze Polskim. Zespół największej dolnośląskiej sceny ma zamiar protestować przeciw przeciągającym się poszukiwaniom nowego dyrektora teatru.
31-05-2006
Wrocław. Wojciech Pszoniak znowu przekłada wizytę
Dramatycznie przeciągają się poszukiwania nowego dyrektora wrocławskiego Teatru Polskiego. Kandydujący na szefa sceny Wojciech Pszoniak [na zdjęciu] znowu przełożył spotkanie z jego pracownikami.
16-05-2006
Wrocław. Pszoniak opóźnia wizytę
Wojciech Pszoniak [na zdjęciu], kandydat na dyrektora Teatru Polskiego, wciąż nie zdecydował, czy przyjmie propozycję marszałka województwa dolnośląskiego.
04-05-2006
Wrocław. Pszoniak spotka się z zespołem Polskiego
Wojciech Pszoniak [na zdjęciu] jeszcze nie przyjął propozycji pokierowania Teatrem Polskim, którą złożył mu marszałek województwa dolnośląskiego. Wkrótce chce spotkać się i porozmawiać z zespołem.
24-04-2006
Wrocław. Czekanie na Pszoniaka
Wojciech Pszoniak [na zdjęciu], znany aktor teatralny i filmowy, nie zdecydował jeszcze, czy obejmie dyrekcję Teatru Polskiego we Wrocławiu.
19-04-2006
Wrocław. Rozmawiają z Pszoniakiem
Wiele wskazuje, że władzom województwa udało się znaleźć dyrektora Teatru Polskiego. Wojciech Pszoniak [na zdjęciu] zastanawia się nad złożoną mu propozycją. Odpowie wkrótce.
18-04-2006
Wszystkie za i przeciw
- Muszę tę propozycję sam bardzo, ale to bardzo mocno przemyśleć, bo jej przyjęcie zmieniłoby całe moje życie - mówi WOJCIECH PSZONIAK, kandydat marszałka województwa dolnośląskiego na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.
14-04-2006
Warszawa. Kumor zastąpił Gogolewskiego
Krzysztof Kumor, dotychczasowy wiceprezes stowarzyszenia aktorów, został wczoraj [13 kwietnia] jego nowym szefem.
14-04-2006
Wrocław. Pszoniak dyrektorem Polskiego?
Wojciech Pszoniak [na zdjęciu] jest kolejnym - po Andrzeju Sewerynie - kandydatem na dyrektora Teatru Polskiego. Propozycję złożył aktorowi marszałek województwa dolnośląskiego, Paweł Wróblewski.
14-04-2006
Wrocław. Pszoniak zastanowi się
- To dla mnie bardzo nieoczekiwana propozycja - powiedział Wojciech Pszoniak [na zdjęciu], kandydat Urzędu Marszałkowskiego na dyrektora Teatru Polskiego, w rozmowie z Radiem Wrocław - muszę się nad nią poważnie zastanowić.
13-04-2006
Wrocław. Finał poszukiwań dyrektora Teatru Polskiego?
Dziś [13 kwietnia] prawdopodobnie poznamy nazwisko nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Koniec poszukiwań zapowiedział Andrzej Pawluszek z zarządu województwa dolnośląskiego.
11-04-2006
Wrocław. Teatr Polski nadal bez dyrektora
Andrzej Seweryn nie będzie jednak dyrektorem wrocławskiego Teatru Polskiego. Na przyjęcie oferty dolnośląskiego marszałka Pawła Wróblewskiego nie pozwoliły mu wcześniejsze zobowiązania we Francji.
10-04-2006
Poszukiwany dyrektor teatru
Przeciągające się poszukiwania szefa największej dolnośląskiej sceny i innych teatrów w Polsce pokazują, że równie trudno znaleźć dobrego szefa teatru, co koalicjanta do rządu - pisze Tomasz Wysocki w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
10-04-2006
Wrocław. Seweryn nie będzie dyrektorem Teatru Polskiego
Rozmowa z Andrzejem Sewerynem, kandydatem władz miasta na dyrektora Teatru Polskiego.
08-04-2006
Wrocław. Andrzej Seweryn dyrektorem Teatru Polskiego?
Andrzej Seweryn, aktor i reżyser, dostał propozycję objęcia dyrekcji Teatru Polskiego we Wrocławiu od marszałka województwa Pawła Wróblewskiego. - Pan Seweryn przyznał, że jest zainteresowany pokierowaniem teatrem we Wrocławiu. Nie wiedział jednak jeszcze, czy na przyjęcie naszej propozycji pozwolą mu wcześniejsze zobowiązania we Francji - mówi Wróblewski.
18-03-2006
Wrocław. Kto po Toszy w Polskim?
Kto będzie nowym dyrektorem Teatru Polskiego? Pewne jest tylko to, że powszechnie krytykowany Bogdan Tosza nie będzie już dyrektorem wrocławskiej sceny. Gorączkowym poszukiwaniom jego następcy nie widać końca. - Sezon teatralny zaczyna się we wrześniu. Mamy jeszcze czas - mówi Andrzej Pawluszek z zarządu województwa.
07-03-2006
Gdańsk-Wrocław. Wybrzeże i Polski czekają na nowych dyrektorów
Dwa najważniejsze polskie teatry dramatyczne, poza Warszawą i Krakowem, współprowadzone przez resort kultury, nie mają dyrektorów. Tymczasem kończy się czas podpisywania umów z aktorami i reżyserami na następny sezon.
09-02-2006
Wrocław. Kto po Toszy?
Bogdan Tosza [na zdjęciu] poprowadzi Teatr Polski tylko do wakacji. Urząd marszałkowski nie przedłuży z nim umowy. Tosza będzie kierował teatrem do 30 czerwca. Możliwe, że kadencja zostanie przedłużona do końca sierpnia.
26-01-2006
Wrocław. Kto będzie dyrektorem Polskiego?
Teatr Polski we Wrocławiu będzie miał nowego dyrektora. Urząd Marszałkowski nie przedłuży umowy z dotychczasowym szefem sceny Bogdanem Toszą. Wśród kandydatów na jego następców wymienia się Piotra Cieplaka, Pawła Miśkiewicza i Annę Augustynowicz.
23-01-2006
Wrocław. Będzie nowy dyrektor Polskiego
Teatr Polski we Wrocławiu będzie miał nowego dyrektora. Urząd Marszałkowski nie przedłuży umowy z Bogdanem Toszą, która wygasa w czerwcu. Wśród kandydatów na jego następców wymienia się Piotra Cieplaka, Pawła Miśkiewicza i Annę Augustynowicz.
16-01-2006
Wrocław. Warlikowski, Seweryn, Głomb czy Klata w Polskim?
To już przesądzone - Bogdan Tosza w czerwcu zakończy swoją pracę w Polskim. Taką decyzję marszałek ogłosi oficjalnie przed końcem miesiąca. Kto zostanie dyrektorem wrocławskiej sceny? W kuluarach padają pierwsze nazwiska.
06-01-2006
Wrocław. Niektórym krytykom wstęp wzbroniony
Dyrektor Teatru Polskiego postanowił poprawić opinię o swojej scenie - chciałby; wpuszczać tylko tych dziennikarzy, którzy piszą pozytywne recenzje.
02-01-2006
Hity i kity 2005
Krzysztof Kucharski w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej podsumowuje wrocławski rok teatralny 2005.
29-12-2005
Teatr Polski Bogdana Toszy
Teatr Polski we Wrocławiu, przez polityków z urzędu marszałkowskiego nazywany okrętem flagowym dolnośląskiej kultury, już dawno stracił należne mu miejsce w teatralnej flotylli - pisze Tomasz Wysocki w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
29-12-2005
Teatr Polski ma się lepiej
- Na razie nie szukam nowej pracy. Teatr Polski ma się coraz lepiej - mówi BOGDAN TOSZA, dyrektor wrocławskiej sceny.
10-12-2005
Wrocław. Koniec władzy absolutnej w Polskim?
Jeśli w Teatrze Polskim [na zdjęciu] nic nie zmieni się na lepsze, urząd marszałkowski nie odnowi umowy z dyrektorem naczelnym i artystycznym Bogdanem Toszą. Umowa ta wygasa 30 czerwca, a decyzja ma zostać podjęta już w styczniu.
16-11-2005
Wrocław. Elżbieta Morawiec ratuje Teatr Polski
Krzysztof Kucharski dostaje kolejną odpowiedź na pytanie: kto podniesie Teatr Polski? Tym razem od dr Elżbiety Morawiec, krytyka teatralnego, publicystki, i kierownika literackiego Teatru Polskiego we Wrocławiu w latach 1978-1980.
09-11-2005
Wrocław. Sieradzki do Kucharskiego w sprawie Polskiego
08-11-2005
Wrocław. Polonista wskazuje dyrektora
Czytelników oraz ludzi teatru pytamy, kto powinien przywrócić blask Teatrowi Polskiemu [na zdjęciu]. Dziś [8 listopada] zaprosiliśmy znakomitego pedagoga i polonistę z III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, Mariana Bednarka. Pierwszą premierą, którą obejrzał, był "Bunt na USS Cane" w Teatrze Kameralnym w roku 1959 i od tego czasu nie opuścił wielu premier Teatru Polskiego i innych scen - pisze red. Krzysztof Kucharski.
07-11-2005
Wrocław. Kto uratuje Teatr Polski?
Chyba pierwszy raz w historii wrocławskiego Teatru Polskiego [na zdjęciu] zdarza się, by nikt nie znał repertuaru na bieżący sezon. A przecież to sezon jubileuszowy. Zna je tylko dyrektor Bogdan Tosza, który kierować ma teatrem do czerwca 2006 r. Warto się wspólnie zastanowić, bo to nasz wspólny teatr, kto powinien zająć jego miejsce - pisze Krzysztof Kucharski, zapraszając do rozmowy wszystkich teatromanów.
25-02-2005
Wrocław. Kamikadze w Teatrze Polskim
Prawie rok temu Bogdan Tosza objął dyrekcję Teatru Polskiego. Wcześniej z kierowania tą sceną zrezygnował Paweł Miśkiewicz wyjaśniając, że nie jest w stanie zrealizować swoich artystycznych planów ze względu na skąpą dotację. Od nowego dyrektora oczekiwano, że przywróci czas świetności wrocławskiego teatru. Czy to się do tej pory udało? - oceny podjął się Łukasz Kuźmiński.