powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tarnów. Mały jubileusz Koziołka Matołka

Najnowsza bajka Teatru im. Solskiego "Przygody Koziołka Matołka" miała premierę 11 stycznia. Już w pierwszym tygodniu zobaczyło ją ponad tysiąc dzieci. W czasie piątkowego spektaklu wręczono tysięcznemu widzowi słodycze, komplet gadżetów teatralnych oraz książeczkę o Koziołku Matołku (na zdjęciu).

W spektaklu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Społecznej nr 2 w Tarnowie, Szkoły Podstawowej w Bistuszowej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie, Szkoły Podstawowej w Moszczenicy oraz przedszkola z Przeczycy koło Pilzna i Porąbki Uszewskiej. Szczęśliwym tysięcznym widzem okazał się Jakub Siedlik z przedszkola w Przeczycy. Podobał mi się Koziołek oraz lekarz - mówi pięcioletni Kuba. - Fajne były piosenki. Bajkę o Koziołku będzie czytać mi mama - dodaje.

To pierwsza wizyta w teatrze, ale opiekunka z przedszkola zapewnia, że grupa przyjedzie niebawem na "Towarzystwo Pana Brzechwy".

- To powrót do dzieciństwa po wielu latach - mówi Przemek Sejmicki odtwarzający tytułowa rolę. - Młodzi widzowie reagują świetnie i cały zespół ma z tego satysfakcję. Sama rola jest męcząca fizycznie, ale czego człowiek nie zrobi dla tych uroczych dzieciaków.

"Przygody Koziołka Matołka" pokazane zostaną także chorym dzieciom na oddziałach szpitalnych w Tarnowie i okolicach.