Regionalne sceny łódzkiego Teatru im. Jaracza

23-12-2005
15-02-2011
Łódź. Wojciech Nowicki dyrektorem Teatru Wielkiego?
Wojciech Nowicki prawdopodobnie zostanie nowym dyrektorem naczelnym Teatru Wielkiego. Na tym stanowisku ma zastąpić Marka Szyjkę, któremu zarząd województwa łódzkiego nie przedłużył kontraktu menedżerskiego.
11-10-2010
Łódź. Teatr im. Jaracza nagrodzony za sceny regionalne
Teatr im. otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii Rewitalizacja za projekt "Utworzenie Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza w województwie łódzkim", realizowanym w latach 2007-2008.
24-02-2010
Sieradz. Tłumy w teatrze
Sieradzki teatr zapełniają nie tylko mieszkańcy miasta. Przyjeżdżają z okolicznych miejscowości powiatu, a także Zduńskiej Woli, Poddębic, Łodzi, Wielunia i nawet Wieruszowa. Skąd bierze się fenomen teatru, który do niedawna był pusty, a teraz większość przedstawień odbywa się przy komplecie publiczności?
03-02-2010
Łódź-Skierniewice. Scena regionalna Jaracza z niską frekwencją
Spektakle, które można zobaczyć na scenie kina Polonez w ramach projektu Europejskich Scen Teatru im. S. Jaracza, cieszą się w Skierniewicach znikomym powodzeniem.
07-01-2010
Teatralna Łódź nie tonie
Miniony rok to dowód, że pomimo kryzysu depczącego wszystkim po piętach łódzkie teatry i festiwale dobrze sobie radzą. Coraz wyraźniej widać też podział gatunkowo-repertuarowy, w którym specjalizują się łódzkie sceny - pisze Joanna Rybus w Gazecie Wyborczej - Łódź.
05-10-2009
120 lat najstarszej sceny teatralnej Łodzi
Od niedawna łódzki Teatr im. Jaracza jest także największym teatrem dramatycznym w kraju. A to za sprawą Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza w regionie łódzkim, które powstały w Sieradzu, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku, i dołączyły do scen Dużej, Małej i Kameralnej w łódzkiej siedzibie teatru. Siedem scen to siedem poważnych wyzwań i potrzeba większej liczby premier - o historii i dniu dzisiejszym Teatru im. Jaracza pisze Dariusz Pawłowski w Polsce Dzienniku Łódzkim.
18-09-2009
Łódź. Siedem scen Jaracza
Teatr im. Jaracza - największy teatr dramatyczny w Polsce. Tak nieskromnie zatytułowano wczorajszą konferencję prasową w siedzibie teatru. Nieskromność to jednak w pełni uzasadniona. Po sfinalizowaniu projektu Europejskich Scen Regionalnych Teatru im. Jaracza, łódzka placówka ma siedem scen do grania - trzy w Łodzi oraz po jednej w Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Skierniewicach.
17-09-2009
Łódź. Sceny regionalne Jaracza zaczynają sezon
Sceny Regionalne Teatru Jaracza zainaugurują swoją działalność artystyczną spektaklem "Stworzenia Sceniczne" [na zdjęciu] April De Angelis w reż. Roberta Czechowskiego (dyrektora Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze).
17-09-2009
Łódź. Europejskie sceny Teatru Jaracza za ponad 31 mln zł
Ponad 31 mln zł kosztowała realizacja unijnego projektu o utworzeniu Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza. Dzięki tej inicjatywie łódzka placówka stała się największym teatrem dramatycznym w Polsce.
16-01-2009
Łódź. Historia scen regionalnych Jaracza
O regionalnych scenach Teatru Jaracza ''Gazeta'' napisała jako pierwsza w 2004 r. 27 marca, w Międzynarodowym Dniu Teatru, prezydenci czterech miast: Sieradza, Kutna (z czasem zastąpiło je Radomsko), Skierniewic i Piotrkowa Trybunalskiego podpisali w tej sprawie list intencyjny.
16-01-2009
Łódź. Jaracz w Sieradzu, Piotrkowie i Skierniewicach
31-12-2008
Teatralne centra kultury
- Projekt przechodził różne koleje losu. Sam w trakcie jego realizacji miałem masę wątpliwości i załamań coraz mniej wierzyłem w szczęśliwy finał. Byłoby dużo łatwiej, gdyby polskie przepisy bardziej pasowały do rzeczywistości. Mieliśmy problemy z przetargami i zamówieniami publicznymi Nie uciekniemy od tych przepisów. Tylko należałoby uprościć zapisy, tak aby jeden przecinek nie dyskwalifikował przetargu. Polskie przepisy są bardziej restrykcyjne, niż wymaga tego Unia - dyrektor Wojciech Nowicki opowiada o regionalnych scenach łódzkiego Teatru im. Jaracza.
19-11-2008
Łódź. Jaracz gra najczęściej
Teatr im. Jaracza w Łodzi jest najczęściej grającym teatrem w mieście. W ciągu miesiąca na trzech scenach gra około pięćdziesięciu spektakli.
13-11-2008
Łódź. Jaracz gra już na scenach regionalnych
Ze stałego teatru cieszą się już mieszkańcy Sieradza i Piotrkowa. 13 listopada pierwszy spektakl w nowej sali zobaczy publiczność w Radomsku. Dyrekcja Teatru Jaracza myśli już o kolejnym projekcie
31-10-2008
Łódź. Nowa scena Jaracza w Piotrkowie
Łódzki Teatr im. Jaracza otworzył wczoraj drugą scenę zamiejscową w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym "Jaracz" powiększył się do pięciu scen. W przyszłym miesiącu dołączą dwie kolejne.
30-10-2008
Łódź. Kolejna regionalna scena Jaracza
Dziś zostanie uroczyście otwarty wyremontowany budynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. W całym projekcie tutaj był największy front robót.
19-03-2008
Łódź. Jaracz bez scen regionalnych?
Czy łódzki projekt "Europejskie Sceny Teatru im. Jaracza" nie zostanie zrealizowany? Urząd Zamówień Publicznych po przeprowadzeniu kontroli zakwestionował poprawność przetargu na wykonanie prac remontowych, jakie toczą się (i mają zostać zakończone w czerwcu tego roku) w łódzkim "Jaraczu", Miejskim Domu Kultury w Skierniewicach, Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Miejskim Ośrodku Kultury w Radomsku i w teatrze w Sieradzu. To może oznaczać, że pieniądze z funduszy europejskich (ok. 5,5 mln zł) nie zostaną przekazane.
05-01-2008
Łódź. Europejskie sceny Jaracza w remoncie
Europejskie sceny łódzkiego Teatru im. Jaracza (poza trzema istniejącymi scenami w Łodzi, powstaną nowe w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Sieradzu) coraz bliżej. Wczoraj, w głównej siedzibie, czyli w Teatrze im. Jaracza, odbyło się spotkanie wszystkich zaangażowanych w projekt. A w obiektach trwały prace remontowo-budowlane.
16-11-2007
Łódź. Remontują kulturę
Pierwsze przymrozki nie przeszkadzają ekipom remontowym pracującym przy inwestycjach kulturalnych. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem.
28-08-2007
Łódź. Internauci docenili Teatr im. Jaracza
Rozpoczęcie zdjęć do klipu, który zareklamuje Łódź w brytyjskiej telewizji BBC, okazało się najważniejszym wydarzeniem lipca w plebiscycie "Łódź Sukcesu". Internauci wytypowali także Teatr im. Jaracza.
25-07-2007
Łódź. Ruszyła budowa regionalnych scen Jaracza
Teatr Jaracza przystąpił do realizacji wielkiego projektu czterech scen w regionie. Budynki domów kultury w Radomsku, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach zostaną zmodernizowane dzięki funduszowi unijnemu.
17-02-2007
Łódź. Europejskie sceny Jaracza coraz bliżej
Europejskie sceny łódzkiego Teatru im. Jaracza coraz bliżej. Mimo że żadna z budów jeszcze nie ruszyła, potężne inwestycje w regionie muszą być zakończone do połowy 2008 roku. A plany teatru wybiegają o wiele dalej.
01-02-2007
Łódź. Miliard dla kultury
Łódzkie instytucje kultury wystartowały w wyścigu o unijne pieniądze. Mają wielkie i bardzo ciekawe plany, ale na początek uda się zrealizować tylko niewielką ich część.
17-01-2007
Łódź. Szanse miasta na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury
Miasto będzie się starać o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. Największym konkurentem Łodzi jest Toruń.
14-11-2006
Łódź. "Europejski teatr bez barier" do realizacji
Unijne projekty kulturalne zostały podpisane przez wojewodę łódzką. Mogą już ruszyć prace nad scenami regionalnymi Teatru Jaracza i filią Muzeum Sztuki w Manufakturze.
07-11-2006
Łódź. 25 mln na regionalne sceny Jaracza
7 listopada Teatr Jaracza ogłosi przetarg na inżyniera kontraktu "Utworzenie Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza w województwie łódzkim". Cztery sceny satelickie w Piotrkowie Trybunalskim, Radomsko, Sieradzu i Skierniewicach zaczną powstawać. O tym pomyśle pisaliśmy jako pierwsi, jeszcze w marcu 2004 r.
10-10-2006
Łódź. Siedem scen czeka na podpis
Europejskie sceny łódzkiego Teatru im. Jaracza coraz bliżej (poza trzema istniejącymi scenami w Łodzi, powstaną nowe w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Sieradzu). Jednak wcale nie dlatego, że rozpoczęły się prace remontowe. Najzwyczajniej mija czas i przybliża termin - połowa roku 2008 - w jakim inwestycje powinny być zakończone.
23-06-2006
Łódź. Ostatnia bitwa o fundusze z UE
Zaczął się ostatni etap oceny wniosków kulturalnych dotyczących unijnych pieniędzy.
05-05-2006
Łódź. Pieniądze na regionalne Sceny Jaracza
Realnych kształtów zaczyna nabierać projekt Europejskich Scen Teatru im. Jaracza. Miasta, które biorą w nim udział, zarezerwowały na to pieniądze w tegorocznych budżetach. Wspomoże je zarząd województwa.
12-04-2006
Łódź. Nowoczesne sceny-córki Jaracza
Europejskie sceny Teatru im. Jaracza coraz bliżej. Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na ten projekt, wart 25,3 mln zł, ponad 9 mln zł (jako udział własny). Za kilka dni wszyscy beneficjanci, którzy łącznie zaangażowali 15,1 mln zł, powinni otrzymać informację o przyznaniu im 5,5 mln zł z funduszy europejskich. Co za te pieniądze zostanie zrobione?
25-03-2006
Łódź. "Europejskie Sceny Teatru Jaracza w województwie łódzkim"
Zarząd województwa łódzkiego zdecydował o zabezpieczeniu w budżecie województwa środków finansowych na realizację projektu utworzenia "Europejskich Scen Teatru Jaracza w województwie łódzkim". Projekt zakłada modernizację obiektów kulturalnych w kilku miastach regionu, w których swoje przedstawienia prezentowałby łódzki Teatr im. Jaracza.
22-03-2006
Łódź. Pustki w kasie kultury
Dyrektorzy łódzkich instytucji artystycznych myślą tylko o jednym - o pieniądzach. Nie są zachłanni, ale brakuje im na przetrwanie. Fundusze unijne niewiele poprawią sytuację - pisze Krzysztof Kowalewicz w Gazecie Wyborczej - Łódź.
14-03-2006
Łódź. Siedem scen Jaracza
W łódzkim Teatrze im. Jaracza trwają prace nad nowym wnioskiem o fundusze europejskie. Instytucja stara się o pozyskanie pieniędzy na projekt utworzenia regionalnych scen.
03-03-2006
Łódź. Dwa miliony dla Jaracza
Jeśli radni zaakceptują pomysł marszałka, to będziemy mieli filię muzeum w Manufakturze oraz sceny dramatyczne w czterech miastach regionu: Skierniewicach, Piotrkowie, Radomsku i Sieradzu. Wczoraj marszałek Stanisław Witaszczyk spotkał się z prezydentami tych miast i zadeklarował 2 mln zł z budżetu województwa na projekt Jaracza.
27-02-2006
Sukcesy łódzkich scen
Pojawiła się w Łodzi kolejna jakość, symbolizująca to, co w teatrze najszczersze: praca pełnych poświęcenia zapaleńców w studenckim Teatrze Studyjnym. Jego szefowa - Urszula Jachimowicz - z zaangażowaniem rymującym się z potencjałem aktorów, zamienia skromny Studyjny w jedną z ciekawszych scen w kraju - półmetek bieżącego sezonu na łódzkich scenach ocenia Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
17-02-2006
Łódź. Szanse Jaracza na unijne fundusze
Który z kandydatów do unijnych dotacji ma szanse na ich otrzymanie - ze Stanisławem Witaszczykiem, marszałkiem województwa łódzkiego, rozmawia Krzysztof Kowalewicz.
16-02-2006
Łódź. Unijne wnioski idą do kosza
Na razie nie będzie ani filii Muzeum Sztuki w Manufakturze, ani regionalnych scen Teatru Jaracza. We wtorek [14 lutego] zarząd województwa wstrzymał przyznanie środków unijnych.
05-01-2006
Łódź. Unijne pieniądze dla kultury
Wczoraj [4 stycznia] zarząd województwa zdecydował się na dofinansowanie unijnymi pieniędzmi jednego z wniosków w dziedzinie rozwój kultury i turystyki.
03-01-2006
Łódź. Kultura liczy na UE
Czego oczekują od Nowego Roku dyrektorzy łódzkich instytucji kultury? Jak przystało na miasto przyzwyczajone do ograniczeń - nikt z pytanych nie przekroczył granicy skromności
03-01-2006
Rok kulturalny w Łodzi
Co nam zostanie z roku 2005? Co pozwoli zabrać się w kolejne lata XXI wieku, a przed czym historia zatrzaśnie drzwi? W życiu kulturalnym Łodzi od dawna nie zdarzyło się tyle dobrego, co wcale jednak nie znaczy, że siła tego dobrego była w stanie pokonać całe zło. Ale i tak mijający rok ocenić wypada z satysfakcjonującym zadowoleniem - pisze Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
23-12-2005
Łódź. Fundusze dla projektu Jaracza
Walka o wielkie unijne pieniądze w województwie łódzkim weszła w decydująca fazę. Do wydania w kulturze jest ok. 27 mln zł. O dofinansowanie wystąpiło osiem instytucji, m.in. Teatr Jaracza[na zdjęciu] z projektem scen regionalnych.
10-12-2005
Łódź. Jaracz regionalny
"Teatr Jaracza - europejski teatr bez barier" nabiera tempa. Pomysł narodził się przed ponad rokiem. Wojciech Nowicki, dyrektor naczelny Teatru Jaracza, postanowił nawiązać stałą współpracę z Sieradzem, Skierniewicami, Radomskiem i Piotrkowem Trybunalskim.
12-10-2005
Łódź. Jaracz na wyjeździe
Teatr im. Jaracza przygotowuje się do kolejnych prezentacji spektakli na scenach województwa. Jak informuje Wojciech Nowicki, dyrektor naczelny teatru, niebawem w Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach i Radomsku pokazane zostaną "Widma" [na zdjęciu] Mariny Carr w reżyserii Barbary Sass.
24-01-2005
Bełchatów. Elektrownia, kopalnia i Jaracz
Pojawiła się szansa, że w Bełchatowie, mieście elektrowni i kopalni węgla brunatnego, będzie miał stałą scenę łódzki Teatr Jaracza.
29-11-2004
Skierniewice. Dziś inauguracja sceny łódzkiego Teatru im. Jaracza
Spektaklem "Podróż do Buenos Aires" [na zdjęciu] Amanity Muskarii zainauguruje w poniedziałek [29 listopada] wieczorem w Skierniewicach (Łódzkie) działalność nowa scena łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza w ramach projektu "Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi bez granic - Europejskie Sceny Regionu Łódzkiego".
16-11-2004
Pabianice. Będzie teatr!
Mieszkańcy Pabianic, aby obejrzeć przedstawienie teatralne, muszą jechać do Łodzi. Od stycznia ma się to zmienić - za sprawą Sceny Impresaryjnej MOK.
06-11-2004
Łódź. Sceny-córki Teatru im. Jaracza
Łódzki Teatr im. Jaracza jako pierwszy w Polsce otwiera sceny-córki, by systematycznie grać poza siedzibą - pisze Leszek Karczewski w Gazecie Wyborczej.
06-03-2004
Nowe sceny Jaracza
Łódzki Teatr im. Stefana Jaracza będzie miał sceny-córki w Kutnie, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim.