powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Pool (No water)" w Wytwórni

9 listopada o g. 20 Teatr Wytwórnia zaprasza na spektakl ""Pool (No water)" Lubelskiej Sceny Prapremier In Vitro.

Niespełna dwa miesiące po premierze - spektakl ""Pool (No water)" w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego będzie można zobaczyć na deskach warszawskiego Teatru Wytwórnia. Autorem sztuki jest angielski dramaturg Mark Ravenhill, który wspólnie z Sarah Kane stał się sztandarowym autorem pokolenia tzw. "brutalistów". Jego sztuki "Shopping and Fucking" i "Polaroidy" kilka lat temu miały spory udział w inwazji nowej dramaturgii na polski i europejski teatr.

"Pool (No water)" - sztuka o wieloznacznym, trudnym do przetłumaczenia tytule rozważa problem granicy, poza którą uprawianie twórczości artystycznej staje się moralnym nadużyciem. Bohaterowie dramatu to awangardowi artyści, performerzy, którzy w swoich instalacjach poruszają się po ryzykownych obszarach sztuki body-art. Grupa przez nich stworzona staje w obliczu próby, kiedy jedna z artystek zdobywa międzynarodową sławę i pieniądze tworząc "obiekty" na swoje wystawy z użyciem odpadków medycznych pozostałych po zmarłym członku grupy. Tego typu drastyczne szczegóły nie służą jednak zwykłemu epatowaniu, ale łączą się w wieloznaczną, pełną zagadek, filozoficzną przypowieść o pierwiastku zła tkwiącym w człowieku.

W obsadzie sztuki znalazły się nazwiska aktorów dotąd nie kojarzonych z tego rodzaju repertuarem. W "Pool (No Water)" Sceny Prapremier In Vitro wystąpi czwórka aktorów starszego pokolenia: Ewa Decówna, Danuta Nagórna, Stefan Szmidt, Andrzej Golejewski.