Stara i nowa Łaźnia

13-10-2004
Stowarzyszenie Teatralne Łaźnia w Krakowie dostało po okresie bezdomności nową siedzibę i szansę na pewniejszy byt.
02-12-2005
Kraków. Budżet Łaźni w nagrodę obcięty o 50%
Po niespełna roku działalności artystycznej nowohucki teatr Łaźnia Nowa jest rozpoznawalny w Krakowie i Polsce. Wyrobił sobie wśród odbiorców markę nie mniejszą niż za czasów, gdy funkcjonował na Kazimierzu.
24-11-2005
Kraków. Szansa na wielkie pieniądze dla Łaźni Nowej
Kompletnie wyremontowany i wyposażony teatr, a w jego podziemiach wyjątkowa na skalę polską interaktywna wystawa ukazująca absurdy życia w Peerelu. Tak za trzy lata ma wyglądać mocno zaniedbana dziś siedziba Łaźni Nowej w Nowej Hucie. To efekt wczorajszej decyzji rady miasta.
27-05-2005
Rozdzielnia dobrej roboty
O trudnych przenosinach z Kazimierza do Nowej Huty, o szukaniu śpiewów polifonicznych nad Morzem Śródziemnym i o tym, czy Łaźnia Nowa jest dla starszych czy dla młodszych. Może dla wszystkich? - opowieść dyrektora Teatru Łaźnia Nowa Bartosza Szydłowskiego.
12-05-2005
Łaziebni weszli do Huty
09-04-2005
Kraków. "Lodołamacz - pismo Łaźni Nowej
Pierwszy numer bezpłatnego (!) nowohuckiego miesięcznika artystyczno-społecznego, wydawanego przez Teatr Łaźnia Nowa wyruszył w miasto 1 kwietnia 2005 r. To bardzo dobrze, bo przecież łaźniane hasło "Dbaj o higienę myślenia" jest również wezwaniem do zachowania dystansu. I dotyczy ono w równej mierze także "pierwszego dziecka Łaźni Nowej", mającego za zadanie łamać lody
16-02-2005
Kraków. Łaźnia Nowa czeka na mieszkańców
Poszukiwani: odważni, z wyobraźnią, otwarci; dobrze jeżeli mieszkają w Nowej Hucie, ale to nie jest warunek. Łaźnia Nowa czeka na tych, którzy chcieliby współpracować przy realizacji wszystkich projektów, którzy mają pomysł na siebie.
21-01-2005
Kraków. Agonia Łaźni przy Paulińskiej
Miało być lepiej, sprawniej i ciekawiej. Jest nudno i pusto. Nowi gospodarze Łaźni, która współtworzyła kiedyś artystyczny klimat Kazimierza, przegrywają w walce z legendą miejsca. I wkrótce prawdopodobnie polegną całkowicie.
07-01-2005
Kraków. Nowe stare instytucje teatralne
Szefowie nowych krakowskich instytucji kulturalnych, Łaźni Nowej (Bartosz Szydłowski [na zdjęciu]) i Teatru KTO (Jerzy Zoń) odebrali wczoraj nominacje od prezydenta Jacka Majchrowskiego.
27-11-2004
Festiwal Genius Loci w Nowej Hucie
- Na co liczę? Że dostaniemy od mieszkańców Nowej Huty artystyczne błogosławieństwo. Sukcesem festiwalu będzie już to, że nas zaakceptują w swojej przestrzeni - mówi BARTOSZ SZYDŁOWSKI, szef krakowskiego Stowarzyszenia Teatralnego "Łaźnia" i Festiwalu Genius Loci.
03-11-2004
Kraków. Genius Loci - dotknięcie dzielnicy
Stowarzyszenie Teatralne "Łaźnia " wita się z mieszkańcami Nowej Huty - pod koniec listopada odbędzie się tam III Międzynarodowy Festiwal Genius Loci. Kilka miesięcy temu Łaźnia przeprowadziła się z Kazimierza na nowohuckie os. Szkolne. Bartosz Szydłowski, szef Łaźni, od razu zajął się przygotowaniem projektu J festiwalu - co prawda w nowym miejscu, ale jego przesłanie się nie zmieniło.
07-06-2004
Szydłowski z rozmachem wkracza do Nowej Huty
Wydarzeniem obchodzonego od piątku do niedzieli Święta Miasta Krakowa okazało się plenerowe widowisko "Aleja nadziei - odrodzenie" w centrum Nowej Huty. Stało się tak mimo chuligańskiego wybryku, który na czterdzieści minut przerwał grę świateł, obrazów i dźwięków.
28-04-2004
ŁAŹNIA. Kazimierz i Nowa Huta
Dwa duchy: jeden już wywołany, na Kazimierzu; drugi do wywołania, w Nowej Hucie. Dwa duchy to Łaźnia stara i Łaźnia nowa. Oba nazywają się tak samo, po "łaźnianemu" - genius loci
20-04-2004
Łaźnia Nowa
Kolejna inicjatywa zmierzająca do ożywienia Nowej Huty - Łaźnia Nowa - pomoże mocniej zaistnieć tej dzielnicy na kulturalnej mapie Krakowa Na razie widok nieciekawy, ale miejsce wspaniałe. Zwłaszcza na kulturalne centrum w otoczeniu postindustrialnym.
16-04-2004
Łaźnia prezentuje nowy projekt w nowym miejscu
Teatr, galeria, prezentacje multimedialne, forum dyskusyjne, warsztaty tematyczne, rozgłośnia radiowa, eksperymenty artystyczne, czyli "bliżej ludzi "- to nowa koncepcja działalności Stowarzyszenia Teatralnego "Łaźnia ", które już przeniosło się do Nowej Huty.