Pogawędki Umer i Poniedzielskiego

W ostatnią sobotę stycznia o godz. 19 w elbląskim Światowidzie wystąpią Magda Umer i Andrzej Poniedzielski. Zobaczymy ich w utrzymanym w lekkim, humorystycznym klimacie widowisku parateatralno-muzycznym zatytułowanym "Chlip Hop7'. Jest to spektakl, w którym poezja łączy się ze światem bezdusznej techniki - pogodnie opowiedziana, niewesoła historia o życiu.

«To autorskie przedstawienie jest swoistą rozmową, odbywającą się za pośrednictwem Internetu - Magda Umer i Andrzej Poniedzielski prowadzą swój blog na stronie WWW.chlip-hop.bloog.pl. Spektakl zainspirował Wirtualną Polskę do zaproponowania Magdzie Umer i Andrzejowi Poniedzielskiemu prowadzenie korespondencji na stronach wp. Warszawska premiera "Chlip Hopa" odbyła się w styczniu ubiegłego roku w Teatrze Ateneum, ale już od kwietnia 2006 r. był on grany w kilku ośrodkach w Polsce. Przedstawienie jest jednak za każdym razem nieco inne, bo ciągle pojawiają się nowe wątki rozmów. I choć główna konstrukcja jest ustalona, co najmniej 30 procent tekstu jest improwizowane i nawiązuje do aktualnych wydarzeń. Podczas elbląskiego przedstawienia Magdzie Umer i Andrzejowi Ponie-dzielskiemu będzie towarzyszył pianista Wojciech Borkowski.

A usłyszymy m.in. niezapomniane utwory autorstwa Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Seweryna Krajewskiego, Bułata Okudżawy i wielu innych. Także Andrzej Poniedzielski napisał kilka nowych tekstów do znanych melodii, m.in. do "Dance Me to the End of Love" Leonarda Cohena. - Siedzimy na scenie, każde w swoim mieszkaniu, i gawędzimy o różnych sprawach, które nas interesują, bolą, zachwycają, cieszą i martwią - wyznała w jednym z wywiadów Magda Umer. - To nasz autorski spektakl, więc możemy mówić własnym językiem i zawsze coś dodać. Lubimy się nawzajem zaskakiwać, a dzięki temu przedstawienie staje się żywsze. Odbywającą się przy komputerach rozmowę, utrzymaną w dowcipnym tonie pogawędki o przemijaniu i uczuciach, cechują inteligencja i poczucie humoru, okraszone szczyptą melancholii. O tym, jak wygrać zaproszenie na ten spektakl, przeczytasz w jutrzejszym (u "nie przegap".»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego