Scena Młodych w łódzkim Teatrze Nowym

18-11-2005
08-06-2007
Łódź. "Bliżej" i "Kac" na koniec Sceny Młodych
Dzisiejszy (8 czerwca) spektakl "Bliżej" i "Kac" [na zdjęciu] grany w przyszłym tygodniu kończy działalność Sceny Młodych w Teatrze Nowym.
04-06-2007
Łódź. Spotkania ze Sceną Młodych w Nowym
Teatr Nowy zaprasza na czerwcowe spotkania ze Sceną Młodych.
05-01-2007
Łódź. Koniec Sceny Młodych
1 stycznia 2007 r. przestała istnieć Scena Młodych Teatru Nowego. Jak potoczyły się losy 12 młodych aktorów, którzy ją tworzyli i ich sześciorga kolegów, razem z którymi skończyli łódzką Szkołę Filmową?
14-12-2006
Łódź. Zelnik nagrodzony za Scenę Młodych
Jerzy Zelnik [na zdjęciu], dyrektor artystyczny łódzkiego Teatru Nowego, został wyróżniony przez sekcję krytyków teatralnych ZASPu za - jak czytamy w uzasadnieniu nagrody - inicjatywę polegającą na zaangażowaniu absolwentów rocznika 2004/2005 PWSFTViT w Łodzi. Zdaniem jury propozycja Zelnika stworzyła niespotykaną szansę dla rozwoju młodych aktorów.
06-11-2006
Łódź. Co dalej ze Sceną Młodych?
Zaangażowanie przed dwoma laty dwunastki absolwentów Wydziału Aktorskiego PWSFTviT było niecodziennym eksperymentem i wydarzeniem w polskim życiu teatralnym. "Bliżej", "Choroba młodości", a teraz "Kac" [na zdjęciu] potwierdzają, że Teatrowi Nowemu eksperyment się udał. Ale w grudniu dobiega końca.
05-09-2006
Łódź. Koniec Sceny Młodych w Nowym
Działający od roku w łódzkim Teatrze Nowym projekt Scena Młodych zakończy swój żywot 31 grudnia.
05-09-2006
Przed nowym sezonem
Propozycje repertuarowe na nowy sezon przygotowane przez łódzkie sceny teatralne sugerują, że będzie wesoło. Dyrektorzy postawili na komedie, ale - jak zastrzegają - komedie mądre. Analizując łódzkie propozycje z tym, co oferować będą sceny w Polsce, łatwo skonstatować, że nie odstajemy od średniej - pisze Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
14-06-2006
Łódź. Sztuka Michała Walczaka na Scenie Młodych
Michał Walczak rozpoczął próby do autorskiej realizacji na Scenie Młodych w Teatrze Nowym. Prapremierę "Kaca" zaplanowano na 21 października.
03-06-2006
Wszystko dobre, co ma dobry początek
Minął rok, od kiedy Jerzy Zelnik, dyrektor artystyczny łódzkiego Teatru Nowego, zaskoczył środowisko teatralne w Polsce propozycją zatrudnienia wszystkich absolwentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki. Niektórzy podejrzewali dyrektora o żart, inni krakali, że to się nie może udać. Jak jest naprawdę? - pisze Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
25-05-2006
Co dalej ze Sceną Młodych?
- Dzięki włączeniu młodych w produkcje repertuarowe Nowego dajemy im szansę nauki od doświadczonych aktorów. Sezon 2005/2006 jest dla nich rokiem "selektywnym". Decydujemy, jaką drużynę stworzymy w kolejnym sezonie - mówi dyrektor Jerzy Zelnik o Scenie Młodych w Teatrze Nowym w Łodzi w rozmowie z Leszkiem Karczewskim z Gazety Wyborczej - Łódź.
15-05-2006
Dyplomy schodzą z afisza
Co będzie z "Gąską" i "Pawiem królowej" - głośnymi przedstawieniami przygotowanymi w tym sezonie przez dyplomantów Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT? Spektakle zbierały nagrody, wywoływały dyskusje i... - pisze Renata Sas w Expressie Ilustrowanym.
21-04-2006
Łódź. Dotacja dla Sceny Młodych Teatru Nowego
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Teatrowi Nowemu dotację na dalszą działalność Sceny Młodych w kwocie 400 tys. zł, w ramach programu Promocja Twórczości (350 tys. zł) oraz programu Edukacja kulturalna (50 tys zł).
21-03-2006
Młodzi z Nowego
W łódzkim Teatrze Nowym aktorzy grają od roku, ale znają się od pięciu lat? Jak to możliwe? Czemu Jerzy Zelnik biega po studenckich garderobach? I czy to cud, że w Łodzi występuje Julia Roberts? - zastanawia się Leszek Karczewski w Gazecie Wyborczej - Łódź.
27-02-2006
Sukcesy łódzkich scen
Pojawiła się w Łodzi kolejna jakość, symbolizująca to, co w teatrze najszczersze: praca pełnych poświęcenia zapaleńców w studenckim Teatrze Studyjnym. Jego szefowa - Urszula Jachimowicz - z zaangażowaniem rymującym się z potencjałem aktorów, zamienia skromny Studyjny w jedną z ciekawszych scen w kraju - półmetek bieżącego sezonu na łódzkich scenach ocenia Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
02-02-2006
Łódź. Scena Młodych czeka na pieniądze
W Ministerstwie Kultury czeka na rozpatrzenie wniosek Teatru Nowego o dofinansowanie Sceny Młodych.
05-01-2006
Łódź. Katarzyna Cynke nową Małgorzatą Bułhakowa
Kolejne obsadowe zmiany dokonują się w "Mistrzu i Małgorzacie" - spektaklu Teatru Nowego.
03-01-2006
Rok kulturalny w Łodzi
Co nam zostanie z roku 2005? Co pozwoli zabrać się w kolejne lata XXI wieku, a przed czym historia zatrzaśnie drzwi? W życiu kulturalnym Łodzi od dawna nie zdarzyło się tyle dobrego, co wcale jednak nie znaczy, że siła tego dobrego była w stanie pokonać całe zło. Ale i tak mijający rok ocenić wypada z satysfakcjonującym zadowoleniem - pisze Michał Lenarciński w Dzienniku Łódzkim.
29-12-2005
Sukcesy łódzkich teatrów w 2005 r
Rok 2005 przejdzie do annałów scen łódzkich jako czas nowych pomysłów na literę "s": Scena Młodych, Spotkania Miast Partnerskich, smok... - ocenia Leszek Karczewski w Gazecie Wyborczej - Łódź.
23-11-2005
Łódź. Młodzi biorą sprawy w swoje ręce
W Teatrze Nowym będą pracować Krystian Lupa, Jan Peszek i Krzysztof Globisz. Zanosi się na to. Chodzi o samokształcenie. Muzyk cały czas ćwiczy, nie tylko koncertuje. Podobnie aktor, szczególnie młody, powinien wciąż pracować nad swoją sprawnością.
18-11-2005
Łódź. Młodzi w Nowym jeszcze grają
Po dwu premierach z przytupem - cisza. Brak pomysłów na przyszłość 12 zeszłorocznych absolwentów Wydziału Aktorskiego Filmówki, których do zespołu Teatru Nowego zaprosił Jerzy Zelnik - pisze Leszek Karczewski w Gazecie Wyborczej - Łódź.
27-10-2005
Łódź. Rusza Scena Młodych w Nowym
Dwunastka aktorów, którzy po dyplomie w PWSFTviT zbiorowo zaproszeni zostali do pracy w Teatrze Nowym, jutro [28 października] inauguruje swoją Scenę Młodych. "Bliżej" [na zdjęciu] to świetna sztuka o uczuciowych eksperymentach. Reżyseruje Karolina Szymczyk. Przygotowane przez nią "Łoże" Belbla było wydarzeniem teatralnym minionego sezonu.
26-10-2005
Debiutantki z Nowego
Łódzki Teatr Nowy posiada urodziwą i zdolną reprezentację. Monika Buchowiec, Malwina Irek i Weronika Książkiewicz mają po 23 lata, skończoną PWSFTViT, chociaż przed nimi jeszcze obrona prac magisterskich. Znalazły się w dwunastce, którą zatrudnił Teatr Nowy tworząc Scenę Młodych - pisze Renata Sas w Expressie Ilustrowanym.
23-06-2005
Łódź. 11 absolwentów podpisało umowy z Nowym
Jedenaścioro tegorocznych absolwentów wydziału aktorskiego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej podpisało w czwartek umowy o pracę na nadchodzący sezon z Teatrem Nowym w Łodzi. W ramach projektu "Scena Młodych" aktorzy planują realizację czterech premier.
09-06-2005
Łódź. Etaty w Nowym dla absolwentów PWSFTViT
Wydarzeniem Festiwalu Szkół Teatralnych była deklaracja łódzkiego Teatru Nowego, który zobowiązał się zaangażować na sezon wszystkich tegorocznych absolwentów Wydziału Aktorskiego PWSFTviT. Propozycja zainteresowała dwunastu spośród piętnastu absolwentów.
02-05-2005
Łódź. Czy minister kultury sfinansuje etaty dyplomantów w Nowym?
Najpóźniej 10 maja do Ministerstwa Kultury trafi wniosek o sfinansowanie 15 etatów dla tegorocznych absolwentów Wydziału Aktorskiego PWSFTViT
18-04-2005
Łódź. Najlepsi dyplomanci
Bartosz Pichera ze PWST we Wrocławiu za rolę w spektaklu "Wariat i zakonnica" w reż. Krzysztofa Kulińskiego oraz Bartosz Turzyński z warszawskiej AT za rolę w przedstawieniu "Ślub" w reż. Waldemara Śmigasiewicza otrzymali główne nagrody na zakończonym w Łodzi XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych.
16-04-2005
Łódź. Angaż dla wszystkich!
Jerzy Zelnik, dyrektor artystyczny Teatru Nowego, zaproponował angaż na najbliższy sezon w Teatrze Nowym wszystkim 20 studentom IV roku Wydziału Aktorskiego PWSFTViT (na zdjęciu tegoroczni dyplomanci w spektaklu "Łoże" w reż. Karoliny Szymczyk).
24-03-2005
Dyplomanci
- Będę sprzedawał w Kielcach najlepsze frytki - żartuje Mariusz Ostrowski, student IV roku Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTViT. Każdego roku na rynku pracy pojawia się około 80 absolwentów czterech uczelni teatralnych. Ilu z nich zrealizuje swe zawodowe marzenia?