Połączenie Wrocławskiego Teatru Pantomimy z Teatrem Polskim?

12-09-2005
22-09-2005
Co zostanie po Henryku Tomaszewskim...
We Wrocławiu wkrótce nie będzie śladu po tym, że tworzył tu i mieszkał wybitny choreograf i reżyser, twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy - Henryk Tomaszewski - pisze Magda Nogaj w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
10-09-2005
Taniec z pantomimą
Wciąż żyje pomysł, żeby po 50 latach z wrocławskich mimów zrobić jedną ze scen Teatru Polskiego. Skąd się wziął ten urzędniczy pęd do zmian? Z doniesienia. Niewielka grupa uzdrowicieli-konsultantów zaproszona przez urząd marszałkowski otrzymała fałszywe tezy do dyskusji. Tak się zaczął taniec z pantomimą. Ja tańczę pod prąd - pisze Krzysztof Kucharski w Słowie Polskim.
31-08-2005
Perspektywy przez połączenie
Propozycja urzędu marszałkowskiego przyłączenia do Teatru Polskiego Wrocławskiego Teatru Pantomimy może budzić wątpliwości, bo zamyka prawie 50-letni okres historii sceny Henryka Tomaszewskiego. Ale nie oznacza kresu działalności zespołu. Przeciwnie. Otwiera przed nim nowe perspektywy - uważa prof. Janusz Degler, wrocławski teatrolog.
17-08-2005
Wrocław. Koniec Pantomimy Tomaszewskiego?
Słynna Pantomima Tomaszewskiego ma być przejęta przez Teatr Polski. Jednak ani dyrektor teatru, ani szef Pantomimy nie palą się do tego rozwiązania.
11-08-2005
Wrocław. Wyjaśnienie dotyczące fuzji Polskiego i Pantomimy
W nawiązaniu do tekstu - "Tyłem do przodu", poświęconego przyszłości Teatru Pantomimy, uprzejmie wyjaśniam, iż dopiero rozpoczęliśmy dyskusję na temat przyszłości teatru - pisze Andrzej Pawluszek, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
09-08-2005
Wrocław. Fuzja Pantomimy i Polskiego?
Czy Teatr Pantomimy będzie częścią Teatru Polskiego? Na temat połączenia Wrocławskiego Teatru Pantomimy z Teatrem Polskim toczą się dyskusje.W zamkniętym gronie. Niestety - bez udziału najbardziej zainteresowanych mimów z Dębowej.