powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warsztat z kontakt improwizacji w Warszawie

Renata Piotrofska zaprasza w dniu 20 maja do Studia Taneczno-Aktorskiego, ul. Twarda 42 na warsztat z kontakt improwizacji "Obudzeni#2".

Obudzeni w tańcu. Obudzeni w ciałach i umysłach. Gotowi na ruch, podążanie za partnerem lub prowadzenie go w tańcu. Sztuka czekania. Na kontakt, na dotyk, na impuls, na nieznane. Słuchanie siebie i innych. Improwizacja. Techniczne elementy wplecione w taniec tu i teraz. Kontakt improwizacja. Taniec wzmacniający siłę i elastyczność ciała.

Warsztaty będą wyzwaniem i przyjemnością zarówno dla tancerzy, osób zaawansowanych w kontakt improwizacji jak również dla amatorów, osób początkujących w tej metodzie.

Kontakt improwizacja powstała we wczesnych latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Głównym założeniem metody jest idea "od środka na zewnątrz", czyli odczucia wewnętrzne jako inspiracja do ruchu. Kontakt improwizacja to forma tańca opierająca się na utrzymywaniu punktu kontaktu dwóch (lub więcej) ciał i dzieleniu ciężaru w trakcie ruchu. Zasady podkreślające elstyczność i siłę w kontakt improwizacji to relacje i niewerbalny dialog między tancerzami (umiejętność słuchania), ich stan ciał i umysłów oraz naturalność w ruchu. Kontakt improwizacja wywodzi się z kilku dziedzin: tańca współczesnego, sportu, sztuk walki i intymnej, osobistej interakcji.

PROWADZĄCA:

Renata Piotrofska - contact improviser, choreografka, aktorka (absolwentka Akademii Teatralnej), psychoterapeutka tańcem i ruchem (Instytut DMT). Współzałożycielka Ośrodka Działań Twórczych i Terapeutycznych "Poruszenia" oraz prezes stowarzyszenia Towarzystwo Prze-Twórcze.

Renata uczestniczyła w wielu warsztatach, stażach i spektaklach metody improwizacji i kontakt improwizacji w Polsce i za granicą (m.in. z Andrew Harwood, Danya Elraz, Michael Schumacher, The School of New Dance Development w Amsterdamie). Jej ostatni spektakl na bazie kontakt improwizacji to "Tańcząc z Wrogiem" - polsko-izraelsko-niemiecka produkcja.

Jest uczestniczką kilku stypendiów. W roku 2007 została wybrana do stworzenia choreografii do spektaklu solowego w ramach konkursu SOLO PROJEKT 2007 organizowanego przez Kulczyk Foundation w Poznaniu.

Renata tworzy własne spektakle oraz prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji w Polsce i za granicą.

www.piotrofska.art.pl

KOSZT: 120 PLN