Grzegorzewski patronem sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu

24-08-2005
16-09-2005
Wrocław. Feta z patronem w Polskim
Jerzy Grzegorzewski [na zdjęciu] legendą jest i basta. Przekonać się o tym mogli wszyscy zaproszeni w środę na uroczystość nadania jego imienia głównej scenie Teatru Polskiego. Były przemowy, flesze, eleganckie kreacje kobiet i uściski ugarniturowanych mężczyzn. Były wspomnienia i kwiaty.
15-09-2005
Wrocław. Duża Scena im. Grzegorzewskiego
- Tu się urodziłam w 1977 roku i do dziś jest to dla mnie miasto idylliczne. Moje dzieciństwo było przepojone teatrem w ogóle, a Teatrem Polskim w szczególny sposób - mówi Antonina Grzegorzewska [na zdjęciu] po przyjeździe do Wrocławia na uroczystość nadania imienia Jerzego Grzegorzewskiego Dużej Scenie Teatru Polskiego.
14-09-2005
Patronat kompromisowy
Dlaczego Bogdan Tosza, szef Polskiego, zmienił plany? Teatr Polski we Wrocławiu im. Jerzego Grzegorzewskiego - ten pomysł narodził się pod koniec czerwca. Rzucił go minister kultury Waldemar Dąbrowski - pod rozwagę wrocławian. Tosza idei przyklasnął i rozpoczął przygotowania do fety. Aż tu nagle niespodzianka - zamiast całego teatru, tylko Duża Scena będzie nosić imię Grzegorzewskiego - pisze Krzysztof Kucharski w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej.
14-09-2005
Warszawa. Wystawa w Studio
14-09-2005
Wrocław. Uroczystość nadania patronatu w Polskim
Dziś [14 września] odbędzie się uroczystość nadania Dużej Scenie Teatru Polskiego imienia Jerzego Grzegorzewskiego [na zdjęciu].
13-09-2005
Wrocław. Od jutra Grzegorzewski patronem sceny Teatru Polskiego
Jerzy Grzegorzewski [na zdjęciu] będzie patronem Dużej Sceny, a nie - jak pierwotnie planowano - Teatru Polskiego we Wrocławiu. Jutro, 14 września, odbędzie się uroczystość nadania patronatu.
01-09-2005
Ile zasług patrona?
Nie możemy się zgodzić, że "Ślub" jest jedynym przedstawieniem z wrocławskiego okresu twórczości Grzegorzewskiego, które "potem chętnie wpisywał sobie do artystycznej biografii" - dyrekcja i zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu polemizują z Krzysztofem Kucharskim w sprawie ustanowienia patrona wrocławskiej sceny.
24-08-2005
Patron w prezencie ministrowi
Czy jest jakieś lekarstwo na bezmyślny upór? Nie oglądając się na nic Bogdan Tosza, dyrektor wrocławskiego Teatru Polskiego, wbrew licznym wątpliwościom, chce nadać największej dolnośląskiej scenie imię zmarłego w tym roku artysty - Jerzego Grzegorzewskiego - związanego z Wrocławiem ledwie przez cztery sezony. Głuchy jest na wszelkie argumenty - pisze Krzysztof Kucharski.
16-08-2005
Wrocław. Grzegorzewski patronem Teatru Polskiego
Duża Scena wrocławskiego Teatru Polskiego, który w tym sezonie będzie obchodził sześćdziesięciolecie działalności po wojnie, otrzyma we wrześniu imię Jerzego Grzegorzewskiego [na zdjęciu].
04-08-2005
Wrocław. Teatr Polski bez patrona
Spektakl "On. Drugi powrót Odysa" z Teatru Narodowego miał uświetnić nadanie Teatrowi Polskiemu imienia Jerzego Grzegorzewskiego [na zdjęciu]. Uroczystość 14 września odwołał Kazimierz Budzanowski, dyrektor wydziału kultury urzędu marszałkowskiego.
20-07-2005
Patron ratunkowy?
Przed wyjazdem na urlop dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Bogdan Tosza postanowił, że 14 września wrocławski Teatr Polski [na zdjęciu] otrzyma imię Jerzego Grzegorzewskiego. Decyzja dyrektora Toszy przypomina chorobę albo głód medialny, na który cierpią gwiazdy pop. Czy marketingowe zabiegi przyćmią repertuarową mizerię największej sceny? - zastanawia się Krzysztof Kucharski.
13-07-2005
Wrocław. Teatr Polski im. Grzegorzewskiego?
Czy wrocławski Teatr Polski [na zdjęciu] powinien już dziś nosić czyjeś imię? Minister rzucił pomysł, a podlegli mu urzędnicy powinni ten pomysł rozwinąć i wprowadzić w życie. Pomysł polega na tym, by Teatrowi Polskiemu nadać imię Jerzego Grzegorzewskiego.