powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty "Chodzenie na szczudłach"

Stowarzyszenie Teatralna Chata i Służewski Dom Kultury zapraszaja na warsztaty "Chodzenie na szczudłach". Warsztaty odbędą się w Parku nad Dolinką, w dniach 26 i 27 kwietnia. Wstęp wolny. Organizatorzy:

Cykl artystycznych spotkań dla młodzieży

"POGRANICZA TEATRU - Edycja II"

"POGRANICZA TEATRU" - to cykl artystycznych spotkań - warsztatów dla młodzieży i dorosłych. Poszczególne sesje dotyczą coraz to innych gatunków sztuki przedstawiania. Poprowadzą je mistrzowie poszczególnych specjalizacji.

W 2007 roku została przeprowadzona pierwsza, eksperymentalna edycja nowatorskiego projektu "Pogranicza Teatru" zorganizowana przez Stowarzyszenie Teatralna Chata. Projekt, ku naszemu miłemu zaskoczeniu spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Oprócz młodych uczestników warsztatów, doświadczenie zdobywali tu nauczyciele, instruktorzy lokalnych szkół, i ośrodków kultury. Widzami stawali się mieszkańcy Mokotowa, całe rodziny przypatrywały się naszym działaniom w Parku nad Dolinką Służewiecką, słuchały koncertu Jacka Hałasa w C.H. Land, itd. Projekt ten zatem w naturalny sposób domagał się kontynuacji, i modyfikacji. Z tym bogatym doświadczeniem z poprzedniego roku przystępujemy do prac nad realizacją drugiej edycji. W nowej edycji odbędzie się sześć cykli warsztatowych. Zrealizujemy jeden cykl warsztatowy w miesiącu, od kwietnia do listopada, z przerwą na wakacje.

W planie warsztaty:

Chodzenie na szczudłach (26.04, 27.04)

Warsztaty capoeira

Warsztaty clownady

Warsztaty piosenki aktorskiej

Zapomniane tańce i śpiewy

Termin 26.04 godz. 11 - 15

27.04 godz. 11 - 15

Kontakt w sprawie warsztatów: Aneta Groszyńska 697-987-153

email: info@studioteatralne.pl

www.studioteatralne.pl

Zapowiedź kolejnych warsztatów:

Spotkanie II

Warsztaty capoeira - afrobrazylijskiej sztuki walki połączonej z tańcem. Muzyka, akrobacje, energia. Najgroźniejszy z tańców, najpiękniejsza z walk. W programie: trening capoeiry, podstawowe ćwiczenia akrobatyczne, lekcja gry na instrumentach.

Spotkanie III

Warsztaty clownady - na zaproszenie organizatora warsztatów planowany jest przyjazd mistrza clownady. Nauczy on młodzież zasad życia clowna na scenie, sposobów poruszania się, budowania humoru, etiud, i spektakli. Na koniec warsztatów mistrz sam zaprezentuje swój pokaz.

Spotkanie IV

Warsztaty piosenki aktorskiej - warsztat poprowadzi pedagog szkoły teatralnej. Uczestnicy będą pracować nad wcześniej przygotowanymi piosenkami. Poznają różne sposoby kreacji aktorskiej w odniesieniu do piosenki. Wcielą się w różne fikcyjne postaci.

Spotkanie V

Zapomniane tańce i śpiewy - warsztat poprowadzi Jacek Hałas. Przy dźwiękach akordeonu, liry, i bębna będziemy uczyć się tańców tradycyjnych, wraz z pieśniami. Przygotujemy wspólny koncert, gdzie zaprezentujemy efekty naszej pracy (polskie tańce tradycyjne i pieśni).

Spotkanie VI

Warsztaty bębniarskie - nauka gry na bębnach: congach, bongosach. Poznawanie rytmów, rodzajów uderzeń, rodzajów bębnów. Zabawa rytmami w grupie. Tworzenie improwizacji i prezentacji.

Warsztaty bębniarskie

Na wszystkie warsztaty wstęp wolny

Projekt finansowany ze środków Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

Szczegółowe informacje: 697-987-153 lub email: info@studioteatralne.pl

Autor projektu: Tomasz Zadróżny

WARSZTAT "CHODZENIE NA SZCZUDŁACH"

Zapraszamy na pierwszy warsztat z cyklu "Pogranicza Teatru - Edycja II". Warsztaty "Chodzenie na szczudłach" odbędą się w plenerze, w Parku nad Dolinką przy Służewskim Domu Kultury. Warsztaty będą trwały dwa dni. Poprowadzą je aktorzy teatrów ulicznych.

Będzie to okazja do nauczenia się chodzenia na szczudłach. Uczestnicy poznają różne sposoby chodzenia na szczudłach, akrobacji, a także upadania. Na koniec warsztatów odbędzie się teatralizowany przemarsz młodych szczudlarzy w plenerze.

Miejsce: Służewski Dom Kultury ul. Jana Sebastiana Bacha 15, 02-743 Warszawa,

tel. 022 843 91 01, sdk@sdk.waw.pl

Termin 26.04 godz. 11 - 15

27.04 godz. 11 - 15

Kontakt w sprawie warsztatów: Aneta Groszyńska 697-987-153

email: info@studioteatralne.pl