powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Srebrna Góra. Ratujmy neTTheatre!

8 kwietnia Pani Magdalena Pięciorak, nowopowołana dyrektor Gminnej Biblioteki i administrator budynku GOK w Srebrnej Górze, w porozumieniu z wójtem gminy Stoszowice, Markiem Janikowskim wystosowała pismo do neTTheatre Chorea nakazujące opuszczenie użytkowanych przez stowarzyszenie pomieszczeń biurowo-mieszkalnych w budynku GOKu do końca miesiąca. Przed trzema miesiącami, w lutym br., artyści neTTheatre za zgodą wójta wynajęli od gminy dwa pokoje w opuszczonym przez Teatr Brama budynku. Obecnie pomieszczenia te stanowią jedyne zabezpieczenie biurowo-mieszkalne członków neTTheatre Chorea w Srebrnej Górze.

Stowarzyszenie Teatralne Chorea działające na terenie gminy Stoszowice od 2007 r. doprowadziło do niezwykłego wzbogacenia oferty kulturalnej i edukacyjnej adresowanej zarówno do mieszkańców jak i turystów, których napływ stanowi istotny czynnik rozwoju gminy. Warsztaty reżyserskie, koncert Antyk/Psalmy na otwarcie sali teatralnej, pokaz przedpremierowy spektaklu "Cesarskie cięcie" Teatru ZAR, spektakl-performance "Wieczór z Puccinim", spektakl "Śpiewy Eurypidesa", "Odpoczywanie" to tylko niektóre projekty realizowane przez nas w Srebrnej Górze. Dzięki naszej działalności i otwarciu Teatru Internetowego neTTheatre Srebrna Góra i gmina Stoszowice zyskały ogólnopolski rozgłos. Nasza działalność spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony użytkowników Internetu zarówno w Europie jak i na świecie. Działania te możliwe były dzięki bezprecedensowej współpracy Stowarzyszenia, Urzędu Gminy Stoszowice jak również działaczy samorządowych szczebla wojewódzkiego.

Wobec zawieszenia funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury i braku oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy podczas trwania zimowych ferii szkolnych 2008 spontanicznie zorganizowaliśmy profesjonalne, kompleksowe warsztaty dla dzieci i młodzieży -"Czarnoksiężnik z krainy Oz"- zakończone pokazem, powołaliśmy do życia galerię neTTo, gdzie odbywają się wystawy i happeningi. Nasze dokonania w ostatnim roku zostały nominowane do prestiżowych nagród w 14. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz Nagrody Telewizji Polskiej Kanału Kultura.

Wszystkie wydarzenia artystyczne i edukacyjne neTTheatre Chorea są bezpłatne dla mieszkańców gminy.

Decyzja dyrektor Magdaleny Pięciorak i wójta Marka Janikowskiego uniemożliwia nam prowadzenie dalszej działalności artystyczno-edukacyjnej w Srebrnej Górze!

PROSIMY O GŁOS W SPRAWIE !

adresy:

Wójt Gminy Stoszowice Marek Janikowski marek@stoszowice.pl

Marszałek Województwa Dolnośląskiego marszalek@dolnyslask.pl

neTTheatre CHOREA neTTheatre@gmail.com