powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Misterium Drogi Krzyżowej" i Tydzień Pasyjny

Stowarzyszenie "Muzyka bez granic" zaprasza 16 marca o godz. 19.30 do Kościoła Ojców Barnabitów, ul. Sobieskiego 15 na "Quem quaeritis - Misterium Drogi Krzyżowej" (słowa: Roman Kołakowski, muzyka: Hadrian Filip Tabęcki) a także na Śródmiejski Tydzien Pasyjny". Wstęp wolny.

Quem Quaeritis to opowieść, która opiera się na popularnych misteriach paschalnych a w konstrukcji swej sięga do tajemnic Drogi Krzyżowej - dzieląc się według Stacji Męki Pańskiej. W trakcie misterium widzimy Drogę Jezusa na Krzyż widzianą oczami prostych ludzi, często nie uwikłanych w wydarzenia obserwatorów i komentatorów, czasem - jak jest w przypadku postaci Piłata, czy Cyrenejczyka jest to wypowiedź osobiście dojmująca, a czasem jest to wstrząsająca relacja z widzianych mąk ujęta w proste słowa cieśli - budowniczego Krzyża...

W warstwie muzycznej jest to utwór eklektyczny, łączący z powodzeniem muzykę poważną z piosenką aktorską i poetycką, nie zatracając niczego z powagi poruszanej tematyki.

W wystawieniu "Quem Quaeritis..." weźmie udział liczna (19 solistów) czołówka polskich aktorów i śpiewaków (m.in.: Piotr Machalica (na zdjęciu), Janusz Radek, Marian Opania, Jacek Bończyk, Mirosław Baka, Mirosław Czyżykiewicz, Margita Ślizowska, Marcin Kołaczkowski, Joanna Lewandowska i inni) oraz ponad 60 wykonawców: zespoły ludowe, Grupa Teatralna Punkt, orkiestra Sinfonia Viva, zespół Kameleon, Chór Czterech Żywiołów pod dyrekcją Radosława Kiszewskiego.

17-20 marca 2008 r. "ŚRÓDMIEJSKI TYDZIEŃ PASYJNY"

w wykonaniu

The New Art Ensamble:

Joanna Lalek - mezzosopran

Tomasz Piętak - baryton

Grzegorz Lalek - skrzypce

Igor Kabalewski - altówka

Anton Birula - teorba

Urszula Izak - skrzypce

Lilianna Stawarz - klawesyn

Marcin Zieliński - organy

Sebastian Wypych - kontrabas

oraz

Mirosław Baka - recytacje (17.03)

Piotr Machalica - recytacje (20.03)

W programie koncertów utwory kompozytorów: J. S. Bach, G. F. Haendel, A. Corelli, A. Vivaldi, H. I. F. Biber, G. Faure, J. G. Rheinberger, F. Mendellsohn, S. Moniuszko oraz Negro Spirituals.

- 17.03.2008 r., godz. 18:30 - Kościół Św.Marcina (ul. Piwna - Starówka)

- 18.03.2008 r., godz. 19:00 - Kościół Św.Trójcy (ul. Solec)

- 19.03.2008 r., godz. 16:00 - Polsko-Katolicki Kościół Św.Ducha (ul. Szwoleżerów)

- 19.03.2008 r., godz. 19:00 - Kościół Ewangelicko-Augsburski Św.Trójcy (plac Małachowskiego)

- 20.03.2008 r., godz. 16:30 - Kościół Św.Alojzego Orione (ul. Lindleya)