Przebudowa Teatru Baj Pomorski w Toruniu

22-07-2005
28-04-2008
Toruń. Baj Pomorski wyróżniony
Modernizacja i rozbudowa Teatru Baj Pomorski w Toruniu (na zdjęciu) znalazła się w gronie przedsięwzięć nominowanych do nagrody głównej w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Unijnych Funduszy".
03-07-2007
Toruń. Dobry sezon Baja
Baj Pomorski podsumował zakończony właśnie sezon. Był inny od poprzednich, bo pierwszy w nowym budynku teatru.
20-06-2007
Toruń. Rysy na wizerunku Baja
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pękającej szafie, która zdobi front Teatru Baj Pomorski [na zdjęciu]. Rysy pojawiają się także wewnątrz siedziby toruńskiej sceny lalkowej.
13-06-2007
Toruń. Baj Pomorski pęka i niszczeje
"Obiekt Roku" łatany silikonem. Szafa, najbardziej charakterystyczny element nowej bryły Teatru Baj Pomorski [na zdjęciu], pęka i niszczeje. Musi być pod stałą opieką konserwatorów.
06-06-2007
Toruń. Baj Pomorski nagrodzony tytułem "Obiekt Roku"
Teatr Baj Pomorski w Toruniu (na zdjęciu) został nagrodzony tytułem "Obiekt Roku" w kategorii "modernizacja i adaptacja obiektów istniejących". Tytuł przyznany został przez Komisję Konkursową powołaną przez Prezydenta Miasta Torunia. Wręczenie nagród odbędzie się 23 czerwca w Dworze Artusa.
13-11-2006
W Baju jak w raju
Trwało to ponad szesnaście miesięcy. Aktorzy i lalki tułali się po różnych gościnnych scenach, a w Toruniu przy ul. Piernikarskiej słychać było tylko hałas maszyn budowlanych, a nie oklaski widzów. To wszystko już jednak przeszłość - teraz Baj Pomorski jest najpiękniejszym teatrem lalkowym w Polsce. Kiedyś wchodziło się do niego przez małą budkę portiera przy bramie. Dzisiaj w tym miejscu stoi wielka szafa, pokryta płaskorzeźbami bajkowych postaci - pisze Szymon Kiżuk w Gazecie Pomorskiej.
06-11-2006
Toruń. Nowy Baj Pomorski otwarty
Teatr Baj Pomorski w Toruniu otwarto w niedzielę (5 listopada) po rocznej modernizacji. Pokryta drewnem elewacja budynku wygląda obecnie jak wielka szafa, zdobiona rzeźbami.
04-11-2006
Toruń. Baj już bajeczny
Teatr Baj Pomorski wyremontowany. W niedzielę oficjalne otwarcie toruńskiej sceny lalkowej, która przez rok z powodu gruntownej modernizacji tułała się po mieście.
31-10-2006
Toruń. Lalki ze świata na otwarcie Baja Pomorskiego
Zbigniew Lisowski [na zdjęciu], dyrektor Baja Pomorskiego, przygotowuje się do oficjalnego otwarcia gruntownie wyremontowanego toruńskiego teatru.
20-10-2006
Toruń. Wkrótce otwarcie nowego budynku Baja
Pinokio, Kot w Butach i Rybi Król już wkrótce spotkają się w jednej bajkowej szafie. W Baju Pomorskim [na zdjęciu] trwają ostatnie prace wykończeniowe.
27-09-2006
Toruń. Efektowny front budynku Baja Pomorskiego
Ekipa remontowa, która prowadzi modernizację Teatru Baj Pomorski, przystąpiła do najbardziej efektownego etapu prac.
21-08-2006
Toruń. Trwa modernizacja Baja Pomorskiego
Magistrat ogłosił siedem przetargów na wyposażenie Baja Pomorskiego. To ostatnia część generalnej modernizacji teatru, który na remont czekał aż 60 lat.
12-07-2006
Toruń. Modernizacja Baja trochę opóźniona
Miejskie inwestycje mają się dobrze. W najbliższym czasie będzie gotowy basen przy ul. Hallera, zakończy się remont Tor-Toru i przebudowa Baja Pomorskiego.
30-06-2006
Toruń. W Baju praca wre
O kilka tygodni może opóźnić się oddanie do użytku modernizowanego teatru Baj Pomorski. Ekipę remontową czeka teraz ukończenie frontu budynku i zaplecza.
21-01-2006
Toruń. Akt erekcyjny w Baju Pomorskim
W ścianie powstającego zaplecza Baja wmurowano w piątek [20 stycznia] akt erekcyjny, który upamiętnia remont toruńskiej sceny lalkowej. Prace budowlane nie przeszkadzają w przygotowaniach do kolejnej premiery.
22-11-2005
Toruń. Unia dofinansuje remont Baja
Unia Europejska da blisko pięć milionów złotych na rozbudowę i remont budynku Teatru Baj Pomorski. To niemal połowa kosztów tej największej tegorocznej inwestycji w toruńskiej kulturze.
09-09-2005
Toruń. Baj zawiezie Schulza do Edynburga?
Baj Pomorski w nowym sezonie wszystkie swoją działalność musi dostosować do rytmu remontu, który przechodzi obecnie jego budynek. Do grudnia swoje spektakle będzie wystawiał poza budynkiem przy ul. Piernikarskiej.
05-09-2005
Toruń. Baj Pomorski na razie bez własnej sceny
Teatr Baj Pomorski rozpoczyna sezon teatralny 2005/2006 generalną modernizacją i rozbudową budynku (na zdjęciu). Spektakle będą pokazywane na innych toruńskich scenach: w Domu Muz, Miejskim Domu Kultury oraz Studenckim Klubie Od Nowa.
23-08-2005
Cudowność i magia
- Swoje pomysły na Baj Pomorski bez trudu mogłem dopasować do jego architektury. Nawet te koncepcje nieco bardziej postmodernistyczne, polegające na łączeniu dawnego budownictwa z teatralną scenografią - mówi PAVEL HUBICZKA, scenograf, autor projektu przebudowy toruńskiego teatru.
05-08-2005
Toruń. Modernizacja Baja Pomorskiego
Pełną parą ruszyły prace nad nowym wizerunkiem Teatru Baj Pomorski. Pierwsze gruntowne zmiany toruńska scena przejdzie jeszcze przed początkiem sezonu.
22-07-2005
Toruń. Rusza przebudowa Baja Pomorskiego
W Toruniu rozpoczną się wkrótce prace przy przebudowie teatru lalek Baj Pomorski. Istniejący od 60 lat teatr zostanie praktycznie zburzony, a na jego miejscu stanie nowoczesna budowla. We czwartek (21 lipca) podpisano w tej sprawie umowę między władzami miejskimi a firmą budowlaną.
22-06-2005
Toruń. Nowa bryła Baja Pomorskiego
Toruńska firma Bud-Tech wygrała przetarg na rozbudowę i modernizację teatru Baj Pomorski. Autorem projektu nowej bryły teatru lalek [na zdjęciu] jest toruńskie Biuro Projektowe Ambit, które współpracowało ze znakomitym czeskim scenografem Pavlem Hubiczką.
01-02-2005
Toruń. Generalna modernizacja Baja
Wkrótce rozpoczną się prace przy rozbudowie i modernizacji Baja Pomorskiego w Toruniu. 11 mln zł to łączny koszt modernizacji i rozbudowy Teatru Baj Pomorski. Z tego 1,5 mln przeznaczono na wyposażenie.
28-01-2005
Toruń. Modernizacja Baja Pomorskiego
To będzie Baj zupełnie z innej bajki - za dwa lata siedziba toruńskiego teatru lalki i aktora zmieni się w nowoczesny budynek [na zdjęciu].
06-10-2004
Toruń. Modernizacja Baja Pomorskiego
Ruszyły prace przygotowujące modernizację i rozbudowę teatru lalkowego Baj Pomorski. Na teren Baja Pomorskiego wkroczyli też archeolodzy. Nigdy wcześniej nie było tu badań archeologicznych.
30-08-2004
Rozbudowa Baja Pomorskiego
Toruńska pracownia projektowa Ambit kosztem 276,9 tys. zł przygotowuje plany rozbudowy teatru Baj Pomorski.