powiększwersja do drukupoleć znajomemu

TVP Kultura. Dziś na żywo: "Kochany synu"

W poniedziałek 4 lutego o godz. 23.45 TVP Kultura zaprasza na monodram w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej "Kochany synu" - spektakl emitowany na żywo, zrealizowany w ramach cyklu "Czytanie dramatu".

"Kochany synu" Anny Mentlewicz to spowiedź 45-letniej Mai, z zawodu kardiochirurga, która próbuje zmierzyć się ze swoją traumatyczną przeszłością. Najpierw straciła męża - himalaistę, później również syna. Sytuacja, w której się znalazła prowadzi ją, która dotąd ratowała życie innych, do popełnienia czynu okrutnego, czynu, za który grozi kara najsurowsza. Czy będzie potrafiła sobie wybaczyć?

Maja przychodzi do telewizyjnego talk-show. Po raz kolejny uderzy w siebie historią, która zmieniła jej życie. Teraz jeździ i opowiada, ciągle od początku. Jest kobietą z tłumu, sąsiadką, którą mijasz na klatce schodowej. Mijając, nie wiesz, co kryje się za wymuszonym uśmiechem.

Spektakl o złamaniu, zasznurowaniu, o potrzebie bliskości i o samotności w świecie pełnym bólu.

"Kochany synu" - monodram w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej. Reżyseria: Remigiusz Grzela.

Opieka reżyserska Łukasz Barczyk, realizator TV Katarzyna Kolber, realizacja dźwięku Ewa Bartosik, realizacja światła Dariusz Łukasik, operatorzy kamer Kuba Czerwiński, Janusz Witkowski, opieka scenograficzna Małgorzata Chachaj, produkcja Anna Marczakiewicz.