Odwołanie Kunca

27-09-2004
Podchody szczecińskich urzędników zmierzające do usunięcia dyrektora Kunca z Opery na Zamku.
19-02-2007
Opera nad przepaścią?
Powiedzmy sobie szczerze: widza nie interesuje, czy w Operze na Zamku pracowało się lepiej i spokojniej za rządów Warcisława Kunca czy odwołanego właśnie Marka Sztarka. Widz chce oglądać dobre przedstawienia, bogaty i wartościowy repertuar, a osoby obserwujące zawodowo życie artystyczne miasta i regionu chcą mieć o czym pisać i dyskutować. Niestety, jedyna scena muzyczna w regionie od lat ma się nie najlepiej. W Szczecinie od lat się tak naprawdę nie dyskutuje, czym powinien być tutejszy teatr muzyczny, jaką funkcję pełnić - pisze Maciej Deuar w Kurierze Szczecińskim.
18-02-2005
Szczecin. Teraz spór o Kunca dyrygenta
Warcisław Kunc, były dyrektor szczecińskiej Opery i Operetki, w ostatnim dniu urzędowania podpisał umowę, którą trudno będzie rozwiązać, zarzuca marszałek Zygmunt Meyer.
09-02-2005
Szczecin. Ambitna opera wg Jacka Kraszewskiego
Sądzę, że ciągle otwarty pozostaje temat formuły szczecińskiej sceny muzycznej. Jej powojenne korzenie są operetkowe, potem teatr łączył różne nurty wysokie - mówi Jacek Kraszewski, dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie.
06-01-2005
Szczecin. Giełda dyrektorów artystycznych Opery na Zamku
Jacek Kraszewski [na zdjęciu] w Operze? - Jest w tym źdźbło prawdy - przyznał na środowej konferencji prasowej Marek Sztark, dyrektor Opery na Zamku.
01-12-2004
Szczecin. Żadnych zgłoszeń na dyrektora Opery
Opera na Zamku czeka na nową dyrekcję. Na razie jednak poza decyzyjnymi zawirowaniami niewiele pozytywnych impulsów dociera z Urzędu Marszałkowskiego
23-11-2004
Szczecin. Wymuszony konkurs na dyrektora Opery
Nie z marszałkowskiego nadania, ale z konkursu będzie pochodził nowy dyrektor naczelny Opery na Zamku.
08-11-2004
Szczecin. Czkawka po odwołaniu Kunca
Zachodniopomorski marszałek najpierw wysłał na emeryturę, w atmosferze skandalu, długoletniego dyrektora Książnicy Pomorskiej. Teraz odwołuje szefa Opery na Zamku - niepokornego, często nie przebierającego w słowach Warcisława Kunca.
27-10-2004
Szczecin. Warcisław Kunc odpiera pokontrolne zarzuty
To był prawdziwy spektakl. Z celnymi ripostami i wyrazistymi postaciami. Urzędnicy marszałka starli się we wtorek z dyrektorami Opery na Zamku
15-10-2004
Szczecin. Telewizja pokazała "Upiory w Operze"
- Król będzie królem, a dopiero historia pokaże jakim - to jedyne słowa, które wypowiada Warcisław Kunc w reportażu Grzegorza Fedorowskiego "Upiory w operze" wyemitowanym wczoraj [13 października] przez TVP 3.
30-09-2004
Szczecin. Odwołali i zatrzymują Kunca
Nie będzie konkursu na nowego dyrektora Opery. Wskaże go zarząd województwa. Warcisław Kunc otrzymał już wypowiedzenie.
27-09-2004
Szczecin. Kontredans marszałka z Kuncem
Warcislaw Kunc został wczoraj [24 września] odwołany ze stanowiska dyrektora naczelnego Opery na Zamku. Tego samego dnia marszałek Zygmunt Meyer zaproponował mu fotel dyrektora artystycznego
16-09-2004
Usłyszane w szczecińskim radiu
Nie milkną komentarze w sprawie konfliktu między Urzędem Marszałkowskim a Warcisławem Kuncem [na zdjęciu] na temat sposobu prowadzenia i finansowania Opery na Zamku. Polskie Radio Szczecin poprosiło o wypowiedzi w tej sprawie ludzi teatru spoza Szczecina
13-09-2004
Idę dalej
Trzy pytania do WARCISŁAWA KUNCA dyrektora szczecińskiej Opery na Zamku
13-09-2004
Listy w obronie Kunca
Śledząc najnowsze informacje dotyczące sytuacji wokół kierownictwa Opery na Zamku, zauważamy z niepokojem, że historia lubi się powtarzać. Podobnie jak w przypadku Książnicy najpierw rozpętuje się nagonkę zakończoną pozbyciem się konkretnej osoby, a potem następują gorączkowe poszukiwania nowego kierownika placówki z łapanki.
08-09-2004
Opinie o zwolnieniu dyrektora Kunca
Urząd Marszałkowski zwrócił się do ministra kultury, ZASP-u (Związku Artystów Scen Polskich) i związków działających w Operze na Zamku (działa tam tylko jeden - NSZZ Solidarność) o zaopiniowanie swojej decyzji o zwolnieniu Warcisława Kunca ze stanowiska dyrektora Opery.
07-09-2004
Rozwód jednostronny
- Mój rozdział pt. Opera na Zamku w Szczecinie skończył się - mówi WARCISŁAW KUNC. - Wychodzę na wolność
31-08-2004
Urzędnicy reformują Operę na Zamku
Szczecińska Opera na Zamku stoi przed koniecznością poważnych zmian, ale styl, w jakim władze miasta chcą odwołać obecnego dyrektora jest co najmniej kontrowersyjny.
25-08-2004
Kunca trzeba zwolnić
Pod nieobecność Warcisława Kunca [na zdjęciu] zarząd województwa przystąpił do działań mających ułatwić mu usunięcie dyrektora szczecińskiej Opery na Zamku. W tym celu zmienił statut placówki.
09-06-2004
Niewiele do dodania
O sytuacji Opery na Zamku w Szczecinie, zarzutach urzędników i listach - rozmowa z dyrektorem naczelnym Opery, Warcisławem Kuncem.