powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Edynburg. Karbido gra "Stolik"

Między 3 a 27 sierpnia zespół Karbido prezentuje swój muzyczny projekt "Stolik" [na zdjęciu] na scenie Aurora Nova w Edynburgu. Spektakl w całości wykonywany na specjalnie skonstruowanym stoliku ogladają dziennikarze i promotorzy z całego świata. Zespół otrzymał już kilkanaście propozycji tournee w Europie, Azji, obu Amerykach, Afryce i Australii.

Mimo że "Stolik" jest jednym z ok. 2000 pokazywanych tu spektakli, performance wrocławskiej grupy codziennie jest wyprzedany. Od samego początku Karbido cieszy się niezwykłą przychylnością prasy. Szczególnym osiągnieciem jest uzyskanie 5 gwiazdek (i miana HOT SHOW) w najbardziej opiniotwórczym medium w Edynburgu, dzienniku Scotsman, który rekomendował "Stolik", pisząc: "To trudne do wyobrażenia, bo nigdy nie zobaczycie i nie usłyszycie czegoś takiego". Wg pisma The Herald jest to jedno z najbardziej demokratycznych przedstawień na Fringe'u, bo mogą go obejrzeć wszyscy bez względu na wiek i status. Sunday Times pisze, że "spektakl od samego początku zaskakuje". Financial Times zapewnia: "Daję słowo, nigdzie indziej nie usłycie takiej wersji "Now I Wanna Be Your Dog" The Stooges.", a Times dopowiada: "Nadzwyczajny spektakl muzyczny". The Australian określa Stolik mianem "pełnej wirtuozerii, głęboko poruszającej godziny", a The Independent podsumowuje: "Suberp!".

Zaraz po Festiwalu w Edynburgu zespół jedzie prosto do Dubrownika na Petit Festiwal, kilka dni później będzie występować na Festiwalu w czeskim Kolinie, a następnie na Festiwalu w Dublinie, gdzie zagra siedem razy.