Toruń. Warszawski Teatr Mimo Pod Gwiazdami

Trwaj± XIII Koncerty Pod Gwiazdami. Na letnim festiwalu występy muzyczne przeplataj± się ze spektaklami. Dzi¶ Teatr Mimo pokaże pantomimę.

«Warszawski zespół zaprezentuje na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego przedstawienie "Wesoła opowieść o miłości, łzach i złamanych sercach..." [na zdjęciu], które zainspirowała stylistyka dell'arte. Ten typ ludowej komedii wywodzi się z tradycji antycznego mima, rzymskiej pantomimy i popisów średniowiecznych błaznów. - W naszym przedstawieniu wykraczamy nieco poza ramy dell'arte, rezygnując z klasycznych postaci - tłumaczą twórcy spektaklu. - Jednak, tak jak w oryginale, nasza historia opiera się na komizmie sytuacyjnym, konceptach groteskowych, burleskowych trikach oraz efektach parodystycznych. A skoro komedia dell'arte, to musi być o miłości.

Mimo działa w Warszawie od 2002 r. Zespół realizuje swoje spektakle w szeroko pojętej konwencji teatru ciała. Reżyserem widowiska, który zobaczymy w Toruniu, jest Bartłomiej Ostapczuk. Spektakl odbędzie się we wtorek o godz. 21 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Bilety: 10 zł»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego