Kielce. Ognista Letnia Scena KCK

Pokaz Grupy Tańca z Ogniem "Inferno" i spektakl lwowskiego teatru Woskriesinnia [na zdjęciu] to propozycja Letniej Sceny KCK na ten weekend.

«W piątek 17 sierpnia o godz. 21 na dziedzińcu KCK wystąpi "Inferno". Grupę tworzy siedmiu młodych ludzi, pasjonatów tańca z ogniem. W swoim pokazie zespół wykorzystuje m.in. płonące kule na łańcuchach, płonące wachlarze czy deszcz iskier. Oglądający mogą też liczyć na plucie i połykanie ognia, a nawet na podpalanie ciała.

Z kolei w niedzielę 19 sierpnia o tej samej porze przed KCK zostanie wystawiony "Wiśniowy sad", spektakl plenerowy Lwowskiego Teatru Woskriesinnia w reżyserii Jarosława Fedoryszyna i na motywach Czechowa. Teatr powstał we Lwowie w 1990 roku z inicjatywy młodych aktorów, którym nie wystarczał państwowy, lekko akademicki teatr ukraiński. Doświadczony twórca, Jarosław Fedoryszyn szybko podbił swoimi realizacjami serca publiczności, prezentując światową dramaturgię, która nie miała szans zagościć na scenach oficjalnych. Spektakl "Wiśniowy sad" porusza temat przemijania, nieuchronnej utraty miłości, przywiązania i tęsknoty. Wstęp wolny.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego