powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Wkrótce Letni Festiwal STEN

Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN jest prezentacją spektakli zrealizowanych przez profesjonalnych twórców, jakie powstały w ostatnim okresie w Krakowie poza stałymi instytucjami kultury.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN, które patronuje i wspomaga przedsięwzięcia, które często wykraczają poza ramy instytucji kultury.

W ramach tegorocznego festiwalu obejrzeć można nagrodzony na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Dzieł Klasyki collage z różnych utworów Franza Kafki ("Dr K. Hommage a Franz Kafka" Teatru Mumerus) skonfrontowany z kameralną inscenizacją "Procesu" Kafki w wykonaniu Teatru Atelier, inscenizację mało znanej, surrealistycznej podróży Gullivera ("Laputa & Lagado" Teatru Mumerus), przewrotną adaptację powieści Gombrowicza ("Ferdydurke") i inscenizację dramatu współczesnej autorki, poświeconego Siostrze Fustynie ("Kropla"). Całości dopełniają monodram inspirowany klasycznym tekstem Erazma z Rotterdamu ("Pochwała głupoty") w wykonaniu Ziuty Zającówny i recital pieśni Mercedes Sosy w wykonaniu Beaty Wojciechowskiej.