Elbląg. Noce Teatru i Poezji na Podzamczu

Już za niespełna miesiąc elbląskie Podzamcze ponownie będzie miejscem niezwykłej duchowej uczty - święta poezji, piosenki i teatru. Od 24 do 26 sierpnia potrwają tu XI Elbląskie Noce Teatru i Poezji.

«Obok laureatów największych polskich festiwali i przeglądów tradycyjnie już nie zabraknie też gwiazd, wśród których w tym roku znajdą się między innymi: Grzegorz Turnau, Anna Samusionek, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Danuta Błażejczyk, Grażyna Łobaszewska i Piotr Machalica.

Piosenki Grechuty i plejada laureatów

Już pierwszego dnia odbędzie się Festiwal Piosenki Wartościowej. - Zaczniemy od prezentacji laureatów najważniejszych festiwali i przeglądów w kraju - zapowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny elbląskiej imprezy. - Wystąpią m.in. laureaci Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia 2007", Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, 42 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie czy XXXIV Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie.

Gwiazdą wieczoru będzie Grzegorz Turnau, który wystąpi z koncertem "Historia pewnej podróży", śpiewając piosenki Marka Grechuty. Drugiego dnia Teatr Muzyczny z Poznania przedstawi musical pt. "Skrzypek na dachu".

Najwcześniej później - piosenki Buszmana

Z kolei w niedzielę, na zakończenie nocy, zobaczymy koncert przygotowany specjalnie na elbląską imprezę, a zatytułowany "Najwcześniej później" w reż. Laco Adamika. Złożą się na niego piosenki Krzysztofa Cezarego Buszmana. Będzie to jubileuszowy koncert z okazji 40 urodzin Buszmana. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Anna Samusionek, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Honorowy patronat nad XI Elbląskimi Nocami Teatru i Poezji objęli: Kazimierz Michał Ujazdowski, minister kultury, Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Henryk Słonina, prezydent Elbląga. Festiwal dofinansowany został z pieniędzy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety na tegoroczne noce można kupować w kasie Światowida. Rezerwacja biletów pod numerami teł. 055-611-20-68 lub 611-20-76.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego