Aktorzy w serialach

08-06-2005
28-11-2019
Daria Widawska. Szczęście z dala od zgiełku
Legenda głosi, że Daria Widawska postanowiła zostać aktorką, gdy pewnego dnia z koleżankami uciekła z lekcji języka rosyjskiego. Przechodząc koło Teatru Miejskiego w Gdyni, natknęły się na aktorki w strojach z anielskimi skrzydłami, które biegły do kawiarni...
28-11-2019
USA. Joanna Kulig zagrała w netfliksowym serialu "The Eddy"
Zakończyły się zdjęcia do serialu "The Eddy", w którym jedną z głównych ról gra gwiazda kina z małopolskiej Muszynki - Joanna Kulig. Prace nad nowym serialem Netfliksa trwały od ponad pół roku w Paryżu.
18-03-2019
TVP. Niedziela z Cezarym Żakiem
Miał być Ryśkiem z "Klanu" ale to na "Ranczu" spędził "Miodowe lata". To tam na dwa głosy rozprawiał między Wójtem a Plebanem. I dobrze by było, żeby Cezary Żak powrócił w jakiejś wielkiej telewizyjnej roli. Bo diablo go szkoda. Wczoraj TVP Kultura poświęciła mu swój cykliczny program.
24-09-2018
Matylda Podfilipska: Ze sceny widać, czy widzowie oddychają równo z aktorem
- Ze sceny widać o wiele więcej. Obserwuję, czy widzowie oddychają razem z nami podczas spektaklu, widzę, czy ich nudzimy, czy poruszamy. I słyszę, czy wstrzymują oddech w chwili napięcia, czy... otwierają puszkę coca-coli... - mówi Matylda Podfilipska, aktorka Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.
29-01-2018
Trójmiejscy aktorzy teatralni w popularnych serialach
Migracje artystów "za chlebem" wpisane są w ten zawód chyba od zawsze i pozostają niezmienne. Nie dziwi więc fakt, że wielu aktorów na co dzień związanych z teatrem, jeździ do stolicy czy na plany filmowe do innych miejscowości. Zdarza się i tak, że to w trójmiejskich plenerach kręcone są produkcje filmowe i telewizyjne. Wówczas częstokroć pojawiają się w nich tutejsi artyści. Kto odniósł sukces na małym ekranie? - pisze Magdalena Raczek w portalu Trójmiasto.pl.
09-06-2017
Anita Sokołowska: Teraz jest mój najlepszy czas
Pokochaliśmy ją za role w "Na dobre i na złe" i w "Przyjaciółkach". Została też jurorką w programie "The Brain. Genialny umysł". Choć skończyła czterdziestkę, ma energię dwudziestolatki. Gotuje, podróżuje i razem z partnerem Bartkiem Frąckowiakiem pokazują świat swojemu czteroletniemu synkowi.
05-06-2017
Kraków. Ze Starego Teatru wprost na plan serialu kryminalnego
Marta Nieradkiewicz zagra główną rolę w telewizyjnym serialu "Ultraviolet". realizowanym dla polskiego oddziału stacji AXN.
05-09-2016
"Artyści", czyli kulisy kulis
W piątek wieczorem telewizyjna Dwójka wyemitowała pierwszą odsłonę ośmioodcinkowego miniserialu pt. "Artyści", ukazującego kulisy funkcjonowania fikcyjnego Teatru Popularnego w Warszawie. Już po premierowym odcinku trudno oprzeć się wrażeniu, że produkcja trafiła na ekrany telewizorów w niezwykle znamiennych okolicznościach - pisze (Magja) w Gazecie Polskiej codziennie.
29-07-2016
Małgorzata Pieńkowska: Seriale, teatr i wakacje
- Zawód aktora polega właśnie na tym, by grać rzeczy różnorodne: taka jego istota i sens - mówi aktorka Małgorzata Pieńkowska.
20-06-2016
Piotr Garlicki: Moi synowie talent mają w genach
Szybko podbił serca widzów jako rozważny i miły... doktor Tretter. Na co dzień można go zobaczyć na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie. Pod dowództwem doktora Trettera, szpital w Leśnej Górze funkcjonuje najlepiej w kraju. Piotr Garlicki ma wiele powodów do dumy. Jednym z nich są dwaj dorośli synowie - aktor Łukasz Garlicki i młodszy Kasper, który robi karierę w Stanach.
21-03-2016
Małgorzata Pieńkowska: Zyskałam twarz dzięki Marii z "M jak Miłość"
- Aktorstwo to trudny zawód. Ale czy są łatwe? W aktorstwie, bez względu na poprzednie zasługi czy sukcesy, za każdym razem wszystko zaczyna się od nowa. Za każdym razem zdaje się egzamin - mówi aktorka Małgorzata Pieńkowska.
08-07-2015
Warszawa. Dorociński i Cielecka w serialu "Pakt"
Marcin Dorociński zagrał główną rolę - dziennikarza śledczego - w serialu "Pakt", do którego zdjęcia zakończono w Warszawie. W obsadzie sześcioodcinkowego thrillera sensacyjnego są też m.in. Magdalena Cielecka i Marta Nieradkiewicz. Serial będzie emitowany jesienią.
26-06-2015
Katarzyna Żak: Kobiety myślały, że to ja zrobiłam pierogowy biznes, a nie filmowa Solejukowa
- Myślę, że jeżeli się lubi pracować - a ja uwielbiam - to kiedy przychodzi kolejna ciekawa propozycja, rzucam się od razu w wir pracy, bo realia są takie, że nie wiadomo, kiedy przyjdzie następna - mówi aktorka Katarzyna Żak.
25-06-2015
Elbląg. "Ranczo" wygrało I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych
W Elblągu zakończył się I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. "Ranczo" zdobyło tytuł produkcji wszech czasów i nagrodę publiczności. Wyróżnienie przyznało też jury Festiwalu - otrzymała je Monika Kwiatkowska za rolę w serialu "Głęboka woda".
20-04-2015
Katarzyna Herman: Dbam, żeby żyć higienicznie
- Jestem aktorką, a w wolnych chwilach zajmuję się czymś innym, próbuję mocno stać na ziemi i trzymać się rzeczywistości. Prowadzenie kawiarni dzień po dniu to mozolna, mrówcza praca. Dzięki niej inaczej podchodzę do mojego zawodu, który jest związany z fajerwerkami i aplauzem - mówi artystka.
10-04-2015
Tadeusz Norek z serialu "Miodowe lata" nie żyje? Artur Barciś zaprzecza: Żyję i mam się dobrze!
Tadeusz Norek z serialu "Miodowe lata" nie żyje? Taką informację można znaleźć na Facebooku. Artur Barciś miał umrzeć na planie filmowym. "Artur Barciś nie żyje", "Tadeusz Norek nie żyje" - hasła tego typu od kilku dni "atakują internautów - głównie użtkowników Facebooka. Jak często bywa w takich przypadkach informacja jest całkowicie zmyślona, a chwytliwa plotka była "furtką" dla złośliwego oprogramowania. Informacje o swojej rzekomej śmierci dementuje sam Artur Barciś. "Żyję! I mam się dobrze!" - mówi aktor.
02-01-2015
Opłaca się grać w serialach
Teatr nie wypiera się serialowych gwiazd, bo na nich korzysta; Gra aktorów w serialu, która kiedyś była ujmą w środowisku, dziś jest bowiem w cenie. Dyrektorzy największych krakowskich teatrów bez chwili wahania przyznają, że posiadanie serialowego aktora w zespole, to wielki pożytek.
15-04-2014
Szaleństwo jest w życiu potrzebne
- Jeśli rozmawiamy o tym, do której postaci jest mi "po drodze", to chyba najbliżej mi do Marii Komornickiej/Piotra Własta z mojego spektaklu "Komornicka. Biografia pozorna". Uwielbiam szaleństwo i dwuznaczność, jakie miała w sobie, umiejętność teatralizowania swojego życia, przybierania różnych masek i póz wobec ludzi i świata - mówi ANITA SOKOŁOWSKA, aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
21-01-2014
Pracowita Ślązaczka
MARCIE ŚCISŁOWICZ świetnie udaje się połączyć teatr z graniem w serialach i filmach. Przez jakiś czas była zatrudniona w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Zrezygnowała i zaczęła robić spektakle z młodymi reżyserami. W kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego gra tytułową rolę w sztuce "Caryca Katarzyna". Pracowała też z Krzysztofem Garbaczewskim przy projekcie "Podwórka". Przed nią kolejne spektakle.
02-01-2014
Rok, który mija, był dla mnie cudownie hojny
- Za uczestnictwem w telewizyjnej reklamie najpierw poszła u mnie rola w "Pierwszej miłości", teraz w "M jak miłość". A dla aktora to granie jest najważniejsze. Dlatego pilnuję, żeby nie być tylko "blondynką z reklamy", ale przede wszystkim aktorką. Na moje szczęście obecnie również dużo gram w teatrach - mówi BARBARA KURDEJ-SZATAN, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu.
27-08-2013
Warszawa. Maciej Stuhr gwiazdą rosyjskiego serialu
Rosyjski przemysł serialowy przyciąga coraz więcej polskich gwiazd. Po sukcesach Joanny Moro i Pawła Deląga, swoich sił na wschodzie będzie próbował Maciej Stuhr.
17-07-2013
Na wielką miłość warto poczekać
- Pewności siebie nabrałam dopiero wtedy, gdy Krystyna Janda zaproponowała mi rolę w swoim spektaklu "Stefcia Ćwiek" w Teatrze Polonia - mówi aktorka VIOLETTA ARLAK.
22-04-2013
Poznałem wszystkie lotniska w Europie
- Kiedy czytałem scenariusz, zaskoczyła mnie ta niesamowita doza cierpliwości Zbyszka. Szukaliśmy momentów, kiedy ten monolit pęka. A pęknięcia są coraz bardziej widocznie, kiedy ich życiowa sytuacja coraz bardziej się komplikuje - mówi SZYMON SĘDROWSKI, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, który w serialu "Anna German", emitowanym w TVP1, gra Zbyszka Tucholskiego - narzeczonego, a potem męża piosenkarki.
09-04-2013
Bydgoszcz. Jarmicki i Nowak w serialu
Bydgoszcz po raz kolejny pojawi się w nowych odcinkach serialu "Prawo Agaty". Zdjęcia kręcone były m.in. na lotnisku, w bibliotece przy Starym Rynku, a także w Miejskim Centrum Kultury.
13-03-2013
Zagrał okrutnego męża
Bijącego żonę okrutnika zagrał w serialu "Na dobre i na złe" kielecki aktor MIROSŁAW BIELIŃSKI. Odcinek z nim można było obejrzeć w niedzielę. - To nie pierwsza moja rola męża i ojca znęcającego się nad rodziną - przypomina aktor. - Podobnie obsadzono mnie w "Milczeniu" w kieleckim teatrze.
10-11-2012
Krystyna Janda: To serial dla zaawansowanych widzów
- To nie jest do końca serial telewizyjny. Jest dość odważny obyczajowo - powiedziała PAP Krystyna Janda, odtwórczyni roli psychoterapeutki Barbary w serialu "Bez tajemnic". Drugi sezon serialu będzie miał swoją premierę 12 listopada.
03-11-2012
Zielona Góra. Dyrektor Czechowski w serialu TVP
Za pięć minut sława - może obwieścić Robert Czechowski. Dyrektor Teatru Lubuskiego dostał dużą rolę w serialu "Barwy szczęścia", gdzie wprowadzi sporo zamętu jako paskudny szwarccharakter, senator Korzeniak.
27-09-2012
Jestem szczęśliwą osobą
- Dopiero w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zaczęłam grać kobiety silne, pełne przeciwstawnych emocji, temperamentne, o skomplikowanej osobowości. Gram tam z dużą satysfakcją, bo mogę się rozwijać, zapraszani są ciekawi reżyserzy, wystawiamy sztuki istotne, co dla mnie jako aktorki jest ważne - mówi aktorka ANITA SOKOŁOWSKA.
24-08-2012
Piękne aktorki bydgoskiego teatru gwiazdami nowych seriali
W nowej ramówce stacji telewizyjnych pojawi się kilka nowych seriali. W tych najmocniej promowanych główne role grają aktorki, które dobrze znamy z desek Teatru Polskiego: Anita Sokołowska, Magdalena Łaska i Marta Ścisłowicz - pisze key w Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz.
09-05-2012
Toruń. Aktorka Teatru Horzycy w serialach TVP
Teresa Stępień-Nowicka robi karierę w serialach TVP. Teraz gra już nie tylko w "Klanie". Ostatnio trafiła też do obsady "Na dobre i na złe".
06-04-2012
Łódź. Łódzki reżyser i aktorzy w krwawym serialu Canal+
"Krew z krwi" to nowy serial, który od 11 kwietnia będziemy mogli oglądać w Canal +. Wyreżyseruje go Xawery Żuławski, absolwent PWSFTviT w Łodzi, autor filmowej "Wojny polsko-ruskiej".
05-01-2012
Zabronili mu wywiadu przed śmiercią Rysia...
Przez 15 lat dla milionów Polaków był poczciwym Rysiem z "Klanu". Teraz PIOTR CYRWUS "uśmierci" granego przez siebie bohatera, a sam przenosi się do teatru. Chce wyjść z serialowej szufladki, zmienić swój wizerunek.
03-01-2012
Twarze Mariusza P.
- W serialach gram dla chleba i większej rozpoznawalności. Ale nigdy nie będzie tak, że dla ekranu porzucę świat teatru, on jest moim życiem - mówi MARIUSZ POGONOWSKI, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku.
23-12-2011
TVP. Piotr Cyrwus odchodzi z "Klanu"
Piotr Cyrwus po 14 latach zdecydował o odejściu z telenoweli "Klan" emitowanej w TVP 1. Scenarzyści wymyślili, że grany przez niego bohater, czyli kultowy już taksówkarz Ryszard Lubicz, zginie.
16-12-2011
USA. Weronika Rosati w serialu HBO
W styczniu polska premiera serialu "Luck" z Dustinem Hoffmanem, Nickiem Nolte i Weroniką Rosati.
12-12-2011
Wrocław. Kinga Preis w nowym serialu TVP
Telewidzowie pokochali ją za rolę gapowatej Natalii, gosposi Ojca Mateusza, a miłośnicy teatru za wyraziste, wspaniałe role m.in. w spektaklach Jana Klaty w Teatrze Polskim. Wiosną Kinga Preis zadebiutuje na małym ekranie w nowej roli - w serialu komediowym "Ja to mam szczęście" zagra matkę trójki zwariowanych dzieciaków.
10-12-2011
Wrocław. Bartosz Porczyk w serialu "Galeria"
Od 30 stycznia przyszłego roku od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w TVP1 będziemy oglądać Wrocław. A wszystko to dzięki nowemu serialowi "Galeria", który kręci właśnie w stolicy Dolnego Ślaska ekipa ATM Grupy. Jedną z głównych ról męskich zagra Bartosz Porczyk aktor Teatru Polskiego.
17-10-2011
"Bez tajemnic" nie będzie hamburgerem
- Nie chcę generalizować na temat polskich seriali, oglądam przede wszystkim produkcje zachodnie. To, co zdarza mi się zobaczyć na polskich kanałach, jest zazwyczaj wsteczne myślowo i kliszowe - mówi reżyserka ANNA KAZEJAK.
23-09-2011
Serialowy Czarnota
- Mieszkam w domu o powierzchni ponad tysiąca metrów, z basenem, sama sypialnia ma 150 metrów kwadratowych. Totalny przepych. Jak często wchodzi się do takiego luksusu, po pewnym czasie czuje się jak u siebie - łódzki aktor SAMBOR CZARNOTA o swojej najnowszej serialowej roli.
23-08-2011
Nie mam zamiaru być aktorem do końca życia
- W Teatrze Wybrzeże zacząłem otrzymywać główne role, ale gdy kino lub telewizja upomina się o aktora, ciężko pogodzić wszystkie zadania i musiałem odmawiać. Byłem w Wybrzeżu cztery lata. Dwa miesiące temu zrezygnowałem z etatu - mówi aktor KRYSTIAN WIECZOREK.
12-07-2011
Pracowite wakacje dolnośląskich aktorów
Wakacje na "Ranczu"? Proszę bardzo. Pod warunkiem, że pracując od rana do wieczora. A może pierwsza miłość w sierpniu? Jak najbardziej, tyle że w cudzysłowie i 12 godzin dziennie. Teatry zamknięte, więc dolnośląscy aktorzy jadą na wakacje... trochę więcej popracować - pisze Justyna Kościelna w Polsce Gazecie Wrocławskiej.
09-05-2011
Nie jestem widokówką
- Brak wyobraźni sprawia, że jestem czasem traktowana jak widokówka. A ja, jak gram, to nie zastanawiam się, jak wyglądam. Skupiam się na graniu, na tym, aby zagrać jak najlepiej - mówi MARTA ŻMUDA TRZEBIATOWSKA.
07-06-2010
Lublin. Aktorzy Osterwy w serialu TVP
Aktorzy Teatru im. J. Osterwy Andrzej Redosz i Teresa Filarska [na zdjęciu] wzięli ślub i zamieszkali w małej wsi Majaki pod zmienionym nazwiskiem: Wiszniewscy! Ta informacja jest jak najbardziej prawdziwa, chociaż dotyczy rzeczywistości serialowej, a dokładniej serialu TVP "Blondynka", gdzie grają Redosz i Filarska.
26-04-2010
Na nudę nie narzekam
- Początki mojej przygody z aktorstwem sięgają liceum i kółka teatralnego 13 Plus 1. Wszystko zawdzięczam Piotrowi Piechowi, aktorowi Teatru Ludowego. To on zaraził mnie aktorstwem - mówi JAKUB BOHOSIEWICZ, aktor Teatru Bagatela w Krakowie.
02-03-2010
Będzin. Dyr. Wiktorowicz w serialu TVP
Jutro na antenie TVP 2 obejrzymy pierwszy odcinek nowego serialu "Licencja na wychowanie" w reżyserii Jakuba Miszczaka. Jedną z głównych ról gra Dariusz Wiktorowicz [na zdjęciu], dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. To jego debiut w głównej roli w serialu.
10-02-2010
Piękna Majka podbiła serca milionów widzów
Energia, talent, charyzma, uroda. Tak w kilku słowach można opisać JOANNĘ OSYDĘ, młodziutką studentkę łódzkiej filmówki, o której stało się głośno za sprawą bijącego rekordy popularności serialu "Majka" - sylwetka aktorki.
30-01-2010
Aktor Teatru Lubuskiego gra w serialu "Majka"
- Kiedy jechałem na przesłuchania, nie do końca byłem świadomy, jak główna rola przeorganizuje moje życie. Nie zdawałem sobie sprawy, że konieczna będzie przeprowadzka do Krakowa i rezygnacja z etatu w zielonogórskim teatrze - mówi TOMASZ CIACHOROWSKI, który gra w nowym serialu TVN.
27-11-2009
Wójtowa z Rancza odmieniła jej życie
Zanim VIOLETTA ARLAK zdecydowała się zamieszkać w Warszawie, występowała w krakowskim Teatrze 38. Zadebiutowała na scenie w 1992 roku w spektaklu "Tutam". W tym samym roku trafiła też do Teatru im. Żeromskiego w Kielcach. I została tam przez 9 lat, stając się ulubioną aktorką kieleckiej publiczności.
06-11-2009
Lublin. Aktorka Teatru im. Osterwy w nowym serialu TVN
Karlina Stefańska [na zdjęciu], aktorka lubelskiego Teatru Osterwy, znana m.in. z przedstawień "Idiota" i "Wesele" oraz filmu "Karol. Człowiek, który został papieżem", zagra w nowym serialu wyprodukowanym przez telewizję TVN. "Po prostu Majka", jak nazywa się produkcja, ma zastąpić popularną "Ulę Brzydulę".
02-11-2009
Wybrać wolność
Platforma Obywatelska, polska partia, która zakazuje aktorom grania, gdzie im się żywnie podoba, grożąca pedofilom ambulatoryjną kastracją i wydająca wojnę wolnym najmitom - jednorękim bandytom, wnosi dziś oryginalny wkład do światowego liberalizmu - pisze Krzysztof Lubczyński w Trybunie, w felietonie z cyklu Z prawego brzegu Wisły.
31-10-2009
Teatr - mój pracodawca
Najbardziej rozrywani przez telewizje aktorzy zrezygnują z etatów teatralnych. Dyrektorzy będą mieli do wyboru albo podkulić ogon i tolerować telewizyjne fuchy swoich aktorów, albo brnąć w coraz ostrzejsze restrykcje, co wywoła mnóstwo konfliktów i jeszcze bardziej zmniejszy w teatrach frekwencję na widowni - Jerzy Skoczylas w Gazecie Wyborczej - Kraków o projekcie zabraniającym aktorom teatralnym gry w serialach.
22-10-2009
Szlaban na seriale?
"Na dobre i na złe" bez Jungowskiej, Ścibakówny i Żmijewskiego? "M jak miłość" bez Ostałowskiej i Kożuchowskiej? "Ranczo" bez Barcisia i Lipińskiej? Wydaje się niemożliwe, wkrótce może stać się rzeczywistością - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej.
07-07-2009
Znowu jestem Stanisławem
Wiele osób kojarzy jego twarz, ale tylko nieliczni wiedzą, że popularny Zbigniew z "Plebanii" w rzeczywistości nazywa się STANISŁAW GÓRKA. - Jest to chyba mój największy sukces zawodowy. Z drugiej jednak strony od siedemnastu lat aktywnie działam w Teatrze Pod Górkę, którego jestem założycielem.
05-05-2009
"Rysiek z Klanu" żali się, że mu dokuczają
Piotr Cyrwus - aktor, który przez rolę serialowego Ryśka stał się rozpoznawany w każdym zakątku kraju - nie ma łatwego życia. "Słyszałem już pod swoim adresem przykre słowa. Safanduła to jedno z milszych określeń" - żali się w rozmowie z Dziennikiem gwiazda "Klanu".
30-12-2008
Warszawa. Lalkarz w serialu "Na dobre i na złe"
Przed lekarzami z Leśnej Góry, bohaterami serialu "Na dobre i na złe", kolejne zawodowe wyzwanie. Zgłosi się do nich nietypowy pacjent (Piotr Makarski), którego nieodłącznym partnerem będzie... marionetka.
05-11-2008
Aktorzy wieloserialowi
O pozycji zawodowej aktora nie świadczy dziś etat w teatrze, główna rola w filmie (zwłaszcza ambitnym, który obejrzy garstka widzów), tylko główna rola w serialu. Gdy występują w nich niemal wszyscy, z aktorami Teatru Narodowego włącznie, system prób, etatów i zespołów teatralnych stał się fikcją - pisze Aneta Kyzioł w Polityce.
24-10-2008
Jelenia Góra. Jacek Grondowy gra w serialu
Znany i lubiany aktor Teatru Jeleniogórskiego Jacek Grondowy [na zdjęciu] gra jedną z ról w serialu telewizyjnym "Wydział zabójstw". Doszły nas słuchy, że artysta nie pracuje już na jeleniogórskiej scenie.
28-07-2008
Lodowe szaleństwo
- Zaczęłam próby do spektaklu "Nora" w Teatrze Polskim w Poznaniu. Czytam, uczę się i próbuję. Premiera w październiku - mówi aktorka KATARZYNA BUJAKIEWICZ.
19-06-2008
Warszawa. Żmijewski w serialu o księdzu Mateuszu
Artur Żmijewski [na zdjęciu] przymierza sutannę i uczy się chodzić w koloratce zamiast krawata. Wzorowy mąż i ojciec trójki dzieci poczuł nagłe powołanie? Nie. On tylko przygotowuje się do nowej roli - pisze "Fakt".
12-05-2008
Bartek Kasprzykowski chciałby zagrać psychopatę
- Wiele razy myślałem, że jestem w czarnej dziurze i że nadal będę grał jedynie małe rólki w Teatrze Słowackiego w Krakowie, bo mój dyrektor kompletnie we mnie nie inwestował. Mimo przeciwności losu, nigdy nie chciałem jednak zrezygnować z aktorstwa. Wierzyłem, że mi się uda i się doczekałem - mówi aktor BARTEK KASPRZYKOWSKI.
22-04-2008
Łódź. Marek Ślosarski w popularnym serialu
Pochodzi z Bytomia, minione lata spędził w Częstochowie, a teraz jest aktorem Teatru Powszechnego w Łodzi. Już dzisiaj zobaczymy go w najpopularniejszym polskim serialu "M jak miłość".
05-02-2008
Reanimacja na ciepło w przykrótkim łóżku
- Kiedy teraz pomyślę, że kiedy studiowałem aktorstwo we Wrocławiu straszono nas, że jak nie będziemy dobrzy, to trafimy "za karę" do Legnicy, to nie mogę w to uwierzyć. Dziś nasz teatr jest jednym z lepszych w kraju - mówi PAWEŁ WOLAK, aktor Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy.
29-12-2007
Filmowe sztuczki sosnowieckiej aktorki
- Teatr to rzemiosło, a w serialu może zagrać każdy. Po dwudziestu dublach w końcu się uda - mówi IWONA FORNALCZYK, aktorka.
27-12-2007
Dr Sambor z "Na dobre i na złe" lubi czarne charaktery
- Najpierw trzeba się wiele rzeczy nauczyć w teatrze, żeby praca w serialu nie zrobiła krzywdy. Teatr uczy powtarzalności. Ten sam materiał trzeba kilkadziesiąt razy zagrać na próbie, a potem na spektaklach. W serialu dostaje się scenę, nagrywa i nigdy się już do tego nie wraca. Nie ma możliwości zakorzenienia roli - mówi RADOSŁAW KRZYŻOWSKI, aktor Teatru Słowackiego w Krakowie, serialowy dr Sambor.
05-12-2007
Warszawa. Pierwszy ranking polskich aktorów serialowych
Magazyn "Film" przygotował pierwszy ranking polskich aktorów serialowych.
20-11-2007
Każda rola jest wyzwaniem
- U nas nie ma związków zawodowych. To pozwala angażować ludzi z ulicy. W Anglii jest to rozwiązane. Można zaangażować takie osoby, ale trzeba zapłacić za nie podatek do związku artystów. A u nas takie osoby angażuje się ze względu na to, że są tanie - mówi ANDRZEJ GRABARCZYK, aktor Teatru Kwadrat w Warszawie.
31-10-2007
Aktor to jest... wielkie byle co
- Seriale nie pozwalają aktorom przeżyć czegoś takiego jak porażka. Wokół sami geniusze, a przecież aktor to wielkie byle co. Aby uprawiać ten zawód trzeba zgadzać się na wszystkie jego skutki - mówi krakowski aktor JAN NOWICKI.
23-10-2007
Nie wyglądam jak cherubinek
- Jestem lekko zarośniętym, trochę zmęczonym facetem, któremu wzrok poważnieje w ułamku sekundy. Ale otarłem się parę razy o komedię. Wkrótce pojawię się na planie "Niani". Zagram psychoterapeutę, który leczy Franię Maj oraz pozostałych bohaterów serialu - mówi MIROSŁAW BAKA, aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
18-10-2007
Aktor musi być cierpliwy
- Nic nie jest łatwe do grania. Trzeba po prostu umieć to robić. Mogę się pośmiać, ale jeśli się robi kolejną próbę albo kolejny dubel, to już nie jest zabawa. Zwłaszcza że w studiu nie ma klimatyzacji - mówi KRZYSZTOF KOWALEWSKI, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
18-10-2007
Mam w sobie dużo żalu
- Po raz pierwszy przekonałam się na własnej skórze, jakie znaczenie w aktorstwie mają układy. Zaproponowano mi rolę w pewnym serialu. Bardzo się cieszyłam, bo nie brałam udziału w castingu, tylko producenci sami się do mnie zgłosili. Zaraz okazało się jednak, że zmienia się aktor grający główną rolę i w związku z tym wymieniono część obsady, w tym mnie - mówi warszawska aktorka, JOANNA LISZOWSKA.
15-10-2007
Pogonić darmozjada!
Każdy felietonista raz na jakiś czas przeżywa katusze: zbliża się czas oddania tekstu, a tu w głowie dziura. Trzeba coś jednak napisać, niechby i trzy po trzy. Na tej zasadzie Mariusz Cieślik z "Newsweeka" dobrał się do warszawskich teatrów, traktując je jak na zadufka przystało: protekcjonalnie, pogardliwie i niekompetentnie - pisze gtw w Przekroju.
10-10-2007
Korzystam z siebie
- Spontaniczność jest pożądana w trakcie prób, trzeba czerpać z siebie, z własnej wyobraźni, temperamentu, ile się da. Ale jak się rozbucha ten płomień, trzeba go podporządkować sobie. Trzeba korzystać z siebie, ale nie grać siebie - mówi JANUSZ GAJOS, aktor Teatru Narodowego w Warszawie.
29-08-2007
Mam fajną pracę
- Pod koniec września skończę 35 lat, o czym, z racji wykonywanego przeze mnie zawodu, wiedzą niemal wszyscy. Trochę mnie to przeraża i nie chcę być w tym czasie w kraju - mówi KATARZYNA BUJAKIEWICZ, aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu.
22-08-2007
Już nikt nie powie, że jest gejem
- Granie homoseksualisty Sebastiana w serialu "Magda M" to dla mnie bardzo trudny okres, w którym doznałem wielu nieprzyjemności. Jeśli jakiś aktor prosiłby mnie o radę, czy przyjąć taką rolę, zdecydowanie bym mu ją odradzał - mówi BARTEK ŚWIDERSKI, warszawski aktor.
21-08-2007
Warszawa. Małaszyński i Żak na billboardach
16 sierpnia ruszyła kampania zewnętrzna promująca hit jesiennej ramówki TVP1 - serial "Tajemnica twierdzy szyfrów". Kampania prowadzona będzie w całej Polsce i potrwa do końca września.
20-08-2007
Nie oglądam "M jak miłość"
- Czy będzie jeszcze rola po Mostowiaku? Nie wiem. Gram dla pieniędzy, stawkę mam sympatyczną. No, ale jeśli mam dzień zdjęciowy, który polega na tym, że mówię: Aha. A jak Marysia? - satysfakcji z tego nie ma. Lucjana gram już siedem lat. Twórcy serialu nie czują potrzeby rozwijania tej postaci. Ilona Łepkowska wprost powiedziała, że robi nowy serial i "M jak miłość" przestało ją interesować - mówi WITOLD PYRKOSZ.
27-07-2007
Powoli, małymi kroczkami, ale do przodu
- Moja bohaterka z nowego serialu Ilony Łepkowskiej "Barwy szczęścia", ma na imię Sylwia. To szalona dziewczyna, która studiuje na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Jest romantyczna i roztrzepana. Pakuje się przy tym w różne dziwne związki - mówi aktorka ANNA PRUS.
26-07-2007
Druga fala sławy
Popularność przyniosła mu rola Marka Zwolińskiego w "Radiu Romans", kultowym serialu z połowy lat 90. Teraz, dzięki pracy w "M jak miłość" IGOR MICHALSKI, [aktor i dyrektor Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu], przeżywa drugą falę sławy.
25-07-2007
To moc heckie było!
- Doskonale pamiętam, jak z Wieśkiem Gołasem i Staszkiem Bareja niejedną noc przegadaliśmy na jego temat "Kapitan Sowa na tropie" to jeden z pierwszych seriali kręconych dla telewizji. Cóż, byliśmy prekursorami - mówi łódzki aktor MICHAŁ SZEWCZYK.
25-07-2007
Warto śnić i marzyć
- Praca z panią Iloną Łepkowską zawsze była moim marzeniem i jak widać moja teoria, że marzenia się spełniają, ma sens. Bardzo chciałam dostać dobrze napisaną rolę pięknej, energicznej bohaterki, i tak się stało. Dla potrzeb serialu producenci zaproponowali mi nawet małą zmianę mojego wyglądu, z której jestem zadowolona - mówi warszawska aktorka KATARZYNA ZIELIŃSKA.
24-07-2007
Kaszubska dusza
- To nowe, interesujące wyzwanie. W programie przymierzamy się do różnych sposobów na życie, gadamy o babskich sprawach, ciuchach i sporcie. To nie jest tylko teoria, robię też materiały "wcieleniowe". Gdyby temat dotyczył nurkowania, musiałabym założyć kombinezon, maskę, płetwy i nurkować - o roli prowadzącej program "Przymierzalnia" w telewizji ZigZap mówi MAŁGORZATA ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA.
24-07-2007
Pojawiam się i znikam
Znany widzom jako Henio z "M jak miłość", TADEUSZ CHUDECKI nie samym serialem żyje. Ma wiele zainteresowań i pełne ręce roboty. Reżyseruje programy telewizyjne, podróżuje, tłumaczy książki - zna sześć języków obcych - a nawet o mało co nie został wójtem.
20-07-2007
Jestem ciekawska
- Lubię podróżować, bo wracam do Warszawy i wszystko wydaje mi się proste, dużo bardziej, niż gdy jestem w domu. Trzeba się spieszyć, jak najwięcej zwiedzać i robić na pamiątkę dużo zdjęć, bo świat staje się jednowymiarowy - mówi ANITA SOKOŁOWSKA, aktorka i podróżniczka.
19-07-2007
Dzieci mnie zaczepiają
- Ten zawód jest straszny i brutalny. Bywa, że trzeba wziąć swoją psychikę, wycisnąć potrzebne wspomnienia w garść i uderzyć tym o ścianę. Już szkoła teatralna jest ciężka i ludzie wymiękają. Albo odpływają w inną rzeczywistość. Albo popadają w uzależnienia - mówi warszawski aktor TOMASZ KOT.
18-07-2007
Ulegać słabościom
- Serial "Daleko od szosy"miał zaledwie siedem odcinków, a ja grałam tylko w czterech. Ale to były inne czasy, jeśli chodzi o popularność. Granie głównych ról w filmach i telewizji nie było czymś niezwykłym, ponieważ była tak duża produkcja zarówno telewizyjna, jak i filmowa, że niemal każdy miał swoją szansę - wspomina warszawska aktorka SŁAWOMIRA ŁOZIŃSKA.
14-07-2007
Teresa Lipowska kończy 70 lat
- Chociaż wcześniej zagrałam w 70 filmach, przez te wszystkie lata nie udzieliłam tylu wywiadów, co teraz. Zagrałam wiele ról teatralnych, którymi mogłam się naprawdę pochwalić, i nie zostało to w ogóle zauważone - TERESA LIPOWSKA, niezwykle popularna dzięki serialowi "M jak miłość", obchodzi 70. urodziny.
13-07-2007
Warszawa. Janda w serialu "Niania"
I znów Frania Maj otrze się o świat "znanych i lubianych". Dom Skalskich ma odwiedzić bardzo ważny gość - Krystyna Janda [na zdjęciu]. Aktorka zagra w odcinku pod tytułem "Moje perły".
12-07-2007
Leżenie na słońcu to nie dla mnie
- Fantastycznie odpoczywam administrując swoją stroną internetową www.barcis.pl. Rozmawiam z ludźmi na forum, odpowiadam na listy. Kiedy tworzyłem tę stronę, mówiłem, że otwieram ją po to, aby dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. I tak właśnie jest - mówi ARTUR BARCIŚ.
12-07-2007
Nie tylko pracą aktor żyje
- Nie sądzę, żebym był najbardziej zapracowany, choć rzeczywiście dużo pracuję. Już w szkole teatralnej dużo pracowałem poza oficjalnymi przedsięwzięciami - mówi SŁAWOMIR ORZECHOWSKI, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
07-07-2007
Kasia Cynke wraca do "Oficerów"
Seriale przynoszą sławę, ale KATARZYNA CYNKE, jak mówi, "nie czuje jej brzemienia". Może tylko częściej udziela wywiadów, ceni zaproszenia do udziału w akcjach charytatywnych i cieszy się, gdy dostaje e-maile z informacjami, że widząc ją w telewizji, ktoś postanowił się wybrać do teatru.
04-07-2007
Warszawa. Gwiazdy i debiutanci w nowym serialu
Największy serialowy hit TVP - "M jak miłość" - po 7 latach od premiery nadal ma oglądalność, o jakiej konkurencja może tylko pomarzyć (wg AGB Nielsen Media Reasearch w czerwcu średnio ok. 8,4 mln widzów), ale na Woronicza już powstaje nowa, podobna "Wunderwaffe". Wczoraj ruszyły zdjęcia do "Barw szczęścia" Ilony Łepkowskiej. Oprócz popularnych aktorów w serialu zagrają także młodzi.
10-04-2007
Krótki przewodnik po obsadach seriali
Nadawcy bezlitośnie eksponują wizerunki gwiazd. Za sprawą obsady filmów widz czuje się jak dziecko we mgle. Dlatego na potrzeby własne i innych zagubionych telewidzów na papierze pakowym rozrysowałem migracje bohaterów nowych produkcji - pisze Piotr Machul w Media i Marketing Polska.
20-02-2007
Mieć w życiu cel
- Nie mam czegoś takiego jak ulubiona rola. Cieszę się, że w moich rolach jest taki duży rozdźwięk i to jest dla mnie najważniejsze - mówi PAWEŁ MAŁASZYŃSKI, aktor Teatru Kwadrat w Warszawie.
13-02-2007
TV. "Soapstar Superstar" w Polsacie
Show pod nazwą "Soapstar Superstar", w którym gwiazdy seriali prezentują swoje umiejętności wokalne, jest telewizyjnym przebojem na całym świecie. Jego polska wersja ruszy w Posacie już w sobotę 3 marca!
07-02-2007
Przyjaciółka szpiega
- Wydaje mi się, że nie jestem aż tak popularną osobą, by czuć zmęczenie popularnością. I bardzo dobrze! Nie zależy mi na tym, żeby wszyscy pokazywali mnie palcem na ulicy - mówi ANNA DERESZOWSKA, aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie.
07-02-2007
Rodzina to mój azyl
Droga PAWŁA MAŁASZYŃSKIEGO do aktorstwa nie była łatwa. Najpierw zaczął studiować prawo. Po roku zrezygnował i zdawał do szkoły aktorskiej. Ale się nie dostał. Dopiero za trzecim razem udało mu się przekonać egzaminatorów, że ma talent.
06-02-2007
Serial to kotwica!
- Trudno nazwać literaturą to, co gramy w telenoweli, to jest tylko... "gadanie". A teatr to prawdziwa literatura - mówi warszawska aktorka GRAŻYNA WOLSZCZAK.
29-01-2007
Będzie człowiekiem Ziobry
- Kilka lat z przerwami grałem w "Kiepskich" i tego się nie wstydzę. Nie chciałbym Waldusia wymazać gumką. Zagrałem go, ale już zamknąłem ten etap - mówi aktor BARTEK ŻUKOWSKI.
26-01-2007
Międzyzdroje. Festiwal gwiazd serialowych?
Władze Międzyzdrojów, gdzie przez 10 lat w lipcu odbywał się Festiwal Gwiazd, przeniesiony potem do Gdańska, przygotowują nową formułę imprezy o podobnym charakterze. Zamiast Zachodniopomorskiego Lata z Gwiazdami, który w ubiegłym roku zajął miejsce Festiwalu Gwiazd, byłaby Gala Gwiazd Festiwalowych.
24-01-2007
Mejer mi przeszkadza
- Nie chcę dzielić swoich ról na te niższego i wyższego lotu, mniej i bardziej ambitne. Wydaje mi się, że wszystko można zrobić dobrze albo źle. Staram się zagrać jak najlepiej, niezależnie od tego, czy gram w serialu, czy w teatrze - mówi CEZARY KOSIŃSKI, aktor TR Warszawa.
22-01-2007
Kaszubka z charakterem
- Byłam bardzo uparta. Jeździłam na warsztaty teatralne i przedstawienia do miasta oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów od Przechlewa. Dzięki temu przekonałam się, czego tak naprawdę chcę - mówi MARTA ŻMUDA TRZEBIATOWSKA, studentka Akademii Teatralnej w Warszawie.
20-01-2007
Zwolniłem tempo
- Zwolniłem tempo. Przez 20 lat grałem po 25 przedstawień miesięcznie. To bardzo dużo. Teraz gram w 10, 12. Nie mam już takiego ciśnienia, jestem spełniony w teatrze i postanowiłem wybierać tylko te spektakle, które mnie zainteresują - mówi MARIUSZ SABINIEWICZ, aktor Teatru Nowego w Poznaniu.
19-01-2007
Oddech łapię w teatrze i czekam na wielki film
- Moja tęsknota za wielką literaturą zawsze dotyczyła bardziej kina niż teatru. Bo jeśli chodzi o scenę, zwłaszcza przez trzy ostatnie lata, wiele moich marzeń właśnie się spełnia - mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
18-01-2007
Jeszcze wrócę do Hollywood
- Nie zrywam z Hollywood. Wrócę tam na pewno. Jestem przekonany, że dam radę - mówi warszawski aktor MATEUSZ DAMIĘCKI.
17-01-2007
Mam odrobinę szczęścia
- Wolałabym oczywiście zagrać w jednym pełnometrażowym filmie niż dzielić czas pomiędzy seriale, ale na razie nie mam takiej możliwości. Korzystam więc z tego, co przynosi mi los - mówi warszawska aktorka EWA KASPRZYK.
17-01-2007
Musi mieć tajemnice
- Przez ten rok nauczyłam się przede wszystkim pracy z kamerą, skupienia, gotowości, czasami nawet z dnia na dzień, zespołowej pracy w dużej ekipie. Co prawda, zdobywałam tę wiedzę już od początku szkoły teatralnej, ale w przypadku serialu trzeba mieć ogromne wyczucie i zrozumienie - mówi warszawska aktorka KATARZYNA ZIELIŃSKA.
17-01-2007
Potrafię wrzasnąć
- Trudno, żebym miał pretensję czy żal, że mało gram. Przecież mam już kupę lat, a dla takich "starców" jak ja nie ma wielu ról (śmiech)! - mówi warszawski aktor STANISŁAW MIKULSKI.
17-01-2007
Uwielbiam ryzyko
- Moją karierę komediową zapoczątkowała rola w filmie "Ciało" z 2003 roku i odtąd zaczęto uważać, że pasuję do lżejszych klimatów. Zresztą wyniosłem to już z czasów krakowskiego teatru, gdzie Mikołaj Grabowski nauczył mnie, jak myśleć o komedii - mówi warszawski aktor TOMASZ KAROLAK.
13-01-2007
Lubię postacie wyraziste
- Z polskimi serialami jest ten problem, że bohaterowie są mało zróżnicowani. Powinno być tak, że każdy ma swój język, ma może inny akcent, charakterystyczny sposób mówienia. Tak jak jest w życiu, gdzie przecież nie mówimy wszyscy tak samo - mówi warszawska aktorka EWA GORZELAK.
11-01-2007
Nie umiem odmawiać
- Nie chciałbym zostać zaszufladkowany, kojarzyć się tylko z jednym typem postaci. Dlatego staram się grać i w serialach sensacyjnych, poważnych, takich jak "Oficerowie", i w lekkich komediach, takich jak ,,Vinci", i w kinie ambitnym - mówi BORYS SZYC, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
11-01-2007
Widzowie lubią moją bohaterkę
- Interesują mnie różne gatunki: serial, film, teatr, komedia, dramat... Uważam, że w każdym gatunku, nawet w tych uznawanych za byle jakie, można podejść do roli w sposób profesjonalny i stworzyć dobrą kreację - mówi GABRIELA KOWNACKA, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
08-01-2007
Nie ucieknie od aktorstwa
- Dla mnie to było normalne. Mama - aktorka, tata - aktor i dziadek też. Tak jak dla innych dzieci normalne było, że mama wraca do domu o 17 i robi obiad, tak dla mnie normalne było coś innego: dużo ludzi w domu, wizyty w teatrze. To był mój świat - mówi MARIA KONAROWSKA, aktorka grająca w serialu "Kopciuszek".
15-12-2006
Maćkowiak w serialach
- Ja cały czas jestem zmęczony. Ale gdy nic nie robię, czuję się o wiele bardziej zmęczony, niż wtedy, gdy dużo pracuję - łódzki aktor KAMIL MAĆKOWIAK nie narzeka na brak pracy w serialach i w teatrze.
15-12-2006
Nic mi się nie marzy
- Nic mi się nie marzy. Tak jak nigdy mi się nie marzył ani Hamlet, ani inne wielkie dramaty. Moje drogi z teatrem się rozeszły, bo tak mi się ułożyło życie. Ale nie mam nic przeciwko teatrowi. Musiałbym być idiotą, gdybym coś miał przeciwko - mówi warszawski aktor PAWEŁ WILCZAK.
14-12-2006
Warszawa. Gwiazdy w parodii "Stawki większej niż życie"
Joanna Liszowska, Tamara Arciuch [na zdjęciu], Dorota Chotecka, Cezary Żak i Artur Barciś to gwiazdy 13-odcinkowego serialu "Halo Hans!" - parodii "Stawki większej niż życie" utrzymanej w klimacie brytyjskiego "Allo, Allo".
28-11-2006
Warszawa-Wrocław. Przegrodzki w serialu "Kiepscy"
O pół miliona wzrosła oglądalność serialu "Świat według Kiepskich" [na zdjęciu] w porównaniu z rokiem 2005, kiedy serial zdejmowano z anteny. Teraz perypetie Ferdka i jego rodziny śledzi ponad trzy miliony widzów. Przeważają kobiety.
17-11-2006
Aktorzy serialowi
- Aktorskiego rzemiosła można się nauczyć tylko w teatrze. Obawiam się, że młodzi, którzy zaczynają swoją przygodę z aktorstwem od serialu, o tym zapominają. Teatr uczy po pierwsze: pracy w zespole, po drugie: pokory, po trzecie: zawodu aktora. Dopiero potem można grać w serialu - mówi Joanna Kurowska, serialowa rekordzistka. O popularnych twarzach seriali pisze Agnieszka Kwiecień w TeleRzeczpospolitej.
09-11-2006
Warszawa. Mateusz Damięcki w Hollywood
Wreszcie wiemy, dlaczego scenarzyści "Egzaminu z życia" wysłali Michała Oleszuka do Iraku, gdzie został porwany przez terrorystów. Grający go Mateusz Damięcki [na zdjęciu] wyruszył do Hollywood.
13-09-2006
Mam spore poczucie humoru
- Wszyscy pytają, kiedy przeniosę się do Warszawy. Ale póki co, nie chcę. Na Wybrzeżu dobrze się żyje. A na casting zawsze można dojechać. Poza tym nie jestem lwicą salonową, nie uczestniczę w życiu towarzyskim kojarzącym się z warszawką - mówi TAMARA ARCIUCH-SZYC, aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
28-08-2006
Jestem beneficjentką naszych czasów
- Łódzką Filmówkę skończyłam sześć lat temu i niemal natychmiast wpadłam w sieć propozycji komercyjnych. Z takiego jestem pokolenia. Chcieliśmy się temu na początku opierać, ocenialiśmy to negatywnie, no ale to była trochę taka walka z wiatrakami. Część moich kolegów ucieka przed działalnością komercyjną, pracuje w teatrach, ja też czasami pojawiam się na scenie - mówi warszawska aktorka AGNIESZKA DYGANT.
28-07-2006
Warszawa-Bielsko-Biała. Anna Guzik w serialu TVN
Ruszyły zdjęcia do nowego serialu komediowego TVN pt. "Hela w opałach", który będzie polską wersją amerykańskiej "Grace under fire". W roli tytułowej zobaczymy przesympatyczną - a pochodzącą z Katowic - Annę Guzik [na zdjęciu].
12-06-2006
Warszawa. Foremniak i Żmijewski w nowym serialu
W Warszawie trwają zdjęcia do "Odwróconych", nowego, 13-odcinkowego serialu sensacyjnego telewizji TVN. W głównych rolach występują Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski i Małgorzata Foremniak.
29-04-2006
Ucieczka z popkultury
- Miałam dość dużo pracy w ostatnich latach, ale żeby teraz zrobić coś w teatrze ze świetnym reżyserem, muszę wyjechać poza Warszawę - mówi warszawska aktorka Aleksandra Nieśpielak w rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem z Przeglądu.
16-03-2006
Teatr młodych, czyli lektury i bluzgi
- Widziałem "Made in China" ze trzy razy - mówi Tomek S. z jednego z łódzkich liceów. - To zajebiste przedstawienie. Janka z tego samego liceum przyznaje się, że do teatru nie chodziła często, ale od kiedy zobaczyła Maćkowiaka w "Polaroidach" - oniemiała. - Kamil gra tam geja, który kocha się w Mariuszu Witkowskim - opowiada z entuzjazmem Janka.
14-03-2006
Poznańscy aktorzy leczą także dusze
Rannym pociągiem jadą do Warszawy. Pół dnia spędzają na planie zdjęciowym. Po południu wsiadają w pociąg powrotny do Poznania, by wieczorem zagrać przedstawienie. Tak bardzo często wygląda rozkład dnia aktora z prowincji, który gra w serialu telewizyjnym - pisze Stefan Drajewski w Głosie Wielkopolskim.
19-02-2006
Powtórki z obsady
Wygląda na to, że cierpimy w Polsce na brak aktorów. W czołowych serialowych rolach przewija się ich góra 30. A co roku szkoły aktorskie wypuszczają tabuny głodnych sławy ludzi. Nie trudno więc pewnie znaleźć niezgranego jeszcze aktora czy aktorkę. A jakoś tego nie widać. Ciągle te same twarze - pisze Wojciech Krzyżaniak w Nowym Dniu.
14-02-2006
Aktor bez dyplomu
Dziś, by zdobyć popularność i sławę, dyplom szkoły aktorskiej tak naprawdę nie jest potrzebny. Wystarczy szybki kurs, trochę szczęścia i odrobina talentu. A właściwie wystarczy mieć szczęście... - pisze Ewa Jagalska w Dzień Dobry.
23-12-2005
Gwiazdy naszych odcinków
Pytanie: "Grać czy nie grać w serialach?" odchodzi już w Polsce w przeszłość. Aktorzy rzadko również zadają sobie pytanie: "Jak grać?". O kreacjach aktorskich można mówić właściwie wyłącznie przy krótkich serialach. Tam też trafia pierwszy garnitur aktorów (Jerzy Radziwiłowicz, Magdalena Cielecka). Nie ma się co oszukiwać - drugą po scenariuszu przyczyną braku ciekawych ról w polskich serialach jest to, że nie mamy wyłącznie wybitnych aktorów - pisze Izabela Szymańska w Gazecie Wyborczej - Telewizyjnej.
23-12-2005
Krytycy filmowi o polskim aktorstwie serialowym
Widać podział wśród aktorów, na grających w tasiemcowych serialach i grających w teatrze. Tak jest na całym świecie. U nas Joanna Brodzik już zawsze będzie Kasią. Czy to dobrze? Seriale są dobre jako trampolina, dają kasę i popularność. Jednak to bieg na krótkim dystansie. No i z zadyszką - o polskim aktorstwie serialowym mówią Gazecie Wyborczej - Telewizyjnej Karolina Korwin Piotrowska, Tomasz Raczek i Wiesław Kot.
20-12-2005
Gdański desant serialowy
Kiedyś marzyły o roli Ofelii lub Lady Makbet. Dzisiaj pragną zaistnieć na szklanym ekranie jako wredne blondynki. Czy udział w serialach jest rezygnacją z zawodowych ambicji? Gdańscy aktorzy narzekają, że trudno przełamać monopol warszawskich i krakowskich gwiazd. Tymczasem nie jest tak źle - pisze Grażyna Antoniewicz w Dzienniku Bałtyckim.
15-12-2005
I teatr i serial
- Chciałbym, żeby teatr pozostał dla mnie podstawą, bo daje aktorowi prestiż i satysfakcję. Niestety, dziś granie na scenie to forma kosztownego hobby dla ludzi, którzy mają dość mocne zaplecze finansowe - mówi łódzki aktor SAMBOR CZARNOTA.
05-11-2005
Granica obciachu
- Gdy wybierałem aktorstwo, chodziło mi o granie, a nie bezsensowną, gwiazdorską otoczkę. Od jakiegoś czasu myślę, że zbłądziłem, bo ludzie kojarzą mnie z seriali jako komedianta. A kiedyś grałem Hamletów... - zdradza Tomasz Kot. O swoich niełatwych decyzjach zawodowych opowiadają też Bartłomiej Świderski i Marcin Dorociński w rozmowie z Hubertem Musiałem z Kuriera Lubelskiego.
13-08-2005
Dzieci gwiazd szturmują seriale
Co łączy Magdę Schejbal, Mateusza Damięckiego, Mikołaja Krawczyka, Hannę Konarowską i Grzegorza Małeckiego? Wszyscy wychowali się w teatralnych garderobach i poszli w ślady swoich sławnych rodziców, którzy są cenionymi aktorami.
16-07-2005
Aktorzy po urlopach
Kiedy widzowie odpoczywają i oglądają powtórki swoich ulubionych seriali, aktorzy i ekipy realizatorów wracają do pracy.
13-07-2005
Jego śmierć nas poraziła!
To spod jego pióra wyszła postać organisty i grabarza ze Złotopolic, Antoniego Pereszczaki. Tej postaci aktor, ŻENIA PRIWIEZIENCEW, dał całego siebie - o zmarłym w ubiegłym tygodniu artyście pisze Grazyna Korzeniowska.
11-07-2005
Warszawa. Promocja książki Agnieszki Perepeczko
07-07-2005
Uwielbiam śpiewać
- Bałam się serialu, ale pomyślałam, że warto wziąć się za bary właśnie z rolą charakterystyczną - mówi ANNA DERESZOWSKA, aktorka Teatru Dramatycznego w Warszawie.
02-07-2005
Dla widzów są takie jak ich bohaterki
Nikt nie lubi dziewczyn, które odbijają chłopaków, porywają dzieci lub burzą przykładne małżeństwa. Jak uciążliwe może być granie takich bohaterek - przekonały się aktorki popularnych seriali.
11-06-2005
Warszawa. Brodzik znowu w serialu
Po prawie 2-letniej przerwie Joanna Brodzik (32 l.) wraca do pracy.
08-06-2005
Warszawa. "Na dobre i na złe" bez Doroty Segdy
Dorota Segda wkrótce pożegna się z serialem "Na dobre i na złe".
28-05-2005
Gwiazdy bez etatu
Markę teatru zawsze budowały jego etatowe gwiazdy. Dziś - im większa gwiazda, tym rzadziej bywa w teatrze. Przynajmniej w tym, w którym jest na etacie - pisze Aneta Kyzioł.
06-05-2005
Kapłan sztuki w domowych kapciach
- Dziś myślę, że alternatywa "sztuka albo życie" nie ma sensu. Obie te sfery się dopełniają - mówi CEZARY KOSIŃSKI, aktor TR Warszawa.
25-04-2005
Lubicz z twarzą kochanka
- Niestety, transformacja ustrojowa po 1989 r. w poważny sposób ukróciła instytucję mecenatu państwowego. Dziś państwo nie roztacza opieki nad twórcami sztuki, aktorzy i inni artyści pozostawieni są samym sobie - mówi TOMASZ STOCKINGER.
01-04-2005
Fatalny kłamca
JACEK PONIEDZIAŁEK: W "M jak miłość" gra Rafała. Do Warszawy przybył z Krakowa. Jest aktorem Teatru Rozmaitości w Warszawie.
29-03-2005
Na scenie i w serialach
- Gdy stałam się znana przestano mnie obsadzać, dlatego, że jestem aktorką popularną. Czy to porażka, że gram w hitowym serialu? - rozmowa z MAŁGORZATĄ KOŻUCHOWSKĄ, aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie.
21-03-2005
Warszawa. Małgorzaty Foremniak pomysł na teatr
Małgorzata Foremnik [na zdjęciu] po pięciu latach występowania w serialu "Na dobre i na złe" chciałaby zagrać w teatrze. Ale nie chce bynajmniej zostać etatową teatralną aktorką.
14-03-2005
Niebywały szczególarz
- W moim zawodzie najbardziej cenię sobie spotkania z ludźmi, którzy mnie motywują, nakręcają, dają energię, wiarę i nadzieję, że to, co robię, jest tego warte - mówi BORYS SZYC, aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.
12-03-2005
Nie jesteśmy jednowymiarowi
- Rozmaitości jest teatrem dla mnie, teatrem odkryć. Nie znoszę obłudy, nieszczerości - mówi JACEK PONIEDZIAŁEK, który dziś, 12 marca zagra w krakowskiej premierze "Kruma" w reż. Krzysztofa Warlikowskiego.
05-03-2005
Upijam się ludźmi
- Ja składam się z lęków i wahań. Mój zawód daje mi poczucie spełnienia i szczęścia, ale w środku pozostaję wystraszonym chłopakiem - mówi JACEK PONIEDZIAŁEK.
28-02-2005
W poprzednim odcinku
W związku ze zbliżającą się premierą sztuki "Krum" w Rozmaitościach na scenę przy Marszałkowskiej wracają znani i popularni wykonawcy, których w ostatnim roku mogliśmy podziwiać głównie w telenowelach - pisze Roman Pawłowski.
23-02-2005
Nie gram wbrew sobie
- Można zagrać rolę zakonnicy w przedstawieniu dwieście razy i to nie spowoduje przyklejenia żadnej etykietki. Ale jeśli zagra się zakonnicę w serialu, to może okazać się niebezpieczne - mówi DOROTA SEGDA.
01-02-2005
Przypadki aktorów serialowych
W serialowej branży powiada się, że kto podskakuje, ten wylatuje. Śmierć lub wyjazd za granicę może grozić za: żądanie podwyżki, gwiazdowanie na planie, opowiadanie w wywiadach o mieliznach scenariusza, udzielanie się w konkurencyjnej stacji. Dlatego serialowi aktorzy to najbardziej zdyscyplinowana grupa rzemieślnicza w Polsce - pisze Piotr Piotrowski.
25-01-2005
Warszawa. Telekamery przyznane!
Aktorzy Małgorzata Kożuchowska i Witold Pyrkosz [na zdjęciu] znaleźli się wśród laureatów tegorocznej edycji nagród magazynu "Tele Tydzień" - Telekamery 2005. Gościem specjalnym zakończonej właśnie w Warszawie gali rozdania statuetek była amerykańska aktorka, Daryl Hannah.
07-01-2005
Rozmieniam się na drobne
- Aktor, by żyć, musi grać. Powinien przede wszystkim pracować, a nie siedzieć przy telefonie i raz na pięć lat wystąpić w filmie - mówi ARTUR BARCIŚ.
21-12-2004
Nie ufam Małgosi
- Na szczęście trema nigdy całkowicie mnie nie sparaliżowała - mówi JOANNA KORONIEWSKA w wywiadzie Anną Partyką.
23-11-2004
Etatowy amant
Zaraz po szkole trafił do Teatru Polskiego w Poznaniu. I miał tu tłum, liczony w setkach, wielbicielek, które przychodziły na "Dziady" z nim jako Konradem, niczym na koncert rockowy. Szybko stał się etatowym amantem, a dziewczęta "chodziły na Sabiniewicza" - portret MARIUSZA SABINIEWICZA, aktora Teatru Nowego w Poznaniu.
08-11-2004
Żyję na walizkach
- Granie w serialach staje się coraz bardziej popularne wśród aktorów. To część naszego zawodu - mówi ANITA SOKOŁOWSKA.
22-10-2004
Sztuka zaciskania pasa
- Odkąd Koenig przestał być dyrektorem teatru tv i najważniejsza stała się oglądalność, przestało to być nasze miejsce... - mówi EWA DAŁKOWSKA.
21-10-2004
Rogożyn w szpitalu
Porywczy jak Rogożyn, demoniczny jak Krzyżowski - mówiono o jego roli w "Idiocie" Dostojewskiego w reżyserii Barbary Sass. Po kilku bardzo udanych rolach krakowski aktor RADOSŁAW KRZYŻOWSKI zaczyna podbój srebrnego ekranu. Od razu w "Na dobre i na złe"
07-09-2004
Co nowego u Artura Barcisia
W filmie od dawna nie pracuję. Na telewizję nie mam czasu, bo zajmuje mi go serial - mówi ARTUR BARCIŚ (na zdjęciu).
27-08-2004
Ile zarabiają gwiazdy seriali?
Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Krzysztof Pieczyński to najbardziej lubiani aktorzy. Serial "Na dobre i na złe" dał im popularność i... wysokie zarobki.
10-08-2004
Nie uciekam przed Janosikiem
- To już rzeczywiście 30 lat od premiery serialu? Cóż, czas szybko leci. Czuję oczywiście sentyment do tej roli, była ona dla mnie ważna - mówi MAREK PEREPECZKO o Janosiku.
17-07-2004
Linda w nowej "Fali zbrodni"
- Poleje się dużo krwi, będę strzelać do wszystkiego, co się da, będzie bardzo niebezpiecznie - o swoim udziale w serialu "Fala zbrodni" opowiada Bogusław Linda [na zdjęciu].
09-07-2004
Norbert jest mi bliski
- Po dwudziestu latach w zawodzie mogę powiedzieć, że jestem szczęściarzem. Udało mi się uniknąć zaszufladkowania, bo reżyserzy widzieli we mnie zarówno amantów, jak i postacie charakterystyczne - mówi MARIUSZ SABINIEWICZ, aktor Teatru Nowego w Poznaniu.
30-06-2004
Magdalena Schejbal w serialu
Magdalena Schejbal [na zdjęciu], studentka wrocławskiej PWST i córka znanej pary aktorów - Grażyny Krukówny i Jerzego Schejbala, gra w nowym serialu telewizyjnym.
14-06-2004
Uciekłem od zawiści
- Teatr wymaga poświęcenia niemal całego czasu - mówi aktor Jacek Poniedziałek w rozmowie z Pauliną Pawlak.
11-06-2004
Marek Kondrat - najbogatszy polski aktor?
Zarabia 200 tys. złotych za rolę. 120 tys. zł za serial. 1 mln zł za reklamy. Czy Marek Kondrat (53 l.) kupi teraz sopocki Grand Hotel?
31-05-2004
Tylko w Warszawie
Michał Lesień i Krzysztof Kowalewski, serialowi lokatorzy, zagrają dziś w Bolesławcu w komedii "Poczekalnia". Z Michałem Lesieniem rozmawia Magda Nogaj.
04-05-2004
Lubię ludzi odważnych
Jeśli jej Teresa z serialu "Samo życie" robi czasem wrażenie chłodnej, to aktorka w rozmowie jest zdecydowanie osobą miłą i ciepłą. Mimo kilku otrzymanych już nagród teatralnych i filmowych wcale nie uważa, że już dużo osiągnęła od czasu ukończenia warszawskiej Akademii Teatralnej (1997). Z Moniką Krzywkowską rozmawia Ewa Sośnicka-Wojciechowska.
23-04-2004
Lubię grać wszędzie
- Kiedy gram dużo w teatrze, tęsknię za filmem. Kiedy gram dłużej w filmie, tęsknię za teatrem - mówi Dominika Ostałowska.
19-04-2004
Ryzyko jest wpisane w zawód aktora...
Aneta Todorczuk-Perchuć gra Agnieszkę w serialu "Samo życie". W tej roli zastąpiła koleżankę ze studiów, Magdę Kumorek. Złośliwi mówią - wzięła rolę po innej aktorce! Z aktorką rozmawiała Ewa Tarasruk.
17-04-2004
Śmieję się, że jestem aktorką od zastępstw
Aneta i Magda były koleżankami na tym samym roku w szkole aktorskie]. Teraz grają tę samą postać w serialu "Samo Życie" - Agnieszkę. Magdalenę Kumorek, która spodziewa się dziecka, zastąpiła w tej roli Aneta Todorczuk-Perchuć. Czy widzowie zaakceptują nową Agnieszkę? Miejmy nadzieję, że tak. Z Anetą Todorczuk-Perchuć rozmawiała Edyta Karczewska-Madej.
13-04-2004
Nie jestem żadną prymuską
Pamiętamy ją z efektownej roli w "Karate po polsku", ostatnio oglądaliśmy w "Fali zbrodni". Dorota Kamińska wciąż szuka nowych wyzwań. Nam opowiedziała o tym, jak grała po albańsku, o urokach polskich Tatr i pożytkach z gry w golfa. Z aktorką rozmawia Katarzyna Nadolska.
26-03-2004
Czy gra dziś Żmijewski?
Aktor, reżyser, rektor, dyrektor, a prywatnie - nieprzeciętny gaduła i kpiarz. Spotkanie z Janem Englertem w koszalińskim Teatrze Propozycji "Dialog" było kolejnym z cyklu "Dialogi o kulturze".
08-03-2004
Nie lubię Duraja
Miałem to szczęście, że zostałem wychowany przez teatr- Piotr Skarga w rozmowie z Klarą Czerkawską-Heil