Warszawa. Ogrody Muzyczne do piątku

Już tylko do piątku na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie można uczestniczyć w siódmym, plenerowym festiwalu Ogrody Muzyczne. Wieczory rozpoczyna o 19.00 rozmowa z gościem. Po niej ok. 19.30 odbywają się filmowe projekcje koncertów i oper.

«Dziś [22 lipca] wieczorem, zostanie zaprezentowany 30 minutowy film "Magia Jeziora łabędziego", zrealizowany w ubiegłym roku przez Classical Music, z udziałem Orkiestry i Baletu Teatru Maryjskiego w Petersburgu, Uliany Lopatkiny i Roberta Bolle'a. Pokazany zostanie także film "Maja Plisiecka tańczy Jezioro łabędzie" z udziałem zespołu baletowego i orkiestry Teatru Bolszoj w Moskwie. Gośćmi wieczoru będą: Olga Sawicka i Jacek Marczyński.

Jutro (23 lipca, poniedziałek) tematem wieczoru będzie taniec. Widzowie obejrzą film "Loungta - Konie wiatru", zrealizowany przez ARTE France, z udziałem Academie du spectacle equestre (Bartabas). Gościem wieczoru będzie Karolina Wajda.

Na 24 lipca, wtorek, zaplanowanowano prezentację operetki Franza Lehár'a "Kraina uśmiechu" do libretta Ludwig'a Herzer'a i Fritza Beda-Löhner'a, w reżyserii Arthura Marii Rabenalt'a. Radiowa Orkiestra ze Stuttgartu występuje pod dyrekcją Wolfganga Eberta. Występują także: René Kollo, Birgit Pitsch-Sarata, Dagmar Koller i Heinz Zednik. Gościem wieczoru będzie Anna Celeda.

W środę, 25 lipca, o 10.00, z cyklu Dziecięce Ogrody Muzyczne, zostanie zaprezentowany film animowany "Piotruś i wilk" do muzyki Sergiusza Prokofiewa. Odbędą się również warsztaty muzyczne i plastyczne. Zaplanowano zwiedzanie Zamku Królewskiego. Zajęcia poprowadzą: Maciej Gąsiorek i Irina Bogdanovich Dorosłych melomanów czeka w środę wieczorem ostatni pokaz z cyklu "Wielkie Damy wielkie głosy". Zostanie pokazany film o rosyjskiej śpiewaczce Annie Netrebko - "Kobieta, głos". Po nim - z cyklu Ogrody świata - projekcja filmu "Tradycja i fantazja - Milwaukee i Waszyngton". Gościem wieczoru będzie profesor Władysław Stróżewski.

W przedostatnim dniu festiwalu, w czwartek, 26 lipca odbędzie się wieczór operowy i projekcja filmowej wersji "Traviaty" Giuseppe Verdiego, z udziałem Wiedeńskich Filharmoników pod dyrekcją Carlo Rizzi'ego oraz Anny Netrebko i Rolando Villazón'a. Gościem wieczoru będzie Małgorzata Walewska.

Finałowy koncert festiwalu odbędzie się w piątek, 27 lipca i będzie poświęcony muzyce polskiej. Hity XX wieku wykona Cappella Bydgostiensis pod dyrekcją Anny Mróz. Wystąpi także baryton - Adam Kruszewski. W programie koncertu: Divertimento - Grażyny Bacewicz, 4 sonety miłosne do słów Williama Szekspira - Tadeusza Bairda, Sinfonietta per archi - Krzysztofa Pendereckiego, Psalm 60 - Andrzeja Kurylewicza i Orawa - Wojciecha Kilara. Ten koncert zorganizowano we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Gościem wieczoru będzie Marek Kraszewski. Festiwal trwa od 30 czerwca.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego