Katowice. Letni Ogród Teatralny zaprasza

Zapraszam na kolejny nietuzinkowy teatr letnią porą w katowickim, miejskim ogrodzie w podcieniach Górnośląskiego Centrum Kultury. W sobotę [21 lipca] zobaczyć będzie można "seans teatralny" inspirowany życiem i twórczością Bohumila Hrabala Teatru KTO.

«I nie byłoby nic dziwnego w tym, ze artyście z Krakowa rozmiłowani w Hrabalu postanowili poświęcić mu swoje dzieło, gdyby nie fakt, że w spektaklu "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać" [na zdjęciu] nie pada ani jedno słowo. W minionym roku przedstawienie gościło na międzynarodowym festiwalu Fringe w Nowym Jorku. Jutro na scenę wieczorem wejdzie pięcioro aktorów, by wśród kilku skrzyń odegrać historię przetykaną raz rubasznym dowcipem, raz odrobiną smutku, jak to w hrabalowskich historiach bywa Teatralny eksperyment na ciało i przestrzeń wart zobaczenia. Kostiumy przygotowała Zofia de Ines, reżyseria i scenariusz Jerzy Zoń. Bilety kosztują 8 zł. Początek o 21.

Dla najmłodszych miłośników Letniego Ogrodu Teatralnego w niedzielę o godzinie 16 spotkanie z klaunem Mietkiem o dużym czerwonym nosie, ogromnych butach, który przemieniał za pomocą wyżymaczki banknoty na coraz to bogatsze, z czerwonych skarpetek robił białe, gotował ziemniaki, czy usiłował - jak Wilhelm Tell - zestrzelić (tyle że z procy) jabłko z głowy pomocnika. Spektakl "Ja Klaun" Teatru Małych Form Mieczysława Giedrojcia z Bydgoszczy jest bezpłatny.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego