powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. W Ludowym po angielsku i po polsku

W miesiącach letnich, kiedy wszystkie teatry mają przerwę urlopową, Letnia Scena Teatru Ludowego oferuje repertuar skierowany do szerokiego grona odbiorców. W zeszłym roku największym zainteresowaniem cieszyły się spektakle anglojęzyczne, dlatego też postanowiliśmy, zapraszając turystów zagranicznych na Scenę Pod Ratuszem, zaoferować im dwa spektakle grane właśnie po angielsku - piszą organizatorzy.

Będzie to "My Brillant Divorce" (Mój boski rozwód) Geraldine Aron, w reżyserii Jerzego Gruzy, w wykonaniu Krystyny Podleskiej [na zdjęciu] oraz

"Pounding Nails in the Floor with My Forehead" (Czołem wbijając gwoździe w podłogę) Erica Bogosiana w reżyserii i wykonaniu Tomasza Obary.

Dla widza preferującego język polski proponujemy będący groteskową diagnozą dzisiejszego świata monodram Erica Bogosiana "Zwierzenia pornogwiazdy" w wykonaniu Tomasza Schimscheinera. Wielbicielom dobrej zabawy polecamy nagrodzone na Festiwalu Komedii Talia komedie Miro Gavrana "Mąż mojej żony" i "Wszystko o kobietach", a także komedie: "Gąska" Nikołaja Kolady oraz "Arabska noc" Rolanda Schimmelpfenniga.

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy grany w ramach sceny familijnej spektakl "Niezwykły dom Pana A", który można zobaczyć w niedziele o godz. 11.00.

Na początku sierpnia zapraszamy na muzyczny autorski spektakl Jacka Wojciechowskiego "Nie Brookliński most" oparty na prozie i poezji Edwarda Stachury.

Taka propozycja repertuarowa będzie jednocześnie promocją miasta, teatralną wizytówką.

Spektakle odbywać się będą na Scenie Pod Ratuszem niezwykle efektownym, zabytkowym miejscu, posiadającym w swym wyposażeniu klimatyzowaną salę widowiskową, do dyspozycji widzów pozostaje również restauracja "Ratuszowa" znajdująca się w tym samym budynku.