Prywatne szkoły artystyczne w Polsce

25-05-2005
12-12-2017
Skończyłem szkołę, i co teraz? - część czwarta
Na początku sam musisz być swoim menedżerem, i to dobrym. Zapomnij o tym, że będzie Cię reprezentował jakiś prywatny agent, tak jest tylko na hollywoodzkich filmach - pisze Tomasz Owczarek na swoim blogu.
09-12-2017
Skończyłem szkołę i co teraz? - część druga i trzecia
Czy kelner to drugi zawód aktora? Jak znaleźć pracę z dyplomem szkoły teatralnej - grać w reklamach, prowadzić imprezy, podawać pizzę, a może założyć własny teatr? - podpowiada aktor Tomasz Owczarek na swoim blogu.
01-12-2017
Skończyłem szkołę i co teraz? - część pierwsza
- Jeżeli nie znajdziemy bezpiecznego etatu, to sami wymyślmy sobie pracę - pisze aktor Tomasz Owczarek na swoim blogu.
06-08-2016
Białystok. Pierwsza Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca w mieście
W Białymstoku do tej pory działało wiele szkół uczących tańca amatorsko, ale dopiero teraz powstała pierwsza taka placówka, która w 9-letnim toku nauki wykształci tancerzy zawodowych. Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca to pomysł Karoliny Garbacik, a placówkę będzie resort kultury.
23-12-2014
Lichota, Ogrodnik i Gąsiorowska oczami studentów aktoRstudio
Studium aktoRstudio, szkoła założona przez Romę Gąsiorowską, już od trzech lat uczy młodych ludzi, co to znaczy być aktorem. To miejsce, w którym liczy się nie teoria, ale praktyka. Zajęcia, prowadzone przez Romę Gąsiorowską, Michała Żurawskiego, Dawida Ogrodnika, Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską czy Małgorzatę Buczkowską, są bardzo różnorodne, ale zawsze - warsztatowe, co chwalą sobie sami studenci. - Ta różnorodność jest fascynująca, bardzo rozwijająca - mówi Sylwia Nowak, która do aktoRstudio dołączyła w tym roku. - Wszyscy uczą nas bycia tu i teraz, ale każdy na swój sposób.
09-07-2013
Szkoła, strach, rany boskie!
Czy prywatne szkoły aktorskie naprawdę solidnie przygotowują swych podopiecznych do uprawiania tego zawodu? - pyta Grzegorz Benda w Uważam Rze.
28-11-2012
Kielce. Trwają zapisy do Autorskiej Szkoły Musicalowej
Rusza kielecka filia Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. Powstanie filii szkoły związane jest z przygotowaniami do wystawienia w Kielcach musicalu "Legenda Łysej Góry", którego autorami są Maciej Pawłowski i profesor Jerzy Stanisław Siemasz.
07-10-2011
Gdańsk. Casting do Autorskiej Szkoły Musicalowej
Chcesz zostać artystą? Autorska Szkoła Musicalowa prowadzi cating na kolejny sezon artystyczny, który odbędzie się w poniedziałek 10 października 2011 o godz. 16:00 w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej (dawna siedziba szkoły muzycznej) ul. Partyzantów 7.
23-09-2011
Warszawa. Nowa szkoła aktorska
Od października rusza nowa szkoła teatralna przy Teatrze Baza w Warszawie. W gronie osób wspierających szkołę znaleźli się m.in. Iwan Wyrypajew, Karolina Gruszka oraz Beata Fudalej. Twórcą szkoły jest reżyser i pedagog - Tomasz Zadróżny.
20-09-2011
Lublin. Rusza szkoła aktorska
Do 14 października trwa nabór do pierwszej w Lublinie szkoły aktorskiej. Nauka w niej trwa trzy lata.
14-09-2011
Łódź. Nabór do szkoły filmowej
Ruszyła rekrutacja do dwuletniej Policealnej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej "On Air". Dyrektorem artystycznym szkoły została popularna aktorka, reżyserka i producentka telewizyjna Małgorzata Potocka. Patronat nad nową "filmówką" objął Wydział Artystyczny Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej.
06-09-2011
Łódź. Szkoła filmowa Małgorzaty Potockiej
"Masz talent - daj się złowić" - takim hasłem Policealna Szkoła Filmowa i Telewizyjna "On Air" chce przyciągnąć studentów. Dyrektorem artystycznym szkoły została Małgorzata Potocka, aktorka, reżyserka, producentka filmowa, a w latach 2006-2010 dyrektorka łódzkiego oddziału TVP.
09-05-2011
Warszawa. Przegląd niepublicznych szkół aktorskich
Ogólnopolski Przegląd Dorobku Studiów Aktorskich "Prolog" pod auspicjami ministra kultury i dziedzictwa narodowego ma odbyć się za rok, prawdopodobnie w maju 2012 r. w Teatrze Studio.
28-04-2011
Olsztyn-Warszawa. Nowy festiwal Teatralny
Teatr im. Jaracza w Olsztynie wraz z działającym przy nim Studium Aktorskim podjął współpracę z Teatrem Studio w Warszawie. Współpraca ta ma na celu powołać do życia w 2012 roku Ogólnopolski Przegląd Dorobku Studiów Aktorskich PROLOG pod auspicjami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
22-07-2010
Łódź. Powstała Prywatna Łódzka Szkoła Teatralna
Sławnej Filmówce wyrasta konkurencja. Trwa pierwszy nabór do Prywatnej Łódzkiej Szkoły Teatralnej. Przyciąga kandydatów sławnymi nazwiskami i obietnicą stażu w teatrze.
12-06-2010
Warszawa. Jasne okna nad szkołą Lindy i Ślesickiego
Wielkie patio z amfiladą i dachem ze szkła. Przez lata pracowały tu ciężkie maszyny. Dziś w dawnej hali ulokowała się Warszawska Szkoła Filmowa. Wokół ma szansę powstać kulturalne centrum.
14-08-2007
Warszawa. Kończy się nabór do Szkoły Wajdy
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej i Fundacja Edukacji Filmowej Andrzeja Wajdy ogłaszają nabór na Kurs Fabularny (zgłoszenia do 31 sierpnia) i Dokumentalny (zgłoszenia do 30 września). Szczegóły poniżej i na www.wajdaschool.pl. Kursy wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej.
14-08-2007
Warszawa. Linda i Ślesicki szukają aktorów
Warszawska Szkoła Filmowa i Wirtualna Polska zapraszają wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich możliwości aktorskich.
03-08-2006
Wrocław. Powstanie Wyższa Szkoła Aktorstwa i Musicalu
We Wrocławiu od września rusza Wyższa Szkoła Aktorstwa i Musicalu. Uczyć się w niej będzie 40 osób.
20-07-2006
Wrocław. Powstaje prywatna Szkoła Aktorstwa i Musicalu
Na Biskupinie rusza prywatna Szkoła Aktorstwa i Musicalu. Kandydaci już mogą składać swoje dokumenty.
12-05-2006
Masz nazwisko? Kasa płynie sama!
Nie liczy się jakość, ale ilość. Nic dziwnego, że szkoły rosną jak grzyby po deszczu. Coraz więcej polskich celebrities wykorzystuje chwilę sławy, by zarobić. Prowadzą zajęcia z aktorstwa, uczą, jak przemawiać, a nawet jak tańczyć. Łapią się byle okazji, byle tylko zasilić swoje konta. Pytanie tylko, czy warto szargać nazwisko, by oferować niewiele za tak wiele - pisze Marta Kawczyńska w Super Expressie.
01-10-2005
Wrocław. Nie będzie inauguracji Filmówki
W październiku nie będzie jednak inauguracji wrocławskiej "Filmówki". Na pierwszy rok zapisało się bowiem zaledwie 26 uczniów.
10-09-2005
Alternatywa dla szkoły teatralnej
Setki młodych osób kandyduje do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W czerwcu br. z ponad 700. chętnych komisja PWST przyjęła 29. I tak jest co roku, nawet 50 osób na jedno miejsce. Altematywą dla państwowej szkoły teatralnej są prywatne aktorskie. Potrafią dobrze przygotować zarówno do egzaminów, jak i zawodu - pisze Karolina Kępczyk w Gazecie Wyborczej.
01-09-2005
Aktor bez magisterium
Zaocznie, weekendowo, bez egzaminów. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nowe szkoły aktorskie otwierają się nie tylko dla osób, które chcą odnieść sukces na scenie, ale i na rynku pracy. Granica między zawodowcami i amatorami staje się coraz mniej wyraźna - pisze Joanna Derkaczew.
22-08-2005
Wrocław. Offowy serial młodych filmowców
Scenami z zaaranżowanej dyskoteki zakończono zdjęcia do offowego filmu "Lokator". Reżyserują go według własnego scenariusza młodzi twórcy ze Szkoły Filmowej przy ul. Dębowej: Aleksandra Adamska, studentka drugiego roku, debiutantka, oraz Jacek Burban, absolwent tej samej szkoły, który ma już za sobą kilka filmów i zdobytych nagród.
26-07-2005
Łodź. Józefowicz będzie uczył artystów musicalu
Janusz Józefowicz [na zdjęciu] będzie uczył artystów musicalowych w łódzkiej uczelni.
14-07-2005
Białystok. Rusza studio aktorskie
W Białymstoku powstało pierwsze studio aktorskie. Rozmowa z pomysłodawcą i dyrektorem EduArt, Pawłem Chomczykiem.
16-06-2005
Wrocław. Trwa nabór do policealnej filmówki
- Z prywatną szkołą filmową jest jak ze sklepem. Przychodzi klient i chce kupić dany towar. Nie można mu odmówić, chyba że zabraknie asortymentu - mówi reżyser Wiesław Saniewski [na zdjęciu]. We wtorek [14 czerwca] rozpoczął się nabór do Policealnej Wrocławskiej Szkoły Filmowo-Telewizyjnej.
25-05-2005
Wrocław. Nowa szkoła filmowa wabi gwiazdami
W październiku ma ruszyć we Wrocławiu dwuletnia policealna szkoła filmowo-telewizyjna. Daniel Olbrychski, Grażyna Wolszczak, Ewa Błaszczyk, Maria Pakulnis, Janusz Zaorski, Cezary Harasimowicz - na razie nowo powstająca szkoła filmowa kusi przede wszystkim znanymi nazwiskami. Czy to wystarczy, żeby przyciągnąć studentów?
12-04-2005
Wrocław. Powstaje Wrocławska Szkoła Filmowa
Władysław Pasikowski, Zbigniew Zamachowski i Daniel Olbrychski [na zdjęciu] będą wykładać we Wrocławskiej Szkole Filmowej, która od października ruszy w Wytwórni Filmów Fabularnych.
23-12-2004
Warszawa. Kursy u Wajdy
Jesteś licealistą albo zaczynasz studia - możesz wziąć udział w kursie scenariuszowo-filmowym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy [na zdjęciu].
28-10-2004
Warszawa. Bezdomna filmówka
Maciej Ślesicki i Bogusław Linda [na zdjęciu] poszukują odpowiedniej przestrzeni dla stworzonej przez siebie szkoły. Znaleźli nową drogę do jej zdobycia - pieniądze od miasta na Instytut Sztuki Filmowej. Objęta patronatem przez samego Lecha Kaczyńskiego prywatna szkoła Lindy i Ślesickiego rozpoczęła działalność parę dni temu. Głośnym klapsem (filmowym) otworzył ją Waldemar Dąbrowski, minister kultury - pisze Iza Natasza Czapska w Życiu Warszawy.
27-08-2004
Warszawska Szkoła Filmowa umawia się z Ratuszem
Różne formy współpracy kulturalnej pomiędzy miastem a Warszawską Szkołą Filmową założoną przez Fundację "Laterna Magica" zakłada wstępne porozumienie podpisane w warszawskim Ratuszu.
20-07-2004
W Warszawie przybędzie nowa szkoła filmowa
Jesienią w Warszawie zacznie działać Warszawska Policealna Szkoła Filmowa. Jeszcze tylko do końca lipca można składać dokumenty, wykładać będzie m.in. Katarzyna Figura (na zdjęciu).
19-05-2004
Nowa szkoła aktorska w Katowicach
Policealne Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim w Katowicach zacznie działać od 1 października.