Szczecin. "Pleciuga" dostanie teren na pl. Żukowa

Radni zgodzili się na oddanie teatrowi terenu pod nową siedzibę na placu Żukowa. W zamian miasto przejmie działkę przy ul. Kaszubskiej potrzebną do budowy nowego centrum handlowego.

«Decyzja zapadała na poniedziałkowej sesji. Minęła już godz. 21 i jedenasta godzina obrad, kiedy w imieniu prezydenta Marcin Wajdziak, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, poprosił radnych o zajęcie się tematem "Pleciugi", czego wcześniej nie było w planie sesji. Przyznał, że miastu zależy na czasie, by uporządkować sprawy związane z własnością nieruchomości, potrzebnych do realizacji centrum handlowego ECE, które ma powstać w miejscu Kaskady i obecnej siedziby teatru. Radni musieli wyrazić zgodę na to, by miasto sprzedało "Pleciudze" za złotówkę plac Żukowa, gdzie ECE ma postawić nową siedzibę teatru. W zamian za to teatr odda pod wyburzenie swój obecny gmach.

Radnym LiD nie podobało się, że projekt uchwały trafił na sesję bez dyskusji w komisjach. Domagali się przedstawienia najpierw projektu teatru, jaki ma zafundować ECE. Ostatecznie jednak wszyscy zgodzili się na podpisanie między miastem a teatrem aktu notarialnego.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego