Oskarżenia o molestowanie w krakowskim Teatrze Bagatela

08-11-2019
27-02-2020
Kraków. Koniec przesłuchań ws przeciwko dyrektorowi Bagateli
Przed krakowskim sądem przesłuchano ostatnią kobietę, która oskarża o molestowanie byłego dyrektora Teatru Bagatela. Prokuratura czeka teraz na opinie biegłych. Po nich zdecyduje, czy rozszerzy zarzuty Jackowi S.
15-02-2020
Kraków. One Billion Rising przeciwko przemocy zatańczono pod Teatrem Bagatela
- Wasza odwaga jest inspiracją dla innych kobiet. Dziękujemy za to! - skandowano w piątek pod Teatrem Bagatela. W tym roku miejscem tańczącego protestu przeciwko przemocy wobec kobiet nie był Rynek Główny czy plac Szczepański, ale niewielki plac przed Teatrem Bagatela na ul. Karmelickiej.
14-02-2020
Bez ręcznego sterowania w Teatrze Bagatela
Nie można nowego dyrektora Teatru Bagatela karać za to, co robił jego poprzednik - mówił radny Wojciech Krzysztonek podczas środowej dyskusji na temat nowego statutu teatru. Relacja Magdaleny Kursy w Gazecie Wyborczej - Kraków.
31-01-2020
Kraków. Konkurs na dyrektora Teatru Bagatela w połowie lutego
Henryk Jacek S. odwołany, Teatr Bagatela w Krakowie będzie mieć dwóch dyrektorów W piątek Henryk Jacek S. oficjalnie przestał być dyrektorem Teatru Bagatela w Krakowie. Magistrat przygotowuje nowy statut tej instytucji i przewiduje w nim m.in. dwóch dyrektorów. Konkurs na nowe władze ma być ogłoszony w połowie lutego.
21-01-2020
Teatr 2019 - plusy i minusy. Pośladki przemówiły na scenie
Minął rok, co jak zwykle prowokuje do przeglądu. Jak zawsze pojawiają się jakieś sygnały, nowe mody, może trendy. Co przeminie, a co wzrośnie, czas pokaże. Tymczasem zebrałem po siedem plusów i minusów minionego roku teatralnego - pisze Tomasz Miłkowski w Przeglądzie.
16-01-2020
Kraków. "Pracownice Bagateli to superbohaterki". Plakaciary i ich miejska akcja
Pod pachę wzięły kilkadziesiąt kartek A4, klej do tapet i ruszyły w miasto. "Plakaciary przeciw przemocy" po raz kolejny zostawiły po sobie ślad w mieście. Tym razem okazując swoje wsparcie pracownicom teatru Bagatela.
10-01-2020
Kraków. Rozpoczęła się procedura odwołania dyrektora Bagateli
Zarzuty prokuratorskie to nie jedyny problem zawieszonego dyrektora Teatru Bagatela Henryka S. Urząd Miasta Krakowa podjął kroki, które zmierzają do odwołania go z funkcji.
09-01-2020
Kraków. Kto zostanie nowym dyrektorem Bagateli?
Urzędnicy przygotowują wytyczne do otwartego konkursu na nowego szefa Teatru Bagatela.
08-01-2020
Kraków. Dyrektor zatrzymany, teatr pracuje normalnie
Wkrótce miną trzy miesiące odkąd pracownice Teatru Bagatela oskarżyły Henryka S. o mobbing i molestowanie seksualne. Mimo tych rewelacji, artystyczne życie w Bagateli toczy się dalej. Jak napisała w przesłanym do nas oświadczeniu rzeczniczka Bagateli, zatrzymanie nie ma wpływu na bieżącą pracę placówki.
08-01-2020
Kraków. Zarzuty dla dyrektora Teatru Bagatela. Henryk Jacek S. straci stanowisko
Henryk Jacek S., dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela, z prokuratorskimi zarzutami za molestowanie pracownic i aktorek. W środę w magistracie rozpocznie się procedura odwoływania dyrektora S. ze stanowiska i rozwiązania umowy o pracę.
08-01-2020
Procedury antydyskryminacyjne po sprawie Teatru Bagatela
W grudniu ubiegłego roku w Teatrze Bagatela odbyły się szkolenia z zakresu przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy. Jedno przeprowadzono dla zespołu całego teatru (uczestniczyło w nim 81 osób), a drugie dla kadry kierowniczej (udział wzięło 21 osób). Szkolenia będą kontynuowane dla wybranej grupy pracowników w 2020 r., pod kątem prowadzenia wsparcia w sytuacjach kryzysu.
07-01-2020
Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela Henryk S. zatrzymany
Henryk S., dyrektor Teatru Bagatela w Krakowie, został we wtorek rano zatrzymany. Do jego mieszkania weszli policjanci działający na polecenie krakowskiej prokuratury - podało RMF FM.
03-01-2020
Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela przedłuży urlop
- Dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek S. zapowiedział, że przedłuży swój urlop - powiedziała PAP w piątek rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek. To oznacza, że S., którego grupa kobiet oskarżyła o molestowanie i mobbing, nie wróci do pracy we wtorek.
02-01-2020
Kulturalny Kraków 2019: wydarzenia, wzloty i upadki
Jakie były najważniejsze tegoroczne wydarzenia w krakowskiej kulturze? Polityka nas przygniotła czy ominęła? Kto wywołał skandal, a kto rozwinął skrzydła? - pisze Małgorzata Skowrońska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
30-12-2019
Co działo się na teatralnych scenach w 2019 roku
Na scenie - podobnie jak w filmie i literaturze - w mijającym roku silnie wybrzmiewały głosy kobiet. I nie chodzi tu tylko o odniesienia do feministycznych postulatów, ale również o próby odczytania na nowo klasyki - pisze Aleksandra Suława w Dzienniku Polskim.
30-12-2019
Kobiety, które wkurzały i teatr bliski życiu. Rok 2019 na scenie i za kulisami
Śmierć w wyniku błędu lekarskiego, fantazje seksualne Polek, molestowanie, wpływy biskupów czy strajk nauczycieli. Polski teatr 2019 roku dotykał tego, co ważne i co boli. Żeby zobaczyć to, co najciekawsze w teatrze, warto nieraz zboczyć z utartej ścieżki wielkich nazwisk - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
28-12-2019
Kobiety z teatru Bagatela [ŚMIAŁE 2019]
Kobiety z teatru Bagatela znalazły się pośród 50 śmiałych 2019 roku według Wysokich Obcasów.
23-12-2019
Kobiety wiedza, co robią
Porozmawiajmy o molestowaniu. Największym sprzymierzeńcem zła jest milczenie. Budujmy więzi i relacje z innymi kobietami pisze - Małgorzata Skowrońska w Wysokich Obcasach, dodatku do Gazety Wyborczej.
23-12-2019
Teatr T- Hity 2019
Łukasz Maciejewski podsumowuje miniony rok teatralny w tygodniku "Wprost".
12-12-2019
Kraków. Miasto poprawia wizerunek Bagateli, a artyści czekają na warsztaty antymobbingowe
Zespół Teatru Bagatela nadal czeka na pierwsze warsztaty antymobbingowe. Tymczasem miasto i teatr zaczęły od przelania pieniędzy na działania marketingowe, by zażegnać kryzys wizerunkowy.
07-12-2019
Kraków. W sprawę molestowania w Bagateli włączyli się Rzecznik Praw Obywatelskich i Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Adam Bodnar spotkał się z osobami pokrzywdzonymi mobbingiem i molestowaniem seksualnym w Teatrze Bagatela, m.in. z Aliną Kamińską, Patrycją Babicką, innymi poszkodowanymi (nieujawniającymi nazwisk) oraz z lokalnymi działaczkami feministycznymi i pracownicami instytucji kultury. W sprawę molestowania w Bagateli włączyła się również Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
26-11-2019
Kraków. Kolejne zeznania ws. molestowania i mobbingu w Teatrze Bagatela
Krakowska prokuratura ma już oficjalnie dane czterech kolejnych kobiet, które będą zeznawać w sprawie mobbingu i molestowania w Teatrze Bagatela.
26-11-2019
My, kobiety z Bagateli
To jest bilet w jedną stronę. Na zawsze będziemy kobietami z Bagateli. Dla jednych tymi, które nie dały w mordę, dla innych tymi, które odważyły się ujawnić molestowanie w teatrze. O molestowaniu w Teatrze Bagatela piszą Małgorzata Skowrońskia i Aleksandra Gurgul w Wysokich Obcasach, dodatku do Gazety Wyborczej.
26-11-2019
Zatrute owoce #MeToo
#MeToo podsuwa wygodne uzasadnienie niepowodzeń. Teraz aktorki, recytatorki czy modelki uznać mogą, że ich porażka jest efektem niezgody na erotyczne awanse czy wręcz "molestowanie" bez względu na to, jak wyglądało to rzeczywiście - pisze Bronisław Wildstein w tygodniku Sieci.
25-11-2019
Byłam samotna, potrzebowałam pracy. Dyrektor wiedział, jak wybierać ofiary
- Nie sądziłyśmy, że nam ktokolwiek uwierzy. Nawet teraz, kiedy zaczynam o tym opowiadać, boję się, że usłyszę: Dlaczego kłamiesz? Dlaczego nic nie zrobiłaś? - mówi Alina Kamińska, jedna z aktorek, które oskarżyły Henryka Jacka S., dyrektora Teatru Bagatela o mobbing i molestowanie. Rozmowa Katarzyny Kachel w Dzienniku Polskim.
22-11-2019
#MeToo w polskim teatrze i co dalej?
- Czy czujemy ulgę? Nie. Ulgę poczujemy dopiero wtedy, gdy dyrektor zniknie ze stanowiska i będziemy mogły bezpiecznie wrócić do pracy - mówi Patrycja Babicka, pracownica krakowskiego Teatru Bagatela i jedna z dziewięciu kobiet, które oskarżają Henryka Jacka S. o mobbing i przemoc seksualną. W tej chwili pokrzywdzonych kobiet jest już szesnaście. I zgłaszają się kolejne pisze Iga Dzieciuchowicz w Tygodniku Angora.
21-11-2019
Kraków. Po skandalu w Bagateli miasto wprowadzi nowe antymobbingowe rozwiązania?
Prokuratura przesłuchuje poszkodowane, dyrektor Schoen przybywa na urlopie, a radni dyskutują nad antymobbingowymi regulacjami. Afery wokół Bagateli ciąg dalszy.
20-11-2019
Kraków. List otwarty środowiska teatralnego. Można się podpisać
Jako reprezentanci środowiska teatralnego stanowczo potępiamy wszelkie sytuacje noszące znamiona molestowania seksualnego i mobbingu w miejscu pracy - piszą twórcy, pracownicy i osoby związane ze Starym Teatrem w Krakowie.
20-11-2019
Kraków. Sąd przesłuchuje kobiety oskarżające dyrektora Bagateli
Krakowski sąd przesłuchuje w środę dwie kobiety, które oskarżają dyrektora Teatru Bagatela Henryka Jacka S. o molestowanie i mobbing - dowiedziała się PAP. Śledztwo w tej sprawie prowadzi krakowska prokuratura okręgowa.
20-11-2019
Warszawa. Wciąż nowe nazwiska pod Listem otwartym środowiska teatralnego ws. Teatru Bagatela
Ten list jest wyrazem solidarności z pracowniczkami teatru, które zdecydowały się zabrać głos w sprawie molestowań i mobbingu. Ten list nie jest osobistym rozrachunkiem. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność.
19-11-2019
#Metoo po krakowsku
Decyzja, by ujawnić molestowanie i mobbing, do którego miało przez lata dochodzić w teatrze, nie była łatwa. Powodów, które zamykały aktorkom usta, jest wiele. Typowo krakowski niepokój, "co ludzie sobie pomyślą", obawa, że spotkają się ze środowiskowym ostracyzmem, ale także lęk, że złamią sobie karierę i dostaną etykietkę aktorek konfliktowych i "niezatrudnialnych", przed którymi zamkną się wszystkie drzwi - pisze Maja Narbutt w tygodniku Sieci.
15-11-2019
Kobiety z Bagateli: Mamy dosyć upokorzeń i strachu
Przez lata znosiły obściskiwanie, dotykanie, przytulanie, lizanie po szyi, klepanie w pośladki, wciskanie języka do ucha. O tym, co je spotyka, w końcu powiedziały głośno. Machina procedur ruszyła, ale wolno, mało empatycznie, nie dając ofiarom szans na anonimowość - piszą Aleksander Gurgul i Małgorzata Skowrońska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
14-11-2019
Superbohaterki z Teatru Bagatela w Krakowie
Sprawa Teatru Bagatela jest absolutnie priorytetowa. Od jej rozwiązania zależy, w jaki sposób traktowane będą pracownice i pracownicy w sytuacjach molestowania i mobbingu. A także szerzej - czy będą mogli decydować o tym, jak wygląda kultura w Polsce. Czy będzie kulturą samoorganizacji i wsparcia, czy kulturą wyzysku i gwałtu - pisze Maja Staśko w Krytyce Politycznej.
14-11-2019
System się chwieje
Bunt kobiet w Bagateli to z pewnością nie ostatnia taka sprawa w polskim teatrze repertuarowym. Ma na to pewnie wpływ zmiana pokoleniowa - dla części młodych pracownic teatrów znoszenie poniżenia i milczenie są po prostu niewyobrażalne - pisze Witold Mrozek w Dwutygodniku.
13-11-2019
Kraków. Dyrektor S. na urlopie z zakazem wstępu do teatru
Renata Derejczyk oficjalnie przejęła obowiązki dyrektora Teatru Bagatela, oskarżanego o molestowanie i mobbing kobiet.
13-11-2019
Warszawa. Stanowisko redakcji Dialogu ws. Bagateli
12-11-2019
Kraków. Prokuratura przesłuchała pierwszą z kobiet oskarżających dyrektora Bagateli
We wtorek w krakowskiej prokuraturze przesłuchano pierwszą z kobiet, która oskarżyła dyrektora Teatru Bagatela Henryka Jacka S. o molestowanie i mobbing - dowiedziała się w PAP. Z zeznań kobiety wynika, że do nadużyć dochodziło od ok. 20 lat.
12-11-2019
Kraków. Zastępczyni dyrektora Teatru Bagatela oraz zespół zabierają głos
Nie nam oceniać, czy zarzuty ws. dyrektora są słuszne; poprosiliśmy go, aby na czas ich wyjaśnienia nie pełnił funkcji - poinformowała we wtorek c ds. literackich i organizacyjnych Teatru Bagatela w Krakowie Renata Derejczyk.
12-11-2019
Poznań. Aktorzy "28 dni" solidaryzują się z kobietami z Teatru Bagatela
Napis "Solidarni" pojawił się podczas premiery "28 dni" Olgi Szylajew, ułożyli go na scenie aktorzy Teatru Polskiego. - Ten spektakl jest manifestem przemocy wobec kobiety. Chcielibyśmy wykorzystać tę sytuację i wyrazić solidarność z pracowniczkami Teatru Bagatela - mówiła podczas premiery "28 dni" Kamila Siwińska, reżyserka przedstawienia.
12-11-2019
Maciej Konopiński, aktor Teatru Wybrzeże: "Nasze środowisko zachowuje się tak, jak księża"
- Przemocowość, przekraczanie granic intymności, nawet łamanie prawa w naszym środowisku nie ma płci ani orientacji seksualnej. Robią to mężczyźni i kobiety, heteroseksualni i homoseksualni, o ile tylko znajdują się wyżej w hierarchii - mówi Maciej Konopiński, aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku, który zaapelował o samooczyszczenie środowiska.
09-11-2019
Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela uda się na urlop
Oskarżony o molestowanie i mobbing Henryk Jacek S. złożył do magistratu wniosek o urlop, na który uda się od wtorku. O tymczasowe odsunięcie dyrektora od obowiązków apelował w piątek zespół Teatru Bagatela.
09-11-2019
Kraków. Prezydent Majchrowski tłumaczy, dlaczego ujawnił nazwiska ofiar molestowania w Teatrze Bagatela
Prezydent Krakowa musi się tłumaczyć, dlaczego udostępnił dyrektorowi Teatru Bagatela nazwiska kobiet, które oskarżają go o molestowanie i mobbing.
08-11-2019
Dziwny jest ten świat. Kompromitacja prezydenta
Od lat dziwiłem się, jak to możliwe, że w Bagateli rządzi wciąż ten sam dyrektor. Przecież każdy szef teatru (korporacji, klubu piłkarskiego etc.) w końcu się wypala i potrzeba świeżej krwi, by ruszyć na nowo energią zespołu - pisze Marek Kręskawiec w Dzienniku Polskim.
08-11-2019
Kraj. Komisje zakładowe OZZ Inicjatywa Pracownicza ws Teatru Bagatela
Oświadczenie komisji zakładowych OZZ Inicjatywa Pracownicza w związku z sytuacją w Teatrze Bagatela.
08-11-2019
Kraków. Kolejne oskarżenia o molestowanie. Poparcie dla pracownic Bagateli
Już 16 kobiet podpisało się pod oskarżeniami dyrektora teatru Bagatela o molestowanie i mobbing. To aktorki i pracownice teatrów z całej Polski, z miast, w których Henryk Jacek S. reżyserował spektakle.
08-11-2019
Kraków. Oświadczenie redakcji Didaskaliów
Redakcja "Didaskaliów. Gazety Teatralnej" wyraża solidarność z pracownicami Teatru Bagatela oraz kobietami z innych teatrów, które do nich dołączyły, oskarżającymi dyrektora Henryka Jacka S. o mobbing i molestowanie seksualne.
08-11-2019
Kraków. Oświadczenie w sprawie Bagateli
Jako osoby współtworzące krakowskie środowisko teatralne, praktycy i teoretycy teatru, pedagożki i pedagodzy, studentki i studenci chcemy okazać wsparcie i solidarność z Aktorkami i innymi Pracownicami Teatru Bagatela, które odważyły się przerwać milczenie i stanąć w obronie własnej godności.
08-11-2019
Kraków. Oświadczenie zespołu Teatru Bagatela
W związku z oskarżeniami, jakie pojawiły się pod adresem Dyrektora Henryka Jacka S., Teatr Bagatela znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.
08-11-2019
Kraków. Prezydent Majchrowski odwołał spotkanie z dyrektorem Bagateli
Do magistratu wpłynęło pismo od dyrektora Teatru Bagatela, oskarżanego przez pracownice o molestowanie. - Przesłaliśmy pismo prokuraturze. Teraz nie ma już powodu, aby spotykać się z dyrektorem S. - poinformowała rzeczniczka Jacka Majchrowskiego.
08-11-2019
Kraków. Realizatorzy "Żyda z Wesela" odpowiadają na pismo dyrektora
Dyrektor S. zaprasza ekipę realizującą w Teatrze Bagatela spektakl "Żyd z Wesela" na rozmowę. Twórcy odpowiadają: "Zgadzamy się na obecność na naszych próbach wicedyrektor Renaty Derejczyk".
08-11-2019
Kraków. Urlop czy zawieszenie dyrektora Bagateli
#Metoo w Bagateli. Oskarżany o molestowanie seksualne i mobbing dyrektor Bagateli ma od 8 listopada być na urlopie. Zapowiedział to na czwarkowym zebraniu z pracownikami. Na razie jednak ani miasto, ani administracja teatru nie mają potwierdzenia, że taki wniosek wpłynął.
08-11-2019
Prawnik kobiet oskarżających dyrektora Bagateli: "Mamy mocne dowody"
- Wydaje się, że akcja #MeToo w Bagateli otwiera puszkę Pandory. Zwróćmy bacznie uwagę na to, jaka będzie reakcja opinii publicznej. Za chwilę wyleje się na moje klientki fala hejtu internetowego - mówi mec. Wojciech Nartowski, który reprezentuje pracownice Teatru Bagatela.
08-11-2019
Szczecin. Współczesny solidarny z kobietami pracującymi w Teatrze Bagatela
Oświadczenie Zespołu Artystycznego Teatru Współczesnego w Szczecinie i twórców spektaklu "Kaspar Hauser" w związku z wydarzeniami w Teatrze Bagatela w Krakowie.
08-11-2019
Trupy z teatralnej szafy
Przez lata teatr Bagatela uchodził za wzór dobrego zarządzania i udanego pomysłu na funkcjonowanie w trudnym świecie kultury. Owszem, artystyczny Kraków tradycyjnie kręcił nosem na repertuar zbudowany przede wszystkim ze spektakli lekkich i zyskownych - pisze Michał Olszewski w Gazecie Wyborczej - Kraków.
08-11-2019
Warszawa. TR Warszawa: solidarność z pracownicami Teatru Bagatela
07-11-2019
Kraków. Dyrektor Bagateli odwołuje próbę ekipy, która wsparła kobiety oskarżające go o molestowanie
#metoo w Bagateli. Kobiety oskarżające Henryka Jacka S. o molestowanie wsparła m.in. ekipa realizująca w Bagateli spektakl "Żyd z Wesela". Zaraz po tym, jak twórcy przedstawienia wydali oświadczenie, ich kolejną próbę odwołano, kostiumografowi kazano zwrócić zaliczkę, a reżyserkę wezwano do gabinetu dyrektora.
07-11-2019
Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie molestowania i mobbingu w teatrze Bagatela. Sprawa dotyczy dyrektora Henryka Jacka S., który miał molestować pracownice swoje pracownice. Dyrektor ogłosił, że idzie na urlop. Nie wiadomo jeszcze na jak długo.
07-11-2019
Kraków. Kulisy pracy z dyrektorem Teatru Bagatela
Alina Kamińska, aktorka Teatru Bagatela, jako pierwsza pod nazwiskiem opowiedziała o pracy w krakowskim Teatrze Bagatela. Jej relacja jest wstrząsająca. - W moim przypadku było to całowanie w usta, język w uchu, dotykania, propozycje przyjścia do domu - opowiedziała w dziennikarzowi RMF FM.
07-11-2019
Kraków. Oświadczenie dyrektora Teatru Bagatela
Oświadczenie dyrektora Teatru Bagatela w związku z realizacją "Żyda z Wesela".
07-11-2019
Kraków. Po #metoo w Bagateli radna chce szkoleń i pyta o procedury antydyskryminacyjne
Jak działa system zgłaszania molestowania lub mobbingu w pracy? Czy we wszystkich miejskich jednostkach są regulaminy z klauzulą antydyskryminacyjną? Kto w Urzędzie Miasta Krakowa zajmuje się tymi, którzy zgłaszają nadużycia? Pyta o to w interpelacji radna Nina Gabryś i zapowiada stworzenie specjalnej uchwały.
07-11-2019
Relacje kobiet z teatru Bagatela. Mobbing i molestowanie
Kobiety, które oskarżają S., mówią o latach przemocy. - W ramach odreagowania i terapii powinniśmy zrobić sztukę "9 kobiet na 100-lecie teatru" [Bagatela obchodzi w tym roku 100. urodziny - przyp. red.]. Tyle że jest nas więcej - mówi jedna z kobiet, która oskarża dyrektora o molestowanie.
07-11-2019
Kraków. Aktorka Bagateli: byłyśmy w całkowitej zależności od dyrektora
- Byłyśmy w całkowitej zależności od dyrektora; ofiara molestowania ma natychmiast poczucie winy - mówiła podczas czwartkowego briefingu prasowego Alina Kamińska, jedna z grupy kobiet, które zarzucają dyrektorowi Teatru Bagatela Henrykowi Jackowi Schoenowi molestowanie.
07-11-2019
Kraków. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. molestowania w Teatrze Bagatela
Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo ws. molestowania, którego miał się dopuszczać dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek S. - dowiedziała się PAP. O nadużycia oskarżyło go grupa kobiet, które o sprawie zawiadomiły prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.
06-11-2019
Kraków. Dyrektor Bagateli odpowiada na oskarżenia o molestowanie
Dyrektor Bagateli Henryk Jacek S. zaprzecza, jakoby dopuszczał się molestowania seksualnego wobec kobiet pracujących w placówce. - Nigdy nie molestowałem seksualnie pracownic ani kobiet współpracujących z Teatrem, a także nie dopuszczałem się mobbingu - napisał w oświadczeniu.
06-11-2019
Kraków. Dziewięć aktorek oskarża dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie i mobbing
To lata upokorzeń. Ale wreszcie odważyłyśmy się powiedzieć o tym głośno - mówią aktorki krakowskiego Teatru Bagatela. Oskarżają dyrektora S. o molestowanie i mobbing. Zawiadomiły też prezydenta Jacka Majchrowskiego, a ten uznał zarzuty kobiet za poważne i zgłosił sprawę do prokuratury.
06-11-2019
Kraków. Oświadczenie realizatorów spektaklu "Żyd z "Wesela" w Teatrze Bagatela
06-11-2019
Kraków. Prezydent Majchrowski chce zawieszenia dyrektora S.
Prezydent Jacek Majchrowski wysłał do prokuratury pismo, w którym prosi o zawieszenie Henryka S. w funkcji dyrektora Bagateli. Sprawę molestowania i mobbingowania pracownic ma na wniosek magistratu zbadać też Państwowa Inspekcja Pracy. "Stanowczo zaprzeczam zarzutom" - napisał dyrektor w oświadczeniu.