Lato 2019 w teatrze

25-04-2019
05-09-2019
Podkarpackie. Opera i operetka w dworku Konopnickiej
Muzyka operowa i operetkowa będą dominowały podczas 15. Festiwalu "Żarnowiec 2019". Na dziedzińcu dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu k. Krosna pokazany zostanie m.in. "Rigoletto" Giuseppe Verdiego.
30-08-2019
Katowice. Spektakle z perspektywy leżaków
Libero Katowice przedłuża wakacyjny relaks w mieście i kontynuuje "Lato na Placu do Radości". Aż do końca września, w tygodniu i w weekendy, mieszkańcy miasta mogą korzystać z przygotowanych przez kompleks atrakcji. Wśród nich m.in. Bulodrom, czyli tor do gry w bule, spektakle Teatru Pijana Sypialnia, weekend francuski i alternatywne targi mody, kosmetyków i designu Niech Żyją Dziewczyny.
28-08-2019
Szczecin. Pokaz na zakończenie wakacyjnych warsztatów
Żywe obrazy to pokaz w Ogrodzie Różanym na zakończenie warsztatów teatralnych, które odbywały się przez całe wakacje. Impreza odbędzie się w niedzielę, o godzinie 13.
27-08-2019
Chochół. "Majnegóry" premiera w ramach VI Mazurskich Wędrówek Teatralnych
Przedstawienia w Stodole "Chochół"- w leśnym zakątku opodal wsi Świętajno na Mazurach - stały się, na przestrzeni lat, "czasoprzestrzennym wehikułem" unoszącym widzów nad polami historii i kultury - przede wszystkim jednak nad tymi z mazurskim pejzażem w tle.
27-08-2019
Pruszcz Gdański. Koniec sezonu na Scenie Letniej
Szanowni Państwo, drodzy widzowie, zakończył się 11. sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim.
27-08-2019
Wrocław. Wrocławski Teatr Plenerowy - zmiana 1 września
Serdecznie zapraszamy na ostatnie już w tym roku spotkanie z Wrocławskim Teatrem Plenerowym.1 września zagramy w okolicach Górki Skarbowców w Parku Grabiszyńskim - informują organizatorzy
26-08-2019
Olsztyn. Festiwal teatrów ulicznych i tłumy dzieci
Na placach w centrum miasta bądź starówce można było podziwiać umiejętności formacji, które przyjechały na Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych.
23-08-2019
Kielce. Finał Festiwalu Hurra! Art! O strachu i nie tylko
Finałowy weekend organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora 'Kubuś' festiwalu Hurra! Art!
23-08-2019
Poznań. Ostatnie pokazy w ramach Teatru Na Wolnym
To już ostatnie wieczory w ramach letniego cyklu Teatr Na Wolnym. Ale nie koniec emocji. W programie znakomite przedstawienie dla dzieci i spektakle w gwiazdorskiej obsadzie.
22-08-2019
Olsztyn. Festiwal Teatrów Ulicznych
Teatry uliczne ponownie ożywią olsztyńskie plenery! Od akcji ulicznych po monumentalne widowiska plenerowe. Od 22 sierpnia sztuka ulicy w zasięgu wszystkich zmysłów. Taniec, muzyka, performance, sztuka cyrkowa i teatr. Oryginalność, odwaga i twórcze refleksje.
22-08-2019
Poznań. Teatr #NaWolnym: Kto zagra ostatnie spektakle?
Wakacyjny cykl #Na Wolnym powoli dobiega końca. W ciągu najbliższych dni, na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, będzie można zobaczyć pięć spektakli - "Pomoc domowa". "Pamięć wody", "Chodź na słówko 2". "Szekspir Forever!" oraz "Kwartet".
22-08-2019
Warszawa. Pokaz finałowy projektu Teatralna Karuzela
31 sierpnia o godz. 13.00 w Teatrze Rampa odbędzie się minispektakl "Byle do dzwonka" przygotowany przez dzieci i młodzież w projekcie Teatralna Karuzela.
21-08-2019
Wałbrzych. Trwa święto kameralistyki
Koncertem inauguracyjnym rozpoczął się XVI Festiwal Ensemble im. Księżnej Daisy, który potrwa do 26 sierpnia. Studenci i absolwenci szkół artystycznych będą pracować ze wspaniałymi artystami nad interpretacjami utworów muzycznych i teatralnych. Efekty zobaczymy podczas pokazów w Książu i Starej Kopalni.
20-08-2019
Bydgoszcz. III Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek "Pozytywka"
Podczas Festiwalu Pozytywka odbędzie się ponad 30 baśniowych wydarzeń na terenie całego miasta. Bydgoszcz ugości artystów z Polski, Słowacji, Litwy, Białorusi oraz Niemiec. Jak co roku, nie zabraknie spektakularnych widowisk, spotkań z wędrownymi bajarzami, spektakli teatralnych w najróżniejszych formach, wydarzeń performatywnych, warsztatów oraz koncertów.
20-08-2019
Olsztyn. Piotr Machalica i Festiwal Teatrów Ulicznych
Widzów podczas Olsztyńskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych czeka nie tylko teatr i sztuka cyrkowa, ale także taniec, muzyka oraz performance.
20-08-2019
Poznań. Licho wcale nie śpi
CK Zamek zaprasza na kolejny spektakl dla dzieci w ramach letniego projektu "Zamkowe lato dla dzieci". Tym razem w jego wnętrzach wystąpi krakowski Teatr Uszyty, który zaprasza maluchy na przedstawienie "Licho nie śpi". Sztuka jest inspirowana książką "Licho i inni" autorstwa Agnieszki Taborskiej.
20-08-2019
Poznań. Teatr #NaWolnym: Co w najbliższych dniach?
Cykl Teatr #NaWolnym trwa. W najbliższych dniach na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania będzie można zobaczyć wiele interesujących spektakli. W jednym z nich wystąpi popularna aktorka Krystyna Janda.
20-08-2019
Zielona Góra. "4 tony podłogi" w amfiteatrze
W czwartek w amfiteatrze kolejna odsłona cyklu "Znani na wesoło i nieco poważniej". Wystąpi Paweł Burczyk w komedii o życiu w Warszawie. Wyjawi też całą prawdę o... kobietach.
19-08-2019
Poznań. Jak brzmi Kraina Olimpia?
Skoro jest bajka - warto jej posłuchać. Scena Robocza proponuje dzieciom wspólną pracę nad słuchowiskiem, której towarzyszyć będą warsztaty z słuchania.
17-08-2019
Poznań. Teatr na Wolnym. Popis Jana Peszka
Sierpniowy cykl Teatr na Wolnym to gwiazdy, spektakle dla dzieci i przedstawienia teatrów z innych miast. W piątkowy wieczór gwiazdą monodramu "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego" był Jan Peszek, a już we wtorek Krystyna Janda wystąpi w "Maria Callas. Master Class".
16-08-2019
Jelenia Góra. Koncert "Od musicalu do operetki, od opery do romansu"
W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze zaprasza na popołudniowy, od godziny 16.00, koncert w Muszli Koncertowej w cieplickim Parku Zdrojowym.
16-08-2019
Ostróda. Komedia francuska w doborowej obsadzie
"Nerwica natręctw" - sztuka autorstwa Laurenta Baffie to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach.
16-08-2019
Poznań. Callas według Jandy, Seweryn z Szekspirem
Sierpniowy cykl Teatr na Wolnym już od soboty. Będą gwiazdy, spektakle dla dzieci i przedstawienia teatrów z innych miast.
16-08-2019
Wrocław. Sierpień z Komedią
Od ośmiu lat, gdy instytucje kultury odpoczywają podczas wakacji, Wrocławski Teatr Komedia zaprasza na sierpniowe spektakle.
16-08-2019
Poznań. Festiwal na Wolnym Powietrzu
Plenerowy festiwal teatralny Na Wolnym Powietrzu powraca z drugą edycją. Spektakle będziemy oglądać od soboty do poniedziałku. Za darmo.
14-08-2019
Horyniec Zdrój. Bogaty program Artfestiwalu
W tym roku odbywa się w Horyńcu już trzecia edycja Artfestiwalu. Będzie można też zobaczyć spektakl miejscowej grupy teatralnej "Teatr Bez Nazwy", która wykonana spektakl na podstawie książki Rudyarda Kiplinga "Dlaczego zwierzęta są, jakie są".
14-08-2019
Łódź. Eric Andersen i Arti Grabowski reinterpretują neoawangardę na Festiwalu Retroperspektywy
Podczas Festiwalu Retroperspektywy Eric Andersen wraz z artystą i performerem dr. Artim Grabowskim 24 sierpnia zaangażują widzów do współtworzenie spektaklu "Fluxus na 10 rąk, 10 nóg i 10 głów". Tego samego dnia odbędzie się otwarte spotkanie z Andersenem.
14-08-2019
Świnoujście. 49. Festiwal Fama
Fama już po raz czterdziesty dziewiąty. I to nie jest tak, że Festiwal "żywi się" nazwiskami wielkich artystów, którzy tu debiutowali przed dekadami. Fama "żywi się" nazwiskami artystów, którzy tu obecnie się prezentują i robią imponujące kariery.
14-08-2019
Poznań. W ten weekend Festiwal Na Wolnym Powietrzu
Teatr Biuro Podróży zaprasza na drugą edycję plenerowego, teatralnego Festiwalu Na Wolnym Powietrzu. W jego ramach przez cały weekend będą odbywać się bezpłatne spektakle, które mają być prawdziwą "przyjemnością dla oka i duszy".
13-08-2019
Bydgoszcz. Cztery baśniowe dni z Pozytywką
Trzeci Magiczny Festiwal Baśni i Bajek Pozytywka w Bydgoszczy odbędzie się 28 sierpnia -1 września. Podczas tych 4 dni na dzieci małe i duże czekać będzie ponad 30 baśniowych, darmowych wydarzeń i artyści z całego świata.
13-08-2019
Poznań. Wakacyjne spektakle #NaWolnym również dla najmłodszych
W te wakacje młodzi poznaniacy mogą obejrzeć wiele wesołych i ciekawych spektakli, które odbędywają się w ramach cyklu #NaWolnym.
12-08-2019
Kozłówka. "Straszny dwór" w wyjątkowej scenerii
Dziedziniec Pałacu Zamoyskich w Kozłówce będzie scenerią czwartkowego pokazu "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki. Plenerowe wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Opera na prowincji". Wstęp wolny.
12-08-2019
Kraków. Wakacyjne zwiedzanie Teatru im. Słowackiego
Drzwi teatru w okresie wakacyjnym pozostają otwarte! Zapraszamy do zwiedzania gmachu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przy pl. Św. Ducha 1 - czytamy na stronie teatru.
12-08-2019
Toruń. Niedźwiedź i Masza na scenie
Przerwa urlopowa w teatrach powoli dobiega końca. Od 20 do 22 sierpnia w Baju Pomorskim najmłodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć przedstawienie na podstawie rosyjskiej baśni.
10-08-2019
Kraków. Najciekawsze darmowe wydarzenia kulturalne
Muzyka, teatr i film znajdą się wśród wydarzeń kulturalnych tego weekendu.
10-08-2019
Warszawa. Artystyczny sierpień w Arkadach Kubickiego
Na Zamku Królewskim w Warszawie trwa 10 edycja festiwalu Królewskie Arkady Sztuki.
09-08-2019
Katowice. Wałbrzyski teatr w Letnim Ogrodzie Teatralnym
Dwóch aktorów i lalka. "Dzień osiemdziesiąty piąty" Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha to wcale nie jest propozycja LOT-u dla dzieci, ale dla dorosłych. I o trudniejszej tematyce niż zwykle.
09-08-2019
Kielce. W Kubusiu rusza Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!
W ramach V Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! w sobotę 10 sierpnia zostaną zaprezentowane dwa spektakle - "Księżycowo"oraz "Mała sprzeczka".
09-08-2019
Kraj. 9 innych festiwali w sierpniu, których nie możesz przegapić
Teatr dokumentalny w Sopocie, wszystkie odcienie rocka w Cieszynie, spotkania z pisarkami i pisarzami w Miedziance. Na te festiwale wybieramy się w sierpniu.
09-08-2019
Pomorskie. "O smoku i Królu leniuchu" w Głobinie
W sobotę o godz. 11 w Głobinie będzie można zobaczyć spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Bajlandia z Warszawy.
08-08-2019
Kielce. Trzy weekendy pełne festiwalowych atrakcji
Pod hasłem "Otwórzmy marzenia" odbywać się będzie w Kielcach tegoroczna, piąta już edycja Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "Hurra! Art".
08-08-2019
Lublin. Kulturalne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
Tegoroczny Centralny Plac Zabaw rozkręcił się już na dobre. Weekendowe koncerty i codzienne warsztaty umiejętności cieszą się dużym zainteresowaniem. Przed nami kolejny tydzień atrakcji na placu przed Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12).
08-08-2019
Warszawa. Teatr w plenerze: na leżakach, w parku, na barce
Latem, kiedy w teatrach trwa wakacyjna przerwa, do gry wkraczają sezonowe przedstawienia w plenerze: na ulicy, na plaży, nad Wisłą, w parku albo na placu zabaw.
08-08-2019
Warszawa. Teatralne Last Minute na "Wąsy" do Och-Teatru
Na czas wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr proponują swoim Widzom nową zabawę. Teatralne Last Minute to gra pozwalająca na zakup biletów w cenie 40 zł na spektakle obu teatrów z letniego repertuaru.
08-08-2019
Świdnik. Machina Teatralna ruszy 16 sierpnia
To już trzynasta edycja wyjątkowego święta teatralnego w Świdniku. W dniach 16-18 sierpnia na Placu Konstytucji 3 Maja pojawią się teatry z całej Polski, m.in. Teatr ArtDance, Locomatora Artistic Group oraz Teatr Los Fuegos Lightshow.
07-08-2019
Gdańsk. Polsko-chińskie warsztaty taneczne "Silkroad Expression"
Kończy się druga edycja letnich warsztatów tanecznych "Silkroad Expression" 2019. Spotkania uczniów i nauczycieli szkół tanecznych z Polski oraz Chin rozpoczęły się 29 lipca, a zakończą się pokazami w środę, 7 sierpnia, podczas gali finałowej o godz. 16.
07-08-2019
Solniki. Osobliwości na leśnej polanie
W nadzwyczajnie pięknych okolicznościach przyrody, w leśnej stodole w dniach 10-16 sierpnia dziać się będą rzeczy niezwykłe. Tego wydarzenia lepiej nie przegapić. W Solnikach 44 za kilka dni zaczyna się LasFest - II Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Lesie.
07-08-2019
Sosnowiec. Czytanie plenerowe dla dzieci
Jeszcze dwa sierpniowe sobotnie przedpołudnia upłyną dzieciom w leniwej i sympatycznej atmosferze w otoczeniu urokliwego Dziedzińca Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.
07-08-2019
Żary. Wielkie święto teatru
Od poniedziałku w Żarach trwają 28. Plenerowe Spotkania ze Sztuką ŻArt. Rozpoczęto je otwarciem Międzynarodowego Pleneru Malarstwa w Żarskim Domu Kultury.
06-08-2019
Mazowieckie. Karawana w Bieżuniu
Bieżuń to kolejny przystanek na tegorocznej trasie Karawany, Wędrującego Festiwalu Sztuki i Animacji - projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury.
06-08-2019
Mazowieckie. Teatralnie w Bielsku. Wędrujący festiwal
W sobotę, 10 sierpnia do Bielska zawita "Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji". To wakacyjny projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury. W programie przedstawienia dla najmłodszych i starszych, zabawy, gry, animacje, konkursy.
06-08-2019
Wrocław. Sierpniowe potańcówki w Capitolu
Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na wakacyjne potańcówki w trzy kolejne soboty: 10 sierpnia zaśpiewa Magdalena Śniadecka, 17 sierpnia - Elżbieta Kłosińska, a 24 sierpnia - Artur Caturian.
05-08-2019
Białystok. Prapremiera w Zmianie Klimatu
"Kukułka. Fikcyjny dokument" to najnowsza propozycja białostockiej Grupy Coincidentia przygotowana wspólnie z twórcami teatru z Niemiec.
05-08-2019
Chorzów. Trwa Chorzowski Ogród Teatralny
W planie spektakle dla dorosłych, ale także małe ChTO dla dzieci.
05-08-2019
Gdynia. Premiera spektaklu "Próby Józefa K."
Teatr Gdynia Główna oraz Gdynia zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Pociąg dla miasta - stacja Obrzeża". Potrwa on od 5 do 10 sierpnia. W ramach festiwalu odbędzie się premiera spektaklu "Próby Józefa K.".
05-08-2019
Kraków. Walka o prawa na Bulwar[t]cie
Czasami o własne prawa trzeba walczyć: o prawo do wolności, do równego traktowania, do rozwoju własnego talentu, wreszcie o prawo dostępu do leczenia. W tym tygodniu na Bulwar[t]cie sztuki ważne społecznie tematy i spotkania.
05-08-2019
Kraków. Warsztaty z Aleksandrą Osowicz
Pracownia Kuratorska oraz Fundacja Performat na warsztaty choreograficzne z Aleksandrą Osowicz, które odbędą się w ramach projektu Biopolis.
05-08-2019
Krynica Zdrój. Opera i operetka na festiwalu
Wieczór poświęcony Moniuszce i muzyczna podróż wprost do Buenos Aires - to tylko niektóre z propozycji Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy, który rozpoczyna się 10 sierpnia.
05-08-2019
Gdynia. Spektakle "pod chmurką"
Dziś rusza 5. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego: Pociąg do Miasta - Stacja Obrzeża, organizowanego przez Teatr Gdynia Główna.
02-08-2019
Chorzów. Bajki z muzyką
Kolejny piątek Chorzowskiego Teatru Ogrodowego to aż dwa spektakle w Sztygarce. A w sobotę w skansenie dzieci zobaczą bajkę.
02-08-2019
Gdynia. Teatr pod chmurką w różnych dzielnicach
Lato to idealny czas na imprezy w plenerze. Po raz piąty w Gdyni zobaczymy "pod chmurką" spektakle teatralne, które w ogólnopolskiej tym razem edycji Festiwalu Pociąg do Miasta (odbywającego się w dniach 5-10 sierpnia), zagoszczą w różnych gdyńskich dzielnicach - od Karwin przez Orłowo, Śródmieście i Obłuże po Babie Doły.
02-08-2019
Kazimierz Dolny. "Światło i mrok" Mądzika
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zaprasza na wystawę pt. "Światło i mrok. Leszek Mądzik. 50 lat sceny plastycznej KUL".
02-08-2019
Kraków. Rusza Fair Play Dance Camp
Wkrótce Kraków zamieni się w europejską stolicę tańca. 4 sierpnia rusza Fair Play Dance Camp - największy w Europie edukacyjny festiwal taneczny. Wśród instruktorów m.in. tancerze, którzy współpracowali z Beyonce i Justinem Bieberem.
02-08-2019
Poznań. Teatr #Na Wolnym
Krystyna Janda, Jan Peszek, Andrzej Seweryn - czy można wyobrazić sobie lepsze aktorskie trio na jednej scenie? Takie rzeczy tylko w sierpniu na dziedzińcu Urzędu Miasta.
02-08-2019
Rudka. Teatr w pięknych okolicznościach przyrody
To już 12 edycja niezwykłego festiwalu w małej wsi Rudka położonej w malowniczej dolinie Uherki w gminie Ruda-Huta. Wyżyna Teatralna 2019 od czwartku do niedzieli.
02-08-2019
Solniki. LasFest 2019
Od 10 do 16 sierpnia leśna scena Siedliska Kultury Solniki 44, prowadzona przez twórców teatralnej Grupy Coincidentia, gościć będzie spektakle, koncerty, prace w toku artystów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Izraela.
02-08-2019
Warszawa. Teatralne Last Minute na "Mayday 2" w Och-Teatrze
Na czas wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr proponują swoim Widzom nową zabawę. "Teatralne Last Minute" to gra pozwalająca na zakup biletów w cenie 40 zł na spektakle obu teatrów z letniego repertuaru. I - jak to z last minute bywa - może być nieprzewidywalnie.
02-08-2019
Wrocław. Teatr w plenerze
Sceną jest trawnik, kopułą teatru - niebo, widownia zasiada na kocach, leżakach, parkowych ławkach - tak wygląda Wrocławski Teatr Plenerowy.
01-08-2019
Juszkowo-Marzęcino. III Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych
Trzecia edycja Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza "Fotel" odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie oraz w Marzęcinie (24-25 sierpnia). Jest to jedyne tego typu przedsięwzięcie artystyczne w Polsce, skupiające się na szerokiej ofercie wędrownych zespołów teatru lalki.
01-08-2019
Poznań. Wkrótce II Festiwal na Wolnym Powietrzu
W dniach 17-19 sierpnia odbędzie się II Festiwal Na Wolnym Powietrzu, organizowany przez Teatr Biuro Podróży w Poznaniu.
31-07-2019
Białystok. Spektakl w środku wakacji zagra polsko-niemiecki zespół
Najpierw znajdują zepsuty zegar z kukułką, potem zakopane łóżko. Szperają na strychach, wertują zapiski, szukają, szukają. Nie tylko przeszłości. Co z tego podążania po nitce do kłębka wyniknie? W tajemnicze rewiry zaprasza polsko-niemiecki zespół: Grupa Coincidentia, Wilde&Vogel, Lehmann&Wenzel. Choć środek wakacji - zagrają 6-7 sierpnia, o godz. 20 w białostockiej Zmianie Klimatu.
31-07-2019
Drezdenko. Letnie Spotkania Kameralne: Moniuszko i piękne głosy
Kolejny koncert Letnich Spotkań Kameralnych zabrzmi 1 sierpnia 2019 r. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku. Wystąpią Joanna Talarkiewicz, Michał Janicki i towarzyszący przy fortepianie Jakub Tuszyński.
31-07-2019
Kołobrzeg. Przygody biedronki Ilonki
Regionalne Centrum Kultury zaprasza na Bajeczną Fiestę dla najmłodszych.
30-07-2019
Lublin. Opera "Straszny Dwór" w kościele pw. Świętej Rodziny
W ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby będzie można posłuchać kompozycji z opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki. Koncert w wykonaniu solistów Opery Narodowej i Teatru Wielkiego w Łodzi odbędzie się 31 lipca o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny.
30-07-2019
Łódź. Premiera Chorei na Festiwal Retroperspektywy
Teatr Chorea przygotowuje premierę na Retroperspektywy 2019. 23 sierpnia o g. 19.00 na Scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki zobaczymy spektakl "ja, bóg".
30-07-2019
Warszawa. Sierpień w Och-Teatrze
Rozpoczyna się drugi miesiąc wakacyjnej, intensywnej pracy Och-Teatru.
30-07-2019
Żary. Ż'Art 28 Międzynarodowe Plenerowe Spotkania ze Sztuką
Żarski Dom Kultury przygotował spotkanie ze sztuką. Nie abraknie wśród nich spektakli, warsztatów i koncertów. Impreza ropzoznie się 8 sierpnia.
30-07-2019
Wrocław. Teatr plenerowy w sierpniu
4 sierpnia rusza wakacyjny projekt "Wrocławski Teatr Plenerowy", w ramach którego prezentowane będą spektakle o lżejszej formule.
29-07-2019
Chorzów. Weekend z Chorzowskim Teatrem Ogrodowym
2 i 3 sierpnia w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego będzie okazja zobaczyć spektakle Teatru Badów: "Siódemka" i "Przygody Pędrka Wyrzutka" oraz "Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata" Teatru Gry i Ludzie.
29-07-2019
Kazimierz Dolny. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
- Cieszcie się państwo tym programem, festiwalem, bo on jest tworzony dla was przez ludzi, którzy wkładają w to serce, pasję, czas - powiedziała Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi na konferencji prasowej otwierającej tegoroczną, 13. już edycję festiwalu.
29-07-2019
Kolonowskie. Miniatury teatralne Fundacji - ależ Gustawie!
Od połowy lipca Fundacja - ależ Gustawie! realizuje wyjątkowe wydarzenie. W ramach zadania pn. "Tu mieszkam, tu tworzę" zostały przeprowadzone wywiady z seniorami, mieszkańcami gminy Kolonowskie.
29-07-2019
Opole. Kampania wakacyjna Teatru Kochanowskiego
Teatr nie może milczeć, także latem powinien być aktywny i widoczny. Nie gramy, nie znaczy to jednak, że nie działamy, nie oddziałujemy i nie mamy nic do powiedzenia.
29-07-2019
Podlaskie. Teatralny Festiwal Wertep odwiedza wsie i miasteczka
Zapierające dech w piersiach akrobacje oraz spektakle z morałami, ukazujące to. co drzemie w duszy człowieka można podziwiać podczas Festiwalu teatralnego Wertep, odwiedzającego podlaskie wsie i miasteczka.
29-07-2019
TV. Premiera programu "Gwiazdy na wyjeździe"
31 lipca w stacji telewizyjnej Active Family odbędzie się premiera programu "Gwiazdy na wyjeździe" z udziałem aktorów warszawskiego Teatru Capitol.
26-07-2019
Gorzów Wlkp. Scena Letnia: Słowik, ławeczka i mocne serca bicie
To już ostatni weekend z wakacyjną Sceną Letnią w Teatrze im. J. Osterwy. Będzie baśń Andersena, będzie słynna "Ławeczka", a na niedzielny finał przeboje niezapomnianego Andrzeja Zauchy.
26-07-2019
Łódź. "Kontrabasista", "Pomoc domowa" i "Tango Łódź"
Jakie spektakle można w Łodzi zobaczyć w wakacje? W Domu Literatury trwa Przegląd Małych Form Teatralnych Letnia Scena. W każdą wakacyjną środę (z wyjątkiem 14 sierpnia) przy ul. Roosevelta 17 można oglądać zakwalifikowane do konkursu kameralne spektakle, głównie monodramy.
26-07-2019
Warszawa. Spektakl tańca o Poli Nireńskiej
"Druga natura", czyli przedstawienie choreograficzne Agaty Siniarskiej i Karoliny Grzywnowicz poświęcone wybitnej polskiej tancerce Poli Nireńskiej zobaczymy w niedzielę w Teatrze Studio w ramach cyklu "Terytoria choreografii".
26-07-2019
Warszawa. Spektakle w plenerze i nie tylko
Teatr Polonia i Och Teatr - sceny prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz Kultury - jak co roku grają przez całe wakacje w swoich siedzibach, ale też w plenerze.
26-07-2019
Warszawa. Teatralne Last Minute do Teatru Polonia
Na czas wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr proponują swoim Widzom nową zabawę. Teatralne Last Minute to gra pozwalająca na zakup biletów w cenie 40 zł na spektakle obu teatrów z letniego repertuaru.
25-07-2019
Ciężkowice. Teatralne wakacje
W Ciężkowicach realizowany jest projekt "Wakacje w teatrze", w którym biorą udział dzieci z podtarnowskiej gminy. Celem przedsięwzięcia jest napisanie scenariusza oraz przygotowanie pod okiem instruktora własnego przedstawienia teatralnego, którego premierę zaplanowano na koniec lipca.
25-07-2019
Sokołowsko. Rusza 9. Festiwal Sztuk Efemerycznych "Konteksty"
9. Festiwalowi Sztuk Efemerycznych "Konteksty" pod hasłem "Wszystko już było?" przyświecać będzie myśl: zdobywajmy wiedzę, uczmy szacunku dla tego, co "już było" i szukajmy "innego" - podała PAP dyrektor ds. komunikacji Edyta Bach.
25-07-2019
Warszawa. Słuchowisko wizualne Komuny// Warszawa
Komuna// Warszawa zaprasza na dwa wydarzenia specjalne w ramach obchodów pierwszego miesiąca działania Radia Kapitał.
25-07-2019
Warszawa. Nowy cykl Teatru Studio "Fotokoncerty" na Placu Defilad
Pierwszy fotokoncert został przygotowany przez Rafała Milacha, współzałożyciela kolektywu Sputnik Photos i członka Magnum Photos. Towarzyszyć mu będzie muzyka, którą skomponował Łukasz Dziedzic. Początek na Placu Defilad - w sobotę o godz. 21.
23-07-2019
Gdańsk-Gdynia. Festiwal Szekspirowski inaczej
W piątek 26 lipca rusza 23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego. Tym razem impreza odbędzie się na terenie Gdańska i Gdyni, goszcząc m.in. w Centrum św. Jana, Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku czy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Oprócz cieszących się dużym zainteresowaniem spektakli Nurtu Głównego skorzystać można z wielu innych atrakcji - za uczestnictwo w niektórych wydarzeniach zapłacimy 10-25 zł, udział w innych jest bezpłatny.
23-07-2019
Kraj. Autobus z artystami ulicznymi wkrótce wyruszy w trasę
XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus odbędzie się w Krotoszynie (23-25.08), we Wrocławiu (27-28.08) oraz w Zielonej Górze (30-31.08.2019).
23-07-2019
Łódź. Bałkańskie rytmy w Parku Źródliska
W najbliższą niedzielę w altanie w Parku Źródliska pojawi się orkiestra bałkańska "Urwani z Wesela".
23-07-2019
Poznań. "Morze Ciche" z Zabrza w CK Zamek
CK Zamek zaprasza na kolejny wakacyjny spektakl w ramach cykli "Zamkowe lato dla dzieci" i "Teatr na duży wymiar". Teatr Nowy z Zabrza zaprezentuje wyjątkową sztukę "Morze Ciche" w języku migowym, adresowaną nie tylko do niesłyszących dzieci.
23-07-2019
Warszawa. Rusza nowy cykl na Placu Defilad
Od 27 lipca do 24 sierpnia Studio Teatrgaleria zaprasza na Fotokoncerty, nowy cykl na wielkoformatowym ekranie, na głównej płycie Placu Defilad.
23-07-2019
Warszawa. Spektakl pod chmurką
Dziś fani teatru na leżakach mogą się spotkać, aby obejrzeć spektakl pt. "Sztuczki".
23-07-2019
Warszawa. Wystawa performatywna "Na minutę przed. Entropia"
Było już po wszystkich ostrzeżeniach i mrok ogarnął całą ziemię. Zostaliśmy sami. Pośród artefaktów, wspomnień i emocji czyha ona. Entropia. Czy można z nią wygrać? Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na finał swojej najnowszej produkcji "Na minutę przed. 3 proste ostrzeżenia".
22-07-2019
Łódź. Teatr Muzyczny nie śpi w wakacje
Pomimo wakacyjnej przerwy Teatr Muzyczny w Łodzi nie zwalnia tempa. Ruszają przygotowania do wrześniowej premiery "Człowieka, który tańczył tango" w reżyserii Artura Żymełki.
22-07-2019
Sokołowsko. Program Festiwalu Sztuk Efemerycznych
Program Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych "Konteksty" w tym roku przedstawia się imponująco. Skupi wielu wspaniałych artystów, w tym m.in. Natalię LL, Izabelę Gustowską, Alastaira MacLennana, Andreę Saemann, Jozefa Robakowskiego i wielu innych.
19-07-2019
Gorzów. Wlkp. Scena Letnia, Osiecka, operetka i Różowy Kapturek
Kolejny weekend ze Sceną Letnią i kolejna propozycja na kulturalne wakacje. Tym razem w letnie wieczory posłuchamy piosenek Agnieszki Osieckiej i nieśmiertelnych hitów z "Księżniczki czardasza".
19-07-2019
Lublin. Piknik teatralny na Czechowie
To już kolejne spotkanie w ramach pikników teatralnych. Tym razem masa atrakcji czeka na mieszkańców Czechowa.
19-07-2019
Łódź. Wakacje w teatrze
Łódź nie jest w wakacje teatralną pustynią. W lipcu i sierpniu spektakle oglądać można w plenerze, a także na scenie Domu Literatury. Na urlopy nie wyjechała jeszcze ekipa Teatru Powszechnego.
19-07-2019
Rabka-Zdrój. Operetkowa petarda przebojów
W niedzielę 21.07 o godz. 19 w rabczańskim amfiteatrze odbędzie się niezwykły wieczór z operetką i musicalem.
19-07-2019
Warszawa. Mozart jak zwykle zachwycił
W pierwszą sobotę lipca operową Galą Finałową w warszawskim Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana zakończył się XXIX Festiwal Mozartowski.
18-07-2019
Sokołowsko. Festiwal Sztuk Efemerycznych
W tegorocznym programie Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych znajdą się działania perfomatywne, realizacje dźwiękowe, instalacje, interwencje w przestrzeni publicznej, otwarta scena dla młodych twórców, projekcje filmowe, dyskusje, prezentacje i wystawy. Konteksty w tym roku odbędą się w dniach 25-29 lipca.
18-07-2019
Warszawa. Teatralne Last Minute do Teatru Polonia i Och-Teatru
Na czas wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr proponują swoim Widzom nową zabawę. Teatralne Last Minute to gra pozwalająca na zakup biletów w cenie 40 zł na spektakle obu teatrów z letniego repertuaru.
16-07-2019
Gdynia. Festiwal "Pociąg do Miasta" w sierpniu
Teatr Gdynia Główna oraz Miasto Gdynia zapraszają w dniach 5-10 sierpnia na V Ogólnopolski Festiwal "Pociąg do Miasta" - Stacja Obrzeża. Jubileuszowa edycja festiwalu wychodzi z centrum i swoim działaniem obejmuje całą Gdynię.
16-07-2019
Lublin. Bawili się na pikniku teatralnym
Dzieci mogły nie tylko się bawić, ale także oglądać spektakle teatralne przygotowane specjalnie dla nich. Druga odsłona dzielnicowego pikniku teatralnego już za nami. Tym razem Centrum Kultury w Lublinie zaprosiło najmłodszych i ich rodziców do wąwozu na LSM.
16-07-2019
Zakopane. Trwa Zakopiańskie Lato Teatralne
Zakopiańskie Lato Teatralne stało się nieodłącznym elementem wakacji pod Tatrami. Program przygotowany przez krakowski Teatr Vis a Vis nawiązuje do Zakopanego z czasów dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to miejscowość była kulturalną i towarzyską stolicą Polski oraz miejscem spotkań artystów i największych osobistości tamtego okresu.
15-07-2019
Chorzów. Sienkiewicz i lalki w ChTO
19 lipca w Sztygarce w ramach Chorzowskiego Teatru Ogrodowego zagra Teatr Montownia oraz Teatr Papahema.
15-07-2019
Kraków. Święto Wandy na Bulwar[t]cie Sztuki
Koncertem Joanny Słowińskiej w najbliższą sobotę 20 lipca rozpocznie się cykl koncertów kobiet-muzykantek.
15-07-2019
"Niektórzy myślą, że artysta uliczny to frajer. Pajac, któremu nie udało się w życiu i skończył na ulicy"
W tym zawodzie jest jak w korpo czy każdej innej pracy, tłumaczy uliczny artysta. Sam nie spodziewał się, że z grania na chodniku utrzyma się i zarobi więcej niż jako nauczyciel - pisze Dorota Salus w weekend.gazeta.pl.
13-07-2019
Katowice. Drugi weekend z Letnim Ogrodem Teatralnym
Letni Ogród Teatralny rozsławił swego czasu spektakle Teatru Naumionego z Ornontowic. Być może popularność jest pisana także Teatrowi dla Dorosłych z Bierunia?
12-07-2019
Częstochowa. Letnie powtórki z Metropolitan Opera
Przed nowym sezonem transmisji na żywo z Nowego Jorku już tradycyjnie Ośrodek Kultury Filmowej - Kino Studyjne "Iluzja" organizuje latem powtórki najciekawszych tytułów. W ramach tego cyklu w sobotę 13 lipca pokaże "Cyganerię" Pucciniego.
12-07-2019
Gorzów. Wlkp. Co na Scenie Letniej?
I znów na szczęście nadchodzi weekend. A skoro tak, to kolejne spektakle na Scenie Letniej w gorzowskim teatrze.
12-07-2019
Katowice. Letni Ogród Teatralny rozkwita
Przed nami drugi weekend Letniego Ogrodu Teatralnego. Inauguracja przyciągnęła tłumy, pewnie teraz nie będzie inaczej.
12-07-2019
Katowice. Pokazy finałowe "Miasta bez Ogródek"
"Luftujemy bramy, słuchamy dzielnicy". Teatr Poddańczy zaprasza na finałowe pokazy teatralne projektu kulturalno-społecznego "Miasto Bez Ogródek".
12-07-2019
Lublin. Artyści znów wybiorą się w podróż śladami Singera
12-25 lipca to dni tegorocznej edycji wędrownego festiwalu "Śladami Singera". Jego trasa obejmie dwanaście miast województwa. - Obiecujemy, że ten czas pozwoli na chwilę przenieść się do innego, lepszego świata. Pełnego empatii i szacunku dla drugiego człowieka - zapewniają organizatorzy.
12-07-2019
Lublin. Weekend z kulturą
Jan Młynarski zagra utwory swojego ojca, Annabelle znów będzie straszyć w Multikinie, a piknik teatralny dotrze do kolejnej dzielnicy. Sprawdźcie, co warto robić w weekend.
12-07-2019
Łódź. Latem w teatrach
W wakacyjne środy publiczność obejrzy osiem minispektakli z Leszna, Poznania, Gdyni, Krakowa, Jeleniej Góry, Warszawy i Łodzi. Na deser zaplanowano spotkanie z Bronisławem Wrocławskim, mistrzem monodramu z łódzkiego Teatru Jaracza. Znany z inscenizacji tekstów Erica Bogosiana aktor będzie 4 września czytał w Domu Literatury wiersze, m.in. Juliana Tuwima.
12-07-2019
Łódź. Teatralny i baśniowy pasaż Róży
Już dziś wieczorem odbędzie się kolejny spektakl w letnim cyklu Teatralny Pasaż Róży.
12-07-2019
Pruszcz Gdański. Premiera "Niezwyciężonego" na Scenie Letniej
W sobotę, 13 lipca o godzinie 21.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera spektaklu "Niezwyciężony" Torbena Bettsa w reż. Jarosława Tumidajskiego. Wstęp wolny.
12-07-2019
Radom. Fosa pełna kultury. Teatr w roli głównej
Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" zaprasza w sobotę i niedzielę na kolejną odsłonę Fosy pełnej kultury. Tym razem pod hasłem "Kurtyna w górę!" Fosa dobije do brzegu teatralnego świata. Wśród gwiazd weekendu: Maria Peszek i Kirszenbaum.
12-07-2019
Rakszawa. Teatralny "Kołowrotek"
Od teatru nie ma wakacji. Kto się stęsknił, powinien zajrzeć do Rakszawy na III Letnie Spotkania Teatralne "Kołowrotek", które odbywać się będą od piątku do niedzieli.
12-07-2019
Warszawa. Czytanie Leśmiana w Polin, "Punk" w Nowym Teatrze
W niedzielę Maria Maj i Lech Łotocki przeczytają wiersze Bolesława Leśmiana w Muzeum POLIN, a we wtorek nora chipaumire zaprezentuje spektakl "Punk" w Nowym Teatrze.
12-07-2019
Warszawa. Teatr KTO wystąpi w Lunaparku
W nadwiślańskim kompleksie Lunapark będzie można zobaczyć spektakl "Peregrinus" w wykonaniu Teatru KTO. To sztuka plenerowa oparta na twórczości poetyckiej T.S. Eliota. Warszawska publiczność będzie miała okazję zobaczyć ją bezpłatnie już 13 lipca.
12-07-2019
Warszawa. Warszawa. Teatralne Last Minute na spektakl "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę"
Na czas wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr proponują swoim Widzom nową zabawę. Teatralne Last Minute to gra pozwalająca na zakup biletów w cenie 40 zł na spektakle obu teatrów z letniego repertuaru.
12-07-2019
Kraj. Lato w teatrze
W okresie międzywojennym (i wcześniej) okres letniej kanikuły oznaczał dla aktorów czas wielkich łowów na widza. Powstawały wówczas doraźnie organizowane zespoły krążące po Polsce w poszukiwaniu grosza - pisze Tomasz Miłkowski w Dzienniku Trybuna.
11-07-2019
Jelenia Góra. Zbliża się Festiwal Teatrów Ulicznych
Zarezerwujcie sobie czas na widowiskowe spektakle, zabawy z klaunem i zapierające dech akrobacje. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze potrwa od 19 do 21 lipca.
11-07-2019
Kąśna Dolna. Zaśpiewa Dorota Kosińska
Dorota Osińska, aktorka warszawskiego Teatru Rampa i finalistka programu The Voice of Poland, koncertować będzie w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Artystka pracująca nad piątym solowym albumem, wykona autorskie piosenki w ciekawych aranżacjach. Koncert zaplanowano na 13 lipca.
11-07-2019
Kraków. Bajki, baśnie i legendy tematem Festiwalu Tańców Dworskich
Bajkom, baśniom i legendom poświęcony będzie 20. Festiwal Tańców Dworskich, który potrwa w Krakowie od 21 do 28 lipca. Zaplanowano dwie premiery: "Pan Twardowski. Ale bajka!" z muzyką Stanisława Moniuszki i międzynarodową produkcję "Metamorfozy. Kota w butach".
11-07-2019
Podlaskie. Nowa odsłona Wertepu na 11. edycję festiwalu
Przyśniło nam się kolejnych 10 lat Wertepu - tak organizatorzy i pomysłodawcy określają kontynuację Wertepu, który w tym roku odbędzie się po raz 11. Ten sen, a właściwie pierwszy jego etap urzeczywistni się w podlaskich miastach i miasteczkach już za 2 tygodnie.
11-07-2019
Rzeszów. Wakacyjny pokaz "Czerwonego Kapturka"
W niedzielę, 18 sierpnia o godz. 16:30 Teatr Maska zaprasza na Scenę Kacperek, wakacyjny pokaz spektaklu dla najmłodszych Widzów "Czerwony Kapturek"
11-07-2019
Warszawa. 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie" od piątku
- Już w ten weekend odbędzie się w Warszawie 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie" - poinformowała w czwartek PAP Marta Winiarek-Miętus z biura prasowego festiwalu. Zainauguruje go w piątek Ivan Gontko koncertem na katarynce.
11-07-2019
Warszawa. Cykl letnich imprez kulturalnych 2. "Dziedziniec Kultury" od piątku
Mela Koteluk, Michał Urbaniak, Stanisław Soyka, Strojnowy czy Warszawskie Combo Taneczne to gwiazdy drugiego "Dziedzińca Kultury" - cyklu letnich imprez - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Narodowego Centrum Kultury Joanna Bancerowska. 2. "Dziedziniec Kultury" rozpoczyna się w piątek.
10-07-2019
Białystok. Lalki, spektakle, słuchowiska. Wakacje z teatrem. Za darmo
W lecie teatry są zamknięte. Ale nie Akademia Teatralna. W tym roku studenci i wykładowcy postanowili otworzyć podwoje dla mniejszych i większych teatromanów, pokazać spektakle, zaprosić na warsztaty, słuchowiska i spacery tematyczne.
10-07-2019
Chorzów. Wraca Teatr Ogrodowy
Koncert zespołu Raz Dwa Trzy w Sztygarce zainauguruje 12 lipca 13. Chorzowski Teatr Ogrodowy.
10-07-2019
Lublin. Opera oraz arie Stanisława Moniuszki w Kościele pw. Św. Rodziny
W ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2019 10 lipca o godz. 19 w Kościele pw. Św. Rodziny zorganizowany zostanie koncert "Opera Halka oraz popularne arie Stanisława Moniuszki".
10-07-2019
Lublin. Pikniki teatralne
Pikniki w dzielnicach Lublina to teatr na wyciągnięcie ręki, a także okazja, aby w ciekawy i wesoły sposób uczcić 450-lecie zawarcia Unii Lubelskiej. Organizatorem imprez jest Centrum Kultury.
10-07-2019
Nowa Pogorzel. Traviata, szyk i elegancja
Pałac "Noce i Dnie" to nowe miejsce na kulturalnej mapie Mazowsza. Cechuje je elegancja i szyk, a otacza piękny park z kompleksem stawów. To idealne miejsce do obcowania ze sztuką. Nic dziwnego, że to tu zorganizowano I Festiwal Operetkowo-Musicalowy.
10-07-2019
Warszawa. Teatr na trawie
Kino plenerowe zyskało już wielu fanów. Teraz z podobną propozycją wychodzą teatry.
10-07-2019
Warszawa. Premiera "Mamo" w ramach Festiwalu "Lalka na Scenie
W najbliższy weekend, w piątek 12 lipca rozpocznie się trzydniowy, IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych "Lalka na Scenie". W ramach Festiwalu warszawski Teatr Baj przedstawi spektakl premierowy "Mamo".
09-07-2019
Podkarpackie. III Letnie Spotkania Teatralne "Kołowrotek"
Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie, Teatr Przedmieście w Rzeszowie oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego "VAN - PUR" zapraszają na III Letnie Spotkania Teatralne "Kołowrotek", które odbędą się w dniach 12-14 lipca w Rakszawie.
09-07-2019
Pułtusk. Spektakl w 70. rocznicę procesów pokazowych
Takiego przedstawienia na deskach kina "Narew", a wcześniej teatru, w Pułtusku nie było. Łączący klasyczny dramat z teatrem faktu spektakl "O wolną i niepodległą Polskę" w reżyserii Grzegorza Milczarczyka upamiętnia ważne dla społeczności pułtuskiej wydarzenia sprzed 70. lat, kiedy w kinie miały miejsce procesy pokazowe młodzieży zaangażowanej w działalność antykomunistyczną.
09-07-2019
Warszawa. Opera dla najmłodszych
Na Zamku Królewskim przez cały lipiec trwa festiwal Ogrody Muzyczne. W ramach festiwalu odbywają się też spotkania muzyczno-edukacyjne dla dzieci w wieku 5-12 lat.
09-07-2019
Warszawa. Teatralne Last Minute do Teatru Polonia i Och-Teatru
Na czas wakacji Teatr Polonia i Och-Teatr proponują swoim Widzom nową zabawę. Teatralne Last Minute to gra pozwalająca na zakup biletów w cenie 40 zł na spektakle obu teatrów z letniego repertuaru.
08-07-2019
Białystok. Teatr na pikniku rodzinnym
W sobotę na Kalinie w wąwozie między ul. Kleeberga a ul. Okrzei odbył się piknik rodzinny z teatrem w roli głównej.
08-07-2019
Bydgoszcz. "10 sekretów Marlin Monroe" w amfiteatrze
Sonia Bohosiewicz, Piotr Machalica, Maciej Wilewski i Marcin Kwaśny - oto artyści, którzy w letnie poniedziałkowe wieczory swoje role zagrają lub zaśpiewają, bawiąc i wzruszając.
08-07-2019
Pruszcz Gdański. Letnia Scena Teatru Wybrzeże otwarta
Przedstawienia na scenie letniej Faktorii Kultury to już tradycja. Także i w tym roku czeka nas cykl spektakli, które będą trwały przez cały lipiec i sierpień.
08-07-2019
Świnoujscie/Kołobrzeg. Tysiące widzów na Letnim Festiwalu Operowym
Aż 3 tysiące widzów przyszło na wydarzenia plenerowe zorganizowane przez Operę na Zamku w Szczecinie w ostatni weekend w Świnoujściu i Kołobrzegu!
08-07-2019
Toruń. 5. Festiwal Teatrów Ulicznych na Błoniach
Podniebne akrobacje, atmosferyczna muzyka na żywo i uzdolnieni artyści z Hiszpanii - już w ten piątek wyjątkowe show w ramach 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu. "Voala Station" zagości już 12 lipca o godz. 22 na Błoniach Nadwiślańskich w Toruniu. Zapowiada się wielkie, interdyscyplinarne przedstawienie! Wstęp wolny!
08-07-2019
Warszawa. Teatr na Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Festiwal Warszawa Singera w tym roku, obok wspaniałych koncertów, spotkań z literaturą oraz historią i tradycją Żydów prezentuje dużą różnorodność repertuaru teatralnego, zarówno polskiego, jak i europejskiego - poinformowała PAP specjalistka ds. PR teatru Edyta Bach.
05-07-2019
Busko-Zdrój. Przeboje z oper i operetek w gwiazdorskim wykonaniu
Małgorzata Walewska, Grażyna Brodzińska, Joanna Woś, Mischa Maisky i Krzysztof Penderecki wystąpią m.in. w ostatnich dniach XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.
05-07-2019
Chorzów. Rozterki facetów w Teatrze Rozrywki
Monologi Szymona Majewskiego i koncert Sekcji Muzycznej Kołątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn pojawią się na afiszu Teatru Rozrywki w ten weekend.
05-07-2019
Częstochowa. Jutro Koncert Galowy Festiwalu Retro Częstochowa
Trwają ostatnie przygotowania do Festiwalu Retro Częstochowa. Na pl. Biegańskiego pojawiła się okazała scena. 7 lipca wystąpią na niej m.in. Artur Barciś, Renata Przemyk, Olga Bończyk i Hanna Śleszyńska.
05-07-2019
Gdańsk. Fetowanie na ulicach
W czwartek rozpocznie się festiwal teatrów ulicznych Feta. Do Gdańska zjadą trupy artystyczne z całego świata.
05-07-2019
Kraków. Powrót do przeszłości teatru Bagatela
Młodzież biorąca udział w warsztatach "Lato w Teatrze Bagatela 2019" tworzy spektakl o początkach obecnej sceny przy ul. Karmelickiej. Efekt ich pracy zobaczymy 6 lipca o godz. 17, a także 7 lipca o godz. 16 i godz. 19 na Scenie na Sarego 7.
05-07-2019
Lublin. Pikniki teatralne
Kalinowszczyzna będzie pierwszą dzielnicą, na której odbędą się cieszące dużym zainteresowaniem rodzinne pikniki. Tym razem w roli głównej będzie teatr.
05-07-2019
Pruszcz Gdański. 11. sezon Sceny Letniej
Już jutro otwarcie 11. sezonu Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim.
05-07-2019
Pruszcz Gdański. Teatr Wybrzeże gra na Scenie Letniej
Po raz jedenasty Teatr Wybrzeże latem zagra także w Pruszczu Gdańskim. Na Scenie Letniej w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ul. Zastawnej w soboty zagranych zostanie siedem różnych spektakli (jeden spektakl dwukrotnie), a w niedziele dzieci będą mogły uczestniczyć w Lekcjach Niegrzeczności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
05-07-2019
Warszawa. "Filmy z epoki smogu". Premiera w muzeum
Premierowe pokazy zaangażowanego ekologicznego spektaklu pt. "Filmy z epoki smogu" w reżyserii Michała Zadary odbędą się w weekend w Muzeum Warszawskiej Pragi.
05-07-2019
Warszawa. Ostatnie nuty Mozarta
To już 29. edycja Festiwalu Mozartowskiego organizowanego przez Warszawską Operę Kameralną.
05-07-2019
Warszawa. Podsumowanie warsztatów "TeaTR otwarty latem"
Zakończyła się druga edycja letniego programu warsztatów "teaTR otwarty latem" prowadzonych przez Zespół Edukacji TR Warszawa w dniach 1-5 lipca.
05-07-2019
Warszawa. Spektakl o Robercie Brylewskim
Powstał spektakl o zmarłym rok temu Robercie Brylewskim, niezależnym muzyku, jednej z najważniejszych postaci polskiej kultury ostatniego półwiecza, liderze takich zespołów, jak Kryzys, Brygada Kryzys, Armia czy Izrael, ojcu chrzestnym polskiego punka i reggae.
05-07-2019
Zielona Góra. Lato z muzami
Trwa tegoroczna edycja Lata Muz Wszelakich. Czeka nas letni weekend z muzyką i spektaklami.
05-07-2019
Katowice. Od jutra 21. Letni Ogród Teatralny
Jak zwykle będą kolejki po bilety, dużo śmiechu w podcieniach KMO, przyjemne spektakle oraz koncerty i kabarety. W sobotę zaczyna się 21. Letni Ogród Teatralny.
05-07-2019
Warszawa. Za tydzień ruszy Festiwal "Lalka na Scenie"
W dniach 12-14 lipca w Warszawie po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie". To coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym. Spektakle i dodatkowe aktywności dla publiczności są bezpłatne i odbędą się niezależnie od pogody.
04-07-2019
Częstochowa. Festiwal Retro Częstochowa pełen gwiazd
Wielkimi krokami zbliża się szósta edycja Festiwalu Retro Częstochowa. Inna niż wszystkie dotychczasowe, impreza porzuca bowiem klimaty międzywojenne i zanurza się w świat piosenek lat 50.
04-07-2019
Kraków. Nastolatki przygotowały spektakl dla Teatru Bagatela
33 nastolatki przygotowały spektakl "Bagatela płonie, czyli historia Teatru według Młodych", który będzie miał premierę w sobotę na Scenie na Sarego Teatru Bagatela w Krakowie. Przedstawienie jest efektem dwutygodniowych warsztatów teatralnych.
04-07-2019
Kraków. Wyjdźcie na ulice, by spotkać się z teatrem
Przed nami 32. Ulica. Czyli Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie i Tarnowie. Przebiega pod hasłem "Ale cyrk!"
04-07-2019
Legnica. U Modrzejewskiej podsumowano sezon 2018/2019
Dla legnickiego teatru był to sezon pięciu premier, udziału w prestiżowych festiwalach, nagród dla teatralnych twórców, pozyskania znaczących środków na działalność artystyczną i podwyżek pracowniczych wynagrodzeń. Jacek Głomb zaprezentował w czwartek 4 lipca podsumowanie zakończonego sezonu
04-07-2019
Lublin. Ponad 100 spektakli podczas Carnavalu Sztukmistrzów
Ponad sto spektakli i pokazów zobaczyć będzie można na ulicach Lublina podczas Carnavalu Sztukmistrzów w dniach 25-28 lipca. Występować będą artyści nowego cyrku - akrobaci, kuglarze, iluzjoniści, żonglerzy, klauni - z różnych krajów.
04-07-2019
Pieczyska. Jutro "Arie na plaży - Ryszard Smęda zaprasza"
Ryszard Smęda zaprasza na plażę główną w Pieczyskach już po raz 33.
04-07-2019
Sopot. Rusza sezon Teatru Atelier
Za oknem lato już od pewnego czasu, a do Teatru Atelier nadciągnie już za "chwilę". Jubileuszowy dla Teatru Atelier 30. sezon zainauguruje Katarzyna Groniec swoim koncertem 4 lipca. W programie Lata Teatralnego 2019 w Teatrze Atelier m.in. premiera teatralna, muzyczna i recitalowa.
04-07-2019
Warszawa-Nitra. Premiera spektaklu "Mamo"
Teatr Baj zaprasza na premierę spektaklu "Mamo" w wykonaniu Hanny Kinder-Kiss, która odbędzie się 12 lipca w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów "Lalka na Scenie". Prapremiera odbędzie się 5 lipca na Międzynarodowym Festiwalu Tradycyjnego Teatru Lalek GAŠPARIÁDA 2019 w słowackiej Nitrze.
04-07-2019
Zachodniopomorskie. Teatr w namiocie, galeria w stodole
Już 5 lipca spektaklem w wykonaniu grupy IMPRO Atak! zainauguruje swój drugi sezon Teatr Komedii IMPRO mający swoją siedzibę w Wiosce Artystycznej Janowo.
03-07-2019
Białystok. Wakacje z lalkami mogą rozbawić całe rodziny
Spektakle, warsztaty, słuchowiska, spacery tematyczne. Takie atrakcje przygotowali studenci trzech kierunków białostockiej Filii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy.
03-07-2019
Busko-Zdrój. Maestro M.J. Błaszczyk w Alei Gwiazd
W środę, 3 lipca w ramach jubileuszowego 25. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku Zdroju swoje słoneczko w "Buskiej Alei Gwiazd" odsłoni Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, dyrektor artystyczny Opery i Filharmonii Podlaskiej.
03-07-2019
Gdynia. Konsulat Kultury "Od kulis"
Konsulat Kultury "Od kulis", czyli niemal rok działalności nowej przestrzeni kulturalnej w Gdyni. Dodatkowo Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na wydarzenia dla rodzin.
03-07-2019
Gdynia. Pomiędzy Minogue a Masłowską
Kylie Minogue, The Smashing Pumpkins, ASap Rocky, Grata van Fleet, Jarzyna i Warlikowski - to gwiazdy imprezy, która potrwa do soboty w Gdyni.
03-07-2019
Kraj. Kulturalna mapa letnich festiwali plenerowych
Niemal przez całe wakacje w różnych polskich miastach odbywają się festiwale teatrów ulicznych i przeglądy sztuki cyrkowej - od warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu "Sztuka Ulicy" przez Festiwal Teatrów Ulicznych w Toruniu i Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych "Ulica" w Krakowie po Festiwal Teatrów Plenerowych "Feta" w Gdańsku. To rozrywka na wyciągnięcie ręki.
03-07-2019
Supraśl. Rozpoczyna się Podlasie SlowFest
Pokazy filmowe, koncerty, warsztaty, spotkania z artystami, wycieczki i słuchowiska złożą się na Podlasie SlowFest, który w środę wieczorem rozpocznie się w Supraślu koło Białegostoku. Impreza potrwa do 3 sierpnia.
03-07-2019
Trójmiasto. Lipiec melomana: Roberto Alagna i festiwale
W lipcu kalendarz imprez wypełnią głównie koncerty odbywające się w ramach licznych, często plenerowych festiwali. Największą atrakcją będzie inauguracja NDI Sopot Classic, podczas której wystąpi światowej sławy tenor Roberto Alagna.
03-07-2019
Warszawa. "Inni ludzie" zainaugurują 8. edycję Teatru na Open'erze
Spektakl "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny zainauguruje 8. edycję Teatru na Open'erze - programu organizowanego pod kuratelą Alter Art i Nowego Teatru w Warszawie. Pokazy odbędą się 3 lipca o godz. 14.00 oraz od 4 do 6 lipca o godz. 12.00.
03-07-2019
Warszawa. Premiera spektaklu "Filmy z epoki smogu"
6 i 7 lipca w Teatrze Powszechnym odbędą się premierowe pokazy spektaklu "Filmy z epoki smogu" w reżyserii Michała Zadary. Projekt jest próbą stworzenia sztuki, która nie ignoruje faktu, że umieramy z powodu zatrutego powietrza.
03-07-2019
Warszawa. Wydarzenia teatralne na Festiwalu Warszawa Singera
Najgłośniejsze i najnowsze realizacje Teatru Żydowskiego w Warszawie, zespoły teatralne z Hiszpanii i Włoch, spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodność gatunków i form teatralnych, język jidysz, hiszpański, włoski i polski - to wszystko czeka nas w teatralnej części 16. Edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera - unikalnego w Europie wydarzenia kultury żydowskiej.
02-07-2019
Boleśnie aktualna "Paria" przegrała ze słońcem. O Operze na Targu Węglowym
Zazwyczaj plenerowym pokazom grozi deszcz lub wieczorny chłód, tym razem było inaczej. Transmitowana na żywo z Poznania opera "Paria" tamtejszego Teatru Wielkiego miała najniższą od kilku lat frekwencję spośród spektakli prezentowanych "pod chmurką" w cyklu "Opera na Targu Węglowym". Pełne słońce i upał skłoniły do wizyty na Targu Węglowym mniej osób niż dotąd, a szkoda, bo spektakl okazał się wyjątkowo współczesny i aktualny - pisze Łukasz Rudziński w portalu Trojmiasto.pl.
02-07-2019
Gdynia. Premiera spektaklu "Lekko nie będzie" w GCK
14 lipca o godz. 19.00 w Gdyńskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu "Lekko nie będzie" Jean-Claude Islert'a w reż. Tomasza Sapryka.
02-07-2019
Katowice. Rusza "Miasto bez ogródek"
W lipcu Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy rozpoczyna niezwykłe działania kulturalne w Szopienicach.
02-07-2019
Katowice. Spektakl o Bogucicach już w piątek
Od kwietnia Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum realizuje projekt pn. "Bogucickie opowieści". Jego celem jest zachęcenie mieszkańców katowickiej dzielnicy Bogucice do spojrzenia na miejsce zamieszkania, jak na obiekt twórczych poszukiwań.
02-07-2019
Łódź. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne
Warsztaty to impreza cykliczna, organizowana co dwa lata przez Centrum Kultury Młodych i Widzewskie Domy Kultury.
02-07-2019
Warszawa. Wakacyjny projekt "TeaTR otwarty latem"
1 lipca rozpoczęła się kolejna odsłona wakacyjnego projektu dla młodzieży w TR Warszawa. "TeaTR otwarty latem" to 5 dni zajęć prowadzonych metodami pedagogiki teatru. W tegorocznych warsztatach i spotkaniach z zespołem TR Warszawa bierze udział 10 uczestniczek i uczestników w wieku 15-25 lat.
02-07-2019
Wrocław. Finał warsztatów improwizacji
Pokaz warsztatowy improwizowanego spektaklu proponuje 6 lipca Wrocławski Teatr Lalek.
02-07-2019
Zielona Góra. Poruszaj swoje ciało w rytmach Gagi
Choć na pierwszą myśl przychodzi obraz tańczącej Lady Gagi, popularna piosenkarka nie ma z tym nic wspólnego. W piątek 5 lipca rozpoczynają się warsztaty Gaga w Zielonej Górze.
01-07-2019
Częstochowa. Trwają próby do "Zaczarowanego konia"
"Zaczarowany koń" to tytuł koncertu, który zwieńczy 6 lipca Festiwal Retro Częstochowa. Potem w nieco zmienionej formie - jako spektakl muzyczny - trafi na afisz Teatru im. Mickiewicza. W gmachu przy ul. Kilińskiego trwają przygotowania do tego wydarzenia.
01-07-2019
Gdańsk. Wakacyjne zajęcia dla półkolonii w Teatrze Wybrzeże
W lipcu Teatr Wybrzeże zaprasza grupy zorganizowane dzieci i młodzieży na Lekcje Teatralne oraz Zwiedzanie Teatru.
01-07-2019
Łódź. Startuje Letnia Scena
Startuje XXI Letnia Scena w Domu Literatury. Organizatorzy zapraszają w każdą wakacyjną środę o godz. 19.
01-07-2019
Olsztyn. Rusza autobus kultury
Od poniedziałku na ulice Olsztyna wyjedzie mobilne centrum kultury, które mieści się w starym, przerobionym i pomalowanym na kolorowo autobusie. Pierwszy przystanek autobusu kultury to parking przy restauracji Casablanca w okolicach zamku.
01-07-2019
Poznań. #NaWolnym: Krystyna Janda, Jan Peszek, Andrzej Seweryn
W ubiegłym roku spektakle w ramach teatralnej odsłony projektu #NaWolnym przyciągnęły tłumy poznaniaków, a także turystów.
01-07-2019
Pruszcz Gdański. 11. sezon Sceny Letniej
W najbliższą sobotę, 6 lipca otwieramy 11. sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim.
01-07-2019
Sopot. Trzydzieste urodziny Teatru Atelier
Sopocki Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej obchodzi w tym roku jubileusz swoich 30. urodzin.
01-07-2019
Toruń. Pod niebem i w wodzie
Jedenaście grup artystycznych z różnych krajów europejskich wystąpi na tegorocznym Festiwalu Teatrów Ulicznych, który zaczął się wczoraj i potrwa do 7 września. Wstęp jest wolny.
01-07-2019
Warszawa. Lipcowe spektakle Polonii i Ochu dla studentów i seniorów
Teatr Polonia i Och-Teatr oferują na wybrane spektakle bilety w wyjątkowych, niższych cenach. W kasach obu teatrów seniorzy i studenci mogą kupić dowolną liczbę biletów za 40 zł.
01-07-2019
Warszawa. Pokaz spektaklu "Joseph_Kids" w Teatrze Lalka
W stołecznym Teatrze Lalka w ramach projektu Performing Europe dwukrotnie pokazany zostanie spektakl "Joseph_Kids" wg koncepcji i w wykonaniu Alessandra Sciarroniego.
01-07-2019
Warszawa. Stołeczne teatry zapraszają w wakacje
Na letnie przeglądy spektakli zapraszają Teatr Ochoty i Teatr Dramatyczny, a przez całe wakacje będzie można oglądać przedstawienia w Teatrze Polonia i w Och-Teatrze. 11 lipca premierę będzie miał "Erazm" w reż. Anny Smolar w ramach European Ensemble.
01-07-2019
Wrocław. Wakacyjne warsztaty teatralne
Psychoteatr zaprasza na 4. edycję Wakacyjnych Warsztatów Teatralnych.
28-06-2019
Jak Bulwar(t) tworzy Nową Hutę
Niewiele jest w Krakowie inicjatyw, wydarzeń, które tak bardzo angażują lokalną społeczność, jak nowohucki Bulwar(t). Są jeszcze świetnie organizowane Pikniki Krakowskie i wydarzenia, które nie mają szczęścia zaistnieć bardziej. Nie wiem, czy można już pisać o fenomenie, ale ludzie na Bulwar(t) czekają, uczestniczą w nim, wybierają z oferty to, czego nigdzie indziej znaleźć się nie da - pisze Renata Radłowska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
28-06-2019
Lublin. Dzielnicowe pikniki teatralne
Podróż do Lublina z czasów Zygmunta Augusta, spojrzenie na problem rozpadających się małżeństw i zabawa z obrazem Jana Matejki to tylko niektóre atrakcje teatralnych pikników dzielnicowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 6 lipca na Kalinowszczyźnie.
28-06-2019
Wałbrzych. Sztuka na Styku
W weekend 28 - 30 czerwca, w Amfiteatrze Styk odbędzie się ostatnie w sezonie artystycznym 2018/2019 wydarzenie: "Sztuka na Styku, czyli po równo teatru i muzyki na początek lata".
28-06-2019
Sopot. Urodzinowe Lato w Teatrze Atelier
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie zaprasza na swoje 30. urodziny i 26. Lato Teatralne, w ramach których od 4 lipca do 1 września, odbywać się będą spektakle i koncerty. Sezon w Atelier otworzy koncert Katarzyny Groniec pt. "Ach".
27-06-2019
Chochół. Nadchodzą VI Mazurskie Wędrówki Teatralne
Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA zaprasza do Artystycznej Stodoły Chochół na: VI Mazurskie Wędrówki Teatralne 2019
27-06-2019
Gdańsk. Janda wystawia Szekspira w GTS
Sztukę "Jak wam się podoba" Williama Szekspira wystawi w piątek Teatr Wybrzeże w Gdańsku. "To kameralny, pełen intymności spektakl o miłości i o radości życia" - powiedziała reżyserka przedstawienia Krystyna Janda.
27-06-2019
Kraków. Rozpoczyna się Bulwar[t] Sztuki nad Zalewem Nowohuckim
Tegoroczny Bulwar[t] Sztuki upłynie pod znakiem dwóch rocznic: 70-lecia Nowej Huty oraz 15-lecia Teatru Łaźnia Nowa, który w Nowej Hucie znalazł swoją siedzibę.
27-06-2019
Radziejowice. XI Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa od piątku
XI Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach rozpocznie się w piątek recitalem Janusza Olejniczaka, koncert inauguracyjny w wykonaniu artystów Polskiej OperyKrólewskiej odbędzie się w sobotę, muzycy wykonają "Dziady-Widma" z muzyką Stanisława Moniuszki.
27-06-2019
Warszawa. Festiwal #niemawyjscia #polacyrobiateatr w Teatrze Druga Strefa
- Chcę nawiązać tym festiwalem do XIX-wiecznej historii teatru; w wakacje do stolicy zjeżdżały teatry z trzech zaborów, by prezentować swoje przedstawienia - powiedział PAP dyrektor Teatru Druga Strefa Sylwester Biraga. 1. edycja Festiwalu #niemawyjscia #polacyrobiateatr rozpocznie się 3 lipca.
27-06-2019
Wiatraki. Laboratorium Nowych Epifanii 2019
Laboratorium Dramatu i Festiwal Nowe Epifanie po raz pierwszy wspólnie organizują warsztaty dramatopisarskie pod nazwą Laboratorium Nowych Epifanii, formułą nawiązujące do zainicjowanych w 2002 roku warsztatów Sztuka Dialogu nad Wigrami. Warsztaty rozpoczną się w najbliższą sobotę (29 czerwca) w Wiatrakach i potrwają do 7 lipca.
26-06-2019
Gdynia. "Osiecka. Archipelagi" na Scenie Letniej w Orłowie
Już po raz 24 na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Gdyni przez półtora miesiąca grane będą spektakle z morzem w tle. Sezon na plaży w Orłowie zainauguruje prapremiera spektaklu muzycznego "Osiecka. Archipelagi" w adaptacji i reżyserii Jacka Bały.
26-06-2019
Warszawa. #polacyrobiateatr w Teatrze Druga Strefa
W dniach 3 - 6 lipca odbędzie się w Teatrze Druga Strefa festiwal #niemawyjscia #polacyrobiateatr podczas, którego zaprezentowane będą mieszkańcom Warszawy spektakle teatralne tworzone przez artystów, którzy z różnych przyczyn wyemigrowali z Polski, artystów którzy mieszkając poza granicami Polski robią teatr. W tegorocznej edycji festiwalu uczestniczą teatry z Bochum, Paryża oraz Turynu.
26-06-2019
Warszawa. Potańcówki na Grochowskiej z Sinfonia Varsovia
Potańcówki na Grochowskiej będą odbywać się co piątek w czasie wakacji w Pawilonie Koncertowym przy ul. Grochowskiej. Tematami tegorocznych potańcówek są: muzyka bałkańska, swing, muzyka warszawska, salsa, muzyka góralska, ukraińska, irlandzka i country.
26-06-2019
Warszawa. Od poniedziałku Letni Przegląd Teatru Dramatycznego
Letni Przegląd Teatru Dramatycznego rozpocznie się 1 lipca prezentacją "Naszej klasy" Tadeusza Słobodzianka w reż. Ondreja Spisaka w Teatrze na Woli im. T. Łomnickiego. Podczas Letniego Przeglądu, który potrwa do 28 lipca, na czterech scenach Teatru Dramatycznego pokazane zostaną 34 spektakle.
25-06-2019
Brwinów. "Romans z pajacem" na Gorzowskim Festiwalu Teatrów Ogródkowych
30 czerwca na scenie XVII Gorzowskiego Festiwalu Teatrów Ogródkowych zaprezentuje się Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego - ze spektaklem "Romans z pajacem", opartym na tekście opowiadania Stefana Kiedrzyńskiego.
25-06-2019
Kraków. W Słowackim na lato Letnia Scena przy Pompie
29 i 30 czerwca, godz. 20.30 na Letniej Scenie Przy Pompie - Minia-tour. Muzyczne biuro podróży, koncert "Do lata piechotą będę szła"
25-06-2019
Łódź. Warsztaty "Pedagog w teatrze"
Teatr Chorea zaprasza 29 czerwca na mistrzowskie warsztaty pedagogiczno-reżyserskie, które poprowadzi Iga Załęczna.
25-06-2019
Warszawa. Kontakt improwizacja podbija miasto
Od 7 do 14 lipca potrwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, z tej okazji na festiwalu pojawią się zarówno zupełnie nowi nauczyciele, jak i ulubieni pedagodzy z poprzednich lat.
25-06-2019
Warszawa. Od piątku 27. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy
Sztuka Ulicy to jedyna szansa, aby choć raz w roku w Warszawie na początku wakacji spotkać się z artystami teatru plenerowego - powiedział PAP dyrektor artystyczny 27. Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy (MFSU) Dariusz Jarosiński. Impreza rozpocznie się w piątek.
25-06-2019
Warszawa. Od soboty Otwarta Ząbkowska
W nocy z piątku na sobotę ul. Ząbkowska na Pradze znów stanie się deptakiem. Będzie miejsce na drzewa, teatr, warsztat rowerowy i wspólne gotowanie. Samochody wrócą tu we wrześniu. Do trwałego przekształcenia ulicy w deptak jeszcze długa droga.
25-06-2019
Wrocław. Teatr na leżakach
"Teatr na leżakach" po raz pierwszy we Wrocławiu. Będzie można obejrzeć dwa spektakle.
24-06-2019
Warszawa. 27. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy
28 czerwca startuje 27. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, który potrwa do 7 lipca. To cykliczny projekt artystyczny realizowany w obszarach teatru, tańca, cyrku i performance'u w Warszawie od 1993 roku. Na tegoroczną edycję zaproszeni zostali artyści z Niemiec, Czech, Rosji i Polski.
24-06-2019
Warszawa. Polonia i Och-Teatr w plenerze
W Polonii i Och-Teatrze sezon trwa przez cały rok. W wakacje otworzą one dodatkowo dwie sceny plenerowe: na pi. Konstytucji i Grójeckiej 65.
24-06-2019
Warszawa. Teatr na leżakach
W wakacje Pijana Sypialnia grać będzie pod gołym niebem w Plażówce Saska i Ursus. Na te spektakle przychodzi się w spodenkach i klapkach. Można przyjechać na rowerze, zabrać ze sobą psa, rozłożyć się na kocu i popijać zimne napoje. Liczy się wakacyjna atmosfera.
24-06-2019
Warszawa. W lipcu Letni Przegląd w Teatrze Dramatycznym
Tradycyjnie lipiec w Teatrze Dramatycznym m. st. Warszawy to bardzo intensywny czas - nasz Letni Przegląd rozpocznie się już za tydzień.
24-06-2019
Wrocław. Wakacje pełne atrakcji
Lato w mieście. Półkolonie we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością. Niewiele już zostało wolnych miejsc.
22-06-2019
Łódź. Wakacyjny Festiwal Sztuki Ulicznej "Hokus Pokus"
Sztuka cyrkowa, uliczny taniec, muzyka, piłka nożna i street art znalazły się w programie tegorocznego Festiwalu Sztuki Ulicznej "Hokus Pokus" organizowanego na ul. Piotrkowskiej w Łodzi w wybrane weekendy przez całe wakacje.
22-06-2019
Olsztyn. W sierpniu w Teatrze im. Jaracza premiera "Panien z Wilka"
Po raz pierwszy od lat aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie będą mieć krótsze wakacje, bo w sierpniu zaproponują widzom premierowy spektakl "Panny z Wilka". Sztukę wyreżyseruje Krzysztof Rekowski, a premierę zaplanowano na 24 sierpnia.
22-06-2019
Kraków. Nadchodzi Bulwar(t) Sztuki w Nowej Hucie
Tylko w Nowej Hucie działa letni festiwal, który na spotkanie z kulturą zaprasza codziennie. Bulwar(t) rusza już po raz czwarty.
21-06-2019
Częstochowa. Trwają przygotowania do premiery w Sopocie
Mimo że sezon 2018/2019 w Teatrze im. Mickiewicza dobiegł końca, nie oznacza to, że pracownicy spoczęli na laurach. Trwają bowiem przygotowania do lipcowego wyjazdu do Teatru Atelier w Sopocie. To tam odbędzie się pierwsza premiera spektaklu "Siła przyzwyczajenia (Cyrk egzystencjalny)" w reżyserii André Hübnera-Ochodlo.
21-06-2019
Gorzów Wlkp. Wakacje z teatrem
Półkolonie teatralne lub sportowe, niedzielne koncerty w plenerze i "Sztuka zabawy", czyli zajęcia na świeżym powietrzu w ogrodzie - to niektóre wakacyjne propozycje przygotowane w Gorzowie dla dzieci i młodzieży spędzających wolny czas w mieście - poinformował Kamil Bednarz z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
21-06-2019
Łódź. 12 spektakli w plenerze dla najmłodszych
Od 23 czerwca do końca wakacji w każdą niedzielę w ozdobionym przez Joannę Rajkowską podwórku przy ul. Piotrkowskiej 3 odbywać się będą plenerowe spektakle familijne.
21-06-2019
Zamość. "Sarenki" z Krakowa na otwarcie Lata Teatralnego
Kreacje - pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczne 44. Zamojskie Lato Teatralne. Spektaklem "Sarenki" zainauguruje je Teatr Ludowy w Krakowie, zdobywca Buławy Hetmańskiej za 2018 r.
21-06-2019
Poznań. Rusza XXIX Malta Festival
Pod hasłem "Armia jednostki" rozpoczyna się w piątek w stolicy Wielkopolski Malta Festival Poznań. Kuratorem tegorocznego wydarzenia jest Nastio Mosquito; jeden z najbardziej wyrazistych i charyzmatycznych twórców pokolenia 30-latków w obszarze sztuk performatywnych i wizualnych.
19-06-2019
Gdańsk. Teatr Pieśń Kozła w sierpniu w GTS
Lato w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim jak zawsze poświęcone jest w całości patronowi tej instytucji, a w tym roku zapowiada się szczególnie gorąco.
19-06-2019
Gdynia. Trwa rezerwacja biletów na spektakle Open'era
Na pozór lekka, choć ponura opowieść o wyjeżdżaniu i umieraniu, animalistyczny musical, hiphopowa komedia o współczesności - to zestaw tegorocznych teatralnych propozycji festiwalu Open'er.
19-06-2019
Krotoszyn-Wrocław-Zielona Góra. XXIII BuskerBus
Autobus z artystami ulicznymi ponownie wyruszy w trasę! XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus odbędzie się w trzech miastach: w Krotoszynie (23-25.08), we Wrocławiu (27-28.08) oraz w Zielonej Górze (30-31.08.2019).
19-06-2019
Legnica. Startuje program "Modrzejewska w Polkowicach"
Plenerowym widowiskiem "Skarb wdowy Schadenfreude" Roberta Urbańskiego w reżyserii Lecha Raczaka z wykonywaną na żywo muzyką i piosenkami, które zaprezentowane zostanie w sobotę 22 czerwca o godz. 21 na polkowickim Rynku, legnicki teatr rozpoczyna cykliczną obecność w tym górniczym mieście.
19-06-2019
Warszawa. Akcja performatywna "Psoty" znów w stolicy
22 czerwca w Soho Factory odbędzie się szósta już akcja performatywna "Psoty" dedykowana dzieciom.
19-06-2019
Warszawa. "Inni ludzie" otworzą program teatralny Open'er Festival
- Spektakl "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny zainauguruje 8. edycję Teatru na Open'erze - programu kuratorskiego Alter Art i Nowego Teatru w Warszawie - poinformował we wtorek PAP dział PR TR Warszawa. Pokazy rozpoczną się 3 lipca.
18-06-2019
Gniezno. Lato u Fredry
Na początku lipca Teatr Fredry po raz kolejny zaoferuje dzieciom w wieku 7-12 lat inspirujący sposób spędzenia wakacyjnego czasu i możliwość współpracy z ciekawymi artystami.
18-06-2019
Sokołowsko. Festiwal Sztuk Efemerycznych w lipcu
9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty odbędzie się w tym roku w dniach 25-28 lipca.
18-06-2019
Warszawa. "Inni ludzie" na Open'er Festival 2019
Spektakl "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny zainauguruje 8. edycję Teatru na Open'erze - programu kuratorskiego Alter Art i Nowego Teatru w Warszawie.
17-06-2019
Łódzkie. Jubileuszowa edycja Wędrownego Festiwalu "Kolory Polski"
Koncerty w najpiękniejszych zakątkach centralnej Polski, połączone z wycieczkami, zwiedzaniem i degustacjami lokalnych przysmaków złożą się na jubileuszowy 20. Wędrowny Festiwal "Kolory Polski", organizowany latem przez Filharmonię Łódzką.
17-06-2019
Poznań. Akrobaci z Francji na otwarcie XXIX Malta Festival
Rok temu było wspólne burzenie wieży z kartonów. W 2017 r. - rowerowa parada. Tegoroczny festiwal Malta rozpocznie akrobatyczny spektakl. Wielkie otwarcie - na trasie od placu Wolności do placu Mickiewicza - należeć będzie do francuskiego zespołu Transe Express.
17-06-2019
Pruszcz Gdański. Premiera "Niezwyciężonego" na Scenie Letniej
W Teatrze Wybrzeże trwają próby do spektaklu "Niezwyciężony" Torbena Bettsa w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Planowana premiera: 13 lipca na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.
17-06-2019
Wrocław. Kolektywny spektakl w lipcu
Kolektyw Twórczy Pawlacz zaprasza na spektakl, który odbędzie się w sobotę, 4 lipca w Ośrodku Działań Artystycznych Firlej (ul. Grabiszyńska 56) o godz. 20.
13-06-2019
Gdańsk. Lato pod znakiem Szekspira
Szekspir nigdy nam się nie znudzi, to pewne. A wręcz chcemy go coraz więcej. Tym bardziej, jeśli możemy oglądać jedne z najlepszych i najgłośniejszych inscenizacji jego dzieł z całego świata. Gdzie? Na jedynym takim wydarzeniu w Polsce - Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku.
13-06-2019
Warszawa. Teatr Na Pustej Podłodze zagra na Ziemi Lubuskiej
Dwa spektakle będące w repertuarze Teatru Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego zostaną pokazane jeszcze w czerwcu w Zielonej Górze, Żarach i w Gorzowie Wielkopolskim.
12-06-2019
Bydgoszcz. Teatr od kuchni w ten weekend, latem pod chmurką
"Beksińscy" i kulisy pracy w Teatrze Polskim to propozycja na bydgoską Noc Teatrów. Latem na miłośników improwizacji czekają spektakle Letniej Sceny Impro MCK, a dla dzieci Przystań Teatr przy Mostowej.
12-06-2019
Gdańsk. Premierowe lato Teatru Wybrzeże
Na pięciu scenach w trzech miastach oraz trzy premiery własne i jedna zaprzyjaźnionego Teatru Dada von Bzdülöw - tak zapowiada się lato z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Sopocie i Pruszczu Gdańskim.
12-06-2019
Lublin. W czwartek startują "Dźwięki słów"
Ponad dwadzieścia wydarzeń artystycznych złoży się na tegoroczną edycję festiwalu "Dźwięki słów". W programie znalazły się m.in. spektakle "Rodzina Addamsów", "Własność znana jako Judy Garland" czy muzodrama "Matka, żona, kochanka".
12-06-2019
Poznań. 29. Malta Festival, idiom: "Armia jednostki"
Instalacje, happeningi, spektakle, koncerty, filmy, dyskusje... - tegoroczna Malta po raz kolejny będzie przekraczać gatunkowe granice i łączyć odległe mikroświaty. 300 wydarzeń, 750 zaproszonych artystów z 15 krajów, 50 festiwalowych przestrzeni. Rozpocznie się 21 czerwca i potrwa przez dziesięć dni.
12-06-2019
Poznań. Janda, Peszek, Seweryn i inni na Wolnym Dziedzińcu
- Ta przestrzeń żyje tak naprawdę cały rok, ale w wakacje ożywa szczególnie - mówi wiceprezydent Jędrzej Solarski. Miasto zaprasza na kolejne lato z wydarzeniami na Wolnym Dziedzińcu.
11-06-2019
Gdańsk. Szekspir wg Jandy w GTS
Sztukę "Jak wam się podoba" Williama Szekspira wystawi Teatr Wybrzeże w Gdańsku. Spektakl wyreżyseruje Krystyna Janda. Premiera przedstawienia odbędzie się 28 czerwca na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
11-06-2019
Kraków. Startuje Letni Festiwal Operowy - już po raz 23.
Już po raz dwudziesty trzeci odbędzie się w Krakowie w tym roku Letni Festiwal Opery, który w czerwcu zgromadzi gwiazdy i wielbicieli tej sztuki.
11-06-2019
Łódź. Wakacyjne spektakle i ceny w Teatrze Powszechnym
Także w wakacje widzowie będą mogli oglądać spektakle przygotowane przez zespół Teatru Powszechnego w Łodzi. Bilety na letnie prezentacje na jednej z najpopularniejszych łódzkich scen można kupować w niższych niż w czasie sezonu cenach.
11-06-2019
Poznań. Intensywne lato na Wolnym
Spektakle, koncerty, kino plenerowe. A wśród gości: Krystyna Janda, Jan Peszek i Andrzej Seweryn. Nadciąga kolejne Lato #NaWolnym, dedykowane poznaniakom i turystom, młodym i całkiem dorosłym. Bez ograniczeń.
11-06-2019
Toruń. Lato teatralne i muzyczne
Najwcześniej, 22 czerwca, rozpocznie się Festiwal pod Gwiazdami organizowany przez Dwór Artusa. Ze sceny na Rynku Staromiejskim popłyną piosenki Arethy Franklin, zaśpiewa Anna Grzelak. Na finał 11 sierpnia monodram o Danucie Wałęsowej pokaże Krystyna Janda.
11-06-2019
Warszawa. Już niedługo Letni Przegląd Teatru Ochoty
21 czerwca startuje Letni Przegląd Teatru Ochoty. Tegoroczna edycja, współorganizowana wraz z sąsiedzką klubokawiarnią OCHO, odbędzie się pod hasłem "ucztuj, dziel się, oglądaj!".
10-06-2019
Gdańsk. Powrócą "Wesołe Kumoszki z Windsoru"
W sierpniu na scenę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wróci teatralny hit lata - spektakl "Wesołe kumoszki z Windsoru" w reżyserii Pawła Aignera.
10-06-2019
Pruszcz Gdański. 11. sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże
Spektaklem "Reset" Alma De Groen w reżyserii Anny Grzyszkówny Teatr Wybrzeże otworzy w sobotę, 6 lipca, 11. sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.
10-06-2019
Warszawa. Teatr Baj kończy sezon
"Ja, Maluch i morze" to ostatnie przedstawienie prezentowane przed wakacyjną przerwą.
10-06-2019
Warszawa. Teatr Polonia i Och-Teatr grają całe lato
Na scenach Teatru Polonia oraz Och-Teatru sezon trwa przez cały rok. Oba teatry grają w wakacje, całe lato, codziennie - w lipcu i sierpniu ponad 160 spektakli, z czego 49 w plenerze: na Placu Konstytucji i na scenie Och-Grójecka 65.
08-06-2019
Poznań. Rusza "Teatr w Małym Mieście"
Fundacja Wspierania Twórczości Niezależnej i Agencja Artystyczna Dada Art. zapraszają do uczestnictwa w wędrującym festiwalu "Teatr w Małym Mieście". Jest to projekt nastawiony na upowszechnianie teatru w miejscach oddalonych od instytucji teatralnych. Pierwszy spektakl już 9 czerwca w Koźminie Wielkopolskim, ostatni - 21 września w Krotoszynie.
07-06-2019
Olsztyn. Atrakcyjne Lato Artystyczne 2019
Nowością jest m.in. Autobus Kultury, który odwiedzać będzie mieszkańców olsztyńskich osiedli. Wracają festiwale ulicznych teatrów czy muzyki elektronicznej, ale będzie dużo zmian.
07-06-2019
Olsztyn. Autobus kultury latem odwiedzi osiedla
Miejski Ośrodek Kultury przerobił stary autobus na ruchome centrum kultury. Latem pojazd, zwany autobusem kultury, będzie odwiedzał olsztyńskie osiedla. W autobusie będą się odbywały warsztaty i projekcje filmów.
06-06-2019
Bydgoszcz. "Małe formy teatralne" wracają do amfiteatru
"Rzeka Muzyki", "Rzeka Muzyki Młodych", "Wieczór z kabaretem" - to wszystko będzie się działo w te wakacje w amfiteatrze przy Operze Nova. Do tego zestawu trzeba też dodać "Małe formy teatralne". Ratusz właśnie ogłosił, kto zaprezentuje się w Bydgoszczy.
06-06-2019
Gdynia. Wkrótce inauguracja Sceny Letniej w Orłowie
Trzy tytuły na Scenie Letniej w Orłowie i jeden na małej scenie (w kawiarni) zagra latem Teatr Miejski w Gdyni. Sezon letni potrwa od 29 czerwca do 12 sierpnia i zainauguruje go premiera spektaklu "Osiecka. Archipelagi" w reżyserii Jacka Bały. Nowy tytuł ma zostać zagrany aż 14 razy.
06-06-2019
Toruń. Lato z Teatrem Horzycy
Na cztery miesiące Teatr Horzycy zagości na Bydgoskim Przedmieściu. Zaproponuje jego mieszańcom udział w zajęciach pt. "Mazagan - inspiracje". Teatr ma też propozycję dla mieszkańców starówki.
06-06-2019
Warszawa. Nabór na warsztaty Teatralna Karuzela
Ruszył nabór na bezpłatne warsztaty teatralne z elementami wokalnymi dla młodzieży - Teatralna Karuzela. Wakacyjne zajęcia będą prowadzone przez pracowników Teatru Rampa w dniach 26-30 sierpnia.
06-06-2019
Zamość. Ruszyła sprzedaż biletów na spektakle ZLT
"Letnie kreacje" - pod takim hasłem będzie przebiegać tegoroczna, 44. odsłona Zamojskiego Lata Teatralnego. Zamojskie święto teatru rozpocznie się 22 czerwca, ale już teraz warto kupić bilety, bo zwykle rozchodzą się bardzo szybko.
03-06-2019
Warszawa. Teatr Kwadrat gra w wakacje
Teatr Kwadrat przygotował już repertuar na wakacyjne miesiące.
29-05-2019
Kraków. XXIII Letni Festiwal Opery Krakowskiej (po)ruszy w czerwcu!
Premiera "Kandyda" Leonarda Bernsteina, powrót "Cyrulika sewilskiego" i cztery wielkie koncerty - tak w skrócie przedstawia się program Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, który odbędzie już po raz dwudziesty trzeci (7-29 czerwca 2019). Festiwal od lat gromadzi liczną publiczność i gwiazdy sceny operowej.
28-05-2019
Warszawa. Wakacje z Teatrem Muzycznym Roma
Wakacje z TM ROMA zaczynają się 22 czerwca. Przez cały miesiąc na Novej Scenie będą pokazywane spektakle "Once", "Nowy Jork. Prohibicja" i "Tuwim dla dorosłych". Na najmłodszych czeka "Księga dżungli".
24-05-2019
Gdańsk. Znamy wydarzenia głównego nurtu 23. Festiwalu Szekspirowskiego
23. edycja Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku odbędzie się w dniach 26 lipca - 4 sierpnia. Festiwal zainauguruje polska adaptacja "Jak wam się podoba" w reżyserii Krystyny Jandy, zrealizowana przez Teatr Wybrzeże w Gdańsku.
24-05-2019
Warszawa. W czerwcu ruszy Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu
19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu odbędzie się w tym roku w dniach 7-16 czerwca.
21-05-2019
Gdańsk. Lato z "Jak wam się podoba"
Po roku przerwy po raz kolejny zobaczymy premierę na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Spektakl "Jak wam się podoba" Williama Szekspira jest produkcją Teatru Wybrzeże, którą przez całe lato będziemy mogli oglądać w Teatrze Szekspirowskim. Premiera 28 czerwca.
21-05-2019
Sosnowiec. Przegląd premier Teatru Zagłębia LGPT
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to przegląd premier Teatru Zagłębia, zrealizowanych w bieżącym sezonie teatralnym, które zaprezentowane zostaną przed przerwą wakacyjną.
21-05-2019
Poznań. Nastio Mosquito kuratorem Malta Festival
Performer Nastio Mosquito jest kuratorem tegorocznej edycji Malta Festival w Poznaniu, który potrwa od 21 do 30 czerwca. Festiwal odbędzie się pod hasłem "Armia jednostki" - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej dyrektor Malta - Festival Michał Merczyński.
25-04-2019
Łódź. W czerwcu startuje Baśniowy Pasaż Róży
W czerwcu w Łodzi startuje Baśniowy Pasaż Róży - cykl wydarzeń skierowanych dla dzieci. W jego programie znajdą się plenerowe spektakle połączone z warsztatami dedykowane młodszym widzom - poinformował w czwartek PAP Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu.
25-04-2019
Warszawa. Lato wolności na placu Defilad
Program Placu Defilad, plenerowej imprezy na pl. Defilad, skupia się w tym roku wokół 30. rocznicy obrad Okrągłego Stołu i wyborów z 4 czerwca 1989 r. Już za kilka dni pierwszy spektakl - "Narkotyki" według Witkacego.
25-04-2019
Warszawa. Rusza 6. sezon wydarzeń kulturalnych na Placu Defilad
Trzydziesta rocznica pierwszych, demokratycznych wyborów z 1989 r. była absolutnie oczywistym kontekstem, wokół którego chcieliśmy zbudować program - powiedział kurator 6. edycji "Placu Defilad" Tomasz Plata. Oficjalne otwarcie cyklu imprez artystycznych zaplanowano 1 czerwca.