Wieliczka. Misterium Męki Pańskiej w komorze Długosza

W najbliższą niedzielę, 25 marca, o godz. 16.00 w komorze Długosza (ekspozycja Muzeum Żup Krakowskich) w Kopalni Soli w Wieliczce odbędzie się "Misterium Męki Pańskiej". Spektakl wykonają klerycy Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach.

«Reżyserem misterium jest Piotr Piecha, aktor Teatru Ludowego i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a scenariusz napisał ks. Jan Strzałka, rektor seminarium w Stadnikach na podstawie Ewangelii i książki "Jezus z Nazaretu" Romana Brandstaettera.

- Wystawiane przez Księży Sercanów Misterium w Stadnikach cieszy się od lat dużym zainteresowaniem. W wielickim muzeum odbędzie się już po raz trzeci. Duże zaangażowanie aktorów (kleryków i osób świeckich) kierowanych przez profesjonalistę sprawia, że przedstawienie jest przygotowane na wysokim poziomie. Wciągając widzów do spektaklu, umożliwia głębokie i pełne przeżycie wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Surowa sceneria kopalnianej komory wypełnia niecodziennym, niespotykanym w żadnej innej sali nastrojem potęgującym te przeżycia - mówi Małgorzata Bogucka z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, dodając: - Warto w tym spektaklu uczestniczyć.

Bilety do nabycia w Biurze Obsługi Turystów Muzeum, Park Kingi 6, tel. (12) 278 58 49, e-mail: informacja@muzeum.wieliczka.pl.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego