Konkurs na dyrektora Instytutu Teatralnego - 2018

31-10-2018
11-12-2018
Warszawa. MKiDN o konkursie na dyrektora IT: żadna z ofert nie uzyskała rekomendacji komisji
MKiDN w odpowiedzi na oświadczenie Prezesa Zarządu Głównego ZASP i Przewodniczącego ZZAP w sprawie wyniku konkursu na Stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego podało, że "każdy z członków Komisji Konkursowej oświadczył, że żadna z przedłożonych ofert nie uzyskała jego rekomendacji".
11-12-2018
Warszawa. Wspólne oświadczenie ZASP i ZZAP ws. konkursu na dyrektora IT
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami środowiska oraz szerzącymi się domysłami i plotkami wokół konkursu na stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, oświadczamy, że po zapoznaniu się z ofertami i przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, obaj uznaliśmy, iż najlepszy program funkcjonowania Instytutu zaprezentowała dotychczasowa Dyrektor Instytutu Pani Dorota Buchwald - piszą prezes ZASP Paweł Królikowski i przewodniczący ZZAP Maksymilian Rogacki.
08-12-2018
Coraz smutniej w polskim teatrze
Komisja konkursowa nie wybrała szefa Instytutu Teatralnego, teraz może go wybrać minister kultury. Dotychczasowe wybory ministerstwa wróżą katastrofę kolejnej instytucji, członkowie komisji powinni być tego świadomi - pisze Aneta Kyzioł w Polityce.
07-12-2018
Warszawa. List otwarty Jacka K. Zembrzuskiego
Znając ustawę daję pełne prawo komisji i ministrowi do podejmowania suwerennych decyzji, tylko, decyzji podjętej wczoraj nie rozumiem! - pisze jeden z kandydatów w konkursie na dyrektora Instytutu Teatralnego.
07-12-2018
Żałosny teatr
Informacja o tym, że nikt z członków komisji konkursu na dyrektora Instytutu Teatralnego nie rekomendował żadnego z przedłożonych zgłoszeń, a tym samym konkurs nie został rozstrzygnięty, budzi najgorsze emocje - pisze Wojciech Majcherek na swoim blogu.
07-12-2018
Kraków. List otwarty "Didaskaliów" ws. Instytutu Teatralnego
List otwarty redakcji "Didaskaliów" w sprawie wyniku konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
07-12-2018
Po nieudanym konkursie minister Gliński osobiście wskaże dyrektora Instytutu Teatralnego. Czy otworzy kolejny front?
Nierozstrzygnięty pozostaje odwlekany od miesięcy konkurs na dyrektora Instytutu Teatralnego w Warszawie. Komisja wyznaczona przez Ministerstwo Kultury uciekła od odpowiedzialności, która spoczywa na ministrze Piotrze Glińskim - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
07-12-2018
Warszawa. Jacek Kopciński ws. konkursu na dyrektora IT
Po długim oczekiwaniu na ogłoszenie terminu konkursu, a następnie na jego rozstrzygnięcie, na trzy tygodnie przed zakończeniem kadencji obecnej pani dyrektor, nadal nie wiemy, kto będzie kierował Instytutem Teatralnym - oświadczenie Jacka Kopcińskiego, redaktora naczelnego miesięcznika "Teatr".
07-12-2018
Warszawa. MKiDN o możliwych rozwiązaniach prawnych ws. dyrektora Instytutu Teatralnego
Minister kultury, w związku z niewybraniem kandydata na dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, może ogłosić ponowny konkurs, powołać dyrektora tej instytucji, powołać p.o. dyrektora na okres nie dłuższy niż 1 rok lub wybrać zarządzającego instytucją kultury - podał resort kultury.
06-12-2018
Bielsko-Biała. List poparcia dla dyrektor Doroty Buchwald
W związku z rozpoczynającą się właśnie procedurą konkursową na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego, dyrekcja Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wyraża swoje poparcie dla kandydatury obecnej dyrektor - pani Doroty Buchwald, której kompetencje, olbrzymie zaangażowanie i otwartość czynią IT miejscem inspirującej dyskusji o polskim teatrze.
06-12-2018
Bydgoszcz. Teatr Polski popiera dyrektor Dorotę Buchwald
W imieniu Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy wyrażam pełne poparcie dla kandydatury Doroty Buchwald na stanowisku Dyrektorki Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
06-12-2018
Gdańsk. List poparcia dla dyrektor Doroty Buchwald
W związku z konkursem na stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego wyrażam swoje poparcie dla obecnej pani dyrektor - pisze Romuald Wicza-Pokojski, założyciel Teatru Wiczy, dyrektor naczelny i artystyczny Miejskiego Teatr Miniatura i p.o. dyrektora Opery Bałtyckiej w Gdańsku.
06-12-2018
Katowice. List poparcia dla Doroty Buchwald
W związku z rozstrzygającym się w najbliższych chwilach konkursem na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, pragniemy - jako dyrekcja i zespół Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach - wyrazić swoje poparcie dla kandydatury Doroty Buchwald, dotychczasowej dyrektor Instytutu.
06-12-2018
Legnica. Rekomendacja dla dyrektor Doroty Buchwald
Dyrekcja i zespół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy mocno wspiera kandydaturę Doroty Buchwald w konkursie na dyrektora Instytutu Teatralnego w Warszawie.
06-12-2018
Łódź. List poparcia Teatru Powszechnego dla dyrektor Doroty Buchwald
W związku z konkursem na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie wyrażamy poparcie dla kandydatury obecnej dyrektor pani Doroty Buchwald.
06-12-2018
Poznań. List poparcia dla dyrektor Doroty Buchwald
W imieniu Teatru Polskiego w Poznaniu_1875 wyrażam pełne zaufanie wobec Doroty Buchwald kandydującej na stanowisko dyrektorki Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego - pisze dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu, Marcin Kowalski.
06-12-2018
Wałbrzych. Teatr Szaniawskiego z Dorotą Buchwald
Dyrekcja i Zespół Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu wyrażają swoje poparcie dla Doroty Buchwald jako właściwej osoby do kierowania Instytutem Teatralnym w Warszawie.
06-12-2018
Warszawa. List poparcia dla Doroty Buchwald
Teatr Powszechny w Warszawie udziela zdecydowanego poparcia dla kandydatury Doroty Buchwald biorącej udział w konkursie na dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
06-12-2018
Wrocław. Podziemne oświadczenie ws. dyrekcji Doroty Buchwald
Wyrażamy poparcie i wdzięczność za dokonania Doroty Buchwald jako dyrektorki Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, bez wątpienia to właśnie ona powinna dalej nim kierować.
06-12-2018
Wrocław. Wrocławski Teatr Pantomimy popiera dyrektor Dorotę Buchwald
W związku z konkursem na stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego wyrażamy swoje poparcie dla kandydatury obecnej dyrektor pani Doroty Buchwald.
06-12-2018
Warszawa. Kandydat na stanowisko dyrektora IT nie został wybrany
Żadne z przedłożonych zgłoszeń na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego nie uzyskało rekomendacji Komisji Konkursowej, w związku z czym kandydat na dyrektora Instytutu nie został wybrany - poinformowano w czwartek na BIP MKiDN.
06-12-2018
Warszawa. Konkurs na dyrektora Instytutu Teatralnego nierozstrzygnięty
Jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydaci startujący w konkursie nie uzyskali rekomendacji żadnego z członków Komisji Konkursowej.
05-12-2018
Opole. Poparcie dla kandydatury Dyrektor Doroty Buchwald
W związku z konkursem na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, dyrekcja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu wyraża zdecydowane poparcie dla kandydatury dotychczasowej Pani Dyrektor, Doroty Buchwald.
05-12-2018
Rekomendacje dla Doroty Buchwald
31 grudnia 2018 roku kończy się kadencja dyrektorska Doroty Buchwald w Instytucie Teatralnym w Warszawie. Mimo szerokiego poparcia środowiska teatralnego wyrażonego listem podpisanym przez ponad tysiąc dwieście osób w sprawie przedłużenia jej kadencji, minister kultury powziął decyzję o rozpisaniu konkursu na to stanowisko - czytamy w miesięczniku "Dialog".
05-12-2018
Szczecin. List poparcia dla Dyrektor Doroty Buchwald
Dorota Buchwald jako dyrektor Instytutu Teatralnego gwarantuje jakość kierowanej przez siebie instytucji, ważnej dla teatrów znajdujących się w oddaleniu od centrum.
05-12-2018
Warszawa. Oświadczenie Nowego Teatru ws. konkursu na dyrektora Instytutu Teatralnego
Zespół Nowego Teatru w Warszawie wyraża zdecydowane poparcie dla kandydatury pani Doroty Buchwald na stanowisko Dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
05-12-2018
Warszawa. Oświadczenie Zespołu TR Warszawa w sprawie konkursu na dyrektora Instytutu Teatralnego
W związku z konkursem na dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, Zespół TR Warszawa pragnie wyrazić swoje poparcie dla kandydatury Doroty Buchwald na to stanowisko.
05-12-2018
Warszawa. Teatr Polski popiera kandydaturę Doroty Buchwald
W związku ze spodziewanym wkrótce rozstrzygnięciem konkursu na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, dyrekcja Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana wyraża zdecydowane poparcie dla kandydatury dotychczasowej pani dyrektor, Doroty Buchwald.
05-12-2018
Warszawa. Zespół Instytutu Teatralnego popiera kandydaturę Doroty Buchwald na dyrektora
Jako kierownicy i kierowniczki wszystkich działów merytorycznych Instytutu Teatralnego oraz osoby tworzące Zespół IT, wyrażamy zdecydowane poparcie dla kandydatury Doroty Buchwald na stanowisko dyrektora Instytutu oraz Jej programu - konsultowanego z całym Zespołem.
04-12-2018
Warszawa. Rekomendacja zarządu PTBT dla Doroty Buchwald
Rekomendacji na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego udzielił Dorocie Buchwald Zarząd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych.
04-12-2018
Kraków. Oświadczenie redakcji "Didaskaliów"
W związku z konkursem na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie informujemy, że redakcja "Didaskaliów" popiera na to stanowisko dotychczasową dyrektorkę IT, Dorotę Buchwald.
03-12-2018
Warszawa. Kandydaci na dyrektora Instytutu Teatralnego
Jak podaje Janusz Majcherek w portalu teatralny.pl, kandydatami do fotela dyrektora Instytutu Teatralnego są: Patryk Kencki, Aldona Skiba-Lickel, Mirosław Pawłowski, Jacek Zembrzuski i Dorota Buchwald.
03-12-2018
Znamy kandydatów na dyrektora Instytutu Teatralnego
Zaledwie pięcioro kandydatów zgłosiło się do udziału w konkursie ogłoszonym przez Piotra Glińskiego i odpowiadającą za instytucje kultury Wandę Zwinogrodzką na stanowisko szefa Instytutu Teatralnego w Warszawie - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
30-11-2018
Po szkodzie? Przed szkodą?
Jakimś testem będzie konkurs na dyrekcję Instytutu Teatralnego, który w najbliższym czasie ma być rozstrzygnięty. Nie był on konieczny, ale skoro Ministerstwo się przy nim uparło, to można by się przynajmniej spodziewać, że jego procedura będzie całkowicie przejrzysta - pisze Wojciech Majcherek na swoim blogu.
28-11-2018
Warszawa. Komunikat MKDiN o konkursie w Instytucie Teatralnym
Pierwsze posiedzenie Komisji Konkursowej wybierającej kandydata na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
14-11-2018
Warszawa. List Kaliny Zalewskiej ws. dialogu między ludźmi teatru a MKDiN
Warto rozmawiać, czyli głos w dyskusji przed konkursem na dyrektora Instytutu Teatralnego.
23-10-2018
Czy minister Gliński chce zdewastować kolejną ważną instytucję polskiej kultury?
Minister kultury Piotr Gliński w cieniu powyborczych emocji spełnił zapowiedzi wymiany cenionej w środowisku dyrektorki Instytutu Teatralnego w Warszawie. W poniedziałek ukazało się ogłoszenie o konkursie na to stanowisko - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
22-10-2018
Warszawa. Warunki konkursu na dyrektora Instytutu Teatralnego
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
22-10-2018
Z życia teatralnego
Konrad Szczebiot zdjęty troską o przyszłość Instytutu Teatralnego pisze, że dla jego dobra z udziału w konkursie dyrekcyjnym powinna zrezygnować Dorota Buchwald. To ciekawa sugestia: żeby spokojnie wygrać konkurs ważne jest, aby obecna dyrektor IT w nim nie wystartowała. To tak jakby postanowiono, że w następnym Mundialu nie wystąpi Francja, bo jest za dobrą drużyną i może utrudnić grę innym. Powiedziałbym, że po liście ponad tysiąca osób z poparciem dla DB jest to kolejny dla niej niezwykły dowód uznania - pisze Wojciech Majcherek na swoim blogu.
22-10-2018
Warszawa. Konkurs na dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego
Minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie - poinformowało w poniedziałek MKiDN. Kandydaci mogą przesyłać bądź składać wnioski na to stanowisko do 22 listopada.
19-10-2018
Piotr Rudzki do Konrada Szczebiota
Komentarz Piotra Rudzkiego do tekstu "Ujazdowskie pole minowe".
19-10-2018
Warszawa. Gildia Reżyserek i Reżyserów ws. Instytutu Teatralnego
Oświadczenie Zarządu Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych w sprawie Instytutu Teatralnego.
18-10-2018
Warszawa. List otwarty w sprawie Instytutu Teatralnego
Do sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych - AICT Polska.
12-10-2018
Ujazdowskie pole minowe
Z rosnącym niepokojem obserwuję wydarzenia związane ze zbliżającym się końcem kadencji Doroty Buchwald. Truizmem jest stwierdzenie, że Polacy podzielili się na dwa wyrzynające się nawzajem plemiona. Starożytni twierdzili, że w czasie wojny muzy milczą. Nie tylko Melpomena, Talia i Terpsychora zaczynają w dzisiejszej Polsce milknąć. Tu nawet ich kapłani ze sobą wojują na śmierć i życie, niszcząc przy okazji ich przybytki - pisze Konrad Szczebiot na stronie AICT.
20-09-2018
Instytut Teatralny w sieci Bronisława Wildsteina
Znany bojownik walki o Polskę prawą i sprawiedliwą, Bronisław Wildstein, z opóźnieniem na łamach tygodnika "Sieci" odniósł się do listu w sprawie planowanego przez Ministerstwo Kultury konkursu na dyrektora Instytutu Teatralnego - pisze Wojciech Majcherek na swoim blogu.
20-09-2018
Warszawa. Sprostowanie Doroty Buchwald dot. artykułu Bronisława Wildsteina
Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, wystosowała sprostowanie do tygodnika "Sieci" dotyczące artykułu autorstwa Bronisława Wildsteina.
19-09-2018
Polemika z Bronisławem Wildsteinem
W najnowszym tygodniku "Sieci " w artykule "Dwa listy, czyli czyj teatr" Bronisław Wildstein kłamie. A kłamstwa należy prostować - pisze do e-teatru Łukasz Jaskuła.
18-09-2018
Dwa listy, czyli czyj teatr
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego okazał się wyjątkowo popularną instytucją. List w obronie jej dyrektor podpisało sporo ponad pół tysiąca osób - pisze Bronisław Wildstein w tygodniku Sieci.
25-08-2018
Instytut Teatralny ma już 15 lat. Jedno z najważniejszych miejsc dla polskiego teatru jest dziś zagrożone?
W sobotę 25 sierpnia Instytut Teatralny świętuje 15. urodziny. To jedna z nielicznych w dzisiejszej podzielonej Polsce przestrzeni wspólnych. Miejsce, gdzie możliwe jest rozwiązywanie konfliktów. Mimo to Ministerstwo Kultury we wrześniu zamierza rozpisać konkurs na stanowisko nowego dyrektora - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
25-07-2018
Warszawa. List do ministra Piotra Glińskiego ws. Instytutu Teatralnego
"Nie widzę na horyzoncie naszego życia teatralnego osoby, która byłaby bardziej kompetentna i miałaby lepsze kwalifikacje do pełnienia obowiązków Dyrektora Instytutu Teatralnego" - pisze Jacek Dobrowolski, poeta, tłumacz i krytyk teatralny, współpracownik BBC.
24-07-2018
Warszawa. Wicepremier Gliński o Instytucie Teatralnym
Wiceprezes Rady Ministrów Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński odpowiada sygnatariuszom petycji w sprawie przyszłości Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
23-07-2018
Jeszcze w sprawie Instytutu Teatralnego
Być może w tych dniach sprawa planowanego konkursu na dyrektora Instytutu Teatralnego nie jest pierwszorzędnej wagi. Władze państwowe dokonują na naszych oczach dużo cięższego zamachu, niemniej przyszłość ważnej dla środowiska teatralnego instytucji domaga się również larum - pisze Wojciech Majcherek na swoim blogu.
20-07-2018
Warszawa. MKiDN: konkurs na dyrektora Instytutu Teatralnego jeszcze w 2018 r.
Konkurs na dyrektora Instytutu Teatralnego zostanie rozpisany prawdopodobnie na przełomie września i października 2018 r.; powodem jest kończąca się kadencja obecnej dyrektor Doroty Buchwald - poinformowało PAP MKiDN, odnosząc się do listu poparcia dla Buchwald, wystosowanego przez środowisko teatralne.
20-07-2018
92 kolejnych sygnatariuszy listu poparcia ws. przyszłości Instytutu Teatralnego
List poparcia dla IT podpisało już 1201 sygnatariuszy. Od wczoraj swój podpis złożyły 92 kolejne osoby. List można cały czas podpisywać, pisząc na adres popieramIT@gmail.com.
18-07-2018
Poznań. List poparcia dla dyrektor Instytutu Teatralnego
Zarząd Polskiej Fundacji Artystów Scenicznych "Plac Teatralny" pragnie wyrazić swoje wsparcie dla p. Doroty Buchwald w sprawie przedłużenia kontraktu dyrektorskiego w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.
16-07-2018
Warszawa. Prof. Dudzik do ministra Glińskiego ws. Instytutu Teatralnego
W związku z ewentualnością ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego prezes Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, prof. dr hab. Wojciech Dudzik, skierował w dniu 10 lipca list do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.
13-07-2018
Kraj. Ludzie kultury przeciwko zmianom w Instytucie Teatralnym
Kadencja obecnej dyrektorki Instytutu Teatralnego Doroty Buchwald kończy się w grudniu, a Piotr Gliński nie zdecydował się przedłużyć z nią umowy. Decyzja ministra kultury wzburzyła środowisko artystyczne, które stanęło w obronie Buchwald.
13-07-2018
List poparcia dla dyrektor Instytutu Teatralnego Pani Doroty Buchwald
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało przed paroma dniami, że ogłoszony zostanie konkurs na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Od 2014 roku tę funkcję pełni Dorota Buchwald, osoba która od samego początku budowała tę instytucję, co ciekawe zanim jeszcze powstała! - pisze Oskar Świtała na blogu Sympatycy Sztuki.
13-07-2018
Po co zmiany w Instytucie Teatralnym skoro wszystko działa znakomicie?
Przez cztery lata jej [Doroty Buchwald] dyrektorowania Instytut Teatralny rozrósł się nie do poznania. Działa od rana niemal do północy. Codziennie odbywają się tu imprezy teatralne, spotkania z interesującymi ludźmi. Pokazy filmowe, dyskusje i wystawy. Instytut wydaje książki poświęcone wybitnym ludziom teatru - pisze Witold Sadowy.
12-07-2018
W sprawie przyszłości Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego
Wyrażamy zdecydowane poparcie dla obecnej dyrektor Instytutu Teatralnego Doroty Buchwald i kształtu prowadzonej przez nią instytucji. (...) Zachowanie jej autonomii i charakteru jest postulatem środowiska - piszą w liście dotyczącym przyszłości Instytutu Teatralnego ludzie teatru i kultury.
11-07-2018
Zła wiadomość
Złą wiadomość podało w zeszłym tygodniu Biuro Prasowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapowiedziano ogłoszenie w najbliższym czasie konkursu na stanowisko dyrektora Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Kontrakt obecnej dyrektorki Instytutu, Doroty Buchwald, upływa z końcem tego roku - czytamy w komentarzu Jacka Sieradzkiego na blogu miesięcznika "Dialog".
06-07-2018
Po co potrzebny jest konkurs na dyrektora Instytutu Teatralnego?
Po dobrej wiadomości z Ministerstwa Kultury, że urząd przystał na kompromis zawarty między Radą Artystyczną Starego Teatru w Krakowie i jego dyrektorem, przyszła zła wiadomość: zapowiedź ogłoszenia konkursu na dyrekcję Instytutu Teatralnego - pisze Wojciech Majcherek na swoim blogu.
05-07-2018
Warszawa. Wicepremier Piotr Gliński zmieni szefa Instytutu Teatralnego?
To jedno z najważniejszych miejsc dla polskiego teatru, ośrodek intelektualny, wydawnictwo, archiwum i centrum środowiskowego dialogu. A także placówka konsekwentnie poszerzająca dostęp do kultury.