Prapremiery dramaturgii polskiej w sezonie 2018/2019

22-10-2018
10-11-2018
Legnica. "Popiół i diament..." w Teatrze Modrzejewskiej
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy przygotował na Święto Niepodległości premierę sztuki opartej na podstawie powieści Jerzego Andrzejewskiego i głośnego filmu Andrzeja Wajdy.
08-11-2018
Legnica. Premiera "Popiołu i diamentu - zagadki nieśmiertelności"
W niedzielę 11 listopada o godz. 19 na legnickiej Scenie Gadzickiego premiera dramatu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk "Popiół i diament - zagadka nieśmiertelności", dla którego inspiracją były film Andrzeja Wajdy i powieść Jerzego Andrzejewskiego. Ale nie tylko one. Siedem lat po legnickiej premierze głośnych "III Furii" ponownie reżyseruje Marcin Liber.
25-10-2018
Poznań. Janiczak i Rubin o Konopnickiej w Polskim
Biografia Marii Konopnickiej wymyka się schematom, nie daje się wpisać w żadne ramy, od wielu lat mierzą się z nią kolejni biografowie. Zainspirowała także twórców spektaklu, którego premiera w najbliższą sobotę otworzy "limonkowy" sezon w Teatrze Polskim.
28-09-2018
Białystok. Poznajcie niezwykłą Ofelię. Nowy spektakl familijny w BTLu
"Teatr cieni Ofelii" to pierwsza w tym sezonie artystycznym premiera w Białostockim Teatrze Lalek. Familijny spektakl mogą obejrzeć rodzice wraz z dziećmi.
07-09-2018
Kraków. Premiera "Wałęsy w Kolonos" w Łaźni Nowej
W Teatrze Łaźnia Nowa premiera goni premierę. Widzowie nie zdążyli jeszcze przemyśleć "Miłosnej wojny stulecia" Evy Rysovej, a już tydzień później kolejny godny uwagi spektakl. "Wałęsa w Kolonos" w reż. Bartosza Szydłowskiego w sobotę 8 września na Dużej Scenie Łaźni Nowej.