Kontrowersje wokół Teatru Łaźnia Nowa po zarzutach radnego PiS

15-06-2017
13-03-2019
Polowanie na Łaźnię
Sztuka i ludzka małostkowość z dodatkiem polityki. To mieszanka wybuchowa, która mogła zmieść jeden z ciekawszych teatrów w Polsce. Prokuratura właśnie umorzyła śledztwo przeciwko dyrektorowi krakowskiej Łaźni Nowej - pisze Aleksandra Pawlicka w Newsweeku.
09-03-2019
Artyści odradzają się jak feniks z popiołów
- Przeszedł po nas czołg, ale artyści odradzają się jak feniks z popiołu. Chodziło o to, by zniszczyć naszą ideę, miejsce, które stworzyliśmy - mówią PAP Małgorzata Szydłowska i Bartosz Szydłowski po tym, jak krakowska prokuratura oddaliła wysuwane wobec dyrektora Łaźni Nowej zarzuty o rażące nieprawidłowości w teatrze.
22-02-2019
Kraków. Bagatela i Łaźnia Nowa najlepsze w audycie instytucji kultury
Audyt instytucji kultury to pomysł na całościową i obiektywną ocenę prowadzonych przez miasto placówek. Na początek poddane mu zostały teatry. Do zdobycia były 1344 pkt., podzielone na poszczególne kategorie. Chodzi m.in. o finanse, zarządzanie ludźmi, program artystyczny, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom widzów.
20-02-2019
Kraków. Prokurator o umorzeniu śledztwa w sprawie Łaźni Nowej
Bartosz Szydłowski, założyciel Łaźni Nowej, napisał na swoim profilu Fb, że umorzono przeciwko niemu śledztwo w sprawie niegospodarności w zarządzaniu teatrem. Prokuratura komentuje: To nie były znaczne szkody majątkowe.
20-02-2019
Pewne nieprawidłowości, bez znamion przestępstwa
Po dwóch latach badania zarzutów wobec dyrektora Łaźni Nowej, Bartosza Szydłowskiego, prokuratura uznała, że nie ma mowy o popełnieniu przestępstwa - pisze Łukasz Gazur w Dzienniku Polskim.
19-02-2019
Kraków. Prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko Bartoszowi Szydłowskiemu
Bartosz Szydłowski, obecnie dyrektor artystyczny teatru Łaźnia Nowa, a wcześniej jego dyrektor naczelny, ujawnił na swoim profilu w portalu społecznościowym, że "Prokurator umorzył śledztwo w związku z brakiem znamion czynu zabronionego".
19-02-2019
Kraków. Oświadczenie Bartosza Szydłowskiego
Po dwóch latach insynuacji i oszczerstw, dowiedziałem się, że prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa w stosunku do mojej osoby, w związku "z brakiem znamion czynu zabronionego w czynie zarzucanym podejrzanemu (art. 17 par.1 pkt. 2 k.p.k.)".
25-09-2018
Prokuratura stawia zarzuty. Szydłowski ripostuje
- Zarzuty mają sprowokować medialną burzę i uratować honor znanego z nieskutecznych donosów radnego Kality. Chciałbym przypomnieć, że jego aktywność poprzedzona była złożeniem propozycji o zatrudnieniu w teatrze im. Słowackiego jego znajomka. Odrzucenie tej haniebnej propozycji skutkuje zaangażowaniem w niszczenie mnie oraz instytucji, która z takimi sukcesami działa na rzecz miasta i dzielnicy - komentuje Szydłowski.
22-09-2018
Kraków. Śledczy o Łaźni Nowej: ukarać Bartosza Szydłowskiego
Prokuratura postawiła założycielowi i wieloletniemu dyrektorowi nowohuckiego teatru zarzuty niegospodarności na prawie pół miliona złotych. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Bartosz Szydłowski: - Mam wrażenie, że biorę udział w kiepskim spektaklu.
22-09-2018
To spektakl pod wybory
- Zakładaliśmy ten teatr oboje, budowaliśmy go od zera, pod nominacją podpisał się prezydent. Mamy też zgodę prezydenta na to, by Małgorzata pracowała w Łaźni - mówi Bartosz Szydłowski, zastępca dyrektora artystycznego Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie w rozmowie z Małgorzatą Skowrońską i Michałem Olszewskim w Gazecie Wyborczej-Kraków.
06-09-2017
Ewa Wolniewicz: Nie chcę słuchać plotek ani pomówień
Choć potencjalna dyrektor naczelna Łaźni Nowej przyznaje, że jeszcze nie rozmawiała z dotychczasowym szefem tej sceny, Bartoszem Szydłowskim, jest dobrej myśli przed spotkaniem.
01-09-2017
Kraków. Ewa Wolniewicz typowana na dyrektora Łaźni Nowej
Najprawdopodobniej Ewa Wolniewicz, była dyrektor TVP Wrocław, zostanie dyrektorem miejskiego Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie i zastąpi na tym stanowisku Bartosza Szydłowskiego, który złożył rezygnację w lipcu.
29-08-2017
Kraków. Jaka przyszłość rysuje się przed nowohucką Łaźnią?
W projekcie statutu dla Łaźni Nowej nie ma mowy o dyrektorze artystycznym. Stanowisko to miał otrzymać dotychczasowy dyrektor naczelny Bartosz Szydłowski.
02-08-2017
Warszawa-Kraków. Krzysztof Mieszkowski ws. Teatru Łaźnia Nowa
Zarzuty stawiane założycielowi i dyrektorowi Teatru odnoszące się do rzekomych nadużyć i uchybień finansowych są w gruncie rzeczy nieakceptowalne i stanowią o zupełnym niezrozumieniu zasad funkcjonowania instytucji kultury - pisze m.in w liście otwartym poseł Krzysztof Mieszkowski.
27-07-2017
Nie bronię dyrektora, bronię nowohucianina
Bartosz Szydłowski, wciąż dyrektor teatru Łaźnia Nowa, to dziś łatwy cel. Raport pokontrolny ujawnia przecież "nieprawidłowości", "niegospodarność", brak rozsądku w wydawaniu publicznych pieniędzy; można w tych pozycjach wybierać i przebierać, a będą i tacy, którzy dorzucą coś od siebie. Ja też dorzucę - pisze Renata Radłowska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
26-07-2017
Kraków. List otwarty do profesora Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa
Kraków, 24 VII 2017. Szanowny Panie Prezydencie! Od wielu tygodni trwa bezpardonowa akcja radnego PiS Adama Kality wymierzona przeciwko dyrektorowi Teatru Łaźnia Nowa - Bartoszowi Szydłowskiemu oraz zastępczyni dyrektora, znakomitej scenografce i menadżerowi kultury, Małgorzacie Szydłowskiej.
26-07-2017
Niegospodarność, nepotyzm. Co zarzucają dyrektorowi Łaźni Nowej
Bartosz Szydłowski, dyrektor teatru Łaźnia Nowa, podał się do dymisji. Stało się to po kontroli krakowskiego magistratu i zarzutach o niegospodarność oraz nepotyzm. Sam Szydłowski nie komentuje sytuacji. W jego obronie już stanęli artyści - piszą Iwona Hajnosz i Małgorzata Skowrońska w Gazecie Wyborczej - Kraków.
26-07-2017
Paradoks - to najlepszy czas Łaźni Nowej
Są miejsca nierozerwalnie związane ze swoimi założycielami. W świecie kultury też. Tak jest choćby z Teatrem Witkacego w Zakopanem, którego nikt sobie nie wyobraża bez Andrzeja Dziuka. Albo Wierszalina z Supraśla bez Piotra Tomaszuka. Albo... Łaźni Nowej bez Bartosza i Małgorzaty Szydłowskich. Dlatego informacja, że nowohucka scena zmieni dyrektora naczelnego zaskoczyła - pisze Łukasz Gazur w Dzienniku Polskim.
26-07-2017
Kraków. Dyrektor Łaźni Nowej: moja rezygnacja jest formą sprzeciwu
Dyrektor krakowskiego teatru Łaźnia Nowa Bartosz Szydłowski oświadczył, że jego rezygnacja z funkcji dyrektora naczelnego jest "formą sprzeciwu dla nieczytelnych i często sprzecznych przepisów dotyczących prowadzenia instytucji kultury"; to, co dzieje się wokół tej sceny, nazwał "publicznym linczem".
25-07-2017
Kraków. Bartosz Szydłowski zrezygnował ze stanowiska dyrektora naczelnego Łaźni Nowej
Bartosz Szydłowski zrezygnował ze stanowiska dyrektora naczelnego teatru Łaźnia Nowa, pozostanie dyrektorem artystycznym tej sceny - dowiedziała się we wtorek PAP. Informację tę potwierdził zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig.
18-07-2017
Radny kontra dyrektor
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wydatków teatru i nadużycia uprawnień. Śledczy sprawdzają, czy w "Łaźni Nowej" miejskie pieniądze były wydawane zgodnie z przepisami. Dyrektor wynajmuje dla żony mieszkanie, kupił drogie auto, sprzęt. Inne teatry rządzą się inaczej - pisze Piotr Rapalski w Polsce Gazecie Krakowskiej.
17-07-2017
Kraków. Łaźnia Nowa pod lupą krakowskiej prokuratury
Po zawiadomieniu od radnego PiS Adama Kality Prokuratura Okręgowa dla Krakowa-Nowej Huty wszczęła śledztwo pod kątem nieprawidłowości w Teatrze Łaźnia Nowa.
31-05-2017
Kraków. Radny PiS zawiadomił prokuraturę ws. nieprawidłowości w Łaźni Nowej
Krakowski radny PiS Adam Kalita złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z nieprawidłowościami w Teatrze Łaźnia Nowa. W placówce trwa kontrola.
17-05-2017
Kraków. Nieprawidłowości i pokontrolne zalecenia w Łaźni Nowej
Nieprawidłowości w Teatrze Łaźnia Nowa. W 2015 roku miasto przeprowadziło kontrolę działalności placówki. Wynikało z niej, że pojawiają się nieścisłości w zarządzaniu majątkiem czy braki w prowadzeniu dokumentacji niektórych kosztów w ramach podróży służbowych. Dyrektor teatru Bartosz Szydłowski informuje, że zobowiązał odpowiednich pracowników do wprowadzenia pokontrolnych zaleceń.
17-05-2017
Zarzuty czy autopromocja radnego?
Luksusowe zakupy czy narzędzia niezbędne do pracy? Radny PiS Adam Kalita zarzuca niegospodarność dyrektorowi Teatru Łaźnia Nowa. - To ruch polityczny - odpowiada Bartosz Szydłowski.
16-05-2017
Kraków. Radny PiS oczekuje kontroli i zawieszenia dyrektora Teatru Łaźnia Nowa
Niegospodarność i wydawanie publicznych pieniędzy na prywatne cele zarzuca dyrektorowi Teatru Łaźnia Nowa Bartoszowi Szydłowskiemu radny PiS Adam Kalita. W interpelacji do prezydenta Krakowa zwraca się o kontrolę finansową w teatrze, chce też zwieszenia dyrektora. Szydłowski zarzuty odpiera.