Plany teatrów na sezon 2018/2019

30-07-2018
01-02-2019
Białystok. 2019 rok w Białostockim Teatrze Lalek
Białostocki Teatr Lalek w tym roku zmierzy się m.in. z problemem depresji, opowie o szukaniu drugiej połówki, przypomni Becketta. Na scenie dziać się będzie sporo.
31-01-2019
Olsztyn. Nowy dyrektor robi porządki w "Jaraczu"
Znamy plany Zbigniewa Brzozy, który objął kierownictwo nad teatrem w Olsztynie. Wiemy też, jaka atmosfera panuje za kulisami po ostatnich burzliwych wydarzeniach.
29-01-2019
Gdańsk-Gdynia. Teatralne premiery 2019 roku
Nowy rok to świeżość, nowe plany i wydarzenia. Także w teatrze. Trójmiejskie sceny szykują wiele nowości. W planach nowe spektakle w reżyserii m.in. Eweliny Marciniak, Krystyny Jandy, Pawła Aignera i Bernarda Szyca.
29-01-2019
Toruń. Co w kulturze w 2019 roku?
W tym roku Toruń zyska dwie nowe sceny teatralne. Pierwsza, o ile nie będzie kolejnego poślizgu w remoncie Pałacu Dąmbskich, zaprosi już w marcu. To kameralna scena Teatru Muzycznego. Drugą będzie amfiteatr w stylu szekspirowskim w ogródku Baja Pomorskiego (gdzie nieduża scena "pod dachem nieba" już istnieje).
10-01-2019
Katowice. Pilch wg Głomba i inne plany Teatru Śląskiego
W sobotę 19 stycznia pierwsza w tym roku premiera w Teatrze Śląskim. Będzie to tragikomedia kryminalna "Wiele demonów według książki Jerzego Pilcha w reżyserii Jacka Głomba, dyrektora Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy.
08-01-2019
Kraj. 22 teatralne premiery, na które czekamy w 2019 r.
O nastrojach w Polsce i Europie, globalnym ociepleniu, języku nienawiści, stosunkach polsko-ukraińskich. O Trumpie, Jezusie. I o kobietach. Oto subiektywny wybór najważniejszych premier teatralnych pierwszej połowy 2019 r.
05-01-2019
Kraj. Premiery teatralne w 2019 r. - od monodramów po operę
"Borys Godunow" w reż. P. Steina, "Panny z Wilka" w reż. A. Glińskiej, "Almodovaria" w reż. A. Wieczur-Bluszcz i "Rechnitz. Opera" w reż. K. Kalwat - m.in. takie premierowe spektakle będzie można obejrzeć w 2019 r. Na afisz powrócą także doceniane przez krytyków przedstawienia, wśród nich "Wycinka" w reż. K. Lupy.
17-12-2018
Warszawa. Nowy rok na stołecznych scenach
Masłowska, Witkacy, spektakl z piosenkami z filmów Almodovara... Jakie premiery szykują dla nas w 2019 roku warszawskie teatry?
07-12-2018
Warszawa. "Generation After" w Nowym Teatrze
Nowy Teatr otwiera się na nowe projekty.
17-11-2018
Kraków. Sezon u Słowackiego pod znakiem twórczości Wyspiańskiego
- Wyspiański złapał za rękę tzw. Polaka narodowego - lubiącego celebrę, race i sztandary, ale zapominającego o tolerancji i ciekawości świata - mówi PAP kurator programu artystycznego w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie Bartosz Szydłowski. Bieżący sezon w Teatrze Słowackiego upływa pod znakiem twórczości autora "Wesela".
15-11-2018
Warszawa. Działalność oraz plany Insytutu Muzyki i Tańca
14 listopada podczas konferencji programowej Instytutu Muzyki i Tańca z udziałem Wandy Zwinogrodzkiej, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiono działalność oraz plany IMiT na rzecz rozwoju kultury muzycznej i tanecznej w Polsce.
25-10-2018
Krystyna Janda: teatr bez nowych spektakli umiera
- Myślę o naszej publiczności, jako o najbliższych mi ludziach, jak o dużej rodzinie, która miewa różne problemy - i radości, i smutki - powiedziała PAP Krystyna Janda, dyrektor Teatru Polonia w Warszawie, który 29 października obchodzić będzie jubileusz 13-lecia działalności.
20-10-2018
Gołda Tencer: Miejsca i ludzie
- Teatr jest żywą instytucją - tu musi się ciągle coś dziać. Jestem aktorką, reżyseruję, śpiewam, ale ciągle chcę czegoś nowego - mówi Gołda Tencer, dyrektorka Teatru Żydowskiego w Warszawie.
18-10-2018
Ewa Pilawska: Mamy pełne widownie na spektaklach
- Myślę, że dla teatru bardzo ważne jest wypracowanie wiarygodnego wizerunku artystycznego oraz uczciwe podejście do widza. Jeśli spotkania w teatrze są autentyczne, a widzowie czują, że zespół wierzy w to, co robi, powstaje szczególne przymierze pomiędzy twórcami a widownią - mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi w rozmowie z Beatą Sakowską w portalu Life in.
18-10-2018
Gdynia. Jesień w Teatrze Muzycznym
W Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej właśnie wystartował nowy sezon. Jakie musicale będą królowały w tym roku na dużej scenie?
11-10-2018
Tarnów. Rusza nowy sezon u Solskiego
Zakończył się w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia - rozdano nagrody, ucichły brawa. Ale w gmachu przy Mickiewicza to nie koniec, a początek wytężonej pracy - miejski teatr wkracza w nowy sezon, w którym zaplanowano siedem premier.
09-10-2018
Łódź. Teatr Muzyczny wystawi musical "Miss Sajgon"
Teatr Muzyczny w Łodzi rozpoczął przygotowania do wystawienia musicalu "Miss Sajgon" - ogłosiła we wtorek dyrekcja sceny. Wkrótce odbędą się castingi do głównych ról, natomiast premierę zaplanowano na zakończenie sezonu artystycznego, w czerwcu przyszłego roku.
06-10-2018
Krzysztof Babicki: wiele wątków lokalnych na 60-lecie teatru
- Tak wyszło, że poza farsą Conneya wszystkie kolejne tytuły sezonu są polskie, większość zaś porusza kwestie związane z regionem, Gdynią lub naszą sceną - mówi Krzysztof Babicki, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gdyni o jubileuszowym sezonie 2018/2019.
05-10-2018
Warszawa. Biennale Warszawa - nowy sezon, nowe miejsce
Biennale Warszawa zaczyna nowy sezon w nowej przestrzeni przy ul. Marszałkowskiej 34/50.
04-10-2018
Sosnowiec. Nowy sezon w Teatrze Zagłębia
Co słychać? Tym pytaniem Teatr Zagłębia otwiera sezon teatralny 2018/2019 pod nowym kierownictwem - Iwony Woźniak, dyrektor naczelnej oraz Jacka Jabrzyka, dyrektora artystycznego.
02-10-2018
Kalisz. Nowy sezon w teatrze Bogusławskiego
Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu poinformował o swoich planach na sezon 2018/2019. Obejmują one pięć premier.
02-10-2018
Rzeszów. Teatr im. Siemaszkowej w nowym sezonie
W Teatrze im. W. Siemaszkowej będzie rzeszowska kontynuacja festiwalu "TRANS/MISJE" oraz Festiwalu Nowego Teatru. Wśród premier na widzów czekają m.in. spektakle o rodzinie Ulmów, zespole Blackout, Marlenie Dietrich.
02-10-2018
Zakopane. Nowy sezon w Teatrze Rozrywki RZT Szymaszkowa
Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa wychodzi poza zakopiańską scenę. - Ruszamy w klubie jazzowym "Dali" w Krakowie. Od 7 października będziemy pokazywać spektakle "Job" i "Roztańczone nogi" - zapowiada Stanisław Rzankowski. A 13 października swoją zakopiańską premierę będzie miał spektakl "Mama" na motywach "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.
27-09-2018
Kielce. Filharmonia Świętokrzyska rozpoczyna sezon
Recitalem francuskiego pianisty Philippe'a Giusiano rozpocznie się w piątek nowy sezon artystyczny w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W repertuarze na najbliższe trzy miesiące znalazły się koncerty symfoniczne, kameralne i rodzinne, wieczory filmowe oraz przedstawienia operowe i baletowe.
27-09-2018
Kraków. Co w nowym sezonie szykuje Stary Teatr
Repertuar Starego Teatru dopięty na ostatni guzik. Jak wyglądać będzie scena narodowa w nowym sezonie? Po głośnych rozstaniach nastąpi oczekiwana przez publiczność seria powrotów.
27-09-2018
Poznań. Teatr Nowy. Postaci z bajek o wolności
Rozpoczynający się sezon w Teatrze Nowym otworzy "Holoubek syn Picassa" w reż. Julii Szmyt. Spektakl był już pokazywany w teatrze w ramach Sceny Debiutów, jednak twórcy zapowiadają, że wersja premierowa będzie różnić się od tamtej.
26-09-2018
Chcemy budować repertuar eklektyczny
- Nie jest tajemnicą, że obecny moment w życiu Opery Bałtyckiej to wychodzenie z kryzysu. To jeszcze trochę potrwa. Ja dostrzegam partnerów w tych osobach, które w operze poznaję. Widzę również partnera w panu marszałku. To nie jest żadne zaklinanie rzeczywistości, tylko determinacja u każdej ze stron, by nasza gdańska opera przyrastała na znaczeniu - mówi Romuald Wicza-Pokojski, dyrektor Opery Bałtyckiej w Gdańsku.
26-09-2018
Łódź. Teatr Wielki zapowiedział nowy sezon
Teatr Wielki rozpoczął nowy sezon artystyczny. Przypomniano spektakle wyreżyserowane przez Tomasza Koninę i zapowiedziano nadchodzące premiery.
25-09-2018
Bydgoszcz. Nowy sezon w Operze Nova
Opera Nova niedawno rozpoczęła nowy sezon artystyczny, a już 27 października zaprasza na najnowszą premierę. Będzie to "Awantura w Recco, czyli Drzewko wolności". Druga część tytułu nie jest przypadkowa. Opera Nova nawiązuje w ten sposób do, przypadającej kilkanaście dni później, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
25-09-2018
Łomża. Rusza sezon w Teatrze Lalki i Aktora
Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczyna nowy sezon artystyczny 2018/2019, w odnowionym i wyremontowanym budynku, który w godzinach wieczornych rozświetla wielobarwna iluminacja.
25-09-2018
Łódź. Co nowego w Teatrze Pinokio
Rozpoczynający się sezon 2018/2019 przebiegnie pod hasłem "Podróżnicy". Przed nami m.in. październikowa premiera spektaklu "Wolę się ścigać niż zakochiwać".
25-09-2018
Poznań. Scena na Piętrze w swoim 40. sezonie
Od "Audiencji III czyli raju Eskimosów" Bogusława Schaeffera w wykonaniu Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego rozpoczęła swój 40. sezon poznańska Scena na Piętrze.
25-09-2018
Romuald Wicza-Pokojski: Opera Bałtycka ma być teatrem dostępnym
- Ten sezon to sezon stabilizacji. Dążymy do sytuacji, byśmy mogli w spokoju zająć się sztuką. Pewne zmiany są konieczne, ale każda zmiana wymaga konsultacji. Opera to teatr nas wszystkich - mówi Romuald Wicza-Pokojski, pełniący od lipca obowiązki dyrektora Opery Bałtyckiej, w rozmowie o najbliższym roku działalności tej instytucji.
24-09-2018
Romuald Wicza Pokojski: obecny sezon będzie zapowiedzią naszej linii programowej
Dużo premier, nowe pomysły, niespodzianki dla widzów, inwestycje - nowy szef Opery Bałtyckiej, Romuald Wicza Pokojski opowiada jak będzie wyglądał pierwszy sezon artystyczny tej instytucji pod jego dyrekcją.
22-09-2018
Paweł Łysak: chcemy opowiadać o końcu świata ojców
- Chcemy pokazać przejście ze świata zbudowanego przez mężczyzn do historii tworzonej przez kobiety - powiedział PAP reżyser i dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie Paweł Łysak, przedstawiając plany repertuarowe jego sceny w nowym sezonie 2018/19.
21-09-2018
Co z Teatrem Norwida?
- Gramy, pozornie mogłoby się wydawać, lżejszy repertuar - bardziej komediowy, farsowy, ale to tylko z pozoru, bo to jest do zagrania bardzo trudne - z Tadeuszem Wnukiem, dyrektorem Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze, rozmawia Urszula Liksztet w Nowinach Jeleniogórskich.
21-09-2018
Kraków. Gra na Wyspiańskiego
Wielkie tytuły: "Imię Róży" Umberto Eco, "Lalka" Bolesława Prusa, "Hamlet" Szekspira i "Wojna polsko-ruska" Doroty Masłowskiej, do tego m.in. operetka sanatoryjna "Turnus mija, a ja niczyja", bajka "Kwiat paproci" oraz wielki finał - happening ze Smokiem na Wawelu. Wszystko pod ramię ze Stanisławem, a momentami Stasiem Wyspiańskim, przewodnikiem po krakowskich ścieżkach, myślach i duszach.
20-09-2018
Bydgoszcz. Opera Nova zaprasza
Dyrekcja Opery Nova zaprasza w poniedziałek, 24 września o godz. 13. do sali kameralnej im. prof. Krysiewiczowej na otwarte dla Mediów i Publiczności spotkanie poświęcone bieżącym wydarzeniom i planom artystycznym sezonu 2018/2019.
20-09-2018
Bytom. Nowy sezon w Teatrze Rozbark
Teatr Tańca i Ruchu Rozbark z rozmachem zainaugurował początek jubileuszowego, piątego sezonu swojej działalności. Zaczęło się jednak spokojnie, od posadzenia róż w pobliżu wejścia do budynku przy ulicy Kilara.
20-09-2018
Kalisz. Nowy sezon u Bogusławskiego
Mistrz i Małgorzata" i "Opowieść podręcznej" - adaptacje tych dwóch wielkich powieści wyznaczą ramy nowego sezonu 2018/2019 w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
20-09-2018
Kraków. Narodowy Stary Teatr: nowy sezon, nowe porządki
Zespół Starego Teatru postanowił nie zmieniać składu swej Rady Artystycznej. Pozostają w niej aktorki i aktorzy wybrani w styczniu 2018 r.: Anna Dymna, Anna Radwan, Dorota Segda, Ewa Kaim, Radosław Krzyżowski, Roman Gancarczyk i Krzysztof Zawadzki.
20-09-2018
Łódź. Plany Teatru Wielkiego na nowy sezon
"Człowiek z Manufaktury" w reż. Waldemara Zawodzińskiego, "Samson i Dalila" oraz światowa prapremiera spektaklu baletowego o Beethovenie na 25. Łódzkie Spotkania Baletowe to plany Teatru Wielkiego na sezon 2018/2019.
20-09-2018
Toruń. Teatr Horzycy rozpoczyna sezon
Oficjalnie rozpoczęliśmy sezon teatralny 2018-2019, którego hasło przewodnie brzmi "Tu w Toruniu!". Tu z Wami. Tu z miastem. Tu z lokalnymi sprawami i historiami - informuje Teatr im. Wilama Horzycy.
20-09-2018
Toruń. Teatr Muzyczny chwilowo bez stałej siedziby
Dla Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu sezon 2018/2019 nie będzie łatwy. Remont Pałacu Dąmbskich, stałej siedziby teatru, zakończy się dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Do tego czasu toruńską instytucję kultury czeka tułaczka.
19-09-2018
Kraków. Teatr Ludowy zaplanował sezon
9 premier zaplanowano w Teatrze Ludowym na sezon 2018/2019. Wśród realizatorów m.in. Marcin Liber, Paweł Passini, Aneta Groszyńska, Małgorzata Bogajewska. Najblizsza premiera już 21 września. "Gdy przyjdzie sen" Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka.
19-09-2018
Łódź. Plany Teatru Powszechnego na nowy sezon artystyczny
Sztuka poświęcona Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu, prapremiera komedii Marka Crawforda, jubileuszowa - XXV edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - te i inne wydarzenia znalazły się w planach łódzkiego Teatru Powszechnego w nowym sezonie artystycznym.
19-09-2018
Poznań. "Addamsowie" otworzą sezon w Teatrze Muzycznym
W Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się wczoraj konferencja prasowa poświęcona premierze "Rodziny Addamsów" i planom na sezon 2018/2019.
18-09-2018
Kraków. "Gdy przyjdzie sen" na otwarcie sezonu w Teatrze Ludowym
Tragikomedia "Gdy przyjdzie sen" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej zainauguruje w piątek sezon teatralny 2018/2019 w Teatrze Ludowym w Krakowie. Będzie to pierwsza z planowanych do czerwca premier w tym teatrze.
18-09-2018
Płock. Nowy sezon w Teatrze Szaniawskiego
Badania publiczności, dwie prapremiery, sesję naukową i gościnny występ w Teatrze pod Palmovkou w Pradze zapowiedział na nowy sezon dyrektor Marek Mokrowiecki. Plany repertuarowe dziennikarze poznali podczas konferencji prasowej w teatralnej bibliotece. Teatrowi przybył mecenas. W sezonie 2018/2019 będzie nim PKN ORLEN S.A.
17-09-2018
Toruń. Sześć premier w nowym sezonie u Horzycy
Toruńska scena dramatyczna ogłosiła plany na nowy sezon artystyczny. Ma być lokalnie i bardzo blisko widza.
17-09-2018
Wrocław. Opera Wrocławska otwiera nowy sezon
W czwartek Opera Wrocławska otwiera nowy sezon. Na spektaklu inauguracyjnym usłyszymy arie i ansamble z oper mistrzów belcanta - Dionizettiego i Belliniego.
17-09-2018
Wrocław. Pięć premier wystawi Wrocławski Teatr Lalek w nowym sezonie
Pięć premier zaprezentuje w nowym sezonie artystycznym Wrocławski Teatr Lalek. Pierwszą, pokazaną we wrześniu, będzie odcinek serialu kabaretowego dla dorosłych w konwencji programu telewizyjnego - "Kazio Sponge Talk Show".
15-09-2018
Kraków. Teatr im. Juliusza Słowackiego obchodzi 125-lecie istnienia
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie obchodzi w tym roku 125-lecie istnienia. W nowym sezonie widzowie będą mogli obejrzeć na jego deskach inscenizacje inspirowane dramatami Stanisława Wyspiańskiego i wielkie dzieła literatury, m.in. "Imię róży" i "Lalkę".
15-09-2018
Kraków. 125-ty sezon Teatru im. Słowackiego w szczegółach
Dzieło Wyspiańskiego, jego życiorys, jego zmagania i dociekliwe poszukiwania sensu będą patronować realizacjom na scenach Teatru Słowackiego w sezonie 2018/ 2019.
14-09-2018
Bielsko-Biała. Tuwim i bosko fałszująca śpiewaczka
Ostro startują po wakacjach obie bielskie sceny - Teatr Polski i Teatr Lalek Banialuka. Pierwsze premiery sezonu artystycznego 2018-2019 - już w najbliższy weekend.
14-09-2018
Bielsko-Biała. "Wesele" i monodram o Kalinie Jędrusik w planach Teatru Polskiego
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, a także monodram o Kalinie Jędrusik w wykonaniu Wiktorii Węgrzyn to niektóre premiery przygotowywane na obecny sezon przez Teatr Polski w Bielsku-Białej - zapowiada dyrektor sceny, Witold Mazurkiewicz.
14-09-2018
Katowice. Dwa koncerty na inaugurację sezonu Filharmonii Śląskiej
Utwory Ludwiga van Beethovena, Antonio Vivaldiego, Mieczysława Karłowicza i Fryderyka Chopina zainaugurują podczas dwóch koncertów - 14 i 21 września - nowy sezon artystyczny Filharmonii Śląskiej w Katowicach.
14-09-2018
Łódź. Nowy sezon w Teatrze Muzycznym
Teatr Muzyczny w Łodzi przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu artystycznego 2018/2019.
14-09-2018
Nowy sezon pod znakiem Gombrowicza
W odnowionej przestrzeni Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczyna nowy sezon, a w nim pięć premier jeszcze do końca tego roku oraz wyjątkowa edycja Festiwalu Gombrowiczowskiego. Rozmowa ze Zbigniewem Rybką, dyrektorem Teatru Powszechnego w Radomiu.
14-09-2018
Poznań. Plany repertuarowe Teatru Animacji
W sezonie 2018/2019 Teatr Animacji zaprasza na nowe premiery, wyjazdowe spektakle w cyklu Teatr Polska, Scenę Lalkową dla Dorosłych, spektakle dedykowane widzom niesłyszącym i niewidzącym i wiele innych atrakcji.
14-09-2018
Warszawa. Wystartował nowy sezon w Teatrze WARSawy
Pierwsza część nowego sezonu Teatru WARSawy upłynie pod znakiem koprodukcji z Pożarem w Burdelu oraz z teatrami PAPAHEMA i EKIPA. Grudzień teatr przywita polską prapremierą sztuki "Beginning" Davida Edridge'a w reż. Adama Sajnuka, z rolami Marii Seweryn i Tomasza Kota. W październiku Teatr WARSawy zaprosi na Festiwal Sztuk Czytanych.
14-09-2018
Poznań. Nowy sezon w Teatrze Polskim
Premiery reżyserowane m.in. przez Wiktora Rubina, Jakuba Skrzywanka, Maję Kleczewską i Monikę Pęcikiewicz zapowiada w sezonie 2018/2019 Teatr Polski. W planach również koncerty i atrakcyjne promocje.
13-09-2018
Chorzów. "Po wakacjach wracamy do Rozrywki"
Po ponad 30 latach z fotelem dyrektora Teatru Rozrywki pożegnał się z końcem wakacji Dariusz Miłkowski. Od września chorzowską sceną kierować będą Aleksandra Gajewska, która została dyrektor naczelną oraz Jacek Bończyk - dyrektor artystyczny. Ciekawych planów mają wiele.
13-09-2018
Poznań. Limonkowo i patriotycznie w Teatrze Polskim
144. - limonkowy - sezon teatralny rozpocznie się w Teatrze Polskim spektaklem o Marii Konopnickiej. Na koniec grudnia przygotowywane jest przedstawienie o powstaniu wielkopolskim, skierowane do młodzieży.
13-09-2018
Tarnów. Teatr Solskiego zapowiada sezon
Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sezon 2018/2019 w Teatrze im. Solskiego upłynie pod zaczerpniętym z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego hasłem "A to Polska właśnie!"
13-09-2018
Wrocław. Gala operowa otworzy nowy sezon w Operze Wrocławskiej
Galą operową, podczas której publiczność usłyszy fragmenty dzieł dwóch twórców belcanta Gaetano Donizettiego i Vincenzo Belliniego wrocławska opera zainauguruje 20 września nowy sezon artystyczny. Opera przygotowała w tym sezonie dziesięć premier operowych i baletowych.
12-09-2018
Bielsko-Biała. Komedia "Boska!" otworzy nowy sezon w Teatrze Polskim
Komedię "Boska!" Petera Quiltera w reżyserii Pawła Szkotaka, opowiadająca o życiu uznawanej za najgorszą śpiewaczkę świata Florence Foster Jenkins, zobaczą w sobotę widzowie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. To pierwsza z kilku premier w tym sezonie.
12-09-2018
Gdańsk. Janda i inni. Premiery nowego sezonu w Wybrzeżu
Udaną premierą spektaklu "Trojanki" w reż. Jana Klaty sezon 2018/2019 zainaugurował Teatr Wybrzeże. Zobacz czego jeszcze można się spodziewać w Wybrzeżu w najbliższym czasie.
12-09-2018
Łódź. Artystyczny plan Arlekina na nowy sezon
70. jubileuszowy sezon artystyczny Teatru o Arlekin upłynie pod znakiem twórcy teatru - Henryka Ryla. W planach są też nowe przedstawienia - adaptacje współczesnej literatury dziecięcej, klasyka polskiej literatury oraz dziecięcych bestsellerów. Teatr mocnej zaakcentuje wydarzenia okołoteatralne, będzie poszerzał działalność edukacyjną i otwiera się na widza także w soboty.
12-09-2018
Płock. Premiery, spotkania i badania naukowe u Szaniawskiego
We wtorek płocki Teatr Dramatyczny opowiadał dziennikarzom o swych planach na najbliższe miesiące. Już w sobotę zdradzi nam, jak się robi teatr, pod koniec września pokaże "Dziady" w ruinach gotyckiego kościoła, a na początku października zaprezentuje prapremierę sztuki "Gwiazdy rdzewieją na dnie Wisły".
12-09-2018
Poznań. Sezon w Teatrze Nowym z "Panem Tadeuszem"
- Ten rok nazywamy sezonem na Polskę. Teraz rozpoczynamy jego drugą część. Opowiadamy, w jakim kraju żyjemy, jakie dręczą nas traumy - mówi dyrektor Teatru Nowego Piotr Kruszczyński. Do końca roku widzowie zobaczą jeszcze trzy premiery. Wróci też konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej". A w 2019 r. premiera wersji "Hamleta" Joanny Dudy-Gracz.
12-09-2018
Wałbrzych. Kolorowo z nutą nostalgii
55. sezon w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu pod hasłem "7 Kolorów" to obietnica świeżego spojrzenia na teatr, siedem premier, znane i lubiane cykle oraz całkiem nowe pomysły jak np. ule na teatralnych dachach.
12-09-2018
Warszawa. Cztery premiery na scenie Teatru WARSawy
Dwa spektakle Pożaru w Burdelu - "Duszpasterz hipsterów" i "Cześć i Chwała Bohaterkom", "Niepodległość słoików" Teatru PAPAHEMA, "Miłość szuka mieszkania" wg Jurandota i polska prapremiera sztuki "Beginning" Eldridge'a - to propozycje Teatru WARSawy w nowym sezonie.
12-09-2018
Warszawa. Wkrótce otwarcie Sceny Muzycznej w Teatrze Żydowskim
Teatr Żydowski rozpoczął już sezon prapremierą "Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie" Icchaka Kacenelsona w Synagodze im. Nożyków w Warszawie. Wczoraj ogłosił swoje plany na cały sezon 2018/2019. Oprócz premier w nowym sezonie otwiera także Scenę Muzyczną.
11-09-2018
Warszawa. Nowy sezon w Teatrze Collegium Nobilium
Będzie to pierwszy rok, w którym zagranych zostanie aż sześć dyplomów. Wydział Aktorski zawsze wystawiał cztery premiery, ale w nowym sezonie, po raz pierwszy w historii, Akademię ukończą studenci Kierunku Teatru Muzycznego i zaprezentują dwa spektakle dyplomowe.
11-09-2018
Warszawa. Nowy sezon w Teatrze Żydowskim
Cztery premiery zaplanowano w nowym sezonie w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Andrzej Krakowski przygotuje "Rejwach" wg Mikołaja Grynberga, Olga Lipińska spektakl do tekstów Jurandota, Maciej Wojtyszko wystawi "Josie Kałba", a Wojciech Kościelniak - "Śpiewaka jazzbandu".
10-09-2018
Poznań. Nowy sezon w Teatrze Muzycznym
Mocnym, można napisać, że upiornym akcentem rozpocznie nowy sezon Teatr Muzyczny w Poznaniu. 22 września czeka nas premiera broadwayowskiego przeboju, musicalu "Rodzina Addamsów". Kolejną - "Historię żołnierza" obejrzymy 30 października.
06-09-2018
Kielce. Nowy sezon w Teatrze im. Żeromskiego
"Bem! Powrót Człowieka-Armaty", "Szalone nożyczki" oraz "Widnokrąg" - to trzy z siedmiu premier, jakie w sezonie 2018/2019 przygotowuje Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
06-09-2018
Opole. Nowy sezon w Teatrze im. Kochanowskiego
Kompleksowy remont budynku, nowe sztuki, wprowadzenie Karty Teatromana - to wydarzenia czekające zespół i widzów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w najbliższym sezonie teatralnym.
05-09-2018
Bielsko-Biała. "Tuwim i inni" w teatrze Banialuka na stulecie grupy Skamander
Muzyczne widowisko "Tuwim i" oparte na tekstach Juliana Tuwima wystawi bielski teatr lalek Banialuka. Przedstawicielka sceny Monika Jędrzejewska podkreśliła, że premiera przypada w roku stulecia powstania grupy Skamander, której poeta był współtwórcą.
05-09-2018
Bydgoszcz. Nowy sezon w Teatrze Polskim
W najbliższą sobotę pierwsza premiera, po tygodniu kolejna. Do tego festiwal z rekordowym budżetem, a później same prapremiery - tak zapowiada się ten sezon w Teatrze Polskim.
05-09-2018
Bytom. Opera Śląska rozpoczyna kolejny sezon
W najnowszym repertuarze: polska opera narodowa - na scenie i na ekranie, dwie premiery, spektakle baletowe, operowe hity z elementami popkultury i z udziałem publiczności. Nie zabraknie cyklicznych spotkań z twórcami i artystami oraz propozycji dla najmłodszych.
05-09-2018
Czeski Cieszyn. Plane repertuarowe Sceny Polskiej
W trakcie wakacji został przeprowadzony konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Cieszyńskiego. Po odwołaniu dotychczasowego dyrektora, Karola Suszki, stery cieszyńskiej melpomeny objął reżyser dotychczas związany z praskim życiem teatralnym, Petr Kracik.
05-09-2018
Gdańsk. Dziewięcioro nowych tancerzy w Balecie Opery Bałtyckiej
Zespół Baletu Opery Bałtyckiej stale się zmienia. Trójka nowych tancerzy dołączyła do zespołu w czerwcu. Od 1 września tańczy w Operze Bałtyckiej kolejna szóstka. Wszyscy zaczynają przygotowania do baletu "Giselle", którego premiera czeka nas 12 października. Zapowiada się pracowity sezon dla Baletu Opery Bałtyckiej.
05-09-2018
Gdańsk. Nowy sezon w Teatrze Wybrzeże
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do Teatru Wybrzeże w nowym sezonie. Przed nami atrakcyjne i zróżnicowane propozycje repertuarowe - informuje Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik gdańskiej sceny.
05-09-2018
Szczecin. Teatr Współczesny otwiera sezon
Świetnie zapowiada się nowy sezon w Teatrze Współczesnym. Anna Augustynowicz wyreżyseruje sztukę, która wygrała Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Poznamy dramaty nowych Niemców. Pokochamy piosenki Beaty Kozidrak. I będzie coś z misją dla młodzieży.
04-09-2018
Gdańsk. Wrzesień melomana: spokojny początek sezonu
Lato dobiega końca, a wraz z nim żegnamy imprezy plenerowe i przenosimy się do sal koncertowych. We wrześniu nowy sezon artystyczny zainaugurują Opera Bałtycka i Filharmonia Bałtycka, mnóstwo muzycznych atrakcji przygotowali organizatorzy festiwali, a mali melomani będą mieli okazję poznać dobrze i z bliska orkiestrę symfoniczną podczas koncertu familijnego.
04-09-2018
Kraj. W to mi graj! Nowy sezon na polskich scenach
Czy wybaczyć oprawcom? Czy kultura chłopska jeszcze istnieje? - m.in. te pytania padną ze scen w nowym sezonie. A poza tym w teatrach sporo muzyki i dobrej zabawy.
04-09-2018
Radom. Teatr Powszechny rozpoczyna nowy sezon
Sezon artystyczny 2018/2019 Teatr Powszechny zainauguruje z przytupem, bo aż dwiema premierami i Teatralnym Spacerem. A wszystko to w ciągu 42 godzin! Ciekawi jesteście szczegółów? Oto one
04-09-2018
Toruń. Sezon 2018/19 w Baju Pomorskim
Nadchodzący sezon będzie intensywny i bogaty w wydarzenia! Przy Piernikarskiej czekają na widzów nowe spektakle, kolejne edycje znanych festiwali, projekty oraz inne atrakcje. Zmieni się także wygląd Baja Pomorskiego.
04-09-2018
Warszawa. Teraz Poliż otwiera sezon teatralny nowym projektem
Teatr Poliż kontynuuje swój zeszłoroczny projekt, nawiązując do rocznicy 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce.
04-09-2018
Wielkopolska. Plany na nowy sezon teatralny
W wielkopolskich teatrach trwają już próby do spektakli, które widzowie będą mogli zobaczyć po wakacjach. Powroty znanych i lubianych reżyserów, nowe nazwiska, prestiżowe wydarzenia artystyczne, muzyczne doznania - to wszystko już wkrótce na deskach wielkopolskich scen.
04-09-2018
Wrocław. Premiery teatralne nowego sezonu
Transformacja ustrojowa, widma nazizmu, stadionowi kibice - oto tylko kilka tematów, które pojawią się w tym sezonie na dolnośląskich scenach.
03-09-2018
Wałbrzych. Nowy sezon w Lalkach
Już wkrótce Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zacznie nowy sezon, a w nim: premiery, wyjazdy, projekty, działania edukacyjne, pokazy impresaryjne i przygotowania do IV Festiwalu małych Prapremier 2019.
03-09-2018
Wałbrzych. Plany nowego sezonu w Teatrze Szaniawskiego
Plany repertuarowe i artystyczne przesłanie przedstawia Teatr im. Szaniawskiego od lipca pod dyrekcją Sebastiana Majewskiego.
03-09-2018
Wrocław. Teatr Polski w Podziemiu w nowym sezonie
Nawet życzliwi komentowali, że paliwa wystarczy im na krótki dystans. Tymczasem Teatr Polski w Podziemiu wystawił już trzynaście premier i planuje kolejny sezon. Dziś napędza go już nie sam bunt, ale potrzeba robienia dobrego teatru.
31-08-2018
Warszawa. Nowy sezon w Teatrze 6.piętro
Ten sezon w Teatrze 6.piętro zaskoczy wielu widzów. 21 grudnia odbędzie się premiera "Ucha Prezesa". Twórcy internetowego hitu zdecydowali się na napisanie sztuki teatralnej z gatunku satyrycznej political fiction.
30-08-2018
Dobre powroty i nowe wyzwania
- Najprawdopodobniej będziemy mieć wiosną w Poznaniu niezwykłą konfrontację interpretacji "Hamleta": Mai Kleczewskiej w Teatrze Polskim i Agaty Dudy-Gracz w Teatrze Nowym. Widzowie już powinni zacierać ręce - mówi Piotr Kruszyński, reżyser i dyrektor Teatru Nowego.
29-08-2018
Kielce. Nowy sezon w Teatrze Kubuś
Sześć premier - w tym spektakle "Mały Tygrys Pietrek" i "Makbet" Szekspira - przygotował w nowym sezonie artystycznym Teatr Lalki i Aktora "Kubuś' w Kielcach. To przedstawienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych - powiedział dyrektor teatru Robert Drobniuch.
29-08-2018
Bydgoszcz. Duże nazwiska na Festiwalu Prapremier
Dziesięć dni. jedenaście spektakli, a na scenie m.in. Krystyna Janda i Magdalena Cielecka - tak zapowiada się tegoroczna edycja Festiwalu Prapremier, organizowanego przez Teatr Polski w Bydgoszczy.
25-08-2018
Kielce. Ambitny sezon Kieleckiego Teatru Tańca
Jesienią spektakl oparty na dziełach najsłynniejszego węgierskiego kompozytora Béli Bartóka, a wiosną współczesny polskiego choreografa to premiery, jakie w nadchodzącym sezonie planuje Kielecki Teatr Tańca.
24-08-2018
Lublin. Publiczność rozsmakowana w operze
- Opera wróciła do łask w całej Europie, a naszą rolą jest oswajanie lubelskiej widowni z tym zjawiskiem - mówi Piotr Franaszek, dyrektor CSK. Za kilka dni zobaczymy "Orfeusza i Eurydykę", ale lubelska instytucja powoli przygotowuje się do kolejnych premier.
24-08-2018
TVP. Zaprezentowano jesienną ramówkę
Premiery filmowe, dokumentalne i Teatru TV oraz nowe programy i seriale poświęcone historii Polski - to niektóre punkty zaprezentowanej w czwartek jesiennej ramówki TVP.
24-08-2018
Warszawa. Rusza nowy sezon w TR Warszawa
TR Warszawa rozpoczyna nowy sezon. 8 września odbędzie się premiera spektaklu "Dawid jedzie do Izraela" w reż. Jędrzeja Piaskowskiego, w koprodukcji z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
23-08-2018
Polskie Radio. Nowy sezon w polskim musicalu
"Blaszany Bębenek", "Rodzina Addamsów" oraz "Cud albo Krakowiak i Górale" to tylko część produkcji, które od nowego sezonu będziemy mogli podziwiać na deskach polskich teatrów muzycznych. Rozmowa o najbardziej wyczekiwanych premierach w najbliższej audycji Piotra Sobierskiego "Ten cały musical" w Dwójce.
23-08-2018
Wałbrzych. Nowy sezon w Teatrze Lalki i Aktora
Już wkrótce nowy sezon, a w nim premiery, wyjazdy, projekty, działania edukacyjne, pokazy impresaryjne oraz przygotowania do IV Festiwalu małych Prapremier 2019.
21-08-2018
Białystok. Jesień w Teatrze Dramatycznym
Widzowie mogą już kupić bilety na spektakle Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instytucja uruchomiła sprzedaż biletów na przedstawienia, które będzie można obejrzeć jesienią.
11-08-2018
Gołda Tencer: kamienica przy Próżnej będzie naszym miejscem na ziemi
- Kamienica przy ul. Próżnej 14 będzie naszym miejscem na ziemi, które szybko wypełnimy kulturą żydowską. Mam nadzieję, że stamtąd nikt już nas nie wyrzuci - powiedziała PAP Gołda Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskiej w Warszawie.
09-08-2018
Łeba. Mnóstwo atrakcji na Kulturalnej Scenie
Na Scenie Kulturalnej zobaczymy gwiazdy muzyki i kabaretu, spotkania autorskie oraz wydarzenia dla najmłodszych.
09-08-2018
Kielce. Od Bema po Hańbę. Sezon u Żeromskiego zaplanowany
Sześć a może siedem premier, musical, komedia, adaptacja powieści - kolejny sezon w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego zapowiada się równie ciekawie jak poprzedni.
08-08-2018
Kraków. Groteska zaplanowała nowy sezon
Przygotowania do sezonu ciągle trwają. W Teatrze pracujemy nad montażem nowego sprzętu oświetleniowego, dźwiękowego i multimedialnego. Tuż po wakacjach zaprosimy Was do Sali Teatralnej, wyposażonej w nowoczesny i niezbędny do podniesienia jakości naszych spektakli, sprzęt - czytamy w zapowiedziach.
08-08-2018
Warszawa. Premiery nowego sezonu Teatru Dramatycznego
Teatr Dramatyczny ogłosił premiery sezonu 2018/2019.
30-07-2018
Kielce. To będzie ciekawy sezon w teatrze
Sześć, a może i siedem premier czeka nas w nowym sezonie w kieleckim Teatrze Żeromskiego. Już od 1 sierpnia będzie można kupić bilety na wrześniowe spektakle.
30-07-2018
Warszawa. Plany repertuarowe Teatru Polonia i Och-Teatru
Teatr Polonia i Och-Teatr ogłosiły plany repertuarowe na sezon 2018/2019. Pierwszą premierą Polonii będzie spektakl "Mój pierwszy raz" w reż. Krystyny Jandy.